Prosinec v první třídě

Prosinec u prvňáků

Celý prosinec si prvňáci užili přípravami na Vánoce. Vyzdobili si třídu,  připomínali si  vánoční zvyky, zpívali koledy a povídali si o vánočních přáních. Vyrobili si vánoční ozdobu z papíru z letáků. To byla docela dlouhá práce. Nejdříve zmuchlanou kouli papíru polepovali natrhanými kousky papíru, až byla pěkně kulatá a pevná. Suchou kouli nabarvili a ozdobili. Také složili a slepili hvězdičku ze sáčků od ovocného čaje. Užili si několik hezkých akcí.

Návštěvu kina spojili i s návštěvou vánočních trhů. Do školy přišel Mikuláš s nadílkou, přijelo divadlo Letadlo s pěknou pohádkou. Užili si i koncert vánočních písniček, rozhlásek a společné zpívání koled. Vyvrcholením byla vánoční besídka ve třídě. Ochutnali velké množství cukroví, rozdali si dárečky, popřáli si hezké Vánoce a už se těšili na vánoční prázdniny.

Zapsala Hana Matějíčková