EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Adventní čas v PT B

Adventní čas v PT BPovídali jsme si o historii Vánoc, jejich symbolů a zvyků, také pranostik a četli jsme si legendy o sv. Barboře, sv. Mikuláši, sv. Lucii a o narození Ježíšově. Dále jsme si vysvětlovali, co znamená slovo „Advent“ a dovídali se, jak se jmenuje první adventní neděle a druhá, třetí i čtvrtá.

Zpívali jsme si vánoční písně a koledy, několikrát jsme se sešli s žáky celé školy na společných vánočních akcích – čertovská nadílka, vánoční koncert, divadlo, kino, vánoční rozhlásek, barevné setkání a společné zpívání vánočních koled. Každý den jsme si otvírali okénko adventního kalendáře české televize na interaktivní tabuli společně s žáky V. A nebo na počítači ve třídě. Paní učitelce jsme pomáhali s vánoční výzdobou třídy a chodby. Pozvali jsme rodiče na vánoční besídku a vyráběli jsme pro ně dárečky. Nezapomněli jsme navštívit seniory v domově důchodců ve Staré Roli a obdarovat je malými dárečky a vánočním přáním. Byli jsme se také podívat za zvířátky v Mini ZOO a moc se nám tam líbilo. Zasoutěžili jsme si ve Svahové s ostatními dětmi z přípravek a zdolávali jsme opičí dráhu.
Krásné předvánoční chvíle ve škole končí a my se už těšíme na vánoční svátky doma, na ten Štědrý den, také vánoční prázdniny a vše, co s tím souvisí.

Zapsala: Hana Hronová

Copyright © 2013. All Rights Reserved.