Bovýsek a vitamíny

Bovýsek a vitamíny „Budeme si povídat, co by měl mít každý rád – ovoce a zeleninu, ty jsou plné etamínů…“ 9. ledna k nám, mezi žáčky 1. - 3. ročníků, zavítal náš vitamínový kamarád Bovýsek. Kdo že to je? Je to maskot zdravé výživy a projektu Ovoce a zelenina do škol. Tento projekt byl v České republice zahájen ve školním roce 2009/2010. Jedná se o projekt Evropské Unie, jehož cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě.

Cílovou skupinou projektu jsou žáci prvního stupně základních škol, včetně dětí z přípravných tříd základních škol, kterým je zdarma dodáváno čerstvé ovoce a zelenina nebo ovocné a zeleninové šťávy nebo ovocné protlaky. Na Bovýska se vždy těšíme. Něco si povíme, ukážeme si a pracujeme s obrázky ovoce a zeleniny, soutěžíme. Na závěr návštěvy jsme všichni dostali drobný dáreček. Někteří se s ním i vyfotili. Tak Bovýsku ahóóój! A někdy zase nashledanou. Napsala: D. Pirstitzová.