Adventní čas v PT B

Adventní čas v PT BPovídali jsme si o historii Vánoc, jejich symbolů a zvyků, také pranostik a četli jsme si legendy o sv. Barboře, sv. Mikuláši, sv. Lucii a o narození Ježíšově. Dále jsme si vysvětlovali, co znamená slovo „Advent“ a dovídali se, jak se jmenuje první adventní neděle a druhá, třetí i čtvrtá.

Zpívali jsme si vánoční písně a koledy, několikrát jsme se sešli s žáky celé školy na společných vánočních akcích – čertovská nadílka, vánoční koncert, divadlo, kino, vánoční rozhlásek, barevné setkání a společné zpívání vánočních koled. Každý den jsme si otvírali okénko adventního kalendáře české televize na interaktivní tabuli společně s žáky V. A nebo na počítači ve třídě. Paní učitelce jsme pomáhali s vánoční výzdobou třídy a chodby. Pozvali jsme rodiče na vánoční besídku a vyráběli jsme pro ně dárečky. Nezapomněli jsme navštívit seniory v domově důchodců ve Staré Roli a obdarovat je malými dárečky a vánočním přáním. Byli jsme se také podívat za zvířátky v Mini ZOO a moc se nám tam líbilo. Zasoutěžili jsme si ve Svahové s ostatními dětmi z přípravek a zdolávali jsme opičí dráhu.
Krásné předvánoční chvíle ve škole končí a my se už těšíme na vánoční svátky doma, na ten Štědrý den, také vánoční prázdniny a vše, co s tím souvisí.

Zapsala: Hana Hronová