Zájmový den: Zpívej, hraj a tancuj

Zájmový den: Zpívej, hraj a tancujA byla tu středa 31. 1. 2018. Žáci, kteří mají rádi hudbu se dočkali a mohli si pěkně užít zájmový den plný zpěvu, hraní na hudební nástroje a tancování. Hned potom, co se sešli a řekli si, jak bude den probíhat, se jako správní zpěváci dobře rozezpívali. Pak paní učitelka Hana Dědková s paní asistentkou Janou Hellerovou dětem předvedly různé hudební nástroje. Některé nástroje děti znaly, jako například zobcovou flétnu sopránovou, kytaru a klavír, ale jiné nástroje pro ně byly nové.

Děti objevily zvuk zobcové flétny sopraninové a altové, také poprvé slyšely okarínu a ukulele, na tyto nástroje zahrála paní učitelka Hana Dědková. Paní asistentka Jana Hellerová dětem předvedla hru na příčnou flétnu a hru na historickou dřevěnou příčnou flétnu. Všichni se mohli s těmito nástroji detailně seznámit. Během dne se žáci naučili zpívat nové písničky i je doprovázeli na Orffovy nástroje. Nejvíce je bavila písnička Svátek zvířat. Všichni si pěkně zatancovali při několika skladbách. Moc si užili tanečního hada. Zájmový den s hudbou byl pro nás velice pěkný zážitek. Už se těšíme na příště!
Zapsala: Mgr. Hana Dědková