Práce s tělesy v hodině geometrie – V.A

Práce s tělesy v hodině geometrie – V.AV měsíci lednu se začala třída V.A v geometrii zabývat tělesy a jelikož máme úžasně vybavený kabinet Matematiky, zapůjčili jsme si z něj rozkládací tělesné tvary.

Žáci byli nadšeni a celou hodinu pilně pracovali ve skupině, do které byli zařazeni. Z jejich nakukování k dalším stolkům však bylo patrné, jak je zajímá i práce spolužáků.
Možnost osahat si a obkreslovat tvary, které si mnozí z nich jinak těžko uměli představit, se ukázala být výbornou názornou pomůckou.

Na začátku hodiny byl stanoven jednotný úkol s konkrétním tělesem, který na konci hodiny každá skupina po svém odprezentovala.
Učení Žák x Žák bylo v tomto případě opět velmi přínosné a zároveň zábavné.
Všichni žáci se shodli, že je tato forma výuky baví a že se těší, až si tělesa opět vypůjčíme.

Zpravodajec Iveta Holušková