EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Měsíc únor v PT B

Měsíc únor v PT BModrou barvou všichni září,
stanou se z nás záchranáři.
Bezpečně se chováme,
na sebe, pozor dáváme !
Při úrazu, nehodě,
nenechám nic náhodě.
Správné číslo já už znám,
záchranáře zavolám.
Číslo jedna a dvě pětky,
bliká maják od sanitky.

 

To bylo tématem barevného setkání, které bylo pro děti zajímavé a poučné. Seznámily se a dozvěděly, jak se chovat v rizikových situacích a jak postupovat při úrazech. Viděly detailní ošetření daného úrazu a vyzkoušely si přivolání první pomoci. Pak jsme si povídali o prevenci úrazu, vypracovali pracovní list, ve kterém děti viděly a hledaly konkrétní nesprávné chování, kdy může dojít ke zranění, ale také správné chování, aby k úrazům nedocházelo. Naše paní asistentka Monika nám složila tuto krásnou básničku, kterou se děti naučily i s pohybovým vyjádřením. Také jsme si zahráli hry na dané téma, pouštěli si společně s žáky 1.třídy ZŠ na interaktivní tabuli příručku první pomoci se zaměřením na běžná rizika a na konec si všichni prohlédli základní vybavení lékárničky. Také se nám líbilo dopoledne strávené s paní učitelkou Andrejkou, která si pro nás připravila ekohrátky motivované pohádkou „O Sněhurce“, které se týkaly elektrospotřebičů. Dále jsme si povídali a četli o masopustu. Vyrobili jsme společně velkého šaška, který zdobí chodbu školy v prvním patře. Každý sám si vyrobil malého šaška, který zase zdobí chodbu před vstupem do naší třídy. Teď nás čeká pohádkové období, na které se moc těšíme, ale o tom až zase příště.
Zapsala: Hana Hronová

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.