Předmět speciálně pedagogické péče

Předmět speciálně pedagogické péčePředmět speciálně pedagogické péče (PSPP) je dalším z podpůrných opatření pro žáky, který jim pomáhá ve vzdělávání. Bývá zajišťován pedagogickými pracovníky školy s rozšířenou kompetencí pro oblast speciální pedagogiky, speciálními pedagogy školy nebo školského poradenského zařízení při dodržení nejvyššího počtu povinných vyučovacích hodin. PSPP bývá doporučen pedagogicko-psychologickou poradnou či speciálním pedagogickým centrem.

Na naší škole se v rámci doporučeného předmětu speciálně pedagogické péče věnuje žákům školní speciální pedagog, ke kterému jednotlivci docházejí v dopoledních hodinách. Trénují plynulost čtení, orientaci v textu, porozumění čtenému, prostorovou orientaci, zrakové vnímání a diferenciaci. Oslabené čtenářské dovednosti mohou být nedílnou součástí zhoršení prospěchu žáků. Proto této oblasti věnujeme na škole zvýšenou pozornost v sounáležitosti s dalšími podpůrnými opatřeními. (Alena Linhartová)