EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Za zvířátky...

Za zvířátky...jsme se 15. ledna vydali do Mini ZOO ve Staré Roli. A kdo? My žáčci druháčci z II. A. O zvířátkách si hodně povídáme, prohlížíme si obrázky, ale živá zvířátka…ta jsou. Podívat se na ně, povídat si s nimi, pohladit si je a v neposlední řadě se o nich ještě něco zajímavého dovědět. A to se nám v Mini ZOO splnilo. Pan ošetřovatel nás mile přivítal a hned nás vzal do vodního světa mezi rybičky. Každému se určitě nějaká líbila.

V oddělení suchozemských živočichů jsme si prohlédli hady, plazy, papoušky, opičáka Johna, papoušky Ferdu a Maximu. Umí povídat, ale s námi toho moc nenapovídali. Jsou to ale pěkní uličníci. Všechna zvířátka se nám líbila. Každé má své kouzlo. Ale největším překvapením byla krajta. Mohli jsme si ji vzít do ruky a pohladit. Ne všichni to zvládli. Líbila se však všem. Všechny také zaujala svlečená hadí kůže. Hadi ji prý svlékají i s očima. Přítulná a mazlivá byla i agama, která si nás prohlížela svýma bystrýma očkama. Všem se nám mezi zvířátky moc líbilo, a odnesli jsme si plno krásných zážitků a nových poznatků. A že jsme na návštěvu nepřišli s prázdnýma rukama, no to je jasné. Přinesli jsme jim suché pečivo. Příště jídelníček ještě obohatíme o mrkvičku, nějaký salát a piškoty. Návštěvu Mini ZOO jsme využili a při VV jsme si zvířátka namalovali.
Už se těšíme na další návštěvu a hlavně na překvapení, které nám pan ošetřovatel připraví. Zde totiž o překvapení nouze není.

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.