O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Návštěva kostela s družinou

Návštěva kostela s družinouV tomto předvánočním čase jsme se rozhodli žákům přiblížit, proč se vlastně slaví Vánoce a proč chodí Ježíšek. A protože se nedaleko družiny nachází krásný kostel, domluvili jsme schůzku s panem farářem.
V roce 2009 farnost při kostele Nanebevstoupení Páně ve Staré Roli oslavila sté výročí posvěcení kostela. Historie tohoto kostela začíná 28. února 1889. V tento den byl založen Spolek pro stavbu kostela.

Základní kámen byl položen 29. září 1907 a 10. října 1909 byl pak kostel Nanebevstoupení Páně slavnostně vysvěcen kardinálem Lvem Skrbenským.
Farář Vladimír Müller nás srdečně přijal, žáky kostelem provedl a u nádherně vyhotoveného Betléma žákům vyprávěl o Ježíšku, Vánocích a vánočních svátcích. Žáci měli oči navrch hlavy a ani nešpitli.
Nezapomněl také zmínit a ukázat varhany, které postavil Kryštof Müller z Mariánských Lázní – Ušovice. Kryštof Müller postavil také varhany např. v Bečově, v Plané u M. Lázní, na poutním místě Pístov u Tachova, ale také, dnes již zničené krásné varhany v kostele Navštívení Panny Marie v nedaleké zaniklé obci Skoky.
Pan farář nás také pozval na koncert čtvrtou adventní neděli na Adventní koncert v 17.00 hod., kdy na varhany, zahraje pan Vojtěch Přiklopil.
Zdroj: https://www.farnoststararole.cz/
Vyhotovila: Jana Gässlová

Copyright © 2013. All Rights Reserved.