Další barevné setkání, tentokrát na téma „Úraz“

Další barevné setkání, tentokrát na téma „Úraz“Nikolka Dědková připravila velmi zajímavou akci, kde si malé děti z předškolní třídy, ale i ti velcí, vyzkoušeli, jak se zachovat, když najdou na zemi bezvládně ležícího člověka. Všichni se velmi podrobně dozvěděli v teoretickém výkladu a názorných ukázkách celý postup při záchraně člověka s úrazem (kontrolu reakcí, zda ležící dýchá, zaklonit hlavu a volat záchranku). Samostatně si vyzkoušeli, jak správně telefonovat, co se musí přesně říci – jméno, kde se nacházím, co se stalo a poté poskytnout pomoc dle pokynů dispečera.

Závěrem obdrželi i přísné vyhodnocení, kde se zachovali správně a kde chybovali. Ve třídách pak měli všichni za úkol nakreslit či písemně zmapovat průběh rychlé pomoci.
(Alena Linhartová)