Výlet do Fojtova

Výlet do FojtovaNa konci května jsme se vydali do Fojtova na návštěvu k našemu spolužáku Tadeáši Kosovi, jehož strýc provozuje malé rodinné minizoo. Všichni se společně starají o několik druhů slepic českých i zahraničních plemen, papoušky, křepelky, králíky, pštrosa, ovci s jehňátkem a beranem, krůty, bažanty, holuby, kačeny a husy křížené s labutěmi.

Do budoucna by chtěli své hospodářství nadále rozšiřovat. Pan Kos nás po minizoo provedl, měl také připravené povídání včetně fotodokumentace o všech zvířatech, která chovají. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací a obstáli jsme i v závěrečném soutěžním kvízu. Za odměnu jsme nakrmili ovečku s jehňátkem i pštrosa a mohli jsme si pochovat malá koťátka a pohrát s pejsky. Samozřejmě jsme ani my nepřijeli prázdnou a zvířátka od nás dostala nasušené pečivo a skořápky od vajíček. Výlet se nám moc líbil a určitě využijeme pozvání od Kosových na další návštěvu třeba i s rodiči.