Výstava bratří Čapků

Výstava bratří ČapkůV pondělí 22.01.2018 si žáci IV. A zpestřili výuku navštívením výstavy bratří Čapků, která se konala v Becherově vile. Někteří žáci zde byli poprvé, někteří ne, každopádně jsme si výstavu snažili užít.
Po příchodu do Becherovy vily se nás ujala paní průvodkyně, která nás nejdříve odvedla do místnosti, kde jsme si odložili věci, a podala nám jasné instrukce, jak se máme chovat ohledně bezpečnosti obrazů atd.

Ono by se nám totiž mohlo stát, že by nás navštívila Policie, protože obrazy jsou zabezpečené alarmem. A o to jsme určitě nikdo nestál. Vyfasovali jsme ještě polštářky, aby nás neboleli nožky a propisky s deskami na psaní. Již jsme připraveni a hurá na samotnou výstavu.
Výstava probíhala v několika místnostech a hned v první místnosti jsme dostali pracovní listy. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o životě bratří Čapků, ale také o jejich sestře Heleně a jejich rodičích. Také například již víme, že Karel Čapek více psal než jeho bratr Josef. Naopak Josef knihy ilustroval. Čapkovi se proslavili i v zahraničí a knihy vycházely i v cizích jazycích. Vždy po přednášce jsme zapisovali do pracovních listů a prohlédli jsme si jejich díla. Na konci výstavy jsme měli k dispozici několik činností na zpestření, například omalovánky, zdobení dortu, sestavování obličejů…
Myslím, že jsme si to užili a nějaké informace si zapamatujeme, třeba se nám to bude někdy hodit. Výstava se líbila a my moc děkujeme zaměstnancům Becherovy vily za jejich nadšení a trpělivost.
Zapsala: Anna Hnátková, DiS.