Poskytování poradenských služeb

Škola poskytuje bezplatné poradenské a konzultační služby žákům, jejich rodičům a pedagogům. Snaží se jim pomáhat při zvládání a řešení výchovných, vztahových a vzdělávacích potížích.
Poradenské služby /pro žáky, rodiče a pedagogy/ na naší škole zajišťuje tým odborníků.

Tým pro poskytování poradenských služeb:

Ředitelka, koordinátor ŠVP:           Mgr. Martina Kheilová
Zástupkyně ředitelky:                   Ing. Džamila Kaasová
Školní speciální pedagog, logoped: Mgr. Alena Linhartová
Výchovná poradkyně:                    Nikol Dědková
Školní metodik prevence:               Nikol Dědková

Program poradenských služeb ve škole

• Poskytování podpůrných opatření pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami.
  • Sledování a vyhodnocování účinností zvolených podpůrných opatření.
  • Prevence školní neúspěšnosti.
  • Kariérové poradenství spojující vzdělávací, informační a poradenskou podporu k vhodné volbě vzdělávací cesty a pozdějšímu profesnímu uplatnění.
  • Podpora vzdělávání a sociálního začleňování žáků z odlišného kulturního prostředí a s odlišnými životními podmínkami.
  • Podpora vzdělávání žáků nadaných a mimořádně nadaných.
  • Průběžná a dlouhodobá péče o žáky s výchovnými či vzdělávacími obtížemi a vytváření příznivého sociálního klimatu pro přijímání kulturních a jiných odlišností ve škole a školském zařízení.
  • Včasná intervence při aktuálních problémech u jednotlivých žáků a třídních kolektivů.
  • Předcházení všem formám rizikového chování včetně různých forem šikany a diskriminace.
  • Průběžné vyhodnocování účinnosti preventivních programů uskutečňovaných školou.
  • Metodická podpora učitelům při použití psychologických a speciálně pedagogických postupů ve vzdělávání činností školy.
  • Spolupráce a komunikace mezi školou a rodinnými zástupci.
  • Spolupráce školy při poskytování poradenských služeb se školskými poradenskými zařízeními.

POMÁHÁME NAŠIM DĚTEM A ŽÁKŮM

Ve škole se snažíme rozvíjet rovněž vědomosti a dovednosti žáků ve vzdělávání i nad rámec běžné výuky.

Součástí této pomoci je ochotná práce našich speciálních pedagogů a asistentů pedagoga, kteří se účastní těchto podpůrných opatření:

•  PEDAGOGICKÁ INTERVENCE
    - odpolední doučování ve ŠD - Jiřina Nehasilová