O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Novinky Van

Průkaz mladého cyklisty

Průkaz mladého cyklistyLetos v pátek 29. dubna se vydali čtvrťáci do Světa záchranářů, kde mimo jiné probíhá i dopravní výchova. Spolu s námi šli i čtvrťáci ze Svahové ulice. Tento školní rok jsme tam byli podruhé, což znamená, že jsme šli již na zkoušku. Zkouška se skládá z písemného testu a praktické části jízdy na kole.
Nejdříve jsme se ve vláčku přivítali se dvěma policisty, Danem a Davidem, kteří vše řídili a organizovali. Ze začátku si žáci opakovali značky, křižovatky, připomínali si pravidlo pravé ruky apod. No a pak šlo do tuhého.

Číst dál: Průkaz mladého cyklisty

Druháci v dubnu

Druháci v dubnuV pátek 1. dubna nám ukázala paní učitelka fotku místa, které jsme v rámci akce „Ukliďme Česko“ uklidili. Byl tam zase velký nepořádek a nebyl to žádný veselý apríl. Byla to smutná pravda. Můžete se na fotku podívat také. A tak jsme se rozhodli, že hned v pondělí půjdeme ke garážím uklidit znovu. Naplnili jsme nepořádkem dva velké pytle. Také v dubnu za námi přiletělo divadlo Letadlo s pohádkou o jaru.

Číst dál: Druháci v dubnu

Babička drsňačka – divadelní představení

Babička drsňačka – divadelní představeníBabička drsňačka je dílo od britského autora dětských knih Davida Williamse, se kterým se naši žáci setkávají napříč všemi ročníky v hodinách českého jazyka. A protože nás kniha moc baví a zároveň jsme Vančurováci drsňáci, vyrazili jsme do Ostrova nad Ohří na divadelní představení Babička drsňačka. Nejdřív jsme byli díky pomalejšímu rozjezdu hry trochu nesví, potom si ale divadelní babička nezadala nic se svou literární předlohou a rozjela velkolepou šou.

Číst dál: Babička drsňačka – divadelní představení

Ukliďme Česko!

Ukliďme Česko!V letošním školním roce jsme se rozhodli po dlouhé době udělat změnu a zapojili jsme
se jako škola do celostátní akce Ukliďme Česko. Naši žáci pomáhali přírodě i v minulých letech, neváhali tedy ani letos a svou pomoc přírodě i lidem brali opět jako samozřejmost. Do úklidu se přihlásily všechny třídy naší školy, zbývalo tedy jen nás zaregistrovat na oficiálních stránkách akce. Po tomto přihlášení jsme zdarma dostali rukavice i pytle na odpad, takže pak jen zbývalo doufat v pěkné počasí.

Číst dál: Ukliďme Česko!

Po delší odmlce se hlásí třída Prš

Po delší odmlce se hlásí třída PršPo delší odmlce se hlásí třída Prš. Na fotkách jsou zachyceny momenty z výuky, které se udály během posledních měsíců. Hodiny nám zpestřovaly nové notebooky, se kterými bylo plnění úkolů mnohem zábavnější. Dále jsme se zdokonalovali ve vaření a praktických dovednostech. Už umíme uvařit špagety, pórkovou polévku, bramborový salát s řízkem a spoustu dalšího. Také hřebík zatlučeme a zahradu uklidíme. Když bylo pěkné počasí vyrazili jsme na procházku a dali si něco sladkého na lepší náladu. Zúčastnili jsme se i úklidové akce a udělali pořádek po okolí.

Číst dál: Po delší odmlce se hlásí třída Prš

Druháci v březnu

Druháci v březnuV měsíci březnu byly týden jarní prázdniny. Přesto jsme měli ve škole mnoho akcí. Přiletělo divadlo Letadlo se zimní pohádkou. Pohádku jsme viděli zimní, ale my jsme už malovali jarní obrázky. Učili jsme se násobky dvou a tří a využili jsme k tomu tělocvičnu, kam se nám čísla do třiceti vešla. Potom jsme na správná čísla stoupali. Absolvovali jsme letošní poslední besedu s Policií ČR. Na jarní prázdniny připravil Dům dětí a mládeže ve Staré Roli pro děti stopovačku.

Číst dál: Druháci v březnu

Těšíme se na jaro

Těšíme se na jaroJaro je nejkrásnější roční období. O změnách v přírodě, o ptáčcích vracejících se z teplých krajin, zvířátkách a prvních jarních kytičkách si s dětmi povídáme každé ráno, když se sejdeme v brzkých ranních hodinách v družině.
Jarní dny a sluneční paprsky nás lákají ven, vše kolem nás začíná pučet a první kvítka nás inspirovala k výrobě květin z papíru. Papírová květina má výhodu, že neuvadne, takže ji můžeme využít jako ozdobu ve třídách či jako přáníčko.

Číst dál: Těšíme se na jaro

A zase v letadle

A zase v letadleA zase v letadle…vlastně s Letadlem jsme se ocitli 2. března u nás ve škole. Po další covidové odmlce za námi opět „přiletělo“ divadlo Letadlo, aby si s námi povídalo a hrálo. Již jsme se na něj těšili, protože se vždy něco dozvíme, pobavíme se,  také si zahrajeme. Tentokrát nám přivezlo pohádku o zimě z cyklu pohádek „Strom - čtyři roční období.“ A jak jsme napověděli, hráli jsme o ročním období ZIMA. Ano, my jsme také hráli. S Letadlem jenom nekoukáme, ale aktivně se také do představení zapojujeme.

Číst dál: A zase v letadle

Galerijní výstava perokreseb v Becherově vile

Galerijní výstava perokreseb v Becherově vileNa konci února jsme vyrazili s 6. A na galerijní výstavu do Becherovy vily, kde aktuálně probíhá výstava perokreseb Jiřího Juna. Na začátku jsme se dozvěděli něco o životě autora, který pochází z nedalekého města Chodov a o technice samotných perokreseb. Prohlídli jsme si řadu významných děl, které nám pak sloužily jako inspirace pro vlastní tvorbu.

Číst dál: Galerijní výstava perokreseb v Becherově vile

PONOŽKOVÝ DEN VE VAN

PONOŽKOVÝ DEN VE VANV pondělí 21.3.2022 proběhl ve Vančurovce „Ponožkový den“ v rámci Světového dne Downova syndromu.
Datum 21.3. není vybráno náhodou. 21. chromozom mají totiž lidé s Downovým syndromem ztrojený.
Downův syndrom je považován za genetickou odchylku, ke které dochází krátce po splynutí vajíčka a spermie. V prvotní buňce zůstane jeden chromozom navíc a každá další buňka pak pokračuje v dělení již s touto získanou vadou.

Číst dál: PONOŽKOVÝ DEN VE VAN

Domácí násilí

Osobnostní a sociální výchova

Domácí násilíDne 15.2 a 16.2 2022 jsme se zapojili společně s žáky 6. třídy do projektu na téma domácí násilí. Nejprve jsme se dívali na videa a povídali si o tom s učiteli – co je násilí a co ne, jak to probíhá, že se to netýká jen lidí, ale také zvířat (týrání). Všichni projevovali své pocity, říkali i příběhy z minulosti, svěřovali se a pomáhali si. Potom jsme pracovali ve dvojicích i ve skupinkách, protože jsme fotili dopady a důsledky domácího násilí např. smrt, nenávist, alkohol, drogy, povaha atd. Fotky se vyvěsily na nástěnku. Všem se to moc povedlo a všichni se snažili.

Číst dál: Domácí násilí

Jak jsme cestovali do Vietnamu

Jak jsme cestovali do VietnamuZima už se nám zdála dlouhá, venku ani sníh, ani teplo, a tak jsme se rozhodli, že se podíváme, jak to vypadá v cizině. A protože jsme si zrovna četli pohádku z Vietnamu, bylo hned rozhodnuto, kam to bude. Abychom na to cestování a zjišťování informací nebyli sami, rozdělili jsme se do skupin a každá dostala za úkol něco jiného. Tak první například zjišťovala, jaká je to země, jak se ve Vietnamu mluví, jakou mají vlajku, kdo tam žije.

Číst dál: Jak jsme cestovali do Vietnamu

Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhviNa konci loňského školního roku se naše škola zapojila do nového projektu „Vzkaz v láhvi“. Týká se řeky Ohře a života v ní i v jejím okolí. Je to řeka hluboká, klidná i divoká a protéká nejen naším krajem, ale také sousedním Německem. A právě s našimi německými kamarády na projektu spolupracujeme. Řeka Ohře pramení právě u nich, ale dlouhý úsek jejího toku protéká i mnoha našimi českými městy.

Číst dál: Vzkaz v láhvi

Přednáška „Ledovce“

Přednáška „Ledovce“V březnu k nám po 3 letech znovu zavítal pan Petr Coubal, spoluzakladatel Spolku Prales dětem, ochránce přírody, propagátor ochrany přírodního prostředí. Věděli jsme, že tato přednáška bude sázka na jistotu. Už při našem posledním setkání jsme se dozvěděli mnohé o pralese. Tentokrát jsme se zaměřili kromě pralesa ještě na další dva ekosystémy – na oceány a ledovce. Oba ekosystémy spolu totiž úzce souvisí.

Číst dál: Přednáška „Ledovce“

Dvojkový den

Dvojkový denDatum 22.02.2022 se čte zrcadlově, to znamená úplně stejně zprava doleva a naopak. Takovému datu se odborně říká Palindrom.
Žákovský parlament si proto připravil den ve dvojkovém stylu, který měl za úkol výuku odlehčit a umožnit žákům prožít den tak trochu podle sebe.

Co to znamenalo?

Číst dál: Dvojkový den

Druháci v únoru

 Druháci v únoruPřestože je únor nejkratší měsíc, mají druháci hodně zážitků. Hned první únorový den vyrazili ven na sníh a společně postavili sněhuláka a byli rádi, že si ještě poslední sníh užili. Poslední únorový den přišla na besedu paní policistka a povídali si o pravidlech chodců. Mezitím nezaháleli ani v učení. V matematice počítají do stovky s přechodem přes desítku a využívají různé názorné pomůcky jako je číselná osa, počítadlo, barevná dřívka a někdy i kalkulačku.

Číst dál: Druháci v únoru

Pracujeme s 3D tiskárnou

Pracujeme s 3D tiskárnouJedna z velmi zajímavých hodin pracovní výchovy nás zavedla do tajů 3D tiskárny a možností tisku trojrozměrných objektů. Cílem hodiny bylo seznámit se s funkcí a využitím 3D tiskárny v našem životě. Každý žák si vyhledal svůj návrh na obrázek a po hlasování jsme vybrali jeden . Zvítězil obrázek vlka Wolfa . 3D tiskárna je zařízení, které dokáže podle digitálního modelu nebo fyzické šablony vytisknout trojrozměrný objekt.

Číst dál: Pracujeme s 3D tiskárnou

Čtvrťáci v prvním pololetí

Čtvrťáci v prvním pololetí

Jak to tak již bývá, život je změna, a ta neminula ani naše čtvrťáky. Bývalí třeťáci si museli zvyknout na novou paní učitelku a asistentku. A nejen oni, ale i paní učitelka a paní asistentka si zvykaly a nacházely společnou „řeč“ s žáky. Nastavit si pravidla, a hlavně je dodržovat, vzájemně komunikovat, respektovat se, plnit si povinnosti, ale uplatňovat i práva. Jen přece jsou to již čtvrťáci, opět o něco starší, tudíž je na ně kladeno o něco více požadavků a zodpovědnosti. Do třídy přibyli i noví žáci, kteří to jen přece měli o něco horší, jelikož si museli zvykat ještě na nové spolužáky a prostředí.

Číst dál: Čtvrťáci v prvním pololetí

Druháci v lednu

Druháci v lednuDruháci celý měsíc leden chodili do školy. Nebyli v karanténě a učili se nové učivo. Baví je matematika, kdy už počítají příklady do stovky. Můžou si příklady znázornit na počítadle nebo počítají s barevnými tyčinkami. Také se učí základním dovednostem na počítači. Na zajímavém výukovém programu se učí ťukat na objekty, posunovat objekty, spojovat objekty čarou atd. Vše si zkoušejí třemi různými způsoby: pomocí dotykového dyspleje, ovládáním myši i pomocí touchpadu.

Číst dál: Druháci v lednu 22

Projektové dny

Projektové dnyNa konci ledna proběhla v 6.A opět mezipředmětová výuka, tentokrát na téma Fyzikální veličiny. Žáci měli možnost pracovat s různými nástroji, měřili délky i sebe navzájem, krokovali, tancovali. Sami poté popsali a zhodnotili výuku v jednotlivých předmětech.
Mgr. Adéla Kučová

Číst dál: Projektové dny

Becherova vila

Becherova vilaVe čtvrtek 20. 1. 2022 se žáci 3. ročníku a S5 vydali do Becherovi vily na výstavu kulis známého, animovaného seriálu „Krysáci“. Moc jsme se na celý program těšili, protože od doby, co vypukla pandemie, jsme s žáky v Becherově vile nebyli. Po příchodu se nás ujala moc milá paní, která nás celou výstavou provedla a pověděla nám spousty zajímavých informací. Na výstavě se žáci dozvěděli hodně ze zákulisí natáčení.

Číst dál: Becherova vila

Svět ohně

Svět ohněTřeťáci z Vančurovky a Svahovky se 12. ledna vydali do Světa záchranářů v Karlových Varech, aby zde objevovali zajímavý, ale také nebezpečný Svět ohně. Hned po příchodu nás přivítala čtveřice hasičů, kteří se nám po celou dobu programu věnovali. Rozdělili jsme se do dvou skupin po třídách a vydali jsme se objevovat. Co? Přece oheň, který nám slouží, ale také pro nás může být velmi nebezpečný.

Číst dál: Svět ohně

Skvělá zpráva od O2 Chytrá škola!

Skvělá zpráva od O2 Chytrá škola!Již před Vánocemi k nám dorazila výborná zpráva od O2 Chytrá škola (projekt Nadace O2). Pouze dvě základní školy z Karlovarského kraje totiž uspěly ve 3. ročníku grantové výzvy O2 Chytrá škola. A právě naše škola je jedním z úspěšných žadatelů! Žádost v rámci této výzvy podalo celkem 252 škol z celé České republiky, podpořeno jich bylo 67 a průměrná výše grantu činí 70.042,- Kč.

Číst dál: Skvělá zpráva od O2 Chytrá škola!

Druháci v prosinci

Druháci v prosinciPředvánoční období si druháci užili. Bavilo je učení i vyrábění. Začali počítat do 100, a na to se už těšili. Nové učení o samohláskách brzy pochopili a hezky ovládají. Již v listopadu začali pracovat na výrobě papírového vánočního stromu. V prvouce se učili o rodině a strom ozdobili v prosinci fotografiemi rodin všech žáků, které vystřihli do tvaru vánočních ozdob. Strom se hezky vyjímá na dveřích do třídy. Také vyzdobili chodbu hvězdičkami, vločkami a na nástěnku dali rybník s rybami.

Číst dál: Druháci v prosinci

Úspěchy našich žáků

Úspěchy našich žákůŽáci 6.A a 8.A se zúčastnili výtvarné soutěže Krajské knihovny Karlovy Vary nazvané Vybuduj si svůj depozitář. Úkolem žáků bylo jakoukoliv výtvarnou technikou ztvárnit nový depozitář knihovny a zároveň správně zodpovědět na 10 otázek umístěných přímo na objektu nově otevřeného depozitního skladu a v prostorách knihovny. Výsledné práce byly skvělé a získaly hodnotná ocenění – obě třídy se umístily se svými výtvory na 3. místě a získaly navíc také ocenění poroty.

Číst dál: Úspěchy našich žáků

Volba povolání II. - listopadové workshopy

Volba povolání II. - listopadové workshopyVe spolupráci s Krajským úřadem Karlovarského kraje jsme se i v listopadu mohli zúčastnit workshopů ve firmách v našem okolí. V obou případech se workshopů opět zúčastnili i zástupci středních škol ze Sokolova a Ostrova, kde žáci mohou následně získat potřebná vzdělání. Děti znovu ocenili zejména praktickou zkušenost, to, že si mohli „osahat“ činnosti, ke kterým se běžně nedostanou.

Číst dál: Volba povolání II. - listopadové workshopy

Šesťáci doplavali

Šesťáci doplavaliV průběhu prvního čtvrtletí chodili šesťáci na hodiny plavání. Na druhém stupni se sice již na plavání nechodí, ale protože naši žáci v loňském školním roce kvůli corona viru nestihli vše odplavat, chodili jsme i teď. Žáci se tak po prázdninách vrátili do známého prostředí bazénu a rychle si i vzpomněli, co se již naučili. Po rozdělení do skupin na první lekci mohli začít s výcvikem. Během hodin plavání se tak učili splývat s deskou i bez desky, dýchat do vody, zahráli si také vodní pólo. Dokonce kutáleli sudy do vody a poté zkoušeli šipku.

Číst dál: Šesťáci doplavali

I v osmé třídě může být chemie zábavná

I v osmé třídě může být chemie zábavnáNe vždy se dá říci, že by chemie byla zábavná. Ale pokud kromě značek chemických prvků zpestří hodiny pan učitel pokusem či jinou aktivitou, je stále na co se těšit. Velmi nás bavilo vylévání olova do formiček, které jsme si při pracovní výchově vyrobili. Hlínu jsme sami nakopali v blízkém okolí školy a spolu s vodou vyrobili formičky. Byli jsme nadšeni z našich výrobků. Dnes již táké víme, že železná vata hoří. A to nám stačila k zapálení obyčejná plochá baterka.

Číst dál: I v osmé třídě může být chemie zábavná

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka“ Čert, anděl a Mikuláš přišli zase mezi nás.

Hodné děti pochválili, zlobílky zas hubovali.

Nikoho však neodnesli, protože jsme slibovali,
že už všichni hodní budou.

Zpívali jsme, přednášeli, sladkou odměnu pak dostali.

Do konce už je jen skok, a tak ahoj napřesrok.“

Číst dál: Mikulášská nadílka

Druháci v listopadu

Druháci v listopaduDruháci si začátkem listopadu užili zajímavé akce. Hned první den v měsíci měli Halloween, který pořádal žákovský parlament. Na strašidelně vyzdobené chodbě se ozývaly hororové zvuky. Všichni byli v maskách a Honzík v masce mumie vyhrál druhé místo. Druhý den se vydali na farmu Kozodoj, kde viděli koně, oslíky a kravičky. Kdo chtěl, mohl koníka pohladit, vykartáčovat nebo mu rozepnout pokrývku. Další akce se konala v Centru záchranářů.

Číst dál: Druháci v listopadu

Cyklovýlet na Svatošské skály a dál po cyklostezce až do Lokte

Cyklovýlet na Svatošské skály a dál po cyklostezce až do LokteV pátek 1. 10. proběhl v rámci turistického kurzu žáků 2. stupně ZŠ Vančurova cyklovýlet. Účastnila se ho třída VIII. C a kromě jízdních kol na sraz k Mc Donaldu u cyklostezky na Dolní Kamenné přijela i jedna koloběžka.
Přestože bylo ráno již trochu chladno tak jsme se sešli v dobré náladě a s pevným odhodláním, že náš vytyčený cíl zdoláme! Tím bylo historické náměstí města Loket a místní amfiteátr s výhledem na hrad.

Číst dál: Cyklovýlet na Svatošské skály a dál po cyklostezce až do Lokte

Varujeme naše prarodiče před Šmejdy

Varujeme naše prarodiče před ŠmejdyV rámci listopadového projektové týdne jsme s našimi osmáky vytvořili reklamní letáky, varující před Šmejdy a před různými předváděcími akcemi. Jak jsme postupovali? Nejprve jsme si prohlédli letáky z předváděcích akcí a diskutovali o tom, co zobrazují a zda bychom na takovou akci šli. Postupně jsme se dostávali k tomu, pro koho jsou letáky vůbec určeny a jaké s sebou nesou riziko. Pustili jsme si také krátkou ukázku, ve které seniorka prodala nevědomky vlastní dům.

Číst dál: Varujeme naše prarodiče před Šmejdy

Centrum záchranářů

Centrum záchranářůVe čtvrtek 4. listopadu jsme se, prvňáčci, druháčci a třeťáčci, vydali do Světa rizik. Co že to je? Co jsme tam dělali? Už samotný název areálu napoví. Učíme se zde, jak se máme chovat a zachovat při různých životních situacích, které ohrožují život náš nebo druhých. Myslíte si, že jsme na to ještě malí? Omyl. Pomoci může každý. Volat bychom zvládli, telefonní čísla jednotlivých složek IZS známe, a stále si je připomínáme, a menší praktickou dovednost bychom také zvládli.

Číst dál: Centrum záchranářů

Halloween ve Vančurovce

Halloween ve VančurovceDne 1.11.2021 pořádal žákovský parlament ve „Vančurovce“ halloweenský strašidelný rej.

Toho dne dorazili žáci do strašidelně vyzdobené školy. Do svých tříd museli projít okolo reprobedny, ze které se linuly hororové záhrobní zvuky a vytí vlkodlaků, míjeli pavučinu plnou pavouků, svítící dýně, kostlivce a jiné halloweenské ozdoby.
Kdo mohl, byl ustrojen do různých strašidelných úborů. Do těch se oblékli i mnozí zástupci pedagogického sboru.

Číst dál: Halloween ve Vančurovce

Volba povolání I. - říjnové workshopy

Volba povolání I. - říjnové workshopyVýstava středních škol je za námi, většina žáků začíná mít ucelenější vizi o svém budoucím povolání. Pořád si ale neumíme zcela přesně představit, co která profese přesně obnáší. Co s tím uděláme? Můžeme např. diskutovat, podíváme se na dokument o volbě povolání… Co si ale některé profese vyzkoušet na vlastní kůži, zažít pocit skláře nebo třeba skladníka? Pro nás z Vančurovky to není problém.

Číst dál: Volba povolání I. - říjnové workshopy

Farma Kozodoj

Farma KozodojTak už jsme se konečně dočkali. Po delší coronavirové odmlce jsme se 2. listopadu vydali na Farmu Kozodoj. Již jsme se těšili, co pěkného a zajímavého nás tam čeká. Původně nás měl provázet program „Vzkaz z lahve“, se sestrojováním vodních mlýnků, ale protože nám počasí moc nepřálo, nastala změna programu. Ale nám to vůbec nevadilo. Hned se dozvíte proč. Místo mlýnků proběhla hipoterapie. Co že to je? Hipoterapie je obor hiporehabilitace, fyzioterapeutická metoda využívající jako pomůcku speciálně připraveného koně.

Číst dál: Farma Kozodoj

Besedujeme s Městskou policií

Besedujeme s Městskou policiíDne 4.11. navštívili VI.C strážníci Městské policie Karlovy Vary. Tématem tentokrát byla šikana a kyberšikana. Žáci z naší třídy zatím naštěstí se šikanou nemají zkušenosti, ale tomuto nebezpečí je třeba předcházet. Dozvěděli se, co vlastně šikana je, a že je buď fyzická nebo psychická. Agresor tedy nemusí vždy ubližovat tím, že někoho napadá – bouchá, mlátí, ale může se jednat i o nadávky, případně krádeže, vydírání atp. Diskutovali, která z nich je horší.

Číst dál: Besedujeme s Městskou policií

Druháci v říjnu

Druháci v říjnuDruháčci celý měsíc září chodili na hodiny výchov ven. Do tělocvičny šli prvně cvičit až v měsíci říjnu. To si hned vyzkoušeli různé sportovní nářadí. Cvičili s malými i velkými míči. Zkoušeli různé přihrávky. Skákali přes švihadlo a velké švihadlo probíhali. Cvičili na žebřinách i s lavičkami. Rádi mají honičky a různé závodivé hry. Na fotografiích si můžete prohlédnout také montáž se stavebnicí při pracovní výchově.
Zapsala Mgr. Hana Matějíčková

Číst dál: Druháci v říjnu

Výstava středních škol

Výstava středních školRok se s rokem sešel, ze sedmáků jsou osmáci a z osmáků deváťáci. Blíží se čas, kdy se budou muset rozhodnout, kterou životní cestou se vydají, které povolání budou chtít vykonávat, jakou střední školu vystudují. Zatímco někteří mají už jasno, jiní ještě tápou a přesná představa je v nedohlednu. Zejména pro ně byla úžasnou příležitostí, jak získat směr, Výstava středních škol Karlovarského kraje spojená se dnem otevřených dveří na Integrované střední škole technické a ekonomické v Sokolově.

Číst dál: Výstava středních škol

Vytváříme myšlenkové mapy

Vytváříme myšlenkové mapyV rámci hodin informatiky se snažíme vždy využívat mezipředmětových vazeb a zapojujeme do aktivit různé předměty.
V měsíci září jsme si vyzkoušeli, jaké je to graficky zaznamenávat informace, vidět v nich vazby a souvislosti a doplňovat je obrázky. Vytvářeli jsme myšlenkové mapy na platformě OrgPad. Pro seznámení s ovládáním programu jsme nejprve zvolili každý své téma a výsledkem byly krásné myšlenkové mapy na téma sport, informační technologie, železniční doprava a spousta dalších.

Číst dál: Vytváříme myšlenkové mapy

„Jáchymovské poklady“

„Jáchymovské poklady“V rámci turistického výletu jsme v pátek s „osmáky“ zavítali do Jáchymova. Víme, že Jáchymov patří mezi nejvýznamnější česká hornická historická města. V 16. st. ho proslavila těžba stříbra, které se zde také mincovalo – razily se zde stříbrné mince tolarů. Dozvěděli jsme se, že v této době byl Jáchymov druhým největším městem po Praze co do počtu obyvatel. Později se zde začal těžit uran, na jehož těžbu byli využívání političtí vězni.

Číst dál: „Jáchymovské poklady“

Staráme se o zvířátka v Minizoo

Staráme se o zvířátka v MinizooŽe je Minizoo ve Staré Roli, ví už snad každý. Určitě ji také alespoň jednou navštívil, stejně jako my. Jenže tentokrát proběhla naše návštěva úplně jinak. Naši šesťáci se totiž museli o zvířata postarat. První zastávka byla u ryb, tam jsme si stanovili plán. Druhá u plazů, kde jsme měli mimo jiné možnost pohladit si užovku červenou. Další zastávkou byli hlodavci. Tady jsme už měli přichystané klece, které bylo potřeba vyčistit. Seznámili jsme se tak s tím, jak hlodavci vůbec žijí, čím se živí a jestli jsou nebezpeční. Žáci měli možnost pohladit si křečky, morčata, myši, potkany nebo třeba činčily.

Číst dál: Staráme se o zvířátka v Minizoo

Nezapomínáme na kyberbezpečnost!

Nezapomínáme na kyberbezpečnost!Naše škola je zapojena do projektu O2 Chytrá škola. V rámci hodin informatiky využíváme informace z portálu www.o2chytraskola.cz, který nabízí zajímavé aktivity nejen pro školy, ale pro všechny, koho zajímá počítačová (mediální) gramotnost a zejména online bezpečnost.
Protože právě bezpečnost na internetu je v dnešní době, kdy se denně všichni pohybujeme v online prostředí, velmi důležitým tématem, nezapomínáme na něj a věnujeme mu dostatečný prostor ve formě diskuzí, kvízů a dalších aktivit.

Číst dál: Nezapomínáme na kyberbezpečnost!

Zájmový den 27.9.

Zájmový den 27.9.V pondělí 27.9.2021 opět proběhl na naší škole Zájmový den. V loňském školním roce se kvůli epidemiologickým opatřením konat namohl, a tak jsme rádi, že jsme se ho letos již dočkali. Aktivit se zúčastnili žáci 1. i 2. stupně základní školy, ale i studenti školy střední. Téma Zájmového dne bylo: Občan, občanská společnost a žák. Žáci v průběhu celého dopoledne obcházeli celkem 5 stanovišť, která byla sice pro všechny stejná, jen vždy přizpůsobená stupni vzdělání.

Číst dál: Zájmový den 27.9.

Druháci v září

Druháci v záříDruháci už chodí celý měsíc do školy. Opakují si učivo z první třídy. Procvičují správné psaní a spojování všech písmen. Skládají, tvoří a píšou věty. Zdokonalují se ve čtení. Učí se básničky. Nejlépe čtou ti, kteří si četli doma o prázdninách. Procvičují počítání do dvaceti. Pracují ve skupinách. Nejvíc všechny baví programování. Kromě učení chodí hodně ven, kde pozorují přírodu i sportují. Na Rolavě běželi závod a dostali diplomy. Také se vydali na putování s velrybou Varybou po Karlových Varech.

Číst dál: Druháci v září

Opět s velrybou Varybou na cestách

Opět s velrybou Varybou na cestáchV pondělí 6. 9. 2021 se čtvrťáci společně s páťáky tradičně vydali na putování s velrybou Varybou. Toto putování má za úkol lépe poznat Karlovy Vary, v nichž většina bydlí či se narodila. I když zde někteří žijí mnoho let, stále je co poznávat, a navíc se dozví mnoho zajímavých informací o Karlových Varech, významných osobnostech, které Karlovy Vary navštívili a mnoho z těchto osobností si toto město oblíbily, jako například Goethe.

Číst dál: Opět s velrybou Varybou na cestách

Prasátko Artur

Prasátko ArturHurááá! Tak už jsme se zase dočkali. Ve čtvrtek 9. září za námi přijelo hudební divadlo s pohádkou „Prasátko Artur.“ Nevěděli jsme, co na nás čeká. Pohádka začala tím, že jsme si museli nejdříve uklidit nepořádek. A protože jsme se mohli do pohádky i aktivně zapojit, tak jsme se do toho pustli. Nepořádek jsme sbírali a třídili do barevných tašek. Zkrátka tam, kam co patří. Třídění jsme si zopakovali, protože víme, která barva, na co je. A pak přišlo prasátko. Nejprve bylo líné. Ale ono za to vlastně ani nemohlo.

Číst dál: Prasátko Artur

Turisťák v 7. A 

Turisťák v 7. A

Turistický výcvik začal romantickou projížďkou vlakem plnou tunelů a skalek do Horní Blaté. V Horní Blatné jsme se zchladili sněhem a ledem na Vlčích jámách a dali si první občerstvovací zastávku na Blatenském vrchu u rozhledny, ze které nás čekalo dalších 12 km po tzv. Stříbrné stezce z Horní Blatné přes Hřebečnou směrem na Jáchymov. Po cestě plné mokřad a bláta se nejedna noha smekla, nicméně jsme v čvachtající obuvi došli úspěšně bez větší újmy vyčerpaní a hladoví až do našeho areálu a zahřáli se u čaje.

Číst dál: Turisťák v 7. A 

Den naruby 1.6.2021

Den naruby 1.6.2021Již podruhé si žákovský parlament pro své spolužáky a pedagogický sbor připravil Den naruby. Tentokrát spočíval v tom, že se na Den dětí vyměnila role učitelů a žáků. Žáci se ujali učení a učitelé místo nich zasedli do lavic. Žáci ve třídách se předem společně dohodli, kdo by co rád učil a rozdělili si mezi sebou každou část tohoto dne. Bylo důležité podívat se do rozvrhu a domluvit se předem se všemi vyučujícími, jakou látku je v tento den nutno probrat, co zopakovat a na co vše se mají „noví vyučující“ řádně připravit.

Číst dál: Den naruby 1.6.2021

Školní výlet s prvňáčky

Školní výlet s prvňáčkyDne 18. června 2021 jsme se v hojném počtu sešli ve škole a společně odjeli z vlakového nádraží ve Staré Roli vlakem do Bečova nad Teplou. Cesta vlakem byla fajn a mnozí ji zažili poprvé. Měli jsme naplánovanou prohlídku v botanické zahradě s průvodcem, zaměřenou na pohádku O šípkové Růžence. Pan průvodce byl velmi hodný a prvňáčkům připravil dopoledne plné, vyprávění, kvízování a hry na kytaru se společným zpěvem. Žáci se naučili poznávat různé rostliny a mohli si je osahat.

Číst dál: Školní výlet s prvňáčky

Páťáci objevují Karlovarsko

Páťáci objevují KarlovarskoV posledních týdnech se naši páťáci i s dalšími spolužáky vydali na výlety za krásami našeho kraje.

17. června se konala výprava na Kladskou. Počasí nám všem přálo a my se dozvěděli spoustu zajímavých věcí o zdejších vyvěrajících pramenech a objevovali jsme krásy kladského lesa.

Číst dál: Páťáci objevují Karlovarsko

Copyright © 2013. All Rights Reserved.