Zájmový den v PTB na téma „Maluj, kresli, tvoř“

Zájmový den v PTB na téma „Maluj, kresli, tvoř“Ve středu 31. 1. děti z PTB prožily pěkný den plný překvapení, experimentování a vyrábění. Paní učitelka Hronová s paní asistentkou připravily dětem plno zajímavých aktivit, které se týkaly zimního období. Děti se nejprve seznamovaly s novými neznámými výtvarnými technikami a vybarvovaly brusle, vystřihovaly a zdobily rukavici a čepici. Pak jsme využili odpadového materiálu – mačkání letáků k výrobě hokejky, krabice od banánů jsme použili na branky, abychom si zahráli hokej.

A také jsme si zalyžovali slalom na lyžích z kartonu. Dětem se to moc líbilo. Potom jsme se s nedočkavostí těšili na pokusy s vodou, octem a vejci, dále lentilkami,různými předměty, které jsme ponořovali do vody a dívali se, co se s nimi stane. Některé se ponořily a některé plavaly na hladině. Nebo jsme tvořili krystalky ze soli a mramorové mléko. Byly to nové zajímavé poznatky, které obohatily dětem jejich vědomosti. Zájmový den se moc vydařil.
Zapsala: Hana Hronová