O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Novinky Van

Třeťáci v listopadu

Třeťáci v listopaduMěsíc listopad už prožíváme přípravami na Vánoce. Vyrobili jsme andělíčky na jarmark a ozdobili velký stromeček, který jsme spojili ze stromečků malých. Trojúhelníky na stromky jsme nejdříve museli vyměřit, a tak jsme využili učení z geometrie. Vyzdobili jsme si třídu a každý den ráno poslouchali koledy a vánoční písničky a také se naučili básničku pro Mikuláše. Kromě vyrábění se také pilně učíme.

Číst dál: Třeťáci v listopadu

Projektový den „Vánoce“

Projektový den „Vánoce“„Rolničky, rolničky, kdopak vám dal hlas?“ Tuto otázku si v tomto období pokládáme rok co rok. Ani ten letošní není výjimkou. Signály, že se Vánoce blíží, přicházejí ze všech stran. A protože štěstí přeje připraveným, rozhodli jsme se skoncovat se zahálením a vrhnout se do příprav. Vančurovka bude zkrátka ready (čti redy)…..jak dva dredy. Žáci všech ročníků a tříd se rozdělili do 9 skupin podle zájmů jednotlivých dětí. Každá skupina se zabývala rozličnými činnostmi.

Číst dál: Projektový den „Vánoce“

Veletrh pracovních příležitostí

Veletrh pracovních příležitostíA jedeme dál. Není čas ztrácet čas. Pořád jsme v jednom kole. Nejenže naši žáci jezdí průběžně k různým zaměstnavatelům na všelijaká místa na workshopy rozličných oborů. Tentokrát se řada firem a organizací sešla na jednom místě, aby se předvedly vycházejícím žákům základních a středních škol a aby je blíže seznámili s profesemi, které lze v Karlovarském kraji vykonávat. Neváhali jsme ani minutu a 3. 11. 2022 jsme se vydali do Hotelu Thermal na Veletrh pracovních příležitostí.

Číst dál: Veletrh pracovních příležitostí

Čarujeme v chemii i na pracovní výchově

Čarujeme v chemii i na pracovní výchověNaši deváťáci se stali na čas alchymisty. Kdo je vlastně alchymista? Ve středověku to byl čaroděj, i když i tehdy raději používali výraz alchymista. A tím se na hodině chemie stali i naši žáci. Odměřovali, míchali, porovnávali a pozorovali, co z daných směsí vznikne a jak se „chovají“. V podstatě se stali učni věhlasného školního čaroděje, který nad nimi bděl.
A v tomto duchu se přenesli i do pracovní výchovy, kdy každý z žáků posunul hranice svých schopností o kus dál.

Číst dál: Čarujeme v chemii i na pracovní výchově

Den otevřených dveří

Den otevřených dveříDevátý a osmý ročník navštívil v rámci „Dne otevřených dveří“ pro školy firmu ept connector v Habartově. Tento podnik patří mezi nejvýznamnější strojírenské podniky v karlovarském kraji. Žáci prvotně navštívili výrobní pracoviště ve Svatavě. Každý z žáků dostal duralovou destičku, ze které si vyrobili přívěsek na klíče. Všichni si tak vyzkoušeli frézování, vrtání a pilování.

Číst dál: Den otevřených dveří

Exkurze - Svatavské strojírny

Exkurze - Svatavské strojírnyV pondělí 14. listopadu se žáci 8. a 9. ročníků zúčastnili exkurze ve Svatavských strojírnách s.r.o. Žáci mohli vidět v praxi povrchové a další úpravy komponentů pro různé účely, např. k použití do automobilů, do nákladních vozů nebo ke stavbě mostů. Bylo možné nahlédnout přímo do dílen, ve kterých je práce do velké míry automatizovaná. Průvodce nám vysvětlil, jakým procesem každý komponent projde, od programování strojů ve výrobě, příjmu materiálu, hrubou úpravu materiálu, následnou povrchovou úpravu (včetně lakování) a také finální kontrolu podle výkresu.

Číst dál: Exkurze - Svatavské strojírny

Třeťáci v říjnu

Třeťáci v říjnuZačátkem měsíce vyrazili třeťáci s plánkem v ruce plnit úkoly velryby Varyby. Letos vedla trasa lázeňskými lesy na Dianu. Tento měsíc do třídy dostali novou pomůcku, se kterou si užijí velkou zábavu. Je to interaktivní robot Blue-Bot. Ovládá se mačkáním tlačítek nebo pomocí tabletu, který je vybaven BlueTooth a nainstalovanou Blue-Bot aplikací.

Číst dál: Třeťáci v říjnu

PODZIM V S5 aneb učíme se s DARY PŘÍRODY

PODZIM V S5 aneb učíme se s DARY PŘÍRODYVenku prší, dny jsou kratší, začíná být chladno… Ano, je tu podzim. Příroda se začíná připravovat na zimu. Ačkoliv většinu z nás může ono pochmurné počasí zaskočit, je třeba vidět i to, že nám v tomto ročním období nabízí příroda i spoustu ze svých krás. Slunce, jež prosvítá mezi stromy, na nichž můžeme vidět nádherně zbarvené listí, nás nejednou zahřeje u srdce. Rovněž tak plody, které toto období přináší, jistě stojí za zmínku. Šišky, žaludy, ořechy, kaštany, jeřabiny, dýně….

Číst dál: PODZIM V S5 aneb učíme se s DARY PŘÍRODY

Malý chovatel ve třídě S5

Malý chovatel ve třídě S5V naší třídě máme šest žáčků. V rámci environmentální výchovy a výuky věcného učení, se učíme i o zvířátkách, péči o ně a další rozvoj poznávání k všeobecnému rozhledu dítěte. Abychom využili naše znalosti a naučili se o živá tvoření starat, pořídili jsme si do třídy nové zvířecí kamarády. Strašilku Fionu, africké šneky Frenkyho, Ferdu a také zlatého křečka Fíďu. O všechna zvířátka se žáci pečlivě starají, učí se krmení, výměně podestýlky a celkové péči o tyto tvory.

Číst dál: Malý chovatel ve třídě S5

Výtvarná soutěž Nadačního fondu Impuls

Výtvarná soutěž Nadačního fondu ImpulsJiž po druhé se zúčastnili naši žáci výtvarné soutěže Nadačního fondu Impuls - Rozsviťme ČR. Téma letošního ročníku byl „Svět kolem nás“. Ústředí byla ovšem opět slunečnice jako symbol naděje, jako světlo slunce pro nemocné roztroušenou sklerózou.
Žáci se dle své fantazie pokusili téma co nejlépe ztvárnit a svá výsledná díla poté poslali do soutěže. Pokud je budete chtít podpořit, můžete hlasovat zde: https://nfimpuls.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=488 - číslo 60 – 65.
Děkujeme za podporu.
Mgr. Adéla Kučová

Číst dál: Výtvarná soutěž Nadačního fondu Impuls

Putování s velrybou Varybou

Putování s velrybou VarybouJako každý rok, vyrazily dne 12. září třídy IV.A a V.A společně na putování Karlovými Vary s velrybou Varybou.
Kdo toto putování nezná, jde v podstatě o procházku po lesích a lázeňském území našeho krásného města.
Úkolem je řídit se plánkem cesty, projít správně všechny stanoviště a splnit úkoly, které nám Varyba dává.

Číst dál: Putování s velrybou Varybou

Páťáci v září

Páťáci v záříŠkolní rok opět začal a pomalu je opět potřeba začít pracovat, vzdělávat se. Protože první školní týden byl „rozjížděcí“, chodili jsme ven sportovat, ale ne jenom to. Jednou jsme se také vydali na Kozodoj a podívali jsme se, zda jsou tam pořád naši kamarádi zvířátka. Dokonce jsme viděli kočku ulovit myšku. To byl zážitek, ani jsme nedutali. Také jsme viděli hlavně volavky, žáby, vodoměrky, poznali jsme orobinec a rákosí.

Číst dál: Páťáci v září

Třeťáci v září

Třeťáci v záříZačal nový školní rok a teď ke konci měsíce se už třeťáci pilně učí a opakují učivo z loňského roku. Píší věty, učí se o významu slov, počítají do stovky a rýsují a měří úsečky. Také vyrábějí a malují a začal jim plavecký výcvik. Ale měli možnost si na nový školní rok zvykat pěkně pomalu. První týden si užívali pobyt venku a mnoho zajímavých akcí. Když bylo hezké počasí, navštívili areál Rolava, prohlédli si lázeňskou část Karlových Varů. Ve škole také proběhl Zvířecí den. Když pršelo, upekli ve školní kuchyňce sušenky.
Zapsala Mgr. Hana Matějíčková

Číst dál: Třeťáci v září

Zvířecí den

Zvířecí denDne 13.09. proběhl na naší škole Zvířecí den. Pozvání přijal pan Petr Joo, který se profesionálně věnuje vábení zvěře. Pomocí videí ukazoval hlasy divoké zvěře, které následně pomocí vábniček předváděl. S sebou přivezl také různé druhy paroží, které si žáci mohl potěžkat a osahat. Dále naší školu navštívil pan Pavel Wolf, včelař z Kyselky. Žáci mohli zblízka vidět včelí úl s plástvemi. Dozvěděli se, jak se včely rozmnožují, jaká je hierarchie ve včelím úlu.

Číst dál: Zvířecí den

Turistický výcvik VII. ročníků

13. 6. – 17. 6. 2022

 Turistický výcvik VII. ročníkůKonec školního roku se kvapem blíží, dny už se prodlužují, sluníčko svítí vysoko nad hlavami, zvířátka se probouzejí a vylézají ze svých brlohů, ptáci krouží vysoko na obloze, prozpěvují a venkovní teploty jsou jako stvořené na výlety, vycházky, poznávání nových míst a pobyt v přírodě. A stejně jako v minulých letech se také i v tomto školním roce 2021/2022 uskutečnil týdenní turistický výcvik sedmých ročníků v termínu od 13. 6. – 17. 6. 2022, kterého se zúčastnily třídy VII. A a VII. C. Dohromady nás bylo 16 žáků + vyučující, tedy pořádná parta dobrodruhů.

Číst dál: Turistický výcvik VII. ročníků

Za krásami našeho města

Za krásami našeho městaKe konci školního roku jsme se vpravili na výlet po okolí našeho města. Ne každý se vydá prozkoumat různé cesty a cestičky, které protkávají lesy Karlových Varů. Protože náš pan učitel má tato místa prozkoumány, provedl nás různými cestami od Imperiálu na Dianu a lesem zpět do města. Výprava byla velmi zábavná i poučná, neboť pan učitel umí okořenit svým vyprávěním jakýkoliv výlet, na který se s ním vydáme.
Zapsala: Martina Šárová

Číst dál: Za krásami našeho města

Sportovní den II. stupně

Sportovní den II. stupně1 rok uplynul zdánlivě rychleji než by člověk řekl nejneobhospodařovávatelnějšími a my už se zase všichni společně setkáváme na historicky II. Sportovním dni ZŠ Vančurova a to se druhým stupněm ZŠ, ale i střední školou - tedy s těmi nejstaršími z nás, na zahradě v areálu SŠ. Chybět nemohla ani oblíbená třída S. Všichni byli natěšení a po zážitcích z loňského roku se nemohli dočkat na pokračování úspěšného soutěžení. Určitě si každý chtěl odnést domů alespoň jedno vítězství. A že bylo z čeho vybírat …

Číst dál: Sportovní den II. stupně

Sportovní den I. stupně

Sportovní den I. stupněKrásnou slunečnou středu 22. 5. 2022 jsme se všichni těšili z druhého letního dne v tomto roce, ukázkově horkého počasí a soutěží, které čekaly na všechny žáky I. stupně ZŠ a také přípravné třídy. Na programu dopoledne byly soutěže jednotlivců napříč ročníky a to hned v několika disciplínách. Všichni si přišli zasoutěžit, ale také se potkat se svými spolužáky z ostatních tříd, tentokrát mimo školní chodby.

Číst dál: Sportovní den I. stupně

Návštěva fitka

Návštěva fitkaV rámci zdravého pohybu a životního stylu jsme se vypravili do fitness centra Luky. Abychom načerpali nové zkušenosti v pohybové aktivitě, vyzkoušeli jsme si všechny balanční pomůcky, které zde byly. Spoustu zábavy jsme si užili na velkých míčích, neboť udržet se na nich není jednoduché. Nejvíce se nám líbily Flexi Bary, což jsou kmitací tyče a boxovací totemy, na kterých se člověk může opravdu vybít.

Číst dál: Návštěva fitka

Druháci v červnu

Druháci v červnuObdobí před blížícími prázdninami si druháci užili. Kromě učení a vyrábění, které je stále bavilo, podnikali mnoho výletů a zúčastnili se akcí jako třeba Kloboukový den a Sportovní den. Vystupovali opět společně s prvňáky a přípraváčky v Domově seniorů. Zatancovali nový tanec a s ostatními zazpívali. A kam podnikali výlety? Ten hlavní školní výlet byl společný pro první stupeň za zvířátky do ZOO v Ústí nad Labem. V dalším výletu prošli obory na Linhartu a měli štěstí, viděli daňky i divoká prasata.

Číst dál: Druháci v červnu

Nové Hamry

Nové HamryTak jsme se dlouho těšili a už to máme za sebou. Co? Náš „Výlet s prodlouženým pobytem“ v krásném hotelu Malamut v Nových Hamrech. Tam jsme opět letos po delší době vyrazili my páťáci a někteří šesťáci vlakem, s batůžky, sluníčkem a hlavně s dobrou náladou. Počasí nám od prvního dne přálo, takže jsme se po příjezdu ubytovali a rovnou vyrazili na nedaleké hřiště a průzkum okolí. Nové Hamry patří mezi malé podhorské obce Krušných hor nedaleko Karlových Varů.

Číst dál: Nové Hamry

Výlet za zvířátky

Výlet za zvířátkyZa zvířátky do pohádky? Ale kdepak. Rok uběhl jako voda a přiblížil se konec školního roku, čas výletů. Na jeden takový jsme se, žáci 2. a 3. ročníku, vybraní žáci za 4. a 5. ročníku a žáci z S5. 6. června vypravili. Jela s námi ještě třída s ukrajinskými žáky. Kam? Už logo napovídá. Do ZOO v Ústí nad Labem. Před vstupem jsme již věděli, že nesmíme zvířátka krmit, nikam strkat prsty a respektovat ohrady a ploty. Návštěvu ZOO jsme zahájili jízdou vláčkem, který nás vyvezl nahoru, až na druhý konec ZOO.

Číst dál: Výlet za zvířátky

Čtvrťáci v druhém pololetí

Čtvrťáci v druhém pololetíDruhé pololetí je již pomalu u konce. Všichni se těšíme na prázdniny, na odpočinek, pozdní vstávání apod. A co jsme vlastně druhé pololetí dělali?
Noví žáci se již pomalu sžili se svými spolužáky. Chodili jsme celé druhé pololetí plavat a na většině žáků bylo znát zlepšení, jistota a již menší strach z vody. Na konci dostanou žáci „Mokré vysvědčení“, na které se těší. Byli jsme také v Krajské knihovně na přednášce o jarních zvycích, ale také o internetové bezpečnosti.

Číst dál: Čtvrťáci v druhém pololetí

Zapojili jsme se do projektu “Den pro školu”

Zapojili jsme se do projektu “Den pro školu”Dne 13. 6. 2022 jsme u nás ve škole přivítali pana Karla Klatovského, který působí v české pobočce společnosti Microsoft na pozici manažera vzdělávacích programů.
Jeho návštěva se uskutečnila v rámci projektu “Den pro školu”. Hlavním cílem projektu je návštěva člověka z praxe, který vypráví svůj příběh, sdílí zkušenosti a odpovídá na zvídavé dotazy žáků.

Číst dál: Zapojili jsme se do projektu “Den pro školu”

Zájmový den 1. 6.

Zájmový den 1. 6.Ve středu 1.6. opět proběhl Zájmový den. Tentokrát bylo téma „Rozvoj schopností a poznávání a psychohygiena“. Zájmového dne se zúčastnily děti z přípravné třídy a prvního stupně, dále pak děti z druhého stupně, ale i žáci ze střední školy. Pro všechny bylo připraveno celkem 5 stanovišť. Na jednom ze stanovišť probíhalo cvičení smyslů, pozornosti a soustředění. Děti tak pohmatem poznávaly předměty a látky, které byly umístěné v pytlíku.

Číst dál: Zájmový den 1. 6.

Druháci v květnu

Druháci v květnuV měsíci květnu se druháci připravovali na Den matek. Rádi vyrábějí a na výrobek pro maminky se těšili dvojnásobně. Nejdříve vyrobili a nabarvili kytičky z roliček od toaletního papíru. Hotové kytičky přivázali provázkem na klacík a tak vznikla závěsná ozdoba. Kromě vyrábění si užili letošní školní rok poslední představení divadla Letadlo. Tentokrát se hrálo na školní zahradě. A tak opékání vuřtů vypadalo jako opravdové. I tento měsíc se druháci pilně učili. Pracovali na počítačích i tabletech. Dělali pokusy a odhady s měřením objemu na litry a vážením na kilogramy.

Číst dál: Druháci v květnu

Ocenění našich žáků

Ocenění našich žákůDne 20. května přijely dvě milé dámy z Nadačního fondu Impuls ocenit naše žáky. Nadační fond Impuls je nezisková organizace podporující pacienty s roztroušenou sklerózou. Jedním z projektů, který organizuje, je výtvarná soutěž s názvem Rozsviťme Česko. Té jsme se s našimi žáky zúčastnili. Nakreslili jsme spoustu krásných slunečnic, a nakonec se Marušce z IX. A podařilo získat cenu poroty. Ostatní žáci z 6. A se umístili rovněž na krásných místech.

Číst dál: Ocenění našich žáků

Cesta za řekou Ohří

Cesta za řekou OhříJako voda v řece uplynul už skoro celý školní rok. V něm jsme se v rámci projektu Vzkaz v láhvi letos více seznamovali s naší řekou Ohří, poznávali její okolí, pozorovali jsme ji od podzimu až do jara. Také jsme ji fotili, kreslili komiks na téma pověstí, vyráběli jsme si maskoty – žáby. Zajímalo nás, kudy protéká, jaká města na ní leží, kam po ní můžeme doplout. V tom všem nám pomáhaly paní lektorky z ekofarmy Kozodoj, která je v tomto projektu naším partnerem.

Číst dál: Cesta za řekou Ohří

V kůži opilce

V kůži opilceV květnu jsme ve třídě VI.C vyzkoušeli novou výukovou pomůcku. Tentokrát se jednalo o opilecké brýle. Název se dětem samozřejmě moc líbil, ovšem po vyzkoušení počáteční nadšení odpadlo. Brýle simulují vidění po požití většího množství alkoholu. Vše je rozmazané a zdá se, že překážky jsou na úplně jiném místě než ve skutečnosti. Během chůze v prostoru tak narážely do lavic a židlí, které ve třídě jsou. Děti si vyzkoušely chůzi nejen v prostoru, ale také podél rovné čáry, což se vůbec nedařilo, ačkoli si myslely, že jdou přímo po ní.

Číst dál: V kůži opilce

Plavecký výcvik

Plavecký výcvikNa letošní plavání jsme se, my třeťáci, moc těšili. Napřed to vypadalo, že plavat nebudeme, ale vše se v dobro obrátilo. V únoru to přišlo. Začali jsme chodit na plavecký výcvik. Kam? Přece do bazénu na ZŠ Krušnohorská na Růžovém vrchu. Každé úterý na nás čeká pan plavčík a paní plavčice a učíme se pod jejich dohledem základy plavání (pohyb ve vodě, dýchání do vody, poskoky, potápění se...). Ale hlavně nebát se vody; překonávat překážky a strach z vody, což bývá hodně těžké.

Číst dál: Plavecký výcvik

Návštěva Minizoo

Návštěva MinizooV průběhu května jsme s dětmi z družiny navštívili Minizoo ve Staré Roli. Prošli jsme si zejména venkovní prostory a výběhy, kde jsme se obdivovali kozy, králíky, morčata, slepice, ale i bažanty. Dále pak mývala, poštolku a další letce. Některá zvířata byla zraněná v přírodě by nepřežila, proto se o ně v minizoo starají a pokud je to možné i léčí. Dále jsme venku také viděli koně a poníka. Některá zvířata si odvážnější děti i pohladily.

Číst dál: Návštěva Minizoo

Dějepisná výprava za rodem Metternichů

Dějepisná výprava za rodem MetternichůCelodenní výprava na zámek Kynžvart naplnila naše očekávání. Mohli jsme tak porovnat naše znalosti ze školy s výkladem paní průvodkyně . Nezklamali jsme a díky našemu úžasnému panu učiteli na dějepis jsme zvládli odpovídat i na otázky, které nám paní průvodkyně během výkladu dávala. Mimo jiné jsme zde viděli i pravé kosti z mamuta. Výprava za poznáním byla úspěsná, prošli jsme se i krásnou přírodou a cestou na vlak stihli i zmrzlinu.
Zapsala: Martina Šárová

Číst dál: Dějepisná výprava za rodem Metternichů

Noc ve škole

Noc ve školeCelý školní rok jsme se těšili, až přijde ten den „D“, kdy budeme všichni osmáci spát ve škole. Vybavili jsme se potřebným arzenálem na spaní, který skýtal spacák, karimatku a polštářek. Samozřejmě nesměly chybět ani zásoby jídla , pití a dobrůtek. Sešli jsme se v podvečer ve škole, ubytovali se a než dorazili poslední, zahráli jsme si v tělocvičně míčové hry. Pak jsme vyrazili připravit ohniště na opékání večeře – každý, co má rád.

Číst dál: Noc ve škole

Výlet Zoo Chomutov

Výlet Zoo ChomutovDne 18.5. jsme pořádali s naší třídou školní výlet do Zoo parku v Chomutově. Do Chomutova jsme se vydali vlakem, z kterého byli žáci nadšeni. V Zoo parku se žákům nejvíce líbili tuleni, velbloudi a medvědi. Počasí se vydařilo a výlet jsme si všichni náramně užili.
Kristýna Kaljkovićová

Číst dál: Výlet Zoo Chomutov

Průkaz mladého cyklisty

Průkaz mladého cyklistyLetos v pátek 29. dubna se vydali čtvrťáci do Světa záchranářů, kde mimo jiné probíhá i dopravní výchova. Spolu s námi šli i čtvrťáci ze Svahové ulice. Tento školní rok jsme tam byli podruhé, což znamená, že jsme šli již na zkoušku. Zkouška se skládá z písemného testu a praktické části jízdy na kole.
Nejdříve jsme se ve vláčku přivítali se dvěma policisty, Danem a Davidem, kteří vše řídili a organizovali. Ze začátku si žáci opakovali značky, křižovatky, připomínali si pravidlo pravé ruky apod. No a pak šlo do tuhého.

Číst dál: Průkaz mladého cyklisty

Druháci v dubnu

Druháci v dubnuV pátek 1. dubna nám ukázala paní učitelka fotku místa, které jsme v rámci akce „Ukliďme Česko“ uklidili. Byl tam zase velký nepořádek a nebyl to žádný veselý apríl. Byla to smutná pravda. Můžete se na fotku podívat také. A tak jsme se rozhodli, že hned v pondělí půjdeme ke garážím uklidit znovu. Naplnili jsme nepořádkem dva velké pytle. Také v dubnu za námi přiletělo divadlo Letadlo s pohádkou o jaru.

Číst dál: Druháci v dubnu

Babička drsňačka – divadelní představení

Babička drsňačka – divadelní představeníBabička drsňačka je dílo od britského autora dětských knih Davida Williamse, se kterým se naši žáci setkávají napříč všemi ročníky v hodinách českého jazyka. A protože nás kniha moc baví a zároveň jsme Vančurováci drsňáci, vyrazili jsme do Ostrova nad Ohří na divadelní představení Babička drsňačka. Nejdřív jsme byli díky pomalejšímu rozjezdu hry trochu nesví, potom si ale divadelní babička nezadala nic se svou literární předlohou a rozjela velkolepou šou.

Číst dál: Babička drsňačka – divadelní představení

Ukliďme Česko!

Ukliďme Česko!V letošním školním roce jsme se rozhodli po dlouhé době udělat změnu a zapojili jsme
se jako škola do celostátní akce Ukliďme Česko. Naši žáci pomáhali přírodě i v minulých letech, neváhali tedy ani letos a svou pomoc přírodě i lidem brali opět jako samozřejmost. Do úklidu se přihlásily všechny třídy naší školy, zbývalo tedy jen nás zaregistrovat na oficiálních stránkách akce. Po tomto přihlášení jsme zdarma dostali rukavice i pytle na odpad, takže pak jen zbývalo doufat v pěkné počasí.

Číst dál: Ukliďme Česko!

Po delší odmlce se hlásí třída Prš

Po delší odmlce se hlásí třída PršPo delší odmlce se hlásí třída Prš. Na fotkách jsou zachyceny momenty z výuky, které se udály během posledních měsíců. Hodiny nám zpestřovaly nové notebooky, se kterými bylo plnění úkolů mnohem zábavnější. Dále jsme se zdokonalovali ve vaření a praktických dovednostech. Už umíme uvařit špagety, pórkovou polévku, bramborový salát s řízkem a spoustu dalšího. Také hřebík zatlučeme a zahradu uklidíme. Když bylo pěkné počasí vyrazili jsme na procházku a dali si něco sladkého na lepší náladu. Zúčastnili jsme se i úklidové akce a udělali pořádek po okolí.

Číst dál: Po delší odmlce se hlásí třída Prš

Druháci v březnu

Druháci v březnuV měsíci březnu byly týden jarní prázdniny. Přesto jsme měli ve škole mnoho akcí. Přiletělo divadlo Letadlo se zimní pohádkou. Pohádku jsme viděli zimní, ale my jsme už malovali jarní obrázky. Učili jsme se násobky dvou a tří a využili jsme k tomu tělocvičnu, kam se nám čísla do třiceti vešla. Potom jsme na správná čísla stoupali. Absolvovali jsme letošní poslední besedu s Policií ČR. Na jarní prázdniny připravil Dům dětí a mládeže ve Staré Roli pro děti stopovačku.

Číst dál: Druháci v březnu

Těšíme se na jaro

Těšíme se na jaroJaro je nejkrásnější roční období. O změnách v přírodě, o ptáčcích vracejících se z teplých krajin, zvířátkách a prvních jarních kytičkách si s dětmi povídáme každé ráno, když se sejdeme v brzkých ranních hodinách v družině.
Jarní dny a sluneční paprsky nás lákají ven, vše kolem nás začíná pučet a první kvítka nás inspirovala k výrobě květin z papíru. Papírová květina má výhodu, že neuvadne, takže ji můžeme využít jako ozdobu ve třídách či jako přáníčko.

Číst dál: Těšíme se na jaro

A zase v letadle

A zase v letadleA zase v letadle…vlastně s Letadlem jsme se ocitli 2. března u nás ve škole. Po další covidové odmlce za námi opět „přiletělo“ divadlo Letadlo, aby si s námi povídalo a hrálo. Již jsme se na něj těšili, protože se vždy něco dozvíme, pobavíme se,  také si zahrajeme. Tentokrát nám přivezlo pohádku o zimě z cyklu pohádek „Strom - čtyři roční období.“ A jak jsme napověděli, hráli jsme o ročním období ZIMA. Ano, my jsme také hráli. S Letadlem jenom nekoukáme, ale aktivně se také do představení zapojujeme.

Číst dál: A zase v letadle

Galerijní výstava perokreseb v Becherově vile

Galerijní výstava perokreseb v Becherově vileNa konci února jsme vyrazili s 6. A na galerijní výstavu do Becherovy vily, kde aktuálně probíhá výstava perokreseb Jiřího Juna. Na začátku jsme se dozvěděli něco o životě autora, který pochází z nedalekého města Chodov a o technice samotných perokreseb. Prohlídli jsme si řadu významných děl, které nám pak sloužily jako inspirace pro vlastní tvorbu.

Číst dál: Galerijní výstava perokreseb v Becherově vile

Domácí násilí

Osobnostní a sociální výchova

Domácí násilíDne 15.2 a 16.2 2022 jsme se zapojili společně s žáky 6. třídy do projektu na téma domácí násilí. Nejprve jsme se dívali na videa a povídali si o tom s učiteli – co je násilí a co ne, jak to probíhá, že se to netýká jen lidí, ale také zvířat (týrání). Všichni projevovali své pocity, říkali i příběhy z minulosti, svěřovali se a pomáhali si. Potom jsme pracovali ve dvojicích i ve skupinkách, protože jsme fotili dopady a důsledky domácího násilí např. smrt, nenávist, alkohol, drogy, povaha atd. Fotky se vyvěsily na nástěnku. Všem se to moc povedlo a všichni se snažili.

Číst dál: Domácí násilí

Jak jsme cestovali do Vietnamu

Jak jsme cestovali do VietnamuZima už se nám zdála dlouhá, venku ani sníh, ani teplo, a tak jsme se rozhodli, že se podíváme, jak to vypadá v cizině. A protože jsme si zrovna četli pohádku z Vietnamu, bylo hned rozhodnuto, kam to bude. Abychom na to cestování a zjišťování informací nebyli sami, rozdělili jsme se do skupin a každá dostala za úkol něco jiného. Tak první například zjišťovala, jaká je to země, jak se ve Vietnamu mluví, jakou mají vlajku, kdo tam žije.

Číst dál: Jak jsme cestovali do Vietnamu

Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhviNa konci loňského školního roku se naše škola zapojila do nového projektu „Vzkaz v láhvi“. Týká se řeky Ohře a života v ní i v jejím okolí. Je to řeka hluboká, klidná i divoká a protéká nejen naším krajem, ale také sousedním Německem. A právě s našimi německými kamarády na projektu spolupracujeme. Řeka Ohře pramení právě u nich, ale dlouhý úsek jejího toku protéká i mnoha našimi českými městy.

Číst dál: Vzkaz v láhvi

Přednáška „Ledovce“

Přednáška „Ledovce“V březnu k nám po 3 letech znovu zavítal pan Petr Coubal, spoluzakladatel Spolku Prales dětem, ochránce přírody, propagátor ochrany přírodního prostředí. Věděli jsme, že tato přednáška bude sázka na jistotu. Už při našem posledním setkání jsme se dozvěděli mnohé o pralese. Tentokrát jsme se zaměřili kromě pralesa ještě na další dva ekosystémy – na oceány a ledovce. Oba ekosystémy spolu totiž úzce souvisí.

Číst dál: Přednáška „Ledovce“

Druháci v únoru

 Druháci v únoruPřestože je únor nejkratší měsíc, mají druháci hodně zážitků. Hned první únorový den vyrazili ven na sníh a společně postavili sněhuláka a byli rádi, že si ještě poslední sníh užili. Poslední únorový den přišla na besedu paní policistka a povídali si o pravidlech chodců. Mezitím nezaháleli ani v učení. V matematice počítají do stovky s přechodem přes desítku a využívají různé názorné pomůcky jako je číselná osa, počítadlo, barevná dřívka a někdy i kalkulačku.

Číst dál: Druháci v únoru

Pracujeme s 3D tiskárnou

Pracujeme s 3D tiskárnouJedna z velmi zajímavých hodin pracovní výchovy nás zavedla do tajů 3D tiskárny a možností tisku trojrozměrných objektů. Cílem hodiny bylo seznámit se s funkcí a využitím 3D tiskárny v našem životě. Každý žák si vyhledal svůj návrh na obrázek a po hlasování jsme vybrali jeden . Zvítězil obrázek vlka Wolfa . 3D tiskárna je zařízení, které dokáže podle digitálního modelu nebo fyzické šablony vytisknout trojrozměrný objekt.

Číst dál: Pracujeme s 3D tiskárnou

Čtvrťáci v prvním pololetí

Čtvrťáci v prvním pololetí

Jak to tak již bývá, život je změna, a ta neminula ani naše čtvrťáky. Bývalí třeťáci si museli zvyknout na novou paní učitelku a asistentku. A nejen oni, ale i paní učitelka a paní asistentka si zvykaly a nacházely společnou „řeč“ s žáky. Nastavit si pravidla, a hlavně je dodržovat, vzájemně komunikovat, respektovat se, plnit si povinnosti, ale uplatňovat i práva. Jen přece jsou to již čtvrťáci, opět o něco starší, tudíž je na ně kladeno o něco více požadavků a zodpovědnosti. Do třídy přibyli i noví žáci, kteří to jen přece měli o něco horší, jelikož si museli zvykat ještě na nové spolužáky a prostředí.

Číst dál: Čtvrťáci v prvním pololetí

Druháci v lednu

Druháci v lednuDruháci celý měsíc leden chodili do školy. Nebyli v karanténě a učili se nové učivo. Baví je matematika, kdy už počítají příklady do stovky. Můžou si příklady znázornit na počítadle nebo počítají s barevnými tyčinkami. Také se učí základním dovednostem na počítači. Na zajímavém výukovém programu se učí ťukat na objekty, posunovat objekty, spojovat objekty čarou atd. Vše si zkoušejí třemi různými způsoby: pomocí dotykového dyspleje, ovládáním myši i pomocí touchpadu.

Číst dál: Druháci v lednu 22

Copyright © 2013. All Rights Reserved.