Březen v ŠD - exkurze v pekárně v Tescu

Březen v ŠD - exkurze v pekárně v TescuV pátek 24.3.2017 jsme byli se školní družinou na exkurzi v pekárně v Tescu. Po krátkém úvodu a seznámení s následujícím programem ze strany zaměstnanců Tesca jsme nejdříve vyrazili na krátkou obhlídku některých prostor, skladů a pracovišť potřebných pro zajištění běžného chodu takového zařízení. Poté jsme se odebrali k místní pekárně, kde jsme si nejdříve oblékli jednorázové zástěry a čepice a pak si již každý mohl zkusit vlastnoručně uplést housku z připraveného těsta, ozdobit kořením či solí a po upečení si ji děti mohly ještě teploučkou sníst nebo vzít domů a pochlubit se rodičům.

Dále jsme také viděli, jak vypadá „z druhé strany“ stroj na výkup lahví, pak si někdo mohl vyzkoušet obsluhu u pultového prodeje a v závěru si děti zkusily markování zboží na pokladně a vytisknutí účtenky, kterou si mohly vzít na památku domů.
Celá akce se všem velmi líbila, odnesli jsme si spoustu zajímavých zážitků a poznatků a děti měly možnost vytvořit si rámcovou představu, jak složitý je provoz některých pracovišť v takovémto hypermarketu.
Za ŠD zapsala Jitka Vlčková