Noc s Andersenem

Noc s AndersenemV letošním roce proběhl již 15. ročník mezinárodního projektu Noc s Andersenem, který podporuje děti ve čtení a jejich kladnému vztahu k literatuře vůbec. I my jsme ve svých družinkách tohoto projektu zúčastnili. Akce začala v pátek, 20. března, v podvečer. Po příchodu jsme si společně přečetli o rodině Bradových z hradu Brada, jejichž příběhy letošní ročník provázejí. Potom jsme stavěli nebo malovali  hrad Brada podle své fantazie.

Všechny děti si z domu přinesly  oblíbenou knížku, o které ostatním popovídaly a vždy jsme kousek přečetli. Knížky si děti mezi sebou vzájemně propůjčily k prohlédnutí.

Po společné večeři jsme se převlékli do pyžama, vyčistili zuby, připravili postýlky a už jsme se chystali ke spánku, ale ještě předtím jsme vyrazili hledat poklad od pana Andersena. Byla to trochu stezka odvahy, svítili jsme baterkou na úkoly, které nám byly na několika stanovištích v noční škole uloženy. Všechno jsme splnili a na konci na nás čekalo sladké překvapení.

Nakonec jsme si ještě přečetli krátkou pohádku před spaním a spali až do rána. Rodiče si pro nás přišli druhý den po snídani.

Všem se nám Noc s Andersenem líbila, hezky jsme si ji užili a už se těšíme na další družinová dobrodružství.