Měsíc únor v PT B

Měsíc únor v PT BModrou barvou všichni září,
stanou se z nás záchranáři.
Bezpečně se chováme,
na sebe, pozor dáváme !
Při úrazu, nehodě,
nenechám nic náhodě.
Správné číslo já už znám,
záchranáře zavolám.
Číslo jedna a dvě pětky,
bliká maják od sanitky.

To bylo tématem barevného setkání, které bylo pro děti zajímavé a poučné. Seznámily se a dozvěděly, jak se chovat v rizikových situacích a jak postupovat při úrazech. Viděly detailní ošetření daného úrazu a vyzkoušely si přivolání první pomoci. Pak jsme si povídali o prevenci úrazu, vypracovali pracovní list, ve kterém děti viděly a hledaly konkrétní nesprávné chování, kdy může dojít ke zranění, ale také správné chování, aby k úrazům nedocházelo. Naše paní asistentka Monika nám složila tuto krásnou básničku, kterou se děti naučily i s pohybovým vyjádřením. Také jsme si zahráli hry na dané téma, pouštěli si společně s žáky 1.třídy ZŠ na interaktivní tabuli příručku první pomoci se zaměřením na běžná rizika a na konec si všichni prohlédli základní vybavení lékárničky. Také se nám líbilo dopoledne strávené s paní učitelkou Andrejkou, která si pro nás připravila ekohrátky motivované pohádkou „O Sněhurce“, které se týkaly elektrospotřebičů. Dále jsme si povídali a četli o masopustu. Vyrobili jsme společně velkého šaška, který zdobí chodbu školy v prvním patře. Každý sám si vyrobil malého šaška, který zase zdobí chodbu před vstupem do naší třídy. Teď nás čeká pohádkové období, na které se moc těšíme, ale o tom až zase příště.
Zapsala: Hana Hronová