O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Novinky Van

Japonsko

JaponskoTřeťáci se zapojili do akce MĚSÍC JINÉ KULTURY, kterou připravil žákovský parlament Hvězdy na měsíc březen. Žáci se společně shodli, že zakotvíme v Japonsku. Do této akce, která nás všechny totálně nadchla a pohltila, se zapojili i rodiče žáků. Jan Císař přinesl nádherný obraz japonského samuraje, Tomáš Fridel přinesl kimono, Tomáš Flégl krásnou knihu o cestování po Japonsku a Darinka dokonce sushi pro všechny. To byla hostina! Japonsku jsme se věnovali celý den.

Číst dál: Japonsko

V rytmu zdraví

V rytmu zdravíŽáci 5. ročníku se zapojili do projektu „V rytmu zdraví“, který zpracovávali zhruba od prosince do konce února.
Za úkol měli projít pět lekcí, které se týkaly zdravé stravy, uchovávání potravin, zjišťování informací z etiket výrobků. Nejdříve si museli přečíst povídání o daném tématu a poté plnili různé hry jako bylo pexeso, vyplňovali tajenky, spojovali správné výroky, řadili suroviny do různých kategorií apod.

Číst dál: V rytmu zdraví

MDŽ aneb Vančurofka kvintet válí

MDŽ aneb Vančurofka kvintet válíNeskromně přiznáváme, že jsme my holky z Vančurovky tak trochu očekávaly, že si někdo z našich mužských zástupců třeba vzpomene a v tento typicky český svátek (MDŽ) nám na chodbě popřeje, snad i vyloudí úsměv na rtu. Nicméně se v inkriminovaný den stále nic nedělo, muži kolem nás chodili, jako by se nechumelilo. Už už se schylovalo k tomu, kdy se nejedno „dívčí“ očko zalesklo slzou ze zklamání. Proč si nás nikdo nevšímá? To nás nemá nikdo rád? To už gentlemani vymřeli?

Číst dál: MDŽ aneb Vančurofka kvintet válí

Pracujeme s novými robotickými pomůckami

Pracujeme s novými robotickými pomůckamiDíky grantové podpoře O2 Chytrá škola získala naše škola možnost pořídit další robotické pomůcky, jejichž prostřednictvím mohou pedagogové na obou stupních naší školy efektivně rozvíjet digitální kompetence našich žáků.
Jednou z nejoblíbenějších robotických pomůcek je chytrý robot Sphero Bolt, který ovládáme dálkově pomocí tabletu. Žákům nabízí nekonečné možností pro animování a programování.

Číst dál: Pracujeme s novými robotickými pomůckami

Turnaj ve stolním tenisu

Turnaj ve stolním tenisuDne 20.02. se pořádal na naší škole turnaj ve stolním tenisu. Přihlásili se žáci 1. stupně, 2. stupně i žáci praktické školy. Celkem soutěžilo dvacet sedm žáků, kteří byli rozděleni do třech kategorií dle věku.

Číst dál: Turnaj ve stolním tenisu

Projektový den „Volba povolání“ pro 8. a 9. ročníky

Projektový den „Volba povolání“ pro 8. a 9. ročníkyNěkdo se na 14. února těšil kvůli tomu, že oslaví svátek zamilovaných, vyzná někomu lásku, dostane přání a bonboniéru. My na Vančurovce jsme se kromě toho těšili ještě na projektový den, díky kterému jsme se o sobě mohli mnohé dozvědět a ujasnit si představu o své budoucnosti. Projektový den probíhal ve dvou blocích (8:00 - 9:30 a 10:00 – 11:30).

Číst dál: Projektový den „Volba povolání“ pro 8. a 9. ročníky

Galerie umění – Snění

Galerie umění – Snění17. února 2023 se společně čtvrťáci a páťáci z Vančurovky vydali do Galerie umění na výstava ruského malíře Gregorije Musatova.
Grigorij Musatov, emigrant ze sovětského Ruska, dlouhodobě žijící v Československu, se do Čech dostal v roce 1920 již jako vystudovaný malíř. Záhy se v nové vlasti prosadil, také ilustroval knihy pro přední nakladatelství. Bohužel vpád fašismu do jeho domoviny předčasně ukončil jeho život.

Číst dál: Galerie umění – Snění

Plavecký výcvik

Plavecký výcvik

Žákům 3. a 4. ročníku skončil v únoru plavecký výcvik a všichni obdrželi Mokré vysvědčení. Celé první pololetí probíhala každou středu na ZŠ Krušnohorská plavecká výuka. Na začátku každé hodiny si žáci rozhýbali a zahřáli tělo. Potom se učili nebát se vody. Prošli nácvikem dýchání. V bazénu chodili i běhali, poskakovali i skákali. Učili se splývat ve znakové poloze a později přidali kopání nohama. Zkoušeli skoky do vody ze sedu na okraji bazénu, z dřepu nebo kleku.

Číst dál: Plavecký výcvik

Třeťáci v lednu

Třeťáci v lednuV úterý první den ve škole po vánočních prázdninách jsme se zúčastnili zahájení Tříkrálové sbírky ve městě. Prošli jsme se s průvodem králů a podívali se na zahájení a posvěcení kříd. I nadále pokračuje každou středu výuka plavání. Blíží se vysvědčení a my procvičujeme, co jsme se již naučili. Bavila nás práce s buzolou a odhadování vzdálenosti, kterou jsme ušli a následné zjišťování údajů v Mapách.cz. Vyzkoušeli jsme nové notebooky, které máme ve škole.

Číst dál: Třeťáci v lednu

Úniková hra Tajuplný příběh

Úniková hra Tajuplný příběhV úterý 17.1. jsme navštívili Krajskou knihovnu v Karlových Varech, kde už pro nás byla připravená úniková hra s názvem Tajuplný příběh. Žáci měli za úkol poznat pomocí nápověd známé knižní příběhy, získat kódy a následně se dostat ven z místnosti. Časový limit byl 60 minut. Díky vzájemné spolupráci, kreativitě a logickému myšlení získaly obě skupiny klíč a unikly včas.

Děkujeme za skvělý zážitek.

Mgr. Adéla Kučová

Číst dál: Úniková hra Tajuplný příběh

Tříkrálová sbírka K+M+B 2023

Tříkrálová sbírka K+M+B 2023Jako v předchozích letech, tak i letos hned první den po ukončení vánočních prázdnin 3. 1. 2023, jsme se vydali, žáci 1. a 3. ročníku, k budově Magistrátu města Karlovy Vary, odkud jsme společně vyšli k hlavní poště. Zde byla za zpěvu vánočních písní, proslovu plzeňského biskupa msgre. F. Radkovského a představitelů kraje a města slavnostně zahájena Tříkrálová sbírka, kterou v našem městě organizuje Farní charita Karlovy Vary.

Číst dál: Tříkrálová sbírka K+M+B 2023

Digiděti v akci

Digiděti v akciDne 4. 1. 2023 jsme u nás ve škole, díky grantové podpoře O2 Chytrá škola, přivítali pana Mgr. Jana Kršňáka, lektora, který se zabývá tématem vztahu dětí a technologií.
Žáky II. stupně a jejich pedagogy čekala v úvodní části “rozcvička”, kdy se přes různé dotazy z oblasti běžného života postupně přesunuli do kyberprostoru. Lektor věnoval pozornost mimo jiné zásadám bezpečného pohybu v digitálním prostředí, rizikům světa sociálních sítí a počítačových her, mediální výchově (reklamy, YouTube) atd.

Číst dál: Digiděti v akci

Třeťáci v prosinci

Třeťáci v prosinciMěsíc prosinec jsme prožili hlavně vánočními přípravami, ale ani na učení jsme nezapomínali. Nejvíc nás bavila práce ve skupinách při poznávání České republiky a taky počítání s kostkami při dělení šesti. Nejtěžší učení bylo určování pádu u podstatných jmen. Celá třída se zapojila do akce Den bez tašek a vyhráli jsme sladkou odměnu. Přijelo za námi divadlo s představením Živý Betlém. I letos přišel Mikuláš s andílkem a čerty a někteří dostali jednosměrnou jízdenku do pekla.

Číst dál: Třeťáci v prosinci

Vzdělávání pedagogů s podporou O2 Chytrá škola

Vzdělávání pedagogů s podporou O2 Chytrá školaDne 7. 12. 2022 jsme u nás ve škole přivítali zkušeného lektora Ing. Václava Fišera, který vedl pro naše pedagogy workshop věnovaný programování a využití moderních technologií v běžné výuce.
Všichni zúčastnění měli možnost pracovat s Micro:bity (malými programovatelnými počítači) a mnohými dalšími pomůckami, které s sebou pan Fišer přivezl.

Číst dál: Vzdělávání pedagogů s podporou O2 Chytrá škola

Navštívili nás roboti

Navštívili nás robotiV pátek 16. 12. 2022 jsme u nás ve škole přivítali vzácnou návštěvu. Spolu s vynikající lektorkou, paní Barborou Meskařovou, k nám dorazilo také velké množství robotů a robotických pomůcek.
Žáci měli možnost si všechny vyzkoušet a této příležitosti ihned využili.

Číst dál: Navštívili nás roboti

Galerie umění se šesťáky

Galerie umění se šesťákyV pátek 16.12. jsme se šesťáky navštívili Galerii umění v Karlových Varech, konkrétně výstavu „Výtvarní umělci na keramické škole (1945 – 1995)“. Jednalo se o výstavu umělců, kteří působili jako výtvarní pedagogové na zdejší keramické škole ve 2. polovině 20. století. Nejprve se děti dozvěděly informace o porcelánu. Tedy z jakých surovin se vyrábí, i to, že naleziště jedné ze složek – kaolinu se nachází právě v našem kraji.

Číst dál: Galerie umění se šesťáky

Návštěva Becherovy vily

Návštěva Becherovy vilyJako každý rok i letos jsme navštívili s našimi sedmáky Becherovu vilu. Aktuálně tam totiž probíhá výstava děl pedagogů i studentů Střední uměleckoprůmyslové školy. Žáci se seznámili s různými obory, které mohou na této škole studovat – fotografie a multimédia, oděvní design, design skla, design keramiky a porcelánu nebo grafický design. Na grafický design jsme se zaměřili více během práce v dílně.

Číst dál: Návštěva Becherovy vily

Vánoční tvoření

Vánoční tvořeníAbychom si zpříjemnili adventní čas a čekání na Vánoce, tak jsme 13. prosince uspořádali Vánoční výtvarnou dílničku pro rodiče a jejich děti. Sešli jsme se v čase, kdy je shon a spěch. Ale i přesto se nás sešlo dost. Přišli babičky, tety, rodiče se svými dětmi a každý zde našel něco pěkného. Byly připraveny tři výtvarné koutky a každý si mohl vyrobit to, co ho zaujalo nebo co se mu líbilo. Po příchodu čekalo všechny příjemné přivítání a seznámení s programem.

Číst dál: Vánoční tvoření

Zdobení stromečků

Zdobení stromečkůNastal předvánoční čas, čas adventní. Na toto období se všichni moc těšíme. Nazdobený domov, škola, město. Ke zdobení města, konkrétně lázeňské časti, jsme přispěli i my. Ptáte se kde? V adventním čase jsme oblékli do vánočního šatu jeden ze stromečků na Mlýnské kolonádě. 9. 12. jsme se vypravili, my prvňáčci, do města. Měli jsme štěstí. Svezli jsme se vánočním autobusem, což přispělo i k tak vánoční atmosféře. Dojeli jsme k Imperiálu a odtud jsme sešli do města.

Číst dál: Zdobení stromečků

Vánoce přicházejí

Vánoce přicházejíV pátek 2. prosince za námi přijelo Karlovarské hudební divadlo. A proč přijelo? No přece, protože se blíží nejmilejší a nejoblíbenější svátky roku VÁNOCE. Na ty se všichni moc těšíme, hlavně my děti. Na divadlo jsme se těšili, protože si pro nás vždy něco zajímavého připraví a ničím pěkným překvapí. Nejinak tomu bylo i dnes. Nastal adventní čas, a tak jsme si povídali o tomto období, a hlavně o blížících se Vánocích. Povídali jsme si o vánočních tradicích, a hlavně jak je prožíváme Vánoce doma…

Číst dál: Vánoce přicházejí

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka„Mikuláši, Mikuláši, proč ten čert nás tolik straší. My už všichni slibujem, že zlobit už nebudem.“ Tak už je to tu zase. A co? No přece 5. prosinec. Čas Mikuláše, čerta a anděla. Všichni jsme od samého rána, co jsme se setkali ve třídě, na nic jiného nemysleli. Pravda, něco málo jsme se učili, ale myšlenky byly úplně někde jinde. Když někde něco bouchlo, zachrastilo, zacinkalo, už jsme byli ve střehu a čekali jsme, jestli se mezi dveřmi neobjeví ony očekávané postavičky.

Číst dál: Mikulášská nadílka

Mediální bludiště

Mediální bludištěNa pátek 2.12. byla pro žáky 5. – 9. ročníku a pro žáky SŠ oboru Provozní služby připravena aktivita „Mediální bludiště“. Jednalo se o akci v rámci plnění průřezového tématu MEDIÁLNÍ VÝCHOVA. Žijeme ve století médií. Z rádií, televizí, tisku i internetu se na nás hrne moře informací. Jak se v nich neutopit je hotová věda. My jsme ale měli jedinečnou možnost naučit se „plavat“ v informačních tocích současné doby.

Číst dál: Mediální bludiště

Řemeslný workshop Jesenice u Rakovníka

Řemeslný workshop Jesenice u RakovníkaA je to tu. Poslední workshop v letošním roce. Tentokrát se vybraných 7 žáků z 8. a 9. ročníku vydalo devítimístným autem do Jesenice u Rakovníka na střední školu. Počasí nám na prosinec přálo – sice mrzlo, až praštilo, přesto nás na cestě doprovázelo sluníčko. Nálada byla výborná, akce mohla začít. V úvodu jsme byli seznámeni s nabízenými obory dané školy – cukrář, ošetřovatel, zahradník, florista, farmář. Poté jsme si v cukrárně za pomoci paní mistrové mohli vyrobit marcipánové dobroty (sluníčko, prasátko a kapra).

Číst dál: Řemeslný workshop Jesenice u Rakovníka

Láhev pluje do světa

Láhev pluje do světaTak jsme to zvládli. Poslali jsme naši společnou česko - německou láhev po roce pilné práce do světa. Ale pěkně popořádku. Celý rok jsme my i kamarádi z Německa pracovali na společném projektu “Vzkaz v láhvi”, který se týkal řeky Ohře. Hráli jsme hry v tělocvičně, psali jsme našim kamarádům do Německa vzkaz, kreslili jsme obrázky měst, kudy jedna z našich nejdůležitějších řek protéká.

Číst dál: Láhev pluje do světa

Dopoledne s vojáky

Dopoledne s vojákyPo delší době k nám do školy zavítala návštěva v zeleném – tři příslušníci armády ČR.
O armádě se učíme ve Vlastivědě i později v Občanské nauce, takže jsme byli zvědaví, co nového se dozvíme. Hned ráno jsme se rozdělili na dvě skupiny, jedna do tělocvičny a druhá k interaktivní tabuli v učebně. V té jsme se seznámili s úlohou armády v dnešní době, s různými skupinami vojsk, poznávali jsme vlajky EU, NATO a OSN.

Číst dál: Dopoledne s vojáky

Třeťáci v listopadu

Třeťáci v listopaduMěsíc listopad už prožíváme přípravami na Vánoce. Vyrobili jsme andělíčky na jarmark a ozdobili velký stromeček, který jsme spojili ze stromečků malých. Trojúhelníky na stromky jsme nejdříve museli vyměřit, a tak jsme využili učení z geometrie. Vyzdobili jsme si třídu a každý den ráno poslouchali koledy a vánoční písničky a také se naučili básničku pro Mikuláše. Kromě vyrábění se také pilně učíme.

Číst dál: Třeťáci v listopadu

Projektový den „Vánoce“

Projektový den „Vánoce“„Rolničky, rolničky, kdopak vám dal hlas?“ Tuto otázku si v tomto období pokládáme rok co rok. Ani ten letošní není výjimkou. Signály, že se Vánoce blíží, přicházejí ze všech stran. A protože štěstí přeje připraveným, rozhodli jsme se skoncovat se zahálením a vrhnout se do příprav. Vančurovka bude zkrátka ready (čti redy)…..jak dva dredy. Žáci všech ročníků a tříd se rozdělili do 9 skupin podle zájmů jednotlivých dětí. Každá skupina se zabývala rozličnými činnostmi.

Číst dál: Projektový den „Vánoce“

Veletrh pracovních příležitostí

Veletrh pracovních příležitostíA jedeme dál. Není čas ztrácet čas. Pořád jsme v jednom kole. Nejenže naši žáci jezdí průběžně k různým zaměstnavatelům na všelijaká místa na workshopy rozličných oborů. Tentokrát se řada firem a organizací sešla na jednom místě, aby se předvedly vycházejícím žákům základních a středních škol a aby je blíže seznámili s profesemi, které lze v Karlovarském kraji vykonávat. Neváhali jsme ani minutu a 3. 11. 2022 jsme se vydali do Hotelu Thermal na Veletrh pracovních příležitostí.

Číst dál: Veletrh pracovních příležitostí

Čarujeme v chemii i na pracovní výchově

Čarujeme v chemii i na pracovní výchověNaši deváťáci se stali na čas alchymisty. Kdo je vlastně alchymista? Ve středověku to byl čaroděj, i když i tehdy raději používali výraz alchymista. A tím se na hodině chemie stali i naši žáci. Odměřovali, míchali, porovnávali a pozorovali, co z daných směsí vznikne a jak se „chovají“. V podstatě se stali učni věhlasného školního čaroděje, který nad nimi bděl.
A v tomto duchu se přenesli i do pracovní výchovy, kdy každý z žáků posunul hranice svých schopností o kus dál.

Číst dál: Čarujeme v chemii i na pracovní výchově

Den otevřených dveří

Den otevřených dveříDevátý a osmý ročník navštívil v rámci „Dne otevřených dveří“ pro školy firmu ept connector v Habartově. Tento podnik patří mezi nejvýznamnější strojírenské podniky v karlovarském kraji. Žáci prvotně navštívili výrobní pracoviště ve Svatavě. Každý z žáků dostal duralovou destičku, ze které si vyrobili přívěsek na klíče. Všichni si tak vyzkoušeli frézování, vrtání a pilování.

Číst dál: Den otevřených dveří

Exkurze - Svatavské strojírny

Exkurze - Svatavské strojírnyV pondělí 14. listopadu se žáci 8. a 9. ročníků zúčastnili exkurze ve Svatavských strojírnách s.r.o. Žáci mohli vidět v praxi povrchové a další úpravy komponentů pro různé účely, např. k použití do automobilů, do nákladních vozů nebo ke stavbě mostů. Bylo možné nahlédnout přímo do dílen, ve kterých je práce do velké míry automatizovaná. Průvodce nám vysvětlil, jakým procesem každý komponent projde, od programování strojů ve výrobě, příjmu materiálu, hrubou úpravu materiálu, následnou povrchovou úpravu (včetně lakování) a také finální kontrolu podle výkresu.

Číst dál: Exkurze - Svatavské strojírny

Třeťáci v říjnu

Třeťáci v říjnuZačátkem měsíce vyrazili třeťáci s plánkem v ruce plnit úkoly velryby Varyby. Letos vedla trasa lázeňskými lesy na Dianu. Tento měsíc do třídy dostali novou pomůcku, se kterou si užijí velkou zábavu. Je to interaktivní robot Blue-Bot. Ovládá se mačkáním tlačítek nebo pomocí tabletu, který je vybaven BlueTooth a nainstalovanou Blue-Bot aplikací.

Číst dál: Třeťáci v říjnu

PODZIM V S5 aneb učíme se s DARY PŘÍRODY

PODZIM V S5 aneb učíme se s DARY PŘÍRODYVenku prší, dny jsou kratší, začíná být chladno… Ano, je tu podzim. Příroda se začíná připravovat na zimu. Ačkoliv většinu z nás může ono pochmurné počasí zaskočit, je třeba vidět i to, že nám v tomto ročním období nabízí příroda i spoustu ze svých krás. Slunce, jež prosvítá mezi stromy, na nichž můžeme vidět nádherně zbarvené listí, nás nejednou zahřeje u srdce. Rovněž tak plody, které toto období přináší, jistě stojí za zmínku. Šišky, žaludy, ořechy, kaštany, jeřabiny, dýně….

Číst dál: PODZIM V S5 aneb učíme se s DARY PŘÍRODY

Malý chovatel ve třídě S5

Malý chovatel ve třídě S5V naší třídě máme šest žáčků. V rámci environmentální výchovy a výuky věcného učení, se učíme i o zvířátkách, péči o ně a další rozvoj poznávání k všeobecnému rozhledu dítěte. Abychom využili naše znalosti a naučili se o živá tvoření starat, pořídili jsme si do třídy nové zvířecí kamarády. Strašilku Fionu, africké šneky Frenkyho, Ferdu a také zlatého křečka Fíďu. O všechna zvířátka se žáci pečlivě starají, učí se krmení, výměně podestýlky a celkové péči o tyto tvory.

Číst dál: Malý chovatel ve třídě S5

Výtvarná soutěž Nadačního fondu Impuls

Výtvarná soutěž Nadačního fondu ImpulsJiž po druhé se zúčastnili naši žáci výtvarné soutěže Nadačního fondu Impuls - Rozsviťme ČR. Téma letošního ročníku byl „Svět kolem nás“. Ústředí byla ovšem opět slunečnice jako symbol naděje, jako světlo slunce pro nemocné roztroušenou sklerózou.
Žáci se dle své fantazie pokusili téma co nejlépe ztvárnit a svá výsledná díla poté poslali do soutěže. Pokud je budete chtít podpořit, můžete hlasovat zde: https://nfimpuls.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=488 - číslo 60 – 65.
Děkujeme za podporu.
Mgr. Adéla Kučová

Číst dál: Výtvarná soutěž Nadačního fondu Impuls

Putování s velrybou Varybou

Putování s velrybou VarybouJako každý rok, vyrazily dne 12. září třídy IV.A a V.A společně na putování Karlovými Vary s velrybou Varybou.
Kdo toto putování nezná, jde v podstatě o procházku po lesích a lázeňském území našeho krásného města.
Úkolem je řídit se plánkem cesty, projít správně všechny stanoviště a splnit úkoly, které nám Varyba dává.

Číst dál: Putování s velrybou Varybou

Páťáci v září

Páťáci v záříŠkolní rok opět začal a pomalu je opět potřeba začít pracovat, vzdělávat se. Protože první školní týden byl „rozjížděcí“, chodili jsme ven sportovat, ale ne jenom to. Jednou jsme se také vydali na Kozodoj a podívali jsme se, zda jsou tam pořád naši kamarádi zvířátka. Dokonce jsme viděli kočku ulovit myšku. To byl zážitek, ani jsme nedutali. Také jsme viděli hlavně volavky, žáby, vodoměrky, poznali jsme orobinec a rákosí.

Číst dál: Páťáci v září

Třeťáci v září

Třeťáci v záříZačal nový školní rok a teď ke konci měsíce se už třeťáci pilně učí a opakují učivo z loňského roku. Píší věty, učí se o významu slov, počítají do stovky a rýsují a měří úsečky. Také vyrábějí a malují a začal jim plavecký výcvik. Ale měli možnost si na nový školní rok zvykat pěkně pomalu. První týden si užívali pobyt venku a mnoho zajímavých akcí. Když bylo hezké počasí, navštívili areál Rolava, prohlédli si lázeňskou část Karlových Varů. Ve škole také proběhl Zvířecí den. Když pršelo, upekli ve školní kuchyňce sušenky.
Zapsala Mgr. Hana Matějíčková

Číst dál: Třeťáci v září

Zvířecí den

Zvířecí denDne 13.09. proběhl na naší škole Zvířecí den. Pozvání přijal pan Petr Joo, který se profesionálně věnuje vábení zvěře. Pomocí videí ukazoval hlasy divoké zvěře, které následně pomocí vábniček předváděl. S sebou přivezl také různé druhy paroží, které si žáci mohl potěžkat a osahat. Dále naší školu navštívil pan Pavel Wolf, včelař z Kyselky. Žáci mohli zblízka vidět včelí úl s plástvemi. Dozvěděli se, jak se včely rozmnožují, jaká je hierarchie ve včelím úlu.

Číst dál: Zvířecí den

Turistický výcvik VII. ročníků

13. 6. – 17. 6. 2022

 Turistický výcvik VII. ročníkůKonec školního roku se kvapem blíží, dny už se prodlužují, sluníčko svítí vysoko nad hlavami, zvířátka se probouzejí a vylézají ze svých brlohů, ptáci krouží vysoko na obloze, prozpěvují a venkovní teploty jsou jako stvořené na výlety, vycházky, poznávání nových míst a pobyt v přírodě. A stejně jako v minulých letech se také i v tomto školním roce 2021/2022 uskutečnil týdenní turistický výcvik sedmých ročníků v termínu od 13. 6. – 17. 6. 2022, kterého se zúčastnily třídy VII. A a VII. C. Dohromady nás bylo 16 žáků + vyučující, tedy pořádná parta dobrodruhů.

Číst dál: Turistický výcvik VII. ročníků

Za krásami našeho města

Za krásami našeho městaKe konci školního roku jsme se vpravili na výlet po okolí našeho města. Ne každý se vydá prozkoumat různé cesty a cestičky, které protkávají lesy Karlových Varů. Protože náš pan učitel má tato místa prozkoumány, provedl nás různými cestami od Imperiálu na Dianu a lesem zpět do města. Výprava byla velmi zábavná i poučná, neboť pan učitel umí okořenit svým vyprávěním jakýkoliv výlet, na který se s ním vydáme.
Zapsala: Martina Šárová

Číst dál: Za krásami našeho města

Sportovní den II. stupně

Sportovní den II. stupně1 rok uplynul zdánlivě rychleji než by člověk řekl nejneobhospodařovávatelnějšími a my už se zase všichni společně setkáváme na historicky II. Sportovním dni ZŠ Vančurova a to se druhým stupněm ZŠ, ale i střední školou - tedy s těmi nejstaršími z nás, na zahradě v areálu SŠ. Chybět nemohla ani oblíbená třída S. Všichni byli natěšení a po zážitcích z loňského roku se nemohli dočkat na pokračování úspěšného soutěžení. Určitě si každý chtěl odnést domů alespoň jedno vítězství. A že bylo z čeho vybírat …

Číst dál: Sportovní den II. stupně

Sportovní den I. stupně

Sportovní den I. stupněKrásnou slunečnou středu 22. 5. 2022 jsme se všichni těšili z druhého letního dne v tomto roce, ukázkově horkého počasí a soutěží, které čekaly na všechny žáky I. stupně ZŠ a také přípravné třídy. Na programu dopoledne byly soutěže jednotlivců napříč ročníky a to hned v několika disciplínách. Všichni si přišli zasoutěžit, ale také se potkat se svými spolužáky z ostatních tříd, tentokrát mimo školní chodby.

Číst dál: Sportovní den I. stupně

Návštěva fitka

Návštěva fitkaV rámci zdravého pohybu a životního stylu jsme se vypravili do fitness centra Luky. Abychom načerpali nové zkušenosti v pohybové aktivitě, vyzkoušeli jsme si všechny balanční pomůcky, které zde byly. Spoustu zábavy jsme si užili na velkých míčích, neboť udržet se na nich není jednoduché. Nejvíce se nám líbily Flexi Bary, což jsou kmitací tyče a boxovací totemy, na kterých se člověk může opravdu vybít.

Číst dál: Návštěva fitka

Druháci v červnu

Druháci v červnuObdobí před blížícími prázdninami si druháci užili. Kromě učení a vyrábění, které je stále bavilo, podnikali mnoho výletů a zúčastnili se akcí jako třeba Kloboukový den a Sportovní den. Vystupovali opět společně s prvňáky a přípraváčky v Domově seniorů. Zatancovali nový tanec a s ostatními zazpívali. A kam podnikali výlety? Ten hlavní školní výlet byl společný pro první stupeň za zvířátky do ZOO v Ústí nad Labem. V dalším výletu prošli obory na Linhartu a měli štěstí, viděli daňky i divoká prasata.

Číst dál: Druháci v červnu

Nové Hamry

Nové HamryTak jsme se dlouho těšili a už to máme za sebou. Co? Náš „Výlet s prodlouženým pobytem“ v krásném hotelu Malamut v Nových Hamrech. Tam jsme opět letos po delší době vyrazili my páťáci a někteří šesťáci vlakem, s batůžky, sluníčkem a hlavně s dobrou náladou. Počasí nám od prvního dne přálo, takže jsme se po příjezdu ubytovali a rovnou vyrazili na nedaleké hřiště a průzkum okolí. Nové Hamry patří mezi malé podhorské obce Krušných hor nedaleko Karlových Varů.

Číst dál: Nové Hamry

Výlet za zvířátky

Výlet za zvířátkyZa zvířátky do pohádky? Ale kdepak. Rok uběhl jako voda a přiblížil se konec školního roku, čas výletů. Na jeden takový jsme se, žáci 2. a 3. ročníku, vybraní žáci za 4. a 5. ročníku a žáci z S5. 6. června vypravili. Jela s námi ještě třída s ukrajinskými žáky. Kam? Už logo napovídá. Do ZOO v Ústí nad Labem. Před vstupem jsme již věděli, že nesmíme zvířátka krmit, nikam strkat prsty a respektovat ohrady a ploty. Návštěvu ZOO jsme zahájili jízdou vláčkem, který nás vyvezl nahoru, až na druhý konec ZOO.

Číst dál: Výlet za zvířátky

Čtvrťáci v druhém pololetí

Čtvrťáci v druhém pololetíDruhé pololetí je již pomalu u konce. Všichni se těšíme na prázdniny, na odpočinek, pozdní vstávání apod. A co jsme vlastně druhé pololetí dělali?
Noví žáci se již pomalu sžili se svými spolužáky. Chodili jsme celé druhé pololetí plavat a na většině žáků bylo znát zlepšení, jistota a již menší strach z vody. Na konci dostanou žáci „Mokré vysvědčení“, na které se těší. Byli jsme také v Krajské knihovně na přednášce o jarních zvycích, ale také o internetové bezpečnosti.

Číst dál: Čtvrťáci v druhém pololetí

Zapojili jsme se do projektu “Den pro školu”

Zapojili jsme se do projektu “Den pro školu”Dne 13. 6. 2022 jsme u nás ve škole přivítali pana Karla Klatovského, který působí v české pobočce společnosti Microsoft na pozici manažera vzdělávacích programů.
Jeho návštěva se uskutečnila v rámci projektu “Den pro školu”. Hlavním cílem projektu je návštěva člověka z praxe, který vypráví svůj příběh, sdílí zkušenosti a odpovídá na zvídavé dotazy žáků.

Číst dál: Zapojili jsme se do projektu “Den pro školu”

Zájmový den 1. 6.

Zájmový den 1. 6.Ve středu 1.6. opět proběhl Zájmový den. Tentokrát bylo téma „Rozvoj schopností a poznávání a psychohygiena“. Zájmového dne se zúčastnily děti z přípravné třídy a prvního stupně, dále pak děti z druhého stupně, ale i žáci ze střední školy. Pro všechny bylo připraveno celkem 5 stanovišť. Na jednom ze stanovišť probíhalo cvičení smyslů, pozornosti a soustředění. Děti tak pohmatem poznávaly předměty a látky, které byly umístěné v pytlíku.

Číst dál: Zájmový den 1. 6.

Druháci v květnu

Druháci v květnuV měsíci květnu se druháci připravovali na Den matek. Rádi vyrábějí a na výrobek pro maminky se těšili dvojnásobně. Nejdříve vyrobili a nabarvili kytičky z roliček od toaletního papíru. Hotové kytičky přivázali provázkem na klacík a tak vznikla závěsná ozdoba. Kromě vyrábění si užili letošní školní rok poslední představení divadla Letadlo. Tentokrát se hrálo na školní zahradě. A tak opékání vuřtů vypadalo jako opravdové. I tento měsíc se druháci pilně učili. Pracovali na počítačích i tabletech. Dělali pokusy a odhady s měřením objemu na litry a vážením na kilogramy.

Číst dál: Druháci v květnu

Copyright © 2013. All Rights Reserved.