O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Novinky Van

Středeční vaření s PrŠ

Středeční vaření s PrŠJedna z našich nejoblíbenějších činností je vaření. Každý týden vytváříme 2 pokrmy, vždy na přání našich žáků. Nejoblíbenější jídla jsou například: těstovinový salát, jablečný štrůdl, čočková a hrášková polévka, třeba i sýrovo-salámová pizza. Každý přiloží ruku k dílu a vezme na ochutnání domů rodičům.

Text a foto: AP Nováková

Číst dál: Středeční vaření s PrŠ

Vytvořili jsme audioknihu

Vytvořili jsme audioknihuNakonec i u nás proběhla v druhém pololetí distanční výuka, během které jsme se snažili vynahradit si společně strávený čas ve třídách různými aktivitami během online výuky. Plnili jsme únikové hry, luštili šifry, hádanky nebo jsme vytvářeli audioknihu. V tomto období měli totiž žáci za úkol podrobněji se seznámit s literárním žánrem divadelní hra, proto jsme zvolili jednu z nejznámějších her, a to Romeo a Julie od W. Shakespeara.

Číst dál: Vytvořili jsme audioknihu

Velikonoce s prvňáčky – tentokrát distančně

Velikonoce s prvňáčky – tentokrát distančněTento rok jsme s prvňáčky prožili Velikonoce distančně. Žáci se naučili, že datum Velikonoc je každý rok různý, je určen vždy na první neděli po prvním jarním úplňku. Naučili se, co jaký velikonoční den znamená a jakou barvou je pojmenován (Zelený čtvrtek, Bílá sobota). Vědí, že v neděli Velikonoce vrcholí a neděle se nazývá Hod Boží velikonoční. Velikonoční pomlázka, že se koná na Velikonoční pondělí a je symbolem veselí a života.

Číst dál: Velikonoce s prvňáčky – tentokrát distančně

Duben v PT B

Duben v PT BJaro, jaro, přijdi už k nám,
počasí hezké přivolej nám.
Těšíme se na teplíčko,
hřej nám naše sluníčko.
Po distanční výuce, která probíhala až do 9. dubna, jsme se všichni těšili do školy. Každý den jsme se těšili z jarních výrobků, u kterých jsme si procvičili stříhání, skládání a lepení papíru.

Číst dál: Duben v PT B

Distanční výuka v první třídě

Distanční výuka v první tříděŽáci z prvních tříd zasedli po jarních prázdninách v letošním školním roce již podruhé k počítačům. Začala jim distanční výuka. Schází se virtuálně každý den v prostředí Teams. Tam mají také úkoly a materiál k učení. Jsou rádi, že se vidí. Zdokonalují se ve čtení a už rozumí tomu, co čtou. Čtení často procvičují v aplikaci Včelka a nejraději mají, když si za nasbírané body mohou doplnit obrázek.

Číst dál: Distanční výuka v první třídě

Soutěž ZLATÝ ÁMOS

Soutěž ZLATÝ ÁMOSJistě si všichni pamatujete na to, jak jsme si při hlasování v tělocvičně zvolili pana učitele Matouše Davida vančurovským Zlatým Ámosem.

Na podzim jsme se žákovským parlamentem odeslali přihlášku do stejnojmenné celostátní soutěže spolu se stovkou požadovaných podpisů přátel školy a od ledna pak společně drželi panu učitelovi palce.

Číst dál: Soutěž ZLATÝ ÁMOS

Distanční výuka v PT B za měsíc březen 2021

Distanční výuka v PT B za měsíc březen 2021On-line, on-line výuka,
to je ale odluka.
My se ale nebojíme,
protože se uvidíme.
Kde ? No přece na Teamsu,
třikrát v týdnu už jsme tu.
Děti, děti z PT B,
jsou moc šikovné, né že né.
Na Velikonoce už se těší,
koledu se honem učí.
Vajíčko, slepička i zajíček,
budou zdobit velikonoční košíček.

Číst dál: Distanční výuka v PT B za měsíc březen 2021

Zdravé dobroty ve IV. A

Zdravé dobroty ve IV. AA máme tady skoro jaro. Venku se dříve rozednívá, příroda se probouzí a my můžeme chodit na dlouhé procházky. A abychom měli všichni dostatek energie, měli bychom dobře a zdravě jíst. Co je pro naše tělo dobré a co ne, to asi víme. Dostatek ovoce, zeleniny, zdravých tekutin, málo sladkostí a hodně pohybu – to je jasné. Teď, když trávíme mnoho času na počítači je životospráva obzvlášť důležitá. Naši čtvrťáci dostali minulý týden v rámci Pracovní výchovy za úkol připravit si zdravou svačinu, a to opravdu samostatně, bez pomoci. Zhostili se toho úkolu velmi dobře a obstáli se ctí.

Číst dál: Zdravé dobroty ve IV. A

Projektový týden – Mezigenerační vztahy

Projektový týden – Mezigenerační vztahyDíky dalšímu projektovému týdnu se stali z našich žáků 8. a 9. ročníku tvůrci reklamních spotů, v nichž varují seniory před různými praktikami a nástrahami prodejců, alias Šmejdů. Z prvotního zamyšlení nad tématem Vztahy mezi generacemi přešli žáci do tvorby myšlenkových map, uvažovali nad rozdílem mezi starší a mladší generací, porovnávali své zkušenosti a názory. Následně si prohlédli pozvánky na předváděcí akce a zhodnotili jejich věrohodnost.

Číst dál: Projektový týden – Mezigenerační vztahy

Prvňáci v únoru

Prvňáci v únoruPrvňáci byli celý měsíc únor ve škole. Chodili hodně ven a stačili si ještě pohrát na posledním sněhu. Ke konci měsíce si už užívali na vycházkách sluníčko. Pozorovali, jak se sníh rychle roztával, prohlíželi si koně na louce a poslouchali zpěv ptáků. V učení také nezaháleli. Zlepšují se ve čtení i psaní. V matematice počítají příklady do deseti. Povídali si o Masopustu a vyrobili si masku z papíru. V prvouce se začali učit o lidském těle. Kromě toho, že znají části těla a zásady hygieny, věnovali se zdravé výživě.

Číst dál: Prvňáci v únoru

Řemeslné workshopy pro 8. a 9. ročník

Řemeslné workshopy pro 8. a 9. ročníkMilý čtenáři, mohli jste si již všimnout, že na učitele i na žáky z Vančurovky si jen tak někdo nebo něco nepřijde. A stejně tak tomu je i v následujícím případě:

Současná doba nepřeje téměř nikomu, natož vycházejícím žákům, kteří bilancují nad volbou povolání již delší dobu. Za „dávných“ dob jsme se mohli kdykoli vydat do regionálních firem a na vlastní oči vidět jejich fungování, co která profese obnáší, seznámit se s prostředím různých odvětví.

Číst dál: Řemeslné workshopy pro 8. a 9. ročník

Návrhy soutěžních aktivit nejen pro děti na online výuce

Haló haló Jaro se blíží
Zúčastnit se mohou všichni, kteří se těší na teplé dny. Blíží se Jaro, sluníčko, teplo, rozkvetlé louky, zpívající ptáčci, plno zvířecích mláďátek, prostě celá probouzející se příroda má za úkol probudit vaši fantazii, vyhledat v encyklopedii nebo na internetu informace k Jaru a ty potom „přenést“ na papír. Kreslete, malujte, pište básničky, krátké články k Jaru. Meze fantazii se nekladou.
Oceněny budou všechny výrobky, ty „nej“ budou vystaveny.
Vaše výrobky/články zasílejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo osobně a to do 15.března 2021

Těším se na vaše ukázky fantazie


Zdeňka Jandlová
Za Školní družinu

Vyrábíme svíčky (9. ročník)

Vyrábíme svíčky (9. ročník)Učitelé 2. stupně naší školy dali jednoho dne hlavy dohromady a domluvili se na tom, že spolu začnou více spolupracovat. Propojovat totiž poznatky napříč předměty je nejen mnohem efektivnější, ale i zábavnější. A to jak pro žáky, tak pro samotné pedagogy.
Projektová výuka se u nás zabydluje čím dál tím víc a myslím, že se jí u nás daří. V posledním lednovém týdnu jsme například s žáky 9. ročníku vyráběli v rámci předmětu pracovní výchova svíčky.

Číst dál: Vyrábíme svíčky (9. ročník)

Prvňáci v lednu

Prvňáci v lednuNyní se hodně žáků učí z domova. Prvňáci měli také před Vánocemi distanční výuku. To se učili doma a také doma pomáhali. Můžete si prohlédnout několik fotek z této výuky. Eliška dlabala dýni, Tomášek pomáhal v kuchyni, Natálka byla na výletě a Darinka slavila narozeniny. V lednu si prvňáci nasadili roušky a učí se ve škole. Chodí často ven a užili si hodně sněhu. Byli venku hned když napadlo trochu sněhu začátkem ledna. Potom byli na stejném místě, a i z fotek je vidět, o kolik více bylo sněhu. Chtěli také postavit obrovského sněhuláka a kouleli velké koule.

Číst dál: Prvňáci v lednu

Leden 21 v PTB

Leden 21 v PTBSněhuláčku, sněhuláčku,
půjdeš s námi na zahrádku.
Budeme si spolu hrát,
stavět i se koulovat.
Přišel víkend, nasněžilo,
pak už jenom pěkně bylo.
Sníh se třpytí, slunce svítí,
ach ta pěkná krajina,
přikryla ji bílá peřina.

Číst dál: Leden 21 v PTB

Krokujeme

KrokujemeNa začátku ledna 2021 jsme si s žáky VII.C vyzkoušeli měřit vzdálenost pomocí kroků. Nejprve si žáci ve dvojicích změřili délku svého kroku, kterou následně využili při měření délky místností, tříd, chodeb či vzdálenosti mezi zastávkou MHD a školou. Výslednou délku žáci zjistili tak, že zaznamenali počet kroků (př. délka třídy je 6 kroků), tento počet poté vynásobili délkou kroku (př. 63cm). Výsledné číslo zapsali nejprve v centimetrech a následně v metrech. Takto vytvořili několik plakátů, které vyvěsili po škole pro ostatní žáky.

Číst dál: Krokujeme

Lovci bakterií

Lovci bakteriíPoslední návod, poslední úkol s názvem „ Je načase podívat se na čas “ máme úspěšně za sebou. Úkol byl pro šikovné ruce, ale hlavní bylo, aby měly děti z výsledku dobrý pocit. A samozřejmě si díky němu vštípily, jak dlouho by si měly mydlit a mýt ruce. O čem to bylo tentokrát? Mýt si ruce aspoň 30 vteřin, to je věda. Proto si děti vyrobily vědecky přesné přesýpací hodiny, které jim vždycky řeknou, jak dlouho ještě řádit mýdlem po prstech. Stačila trocha krupice, dvě plastové lahve, tavná pistole, izolepa a chuť tvořit.

Číst dál: Lovci bakterií

Vánoční čas u prvňáků

Vánoční čas u prvňákůNa Vánoce se všichni moc těší. V předvánočním čase si prvňáci vyzdobili třídu. Vyrobili čerty a Mikuláše i řetěz z papíru. Mikuláš je přišel navštívit. Měl sebou i anděla a čerty. Někteří žáci se tolik báli, až se klepali. Ale všichni zvládli říct básničku a potom dostali hezkou nadílku. V tomto období se prvňáci seznamovali s vánočními tradicemi. Vyrobili přáníčko, drobné ozdoby a svícen.

Číst dál: Vánoční čas u prvňáků

Vánoční čas v PTB

Vánoční čas v PTBPřišly zase po roce,

naše krásné Vánoce.
Ve vaně se kapr honí,
cinky linky zvonek zvoní.
Pod stromečkem dárečky,
pro naše milé dětičky.

Číst dál: Vánoční čas v PTB

Páťáci a jejich radosti a strasti

Páťáci a jejich radosti a strastiS novým školním rokem začalo plno radostí např. z opětovného setkání, z výukových her, ale také plno starostí. Ve vyučování se snažíme, aby bylo pro žáky zajímavé a bavilo je učit se něčemu novému. Sami kolikrát přijdou s nápadem, co bychom mohli dělat či jak na to.

Číst dál: Páťáci a jejich radosti a strasti

MOJE OSOBNOST (8. ročník)

V rámci občanské výuky se žáci na 2. stupni od 6. do 9. ročníku zabývají pojmem osobnost a vším, co se pod tím skrývá. Každý rok nabalují nové a nové informace, rozšiřují si své obzory. V 8. ročníku si již nevystačí pouze s popisem vzhledu a základními informacemi. Umí definovat pojmy jako charakter, temperament, vůle atp. Jednotlivé druhy charakteru umí také rozlišit podle základních znaků, ví, že každý typ má své klady i zápory. Uvědomují si, že právě proto, že jsme každý jiný a jedinečný, je svět tak pestré a krásné místo.

Číst dál: MOJE OSOBNOST (8. ročník)

Plynové masky - stará technologie v novém světle

Plynové masky - stará technologie v novém světleV osmé třídě si žáci během chemie uvědomili, že masky a respirátory k běžnému dostání jsou rozhodně nedostačující a rozhodli se postavit ke koronavirové krizi vážně. Na hodinách chemie, kde zrovna probíráme skoro až kouzelné vlastnosti aktivního uhlí, jsme si připomněli, jak vypadaly hodiny branné výchovy – předmětu, který již dnes neexistuje, ale některé generace rodičů a prarodičů si jistě dobře vzpomínají.

Číst dál: Plynové masky - stará technologie v novém světle

Návštěva Mezinárodní vesmírné stanice ISS

Návštěva Mezinárodní vesmírné stanice ISSŽáci VII.A 8.12. vyletěli 400 km nad zemský povrch a navštívili Mezinárodní vesmírnou stanici, kterou nám stála posádka astronautů laskavě na vyučovací hodinu vyklidila, abychom se po ní mohli projít. V době, kdy je vesmír na dosah ruky a rakety s nákladem satelitů a družic se posílají takřka na denním pořádku, se stává na škole již samozřejmostí vesmír navštívit osobně a vyzkoušet si, jaké to je proletět se na stanici ve stavu bez tíže.

Číst dál: Návštěva Mezinárodní vesmírné stanice ISS

Domestos - Lovci bakterií

Domestos - Lovci bakteriíMáme za sebou úspěšně splněný druhý úkol s názvem „O dezinfekci napřímo, vojensky, bez obalu.“ Spotřeba dezinfekce bude letos vysoká, takže se určitě bude hodit, když bude mít každý žák svou vlastní. Žáci si přinesli z domova vyvařené skleničky s uzávěrem a mohli jsme začít tvořit. Kreativitě se meze nekladly. Každý si vytvořil svoji vlastní barevnou etiketu a tu si pak nalepil na svou skleničku. Na závěr jsem žákům rozlila do sklenic dezinfekci pro jejich vlastní užití.

Číst dál: Domestos - Lovci bakterií

Projektový týden v VII. A

Projektový týden v VII. AV prvním prosincovém týdnu proběhla v VII. A trochu odlišná forma výuky, a to projektová. Principem takové výuky je dané téma promítané do více předmětů. V tomto případě bylo stanoveno téma ,,Popis, charakteristika", které se prolínalo do předmětu český jazyk, anglický jazyk, matematika, zeměpis, dějepis a přírodopis.

Číst dál: Projektový týden v VII. A

Prvňáci pozorovali, co se děje u krmítka

Prvňáci pozorovali, co se děje u krmítkaPrvňáci se učí v přírodovědě o podzimu. Povídali si také o tom, co dělají ptáci na podzim. Stěhovaví ptáci jako například vlaštovka, jiřička, špaček, kukačka a čáp se živí živočichy a hmyzem, které přes zimu v našich podmínkách nenajdou. A tak odlétají do teplých krajin, kde si potravu seženou. Na jaře se k nám zase vracejí. Stálí ptáci se živí přes zimu semeny a plody a také zobou potravu z krmítek, a proto zimu u nás přečkají. Na jaře mají zase dostatek potravy volně v přírodě.

Číst dál: Prvňáci pozorovali, co se děje u krmítka

Prvňáci ve škole

Prvňáci ve školeŽákům z první třídy začala od 14. října distanční výuka. Než se ale začali učit doma, prožili ve škole mnoho zajímavého. Pojďme si společně zavzpomínat. Přiletělo Divadlo Letadlo s pohádkou o podzimních stromech. Někteří se proběhli po jevišti s dráčky a okolo létaly vlaštovky, které se připravovaly na dalekou cestu. Také divadlo Kvítek Vítek přivezlo podzimní pohádku. Při učení pracovali prvňáci ve skupinách. Plnili zajímavé úkoly na interaktivní tabuli.

Číst dál: Prvňáci ve škole

Pracovití deváťáci

Pracovití deváťáciPoslední teplé slunečné dny na začátku podzimu jsme využili k práci na čerstvém vzduchu a spojili tak příjemné s užitečným. Už od prvního stupně se žáci učí využívat efektivně a bezpečně různé pracovní náčiní, pečovat o školní pozemek, poznávat změny v přírodě v důsledku změn ročních období. Ani na druhém stupni tomu není jinak. Deváťáci jsou v tomto ohledu již tedy téměř profesionálové.
Holky i kluci se chopili hrábí, motyček, košťat i lopat a já jsem nestačila zírat, jak velký pokrok za těch 9 let učinili.

Číst dál: Pracovití deváťáci

Zprávičky z naší třídičky

Zprávičky z naší třídičkyUčíme se, učíme,
do školy se těšíme.
Až to všechno zvládneme,
školičky se dočkáme.

My jsme malí pracovití předškoláčci z PT B. Experimentujeme s barvičkami, pak zas kreslíme, s papírem si hrajeme. Mačkáme ho, skládáme, jablíčka z něj tvoříme.

Číst dál: Zprávičky z naší třídičky

Lovci bakterií

Lovci bakteriíNaše škola se zapojila do projektu Lovci bakterií, která je pod záštitou značky Domestos. Společně s Lovci bakterií v naší škole se zúčastníme v tomto školním roce dalších zábavných a hravých úkolů. Letos se společně naučíme spoustu nových věcí. Když to všechno společně zvládneme, získáme certifikát hygienické školy, aby všichni věděli, že u nás bakterie a viry nemají šanci. Velkou motivací pro nás je možnost výhry rekonstrukce sociálního zázemí v celé škole.

Číst dál: Lovci bakterií

Jak komunikovat s rodiči přes Teams (pro PT B)

  • Otevřeme si internetový prohlížeč
  • Do okénka napíšu webovou adresu www.office.com
  • Dám PŘIHLÁSIT SE
  • Zadám emailový účet z přiloženého lístečku a potvrdím tlačítkem ENTER
  • Zadám heslo a potvrdím tlačítkem ENTER
  • V levém sloupečku si otevřu fialovou ikonu TEAMS
  • Nabídne Vám to stáhnutí aplikace TEAMS, ale Vy dáte použít webovou aplikaci
  • Kliknu na ikonu s názvem naší třídy
  • Na záložce OBECNÉ se nám na nástěnce objeví probíhající video hovor, ke kterému se připojím

Revolution train – protidrogový vlak

Revolution train – protidrogový vlakVe středu 30. 9. 2020 zavítala do Karlových Varů na Horní nádraží vlaková souprava, ve které si žáci měli možnost skrz promítání projít životem drogově závislého mladíka Marcela a jeho přítelkyně Petry. Celý program je zaměřen na životní hodnoty, právní vědomí, trávení volného času, užívání návykových látek, závislosti, zdravý způsob života, rizikové chování a kriminalitu, osobní svobodu, zodpovědnost a bezpečnost.

Číst dál: Revolution train – protidrogový vlak

Fakescape

FakescapeDne 2.10. 2020 se žáci 2. stupně zúčastnili únikové hry Fakescape. Cílem této akce bylo naučit žáky rozlišovat pravdivost zpráv, a tím rozvíjet mediální a digitální gramotnost. Žáci přemýšleli nad kybernetickou bezpečností, čelili manipulativním technikám, vyhledávali a poznávali kvalitní zdroje.

Číst dál: Fakescape

Cestujeme časem

Cestujeme časemNa začátku října jsme se s žáky VII.A vydali na cestu časem a nahlédli do světa vědecko-technických vynálezů. Žáci měli na výběr několik vynálezů, napříč časem, o kterých museli zjistit více informací. Pracovali s přiděleným, kratším textem, ze kterého museli vytáhnout nejdůležitější informace. Dalším krokem bylo vyhledávání na internetu, kdy se žáci zaměřili na modernizaci vynálezů a na jejich současnou podobu. Výsledné projekty poté každý prezentoval svým spolužákům.

Číst dál: Cestujeme časem

První školní den

První školní denLetošní první školní den byl pro prvňáky jiný, než bývá obvyklé. Letos totiž nebyli rodiče při uvítání v první třídě přítomni. O slavnostní uvítání ale přece jen nepřišli. Už několik let se první školní den koná slavnostní přivítání na školní zahradě. Protože naštěstí počasí přálo, přivítala paní ředitelka školáky i rodiče na čerstvém vzduchu na školní zahradě. Potom si třídní učitelé odvedli své žáky do tříd. Prvňáci si prohlédli svou třídu, dostali uvítací listy a dárečky a i malou sladkost.

Číst dál: První školní den

Plavecký výcvik

Plavecký výcvikV září III.A zahájila plavecký výcvik. Každou středu se tak žáci vypraví do bazénu, kde se seznamují se základy plavání.

Učí se ležet na vodě, správně dýchat a postupně tyto schopnosti prohlubují. Pod vedením zkušených instruktorů je pro děti výuka zábavná a pestrá. Na závěr si pak všichni společně užívají dovádění ve vodě.
Jsme rádi, že se naši žáci mohou plaveckého výcviku účastnit.

Jitka Štumpová

Číst dál: Plavecký výcvik

Jan Steklík v Becherově vile a páťáci z Vančurovky

Jan Steklík v Becherově vile a páťáci z VančurovkyNa začátku tohoto školního roku, 15. září, se páťáci vydali do Becherovy vily na výstavu Jana Steklíka, který se zabýval netradiční kresbou. Studoval na Střední průmyslové škole textilní v Ústí nad Orlicí, kterou sice nedokončil, ale v jeho kresbách se znalosti z dob studia odráží.
Jan Steklík se zabýval různými technikami, např. vypalováním, uhlíkovou metodou apod. Tak jako existují omalovánky, tvořil vystřihovánky, zamalovánky, ňadrovky. Svou tvorbu vždy tvořil v tématech a propojoval je.

Číst dál: Jan Steklík v Becherově vile a páťáci z Vančurovky

Jak to bylo v měsíci září v PT B?

Jak to bylo v měsíci září v PT B?Naši milou třídičku,

zdobí krásné obrázky,
protože už chviličku
ťuká podzim za vrátky.

Nový školní rok v přípravné třídě PT B začal pestrým měsícem září. Děti shlédly v naší škole hned dvě divadelní představení na téma podzim, která se jim moc líbila. Zašli jsme se podívat do Mini ZOO, které se nachází v blízkosti naší školy.

Číst dál: Jak to bylo v měsíci září v PT B?

Deváťáci v Becherově vile

Deváťáci v Becherově vileV pondělí 21.9.2020 jsme s deváťáky navštívili výstavu Jana Steklíka v Becherově vile. Výstava s názvem Kresby nám představila autorova minimalistická díla. Autor se živil kreslením vtipů, avšak studoval textilní návrhářství, proto se v jeho dílech mimo jiné objevuje naznačení střihu (přerušovaná čára se symbolem nůžek). V každé další metodě, kterou se rozhodl obrazy tvořit, se objevují prvky i motivy z metod předchozích.

Číst dál: Deváťáci v Becherově vile

Školení pedagogických pracovníků aneb
„FRČÍME S DOBOU“

Školení pedagogických pracovníků aneb „FRČÍME S DOBOU“Troufám si napsat, že učitele na „Vančurovce“ a na „Svahovce“ dnes už jen tak něco nezaskočí. Současná doba je plná nečekaných zvratů a nástrah. Pokud nás pedagogy zrovna neohrožují virová onemocnění, karantény a podobné nešvary, musíme občas také čelit nástrahám znuděných obličejů našich adolescentů, zvídavým dotazům z oblasti moderních technologií atp. Nezbývá nám, než se situaci postavit čelem a jít s dobou.

Číst dál: Školení pedagogických pracovníků aneb „FRČÍME S DOBOU“

S letadlem v lese

S letadlem v lese„Letadýlko letí pro úsměvy dětí.“Ano, v tomto duchu k nám ve čtvrtek 10. září Letadýlko opravdu „přiletělo.“ A jakéže Letadýlko? No přece DIVADLO LETADLO, které za námi „létá“ několikrát do roka. Máme ho rádi, protože chvíle s ním strávené jsou velmi milé a příjemné. Nejenom, že se pobavíme, zazpíváme si, zahrajeme si, ale vždy se i něco nového dozvíme. A kam jsme se vydali dnes? Nebylo to nikam daleko. Zůstali jsme u nás doma, v našich lesích a se zvířátky tam žijícími. Na začátku jsme si všichni společně zazpívali písničku o lese a tam jsme se potom také vydali.

Číst dál: S letadlem v lese

Žena regionu 2020

Žena regionu 2020V Galerii umění se ve středu 2.9.2020 konalo vyhlášení výsledků 11. ročníku soutěže Žena regionu za Karlovarský kraj.
Cílem této soutěže je ukázat světu výjimečné ženy, které dosahují nepřehlédnutelných výsledků nejen ve své profesi, ale aktivně se podílejí i na veřejném životě, tvoří hodnoty, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům, přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu a ještě při tom zvládají péči o rodinu.

Číst dál: Žena regionu 2020

Pasování předškoláků

Pasování předškolákůSlavnostní a výjimečný den pro děti, jejich paní učitelky a rodiče.
Další předškolní etapu jsme ukončili v prostorách zahrady naší školy v ulici Závodu míru. Sešli jsme se, abychom všichni slavnostně oslavili odchod našich předškoláků do základní školy. Každého předškoláka jsme pasovali na školáka mečem v pokleku. Poté budoucí školáci dostali knížku, dáreček a hodnocení za řádné absolvování přípravné třídy.

Číst dál: Pasování předškoláků

Třeťáci dostali vysvědčení

Třeťáci dostali vysvědčeníNetradiční rozdávání vysvědčení zakončilo netradiční školní rok 2019-2020. Když nepočítáme online setkávání přes počítač při učení na dálku, viděli se třeťáci a paní učitelka a paní asistentka po 107 dnech. Předávání vysvědčení proběhlo na školní zahradě. Sešli se všichni žáci a přišli s rodiči a někdo i s prarodiči. Protože jsme při učení v době pandemie neustále komunikovali společně a při výuce byli i rodiče, sblížili jsme se s rodinami mnohem vice a měli jsme z osobního setkání velkou radost.

Číst dál: Třeťáci dostali vysvědčení

Tělocvik trochu jinak aneb plníme sportovní výzvy

Tělocvik trochu jinak aneb plníme sportovní výzvyBěhem této situace jsme se museli velmi rychle naučit komunikovat a vzdělávat online. Probíhala online výuka, žáci plnili úkoly přes webové učebny. Ale co tělocvik? 

Protože nás začala už pobolívat záda ze sezení u počítače a potřebovali jsme trochu pohybu, začali jsme plnit s žáky šesté třídy sportovní výzvy. Princip byl velmi jednoduchý, nahrála jsem video do učebny s výzvou, kterou se žáci pokoušeli plnit.

Číst dál: Tělocvik trochu jinak aneb plníme sportovní výzvy

Třeťáci v květnu

Třeťáci v květnuTaké v květnu pokračuje většina třeťáků v učení na dálku. Plní doma úkoly podle týdenních rozpisů. S vypracovanými cvičeními se rádi pochlubí a mají je ohodnocené pochvalou a dostávají i smajlíky. Učí se také online při video schůzkách přes aplikaci Teams. Už si pěkně osvojili pravidla komunikace, neskáčou si do řeči a jsou rádi, že se vidí. Někteří mají u sebe i rodiče.

Číst dál: Třeťáci v květnu

Zase spolu v PTA

Zase spolu v PTAV zatáčce na konci Staré Role byla kdysi jedna krásná a hodně veselá škola. Veselá byla proto, protože do ní chodily šťastné děti, co se těšily na každý den strávený v této škole. Jednou se škola zavřela a všechny ty šťastné a veselé děti musely zůstat doma. 

V pondělní ráno zarachotil v zámku klíč a dveře se opět otevřely všem těm šťastným dětem. Celý týden do ní děti docházely a plnily zadané úkoly a z té smutné a osamělé školy se zase stala škola šťastná a veselá.

Číst dál: Zase spolu v PTA

Třeťáci v dubnu

Třeťáci v dubnuJak to, že je tu článek ze školy v dubnu? Vždyť se do školy nechodí? Ve školní budově se sice nevyučuje, ale to neznamená, že jsou prázdniny. Nikdo nezahálí, učí se dál. Hodně práce připadlo rodičům, kteří brzy zjistili, že něco děti naučit není snadné. Však taky brzy napsali moc hezké zprávy, jak si váží práce učitelů. Ty opravdu potěšily. Také učitelé si velmi váží práce rodičů a oceňují jejich zodpovědný přístup.

Číst dál: Třeťáci v dubnu

Spolu to zvládneme

Spolu to zvládnemeRežisér a herec Zdeněk Svěrák to dne 25. 3. řekl na ČT1 moc hezky: Máme tu takovou „patálii“ s tím korunovaným virem, kterou nikdo nepamatuje. To ale neznamená, že se z toho zblázníme a že to nebude mít konec. To si pište, pane Svěráku, že učitele z Vančurovky nějakej vir nedostane!
Nikdo ještě několik dnů nazpět nečekal, že se nám všem jakýsi nový vir z Číny zapíše tak významně do životů. V úterý 10. 3. jsme se před 10. hodinou dopolední dozvěděli, že se školy od následujícího dne zavírají.

Číst dál: Spolu to zvládneme

Měsíc březen v PTB

Měsíc březen v PTBDěti, děti, dětičky,
už lítají včeličky.
Jaro, jaro, už je tady,
pospíchejme do přírody.
Sluníčko nám krásně svítí,
roste, roste, první kvítí.

Číst dál: Měsíc březen v PTB

Copyright © 2013. All Rights Reserved.