EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

Novinky Van

Kuchtíme a učíme se

Kuchtíme a učíme seKaždou středu v týdnu se s žáky střední školy praktické vydáváme do školní kuchyňky, kde se učíme vařit, péct a připravovat nejrůznější pokrmy. Každý z žáků se podílí na přípravě jídla či úklidu kuchyně. Povídáme si o našich oblíbených pokrmech, učíme se bezpečnosti práce a hygieně na pracovišti, rozeznáváme potraviny, sestavujeme jídelníčky, sledujeme video-recepty a všechny naše kuchařské výtvory si dokumentujeme a zakládáme ve formě receptů do portfolia.

Číst dál: Kuchtíme a učíme se

Prosinec v první třídě

Prosinec u prvňáků

Celý prosinec si prvňáci užili přípravami na Vánoce. Vyzdobili si třídu,  připomínali si  vánoční zvyky, zpívali koledy a povídali si o vánočních přáních. Vyrobili si vánoční ozdobu z papíru z letáků. To byla docela dlouhá práce. Nejdříve zmuchlanou kouli papíru polepovali natrhanými kousky papíru, až byla pěkně kulatá a pevná. Suchou kouli nabarvili a ozdobili. Také složili a slepili hvězdičku ze sáčků od ovocného čaje. Užili si několik hezkých akcí.

Číst dál: Prosinec v první třídě

Zpíváme si koledy

Zpíváme si koledy„Vánoce se přiblížily, my se na ně moc těšili. Koledy jsme zazpívali, při tom dobrý pocit měli…“ 22. prosinec jsme si pěkně užili. Opravdu svátečně. Před vánočními besídkami ve třídách jsme se naposledy sešli v tomto roce 2017, abychom si společně zazpívali. Adventní a vánoční čas jsme zakončili, jako každý rok „Zpíváním koled.“ Letos jsme se ale nesešli na schodech, nýbrž v tělocvičně. Je nás již hodně a tak se na schody nevejdeme.

Číst dál: Zpíváme si koledy

Česko zpívá koledy

Česko zpívá koledyZastavme se v tomto adventním čase a předvánočním shonu a zazpívejme si… V tomto duchu se opět neslo naše již tradiční několikáté setkání na zpívání „Česko zpívá koledy.“ Proto jsme se sešli 13. prosince s dětmi, žáky a jejich rodiči v areálu naší školy, abychom si v předvánočním čase popovídali, popili teplý čaj, zakousli se do voňavých perníčků a především, abychom si společně s celým Českem zazpívali koledy: „Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Štěstí, zdraví, pokoj svatý, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši, Rolničky, rolničky…“

Číst dál: Česko zpívá koledy

Vánoční koncert

Vánoční koncert„Noty, noty, notičky, zpívali jsme písničky. O Vánocích a z pohádek těšíme se již na svátek. Na který, na který, na ten večer Štědrý…“ Vánoce se přiblížily, už jsou na dosah. Proto se 4. prosince v naší škole rozezněly tóny vánočních písní a koled. Přijeli s nimi za námi pan Antonín Vyšehradský a paní Alena Boháčová. Nejdříve jsme si pěkně povídali o Vánocích, a co jim předchází. Čas adventu trvá sice jenom čtyři týdny, ale nám se zdá nekonečný.

Číst dál: Vánoční koncert

Adventní čas v PT B

Adventní čas v PT BPovídali jsme si o historii Vánoc, jejich symbolů a zvyků, také pranostik a četli jsme si legendy o sv. Barboře, sv. Mikuláši, sv. Lucii a o narození Ježíšově. Dále jsme si vysvětlovali, co znamená slovo „Advent“ a dovídali se, jak se jmenuje první adventní neděle a druhá, třetí i čtvrtá.

Číst dál: Adventní čas v PT B

Soutěž odpady a recyklace

Soutěž odpady a recyklaceVe středu 29. 11. 2017 vyrazili naši sedmáci do Ostrova soutěžit na téma „Odpady a recyklace to je naše inspirace“. Klání se zúčastnilo 5 základních škol (Ostrov, Toužim, Bochov, Svahová Karlovy Vary a Vančurova Karlovy Vary). Za naši školu byli vysláni 3 žáci: Kristýna Strejcová, Petr Podhorský a Aleš Körber. Museli zdolat 4 disciplíny: samostatný test, týmovou práci, třídění odpadů házením do panáka a moc pěkné, leč zvláštní člověče, nezlob se.

Číst dál: Soutěž odpady a recyklace

Rozvoj komunikace na naší škole

Rozvoj komunikace na naší školeJednou z možností, jak rozvíjet komunikaci, je globální metoda čtení, kterou využíváme pro naše žáky s receptivní dysfázií, dítě neslyšící, mentálním postižením apod. Původně byla zavedena pro děti duševně opožděné a pro děti předškolní. Vychází z celků (věty nebo slova) a zachovává je tak dlouho, dokud žák sám nedojde vlastním vývojem k jejich rozboru.

Číst dál: Rozvoj komunikace na naší škole

Kompenzační pomůcky

Kompenzační pomůckyVe škole pracujeme s didaktickými a kompenzačními pomůckami, které pomáhají našim žákům a dětem se speciálními výchovnými a vzdělávacími potřebami rozvíjet vzdělávání ve škole. Množství a druh záleží na individuální potřebě žáků, na stupni podpůrných opatření. Mezi nejdůležitější pomůcky lze kalkulačky, diktafony a přehrávače, bzučáky, speciální didaktické pomůcky, názorné pomůcky, PC, manipulační pomůcky, speciální učebnice.

Číst dál: Kompenzační pomůcky

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílkaI na naší škole se jako každoročně objevili v úterý ráno čerti, Mikuláš a anděl. Bylo z toho pozdvižení na celé dopoledne, tekly i slzičky, ale smíchu bylo mnohem víc. Čerti vyváděli, rámusili, tahali žáky z lavic, strkali do pytlů, prostě hlučeli po celé škole. No estráda! Naštěstí anděl i Mikuláš vždy zasáhli, kde bylo potřeba, aby se malé děti nebály, zazpívaly písničku a mohly dostat i dárky. Ty samozřejmě dostali nakonec i ti největší zlobivci.

Číst dál: Mikulášská nadílka 2017

Dopoledne s Jájou

Dopoledne s Jájou„Kontejnery barevné, copak do nich dáme? Už to víme! Odpad, který nasbíráme. Papír patří do modrého, plasty žlutý mají. Zelený a bílý je na sklo jak stvořený a v červeném odpad jaký? Přece nebezpečný!“

Koncem října za námi opět přijela popelnička Jája, s programem jak se třídí odpad a proč je důležité odpad třídit. My to již víme. Musíme zanechat naši planetu Zemi čistou pro budoucí generace.

Číst dál: Dopoledne s Jájou

Přednáška na téma „Hodnotový systém“

Přednáška na téma „Hodnotový systém“Na začátku prosince se naše třída VI.A zúčastnila přednášky, kde jsme měli všichni možnost zamyslet se nad vlastními hodnotami a uvědomit si tak lépe, co je pro nás důležité. Kromě rodiny, přátel, zdraví, lásky, domova atp. téměř nikdo nezapomněl na moderní techniku, bez které by se podle vlastního názoru obešel jen málokterý žák.

Číst dál: Přednáška na téma „Hodnotový systém“

Himaláje „beseda v kruhu“

Himaláje „beseda v kruhu“První prosincový školní den zahájili žáci osmého ročníku velice zajímavou besedou, při které měli možnost porovnat žebříček hodnot našich dětí s dětmi žijícími v Himalájích.
Daniel, který do naší školy zavítal z Prahy, je pedagog a cestovatel. V Himalájích žil 2 měsíce, pracoval s dětmi v tamní škole i mimo ni, učil je hrát fotbal a jiné míčové hry. Povídali si o tom, jak žijí lidé a děti u nich v Mulbekhu a jak žijí děti v naší republice.

Číst dál: Himaláje „beseda v kruhu“

S5 chodí navštěvovat farmu Kozodoj

S5 chodí navštěvovat farmu KozodojNaše třída S5 navštívila farmu Kozodoj. S paní majitelkou Pavlou Štyndlovou jsme se domluvili, že budeme chodit jednou za měsíc a pomáhat s různými menšími pracemi, aby si děti lépe představily, co takový chov zvířat obnáší. Po práci máme za odměnu možnost jít mezi některá zvířata, jako jsou koně, osli a muly, aby si je děti mohly pohladit.

Číst dál: S5 chodí navštěvovat farmu Kozodoj

Zážitky z listopadu v PT B

Zážitky z listopadu v PT BMěsíc listopad v naší třídě byl opět pestrý. Zažili jsme pěkné chvíle a dozvěděli spoustu nového. Navštívili jsme městskou knihovnu, kde jsme si s paní knihovnicí Liduškou Křivancovou přečetli pohádku, zazpívali písničku a prohlédli pěkné dětské knihy. Shlédli jsme nově otevřené muzeum v našem městě, kde se nám moc líbilo, bylo to zajímavé a velmi poutavé.

Číst dál: Zážitky z listopadu v PT B

Muzeum Karlovy Vary

Muzeum Karlovy VaryVelmi zajímavé dopoledne zažili žáci I. A a děti z PTB. Navštívili nově otevřené Muzeum v Karlových Varech na Nové louce. Celou expozicí o přírodě je provázela paní průvodkyně, která jim vše pěkně vysvětlila (například rozdíl mezi rohem a parohem), pouštěla z nahrávek zvuky zvířat, ukázala různé nerosty. Děti si mohly sáhnout na kůži divočáka nebo ježka, prohlédnout různá zvířata žijící na Karlovarsku.

Číst dál: Muzeum Karlovy Vary

Pomáháme našim žákům

Pomáháme našim žákůmNaše škola se pravidelně věnuje žákům, kteří potřebují z různých důvodů pomoci při vzdělávání. V ranních a odpoledních hodinách učitelé poskytují doučování z matematiky, českého jazyka, anglického jazyka, popř. dle potřeby i v jiných výukových předmětech. Rovněž poskytujeme bezplatné poradenské a konzultační služby žákům a jejich rodičům.

Číst dál: Pomáháme našim žákům

Bubnování /teambuilding/

Bubnování /teambuilding/„Bumtarata, bum, bum, bum, nespadl nám žádný dům…
Škola to vše vydržela, bubnování přetrpěla.
A my všichni bubnovali, v rytmu bubnů 
jsme si hráli…“
Ve víru bubnů, bubínků a různých chřestidel se 21. listopadu ocitli paní ředitelka, paní zástupkyně, některé paní učitelky, pan učitel a někteří asistenti pedagoga.

Číst dál: Bubnování /teambuilding/

AIDS – nebojíme se o ní mluvit

AIDS – nebojíme se o ní mluvitV letošním roce jsme se opět zúčastnili akce na Střední zdravotnické škole v Karlových Varech v rámci „DNE ZDRAVÍ“. Studenti Střední zdravotnické školy si pro naše žáky 7. a 8. třídy připravili prezentaci na téma AIDS.
Na čtyřech stanovištích se žáci postupně seznamovali s tím, jak a kde se může člověk nakazit, jak se proti této zákeřné nemoci chránit, či jak se chovat při styku s nemocným, HIV pozitivním člověkem.

Číst dál: AIDS – nebojíme se o ní mluvit

Strašidelné odpoledne

Strašidelné odpoledneVe školní družině proběhlo halloweenské odpoledne plné soutěží i zábavy. Užili jsme si spoustu legrace. Pochopitelně nechyběla ani stezka odvahy. Dětem se odpoledne moc líbilo a všichni jsme si to moc užili a každý si odnesl velký zážitek a malou odměnu.
Zpracovala: Lenka Maslikiewiczová

Číst dál: Strašidelné odpoledne

Zprávičky z naší třídičky za měsíc říjen

Zprávičky z naší třídičky za měsíc říjenOd začátku školního roku už uplynuly dva měsíce a my se poctivě připravujeme na vstup do 1. třídy. Také zažíváme pěkné chvíle se svými kamarády ve třídě a vždy se těšíme na různé akce, které pro nás škola připravuje. Líbil se nám den strávený se studenty OA z Karlových varů, kteří nám připravili několik stanovišť, na kterých jsme si vyzkoušeli a rozšířili naše vědomosti a dovednosti z oblasti zdravé výživy.

Číst dál: Zprávičky z naší třídičky za měsíc říjen

Druhý měsíc prvňáků ve škole

Druhý měsíc prvňáků ve školePrvňáci mají za sebou druhý měsíc školy. Tento měsíc si užili kromě učení hodně hezkých akcí. S Putováním velryby Varyby se vydali lázeňskými lesy na Tři kříže. Cestou si prohlédli zbytky nedostavěné dráhy lanovky, která měla Na Tři kříže jezdit. Zúčastnili se besedy s Policií ČR. Dověděli se něco o bezpečném chování na internetu. Při Barevném setkání si povídali o kyberšikaně a vše, co si zapamatovali, nakreslili a společně nalepili na velký papír, který bude vystavený na nástěnce společně s výstupy ostatních tříd.

Číst dál: Druhý měsíc prvňáků ve škole

I učitelé mají své dny

I učitelé mají své dnyJelikož víme, že ve zdravém těle zdravý duch, rozhodli jsme se, že budeme pravidelně chodit do přírody, relaxovat a utužovat svá těla. Učíme to celá léta naše žáky, proto je důležité jít příkladem. A tak jednou za 14 dní vyrážíme na turistiku za krásami naší vlasti. Předminulý týden jsme se vydali do Perninku a odtud pokračovali k hotelu U Červené lišky nedaleko Potůček. Byl to obdivuhodný den, večer strávený s úžasným programem a personálem.

Číst dál: I učitelé mají své dny

Zájmový den v VII. A.

Zájmový den v VII. A.Když se na naší škole konal zájmový den, mohli jsme si vybrat téma, kterému jsme se pak celé dopoledne mohli věnovat. Paní učitelky Linhartová a Klečková nám, sedmákům, vybraly téma "Život ve tmě". Mysleli jsme si, že nás to nebude bavit, ale opak byl pravdou. Na videu jsme se zájmem zhlédli vyprávění slepého pána, jeho poznatky a vychytávky v životě, které my "vidící" ani nevnímáme nebo bereme jako samozřejmost (např. vyznačení silnic, chodníků, přechodů apod.)

Číst dál: Zájmový den v VII. A.

S Varybou na cestách

S Varybou na cestáchA je tu. Kdo? Říjen. V září jsme začali putování s velrybou Varybou v lázeňské části města. Dnes 17. října jsme se vydali, žáčci z I. A a II. A, splnit další část, která nás zavedla do lázeňských lesů. Nevěřili byste, kolik zajímavých míst se tady skrývá. Tak pojďte s námi. Dojeli jsme na Vyhlídku – Panorama. Prohlédli jsme si tu nedostavěnou dráhu lanovky, která měla jezdit na Tři kříže. A protože tam žádná nejezdí, šli jsme pěšky. Udělali jsme dobře.

Číst dál: S Varybou na cestách

Poznáváme své město

Poznáváme své městoNa putování s velrybou Varybou jsme se vydali, prvňáčci z I. A a druháčci z II. A, 22. září. Dobrodružnou výpravu jsme začali v lázeňské části, v srdci Karlových Varů, u Vřídla, kde jsme si prohlédli ne moc vysoko tryskající proud léčivé vody. Poté jsme vodu také ochutnali. Byla slaná, teplá a docela nám i chutnala. Dozvěděli jsme se, jak tato horká voda byla dříve využívaná. Tak třeba k praní prádla, pařila se v ní drůbež, vařila se z ní polévka.

Číst dál: Poznáváme své město

Tourfilm Karlovy Vary

Tourfilm Karlovy Vary6. 10. 2017 se třídy V. A a VI. A vypravily do centra města, aby se zúčastnili jednoho z nejstarších filmových festivalů s cestovatelskou tematikou na světě Tourfilmu. Už od roku 1967 tento festival uvádí a oceňuje dokumentární filmy, které přispívají k rozvoji cestovního ruchu. My jsme byli tentokrát u toho. Moderátor a polárník Petr Horký nás uvedl do tématu a budoucím cestovatelům poradil, jak dosáhnout svých cestovatelských snů.

Číst dál: Tourfilm Karlovy Vary

Velké putování velryby Varyby

Velké putování velryby VarybyIV. A spolu s V. A se vydala opět po roce na „Velké putování velryby Varyby“, která nesla pro tento rok název „Tentokrát nahoru na horu“.
Sice jsme zdatní turisté, ale jen přece nás tlačil čas, a proto jsme si cestu rozdělili na dvě části. Tentokráte nás trasa vedla od kostela sv. Máří Magdalény přes Sluneční hodiny na Tři kříže. Cestou jsme si popovídali o nedostavěné lanovce a altánku Panorama, což jsme i na vlastní oči viděli. Tím skončilo naše první putování.

Číst dál: Velké putování velryby Varyby

Prvňákům začala škola

Prvňákům začala školaPrvní školní den měli prvňáci slavnostní přivítání. Společně se školáky byli ve třídě i rodiče. Všechny přišla pozdravit i paní ředitelka s paní zástupkyní. Nakonec slavnostního dne jsme se vyfotili, abychom měli vzpomínku. Další dny jsme se seznamovali s novými kamarády i budovou školy. Paní ředitelka nás pozvala do ředitelny a vyprávěla nám o své práci. A potom už začalo učení. Našli jsme si ale i čas na pěkné výlety a exkurzi na ekofarmu v Chebu.

Číst dál: Prvňákům začala škola

Školní družina v centru záchranářů

Školní družina v centru záchranářůŠkolní družina navštívila malinké městečko světa záchranářů. Poučili jsme se o dopravní výchově, vyzkoušeli jsme kolo v silničním provozu, ale i jak se má chovat chodec. Naučili jsme se nové dopravní značky, pozorně si prohlédli kolo a už víme, co nám nesmí chybět v povinné výbavě. Odpoledne jsme si moc užili a těšíme se na další návštěvu.
Za školní družinu napsala Eva Stacho

Číst dál: Školní družina v centru záchranářů

Měsíc září v PT B

Měsíc září v PT BJaký byl měsíc září u nás ve třídě? Nám se moc líbil. První dny nového školního roku jsme se seznamovali s novými kamarády a prostředím školy. Nahlédli jsme do některých tříd ZŠ, navštívili jsme I.A, také jsme nahlédli k paní ředitelce do kanceláře i počítačové třídy, sborovny pro všechny učitelky i učitele a tělocvičny, kde se nám moc líbí cvičit. Byli jsme i na školní zahradě, pracovali jsme na záhonech a hráli hry na trávníku.

Číst dál: Měsíc září v PT B

Svět rizik, Mimořádné události

Svět rizik, Mimořádné událostiV měsíci září jsme se dvakrát vypravili do Světa záchranářů v Karlových Varech. Zúčastnili jsme se programů Svět rizik a Mimořádné události. Dozvěděli jsme se, co vše nám hrozí, čeho se vyvarovat a jak se chovat v případě mimořádné události. Rozšířili jsme si dosavadní znalosti o práci všech složek integrovaného záchranného systému (o práci policistů, hasičů a záchranářů).

Číst dál: Svět rizik, Mimořádné události

Školní nocování

Školní nocováníV noci ze středy 19. 9. 2017 na čtvrtek 20. 9. 2017 se v naší škole děly nevídané věci. Několik odvážlivců a nadšenců ze VI. A se rozhodlo v rámci aklimatizace a stmelování kolektivu přenocovat ve škole. Nejdříve jsme se ubytovali v hotelu School Apartment ****. Po zabydlení jsme si uvařili slavnostní večeři (podle receptu vrchní kuchařky a paní asistentky Jitky Štumpové) a nezapomněli jsme ani na slavnostní přípitek („šampaňské“ ). Poté jsme hráli různé hry a karty. Na odvážlivce později čekala stezka odvahy.

Číst dál: Školní nocování

Školní parlament

Školní parlamentParlamenťáci se pustili do práce. Žáci parlamenťáci začali opět pracovat v žákovském parlamentu. Na prvním stupni je mezi žáky velký zájem o zapojení do aktivit parlamentu, a to až takový, že si dva z nich troufli řídit ostatní spolužáky a dostali od nich důvěru. Šestého září jsme několika koly vybírali nového předsedu a místopředsedu.

Číst dál: Školní parlament

Život pod nohama

Krajské středisko ekologické výchovy Cheb

Život pod nohamaVelmi „výživný“ a zajímavý den jsme prožili na školním statku v EC Cheb. V úterý 19. 9. 2017 se naše třída VIII. A spolu s PrŠ ve Vančurově ul. vypravila na farmu, kde si pro nás pracovníci statku v rámci ekologické výchovy připravili výukový program, který byl zaměřen na půdní obal Země. Po přednášce, kde jsme se dozvěděli i spoustu nových a zajímavých poznatků o půdě: např. složení půdy, stavba půdy či půdní typy a organismy jsme odešli do terénu.

Číst dál: Život pod...

Zajímavá návštěva

Zajímavá návštěvaNuda v muzeu? Že se tam nudíte? To už dávno neplatí. Mohly jsme se o tom přesvědčit, paní ředitelka, paní zástupkyně a paní učitelky z Vančurovky a paní zástupkyně ze Svahovky, 19. září v odpoledních hodinách, kdy jsme navštívily krajské Muzeum Karlovy Vary na Nové louce. I my se musíme stále učit, abychom pak své poznatky a zážitky mohly předat svým žákům.

Číst dál: Zajímavá návštěva

Bezpečně na prázdniny

Bezpečně na prázdninyNaše poslední Barevné setkání se neslo v duchu blížících se prázdnin. Že se na ně všichni těšíme, je jasné. Nepovídali jsme si však o prázdninách, ale o nebezpečích, do kterých se může dostat každý z nás. Spousta volného času, nuda, kamarádi, nečekané situace… Kyberšikana – ohrožení přes sociální síť, nebezpečné situace – cizí lidé, drogy, „kamarádi“, úrazy… O kyberšikaně nám pěkně povídala p. učitelka N. Dědková. Měla pro nás připravený i film o šikanované dívce právě přes internet.

Číst dál: Bezpečně na prázdniny

Konec školního roku 2016/2017 v PTB

Konec školního roku 2016/2017 v PTBNa závěr školního roku se děti v přípravné třídě PTB dlouho připravovaly a moc těšily. Nacvičily pro rodiče závěrečnou besídku, kterou předvedly i seniorům v Domově důchodců ve Staré Roli. Na školní zahradě proběhlo pasování předškoláčků na školáky i za přítomnosti rodičů. Při pracovních a výtvarných činnostech děti vyráběly, stříhaly, kreslily a lepily krásné obrázky, které zdobily prostory v naší škole.

Číst dál: Konec školního roku 2016/2017 v PTB

Závěrečné zkoušky v Prš

Závěrečné zkoušky v PršDne 20. 6. 2017 pět žáků z Prš dělalo praktické zkoušky z přípravy a výroby pokrmů. V tomto školním roku byli připravené 3 menu, ze kterých si žáci vylosovali menu č.3 – Zeleninový krém s mrkví a bramborem, ražničí , bramborovou kaši, zelný salát s koprem a jako dezért byl banán politý čokoládou s jahodami a šlehačkou.

Číst dál: Závěrečné zkoušky v Prš

Kruhový objezd u školy

Aktivita žákovského parlamentu v VI.A

Kruhový objezd u školyKruhový objezd pod našimi okny nás ruší při práci, a tak jsme se rozhodli prozkoumat, jak silný provoz nám proudí pod okny.
Kruhové objezdy se staly významným bezpečnostním prvkem v městské dopravě. Nutí řidiče zpomalit, vyřešit dopravní situaci a vyhnout se tak případné srážce. Pro dopravu je to tedy jasné plus. Pro nás ale jasné mínus. Nemůžeme větrat. Při otevřených oknech se nemůžeme učit, protože se vzájemně neslyšíme.

Číst dál: Kruhový objezd u školy

Práce žákovského parlamentu ve II.pololetí školního roku 2016/2017

Povedla se. Možná jsme překonali sami sebe. Zajímalo nás hodně věcí. Realizovali jsme své nápady a nechali se vést dospěláky, kteří nám byli partnery. Starali se o nás Mgr. Světlana Klečková, AP Iveta Holušková. S pohybovými aktivitami nám pomáhali i Tomáš Dědek a AP Martina Habermanová. S nácvikem přehlídky „Vančurova má talent“ také AP Daniela Bouzová. A co se nám povedlo?

Číst dál: Práce žákovského parlamentu ve II.pololetí školního roku 2016/2017

Vaříme a jíme zdravě

Vaříme a jíme zdravěBěhem celotýdenního projektu „V zdravém těle zdravý duch“ jsme soutěžili o nejhezčí úpravu stolu a zároveň vytvářeli zdravá studená jídla. Ze zeleniny se nám povedly jednohubky – postavičky, skvělá zeleninová pomazánka a zkusili jsme ovocný jogurtový koktejl. Úžasné, moc se nám to povedlo a taky jsme si moc pochutnali. Zároveň jsme zkoušeli návrhy reklamních letáků na téma zdravá a nezdravá výživa. Toto téma se samozřejmě prolínalo během týdne i v dalších předmětech.

Číst dál: Vaříme a jíme zdravě

Sportovní den s Ajaxem

Sportovní den s AjaxemDopoledne plné sluníčka a zajímavého programu prožili třeťáci 15. června ve sportovním areálu ZŠ Krušnohorská na Růžovém Vrchu. Městská policie Karlovy Vary ve spolupráci s Policií ČR zde opět připravila pro 3. ročníky základních, praktických a speciálních škol sportovně vzdělávací akci „Sportovní den s Ajaxem.“ Protože jsme zapojeni do projektu Ajaxův zápisník, byli jsme také pozváni.

Číst dál: Sportovní den s Ajaxem

Vančurovka má talent

Prvního června překvapivých 48 diváků soutěže talentů sledovalo v tělocvičně školy vystoupení talentovaných žáků. Soutěž zorganizoval a vyhlásil žákovský parlament. S nápadem přišel Ondřej Hospodár, který ale zůstal stranou dění. Nápadu se ujal především Petr Hroch ze VII.A. Nadšeně začal trénovat klaunské vystoupení se žonglováním a vyhrál! Poctivě cvičil a neustále se zdokonaloval. Do svého vystoupení zakomponoval i diváky a zabavil publikum. Všichni účinkující vložili do svých čísel svůj um, talent a chuť se zviditelnit. Potlesk provázel každé vystoupení.

Číst dál: Vančurovka má talent

Šikovné ručičky

Šikovné ručičkyV letošním roce proběhl na naší škole kroužek ,,Šikovné ručičky“. Děti se věnovaly keramice jako v předešlém roce, ale přidaly jsme ještě mnoho jiných činností. Proto jsme si změnily i náš název na šikovné ručičky. Naučily jsme se šít na šicím stroji, přišívat knoflíky, pokoušely jsme se plést z vlny, výtvarně tvořit s podzimem, ozdobit si vánoční stůl, přivítat jaro, připravit přáníčko pro maminku a mnoho jiných témat.

Číst dál: Šikovné ručičky

Zájmový den – pejsci

Zájmový den – pejsciVe středu 2. června jsme zažili velmi pěkný a zajímavý Zájmový den. Začal překvapením. Přišli za námi a ukázat nám, co umí, pejsci se svými psovody. Byli čtyři a všichni „slouží“ na Karlovarském letišti. Nejstaršímu bylo 10 let a nejmladšímu 2 roky. Ale nevěřili byste, co všechno dokázali. Ukázali, jak dovedou poslouchat, což by se někteří z nás od nich mohli učit. Vyhledávali ukryté omamné látky. Byli přesní, neomylní a vždy je našli. Pak přišel pátý.

Číst dál: Zájmový den – pejsci

Naše školní Talentová soutěž

Naše školní Talentová soutěžDne 1.6.2017 proběhla talentová soutěž ZŠ a SŠ Vančurova. Byl to náš první počin tohoto typu. Uspořádání soutěže navrhl náš Školní parlament a jelikož jsme na přípravu měli velmi málo času, jsme si vědomi drobných nedostatků. O co méně času jsme však měli, o to více jsme se snažili, abychom alespoň trochu obstáli. Věříme, že se průběh Talentů všem účastníkům i divákům líbil a sami sobě jsme dali závazek, že příští školní rok začneme s přípravou již na podzim, abychom před létem podali ty nejlepší výkony.
Na naše webové stránky vkládáme malou ukázku toho, jak to prvního června vypadalo. https://www.youtube.com/watch?v=KLP4c8ft3NE
Věříme, že naše webové příznivce video alespoň trochu potěší.

Tak za rok zase ahoj

Za všechny talentované umělce Iveta Holušková

Jak jsme si užili Světový den hygieny rukou v naší škole, aneb komiks nás bavil

Jak jsme si užili Světový den hygienyNaše škola se zapojila do kampaně s názvem „Zachraň život - umývej si ruce“. Nejdříve nás žáky III. A naše paní učitelka informovala o této akci i možnosti zapojit se do soutěže: Mytí rukou- proč, kdy a jak? A potom už jsme se sami pustili do práce. Ve skupinách jsme si připravili povídání o tom, proč je nutné mít si ruce, jaké nemoci nás ohrožují a kde Když jsme naše povídání porovnávali s informacemi na webových stránkách SZÚ, které jsme viděli na interaktivní tabuli, zjistili jsme, že toho hodně známe.

Číst dál: Jak jsme si užili Světový den hygieny

Fotosoutěž „Můj mazlíček“

Fotosoutěž „Můj mazlíček“Hurá, hurá, hurá, soutěž pro nadšené fotografy volá!
I v letošním školním roce nastala doba focení, pózování a předvádění. A protože mnoho z nás má doma alespoň jednoho malého, ušatého, chlupatého nebo opeřeného miláčka, patřila letošní fotosoutěž všem domácím mazlíčkům. Zpočátku se zdálo, že se hodně stydí a fotit se nechtějí, protože fotky na soutěžní e - mail nechodily.

Číst dál: Fotosoutěž „Můj mazlíček“

Jak dopadla soutěž „Praktická dívka“?

Jak dopadla soutěž „Praktická dívka“?Ve čtvrtek 11. 5. 2017 se dívky VI. A ZŠ z Vančurové, Kristina Strejcová a Tatiana Hryščuková zúčastnily soutěže “Praktická dívka”, která se konala ve Svahové, ve znamení sovičky. Bylo to finále okresního kola kategorie starší dívky, kterou vyhlásil Karlovarský kraj. Soutěže se zúčastnila čtyři družstva. Dívky soutěžily ve čtyřech disciplínách – přišívání knoflíků, dekorace dřeva, pokrm z kuřecího masa a test znalostí z oblasti stolování, hygieny, počtářské gramotnosti, stravování a slušného chování.

Číst dál: Jak dopadla soutěž „Praktická dívka“?

Návštěva Prš v Galerii K.Vary

Návštěva Prš v Galerii K.VaryPoslední den v květnu se Prš vypravila do lázeňské zóny, aby navštívila městskou galerii,kde paní Tothová pro nás připravila krásný program-povídání a workshop o známém malíři Janu Samcovi, který žil 40 let v K.Varech.

Číst dál: Návštěva Prš v Galerii K.Vary

Copyright © 2013. All Rights Reserved.