Zájmový den: Zkoumej, bádej a přemýšlej

Zájmový den: Zkoumej, bádej a přemýšlejZkoumej, bádej a přemýšlej bylo jedno z témat zájmového dne ve středu 31. 1. 2018. Paní učitelky Hana Matějíčková a Eva Kubernátová si připravily pro žáky, kteří se přihlásili do této skupiny, tradiční deskové hry, karty, ale i neznámé hry, skládačky a rébusy. Žáci mohli hrát podle svého výběru různé hry, přemýšlet při rozličných skládankách i stavebnicích. Paní učitelky i p. asistentka Míša jim při všem pomáhaly. Kluky ze všeho nejvíce zaujala hra Stavitelé, kde stavěli s dřevěných dílků dům podle zadání.

A nebylo to vůbec jednoduché. Figurka stavitele nesměla stavbu opustit, protože stavitel musí mít přehled o stavbě. Bylo nutné přemýšlet a mít prostorovou představivost. Děvčata mimo jiné hrála hru Červená Karkulka. To byl skoro hlavolam. Skládali na hrací plochu cestičku a pomáhali Karkulce najít cestu k babičce. Také skládání obrázků z geometrických tvarů byla práce na přemýšlení a představivost. Každý si zkusil různé činnosti, procvičil hlavu a jemnou motoriku. Všem se činnosti a celý zájmový den líbil.
Zapsala: Mgr. Hana Matějíčková