EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Školní družina Van

Úklid v okolí školy a další aktivity ve školní družině

Úklid v okolí školy a další aktivity ve školní družiněLetos se školní družina dala do úklidu v okolí školy a na cyklostezce, kterou rádi navštěvujeme během odpoledních vycházek. Lidé tam vyhazují spousty odpadků, což se nám vůbec nelíbí. Nafasovali jsme igelitové pytle, rukavice a hurá uklízet. Potom každý řekl, co přeje naší Zemi, aby byla čistá, měla dostatek vody a aby nebyli lidé zlí na přírodu.

Číst dál: Úklid v okolí školy a další aktivity ve školní družině

Bavíme se ve školní družině

Bavíme se ve školní družiněŠkolní družina nás baví. Hrajeme spoustu her, chodíme do přírody, vytváříme. Ze všeho nejraději tančíme. Když se nám to povede, tančí s námi paní vychovatelka i asistentka.
Zapsala: Eva Stacho

Číst dál: Bavíme se ve školní družině

Jak se baví školní družina

Jak se baví školní družinaV měsíci únoru jsme měli spoustu akcí - udělali jsme si soutěž o nejlepší stavbu z kostek. Děti se do toho vžily, že vznikly pěkné stavby, dle jejich fantazie. Všichni se moc snažili a dostali sladkou odměnu. Hráli jsme si i na archeology a z tvrdé hlíny děti vykutaly a objevovaly pravěká zvířata, k tomu využívali různé nástroje a nářadí. Museli je po kouskách sestavit. Máme i relaxační pohybové chvilky. Nakonec jsme udělali přáníčka na Svatého Valentýna.

Číst dál: Jak se baví školní družina

Školní družina a její akce v lednu

Školní družina a její akce v lednuV měsíci lednu jsme se konečně dočkali sněhu. Děti měly velikou radost, a tak hurá si postavit kamaráda sněhuláka. Stačili jsme se i koulovat a svézt na lopatách. Moc jsme si to všichni užili.
Také jsme si ve školní družině udělali soutěž, která se týkala jak hudební, tak i pěvecké a sportovní aktivity. Každý dle svého výběru. Moc jsme se pobavili. Děti byly moc šikovné a každý dostal odměnu.
Za ŠD vypracovala: Lenka Maslikiewiczová

Číst dál: Školní družina a její akce v lednu

Prosinec v ŠD – vánoční nadílka

Prosinec v ŠD – vánoční nadílkaV posledním týdnu před vánočními prázdninami jsme měli také ve školní družině nadílku pod družinový vánoční stromeček. Nechyběly samozřejmě vánoční koledy ani cukroví, které děti mohly přinést z domova na ochutnání a pak už jsme se mohli společně těšit na hezká překvapení, která na nás již netrpělivě čekala pod vánočním stromečkem.

Číst dál: Prosinec v ŠD – vánoční nadílka

Vánoční Divadlo z Bedny ve školní družině

Vánoční Divadlo z Bedny ve školní družiněŠkolní družinu navštívilo naše oblíbené Divadlo z Bedny se svojí pohádkou. Pohádka o narození Ježíška se nám moc líbila, každý měl možnost si v ní zahrát a bylo v ní plno krásných písniček a koled. Už se těšíme na další divadlo.
Eva Stacho školní družina

Číst dál: Vánoční Divadlo z Bedny ve školní družině

Listopad v ŠD – Divadlo Waldini

Listopad v ŠD – Divadlo WaldiniPoslední den v listopadu k nám do školní družiny zavítal pan kouzelník se svým Divadlem Waldini. Předvedl nám mnoho pěkných kouzelnických triků a dokonce se s námi podělil o tajemství jednoho jednoduchého a ukázal nám, jak se dělá. Jenomže my víme, že každý, byť i nejjednodušší trik se musí pečlivě a trpělivě nacvičit a že to trvá hodně dlouho, než to vypadá právě jednoduše.

Číst dál: Listopad v ŠD – Divadlo Waldini

Říjen v ŠD - dlabání dýně

Říjen v ŠD - dlabání dýněV posledním týdnu října, abychom náležitě podpořili těšení se na budoucí strašidlácké maškarní křepčení, vydlabali jsme si také v ŠD halloweenské dýně. Nejdříve jsme zvažovali, zda chceme dýni zlou či veselou. Jaká nakonec zvítězila je jasné z obrázků… ta hodná přece! Ne každému se následně chtělo ponořit své ruce do oranžových útrob rostliny, ale našli se nadšení „odvážlivci“, kteří se nezalekli a pustili se do boje s dužinou a semínky.

Číst dál: Říjen v ŠD - dlabání dýně

Babí léto v ŠD

Babí léto v ŠDJiž nastal podzimní čas a bylo pár dní krásné babí léto. Proto jsme si udělali vycházku na cyklostezku, kde jsme pozorovali podzimní přírodu a krásně zbarvené listy na stromech. Vzali jsme s sebou křídy, abychom si namalovali HALLOWEENSKÉ obrázky na stezku, protože nás ve škole čeká příští týden HALLOWEENSKÉ odpoledne. Připomněli jsme si a řekli, co nás čeká, a jeho tradice. Všichni se snažili. Obrázky byly moc pěkné a každý dostal odměnu. Děti měly ze své práce velkou radost. 

Číst dál: Babí léto v ŠD

Akce školní družiny

Akce školní družinyDne 31.5.2017 jsme měli velmi zajímavou akci. Ukázku s psovody a pejsky, kteří jsou vycvičeni na hledání drog. Psi byli opravdu neomylní a vždy drogu našli. Byli čtyři, ale pak přišel pátý a hned, jak se objevil, všichni zpozorněli. Z jeho postoje bylo hned jasné, že nejde o žádnou legraci. Měl za úkol zadržet nebezpečného pachatele. Držel jej a nedal mu žádnou šanci. Až na pokyn svého páníčka ho teprve pustil. Ukázali nám i ochranné obleky, které používají při různých akcích či zásazích.

Číst dál: Akce školní družiny

Návštěva ve Světě záchranářů

Návštěva ve Světě záchranářůVe čtvrtek 8.6.2017 jsme se školní družinou navštívili „Záchranářské centrum“ v Karlových Varech. S našimi průvodci jsme prošli několik různých stanovišť, kde všechny děti měly možnost si opět připomenout, jaká rizika na nás mohou číhat v našich domovech i mimo ně a jak bychom se měli zachovat, pokud bychom se s nějakým takovým rizikem setkali. Také jsme mohli nahlédnout do vnitřku záchranářského vozu a prohlédnout si jeho vybavení.

Číst dál: Návštěva ve Světě záchranářů

Výlet ŠD do Nové Role

Výlet ŠD do Nové RoleNávštěva „Porcelánové školičky“ a exkurze v porcelánce Thun v Nové Roli.
V pátek 2.6.2017 jsme se školní družinou nasedli na vlak a odjeli do Nové Role, kde jsme navštívili zdejší porcelánku Thun.
Nejdříve jsme zamířili do uvítací místnosti, kde jsme byli obeznámeni s programem a kde si děti mohly prohlédnout suroviny, ze kterých se míchá porcelánová hmota a rovněž krásné sady nádobí, které porcelánka vyrábí.

Číst dál: Výlet ŠD do Nové Role

Divadlo Bedna v ŠD

Divadlo Bedna v ŠDV pondělí 15.5.2017 měla školní družina o zábavu postaráno. Přijelo k nám divadlo Z Bedny. Zahráli jsme si s panem Pohodou pohádku o veliké řepě, zazpívali písničky a nakonec jsme šli na školní zahradu, kde jsme probíhali pod lanem a každý dostal sladkou odměnu. Všem se to moc líbilo, hezky jsme se pobavili a zasmáli. V měsíci květnu nebylo moc hezké počasí, tak jsme využívali školní družinovou třídu, kam jsme koupili pro děti hrací stůl, kde je spousta her.

Číst dál: Divadlo Bedna v ŠD

Aprílový duben

Aprílový dubenLetošní Velikonoční pondělí připadlo na 17.4. I když bylo chladné, koledníků bylo všude dostatek. Žáčci se před tímto svátkem seznámili s tradicemi tohoto svátku a jaro přivítali písničkou. Někteří si ukrytého zajíčka našli a jiní si ho vydobyli nabytými vědomostmi.

Číst dál: Aprílový duben

Březen v ŠD - exkurze v pekárně v Tescu

Březen v ŠD - exkurze v pekárně v TescuV pátek 24.3.2017 jsme byli se školní družinou na exkurzi v pekárně v Tescu. Po krátkém úvodu a seznámení s následujícím programem ze strany zaměstnanců Tesca jsme nejdříve vyrazili na krátkou obhlídku některých prostor, skladů a pracovišť potřebných pro zajištění běžného chodu takového zařízení. Poté jsme se odebrali k místní pekárně, kde jsme si nejdříve oblékli jednorázové zástěry a čepice a pak si již každý mohl zkusit vlastnoručně uplést housku z připraveného těsta, ozdobit kořením či solí a po upečení si ji děti mohly ještě teploučkou sníst nebo vzít domů a pochlubit se rodičům.

Číst dál: Březen v ŠD - exkurze v pekárně v Tescu

Karnevalový rej masek

Karnevalový rej masekV měsíci únoru v naší školní družině proběhly dvě velké akce. První byla srdce pro maminku k svátku Valentýn. Z barevného papíru lepili a stříhali srdíčka. Druhá byla v rámci masopustního veselí v maskách. Pro děti jsme připravili různé soutěže, kde jsme se moc zasmáli a pobavili. Děti si užívaly si překážkovou jízdu na koloběžce, kroketovou dráhu a hod na plechovky. Na závěr jsme měli taneční rej a sladké odměny. Na této akci nás navštívila vedoucí školní družiny paní Barvířová.

Číst dál: Karnevalový rej masek 2017 

Zima je tu

Zima je tuV měsíci lednu jsme se konečně dočkali sněhu. V ten den to vypadalo, že se všichni zbláznili.
Řidiči úpěli, chodci se brodili a naši žáčci družiňáčci? Ty se nemohli nabažit. Na vycházce skákali do sněhu, dělali andělíčky, sjeli kopec na lopatách snad tisíckrát a moc si to užívali.

Číst dál: Zima je tu

Prosinec v ŠD

Prosinec v ŠD„Mikulášské odpoledne“ - v pondělí 5. 12. 2016 jsme se sešli při celodružinové akci, kdy jsme si nejprve připomněli význam a symboliku Mikulášské tradice a poté si společně zasoutěžili, zatančili, vyluštili spoustu hádanek a nakonec na každého čekala sladká odměna. Všichni jsme si užili spoustu legrace a také se něco naučili.
„Vánoční přáníčka“ – jak všichni víme, vlastnoručně vyrobené a darované vánoční přáníčko potěší nejvíc. Takže trocha střihání, lepení, zdobení, psaní, kreslení a je to tu… krásné výtvory, které si děti mohly vzít domů a obdarovat jimi rodiče či své blízké.

Číst dál: Prosinec v ŠD

Podzim ťuká na dveře

Podzim ťuká na dveřePodzim už je tu a tak jsme využily přírodní materiály k výzdobě naší školy. S žáky jsme nasbíraly barevné podzimní listí a zároveň jsme si udělaly soutěž v poznávání stromů. Listy jsme využili k dekoraci našeho ježečka Bodlinky a jeho kamarádů. Práce se dětem zdařila. Dne 12.10.2016 proběhla na naší škole VLAŠTOVKIÁDA. Děti si vyrobili klasické i netradiční vlaštovky v průběhu týdne a vyzdobily si je dle své fantazie.

Číst dál: Podzim ťuká na dveře

Výlet do porcelánky

Výlet do porcelánky6.6.2016 jsme si s družinou udělali výlet do Nové Role do porcelánky, kde nás přivítala paní Dolinová. Udělali jsme si prohlídku celého areálu na výrobu porcelánu, pustili jsme si krátký film o historii a tradicích tohoto podniku, mohli jsme si odnést nevypálený porcelán domů, který si můžeme vymalovat a nakonec jsme si mohli sami ozdobit hrneček, talířek nebo misku, jako hotový výrobek, který jsme se vzali domů na památku. Výlet se nám moc líbil.

Číst dál: Výlet do porcelánky

Školní družina v květnu

Školní družina v květnuZačátkem května se ve školní družině opět představilo naše oblíbené Divadlo z Bedny, děti se podívali na vtipnou pohádku O Čarodějnici a ještě si zasoutěžili o drobné sladkosti. Všem dětem i paním vychovatelkám se divadlo mooooc líbilo.

Další týden následovala návštěva městské policie, kde jsme besedovali o nebezpečích při samostatných odchodech domů ze školy, pohybu venku i doma a jak se v těchto situacích zachovat , vyzkoušeli jsme si vše nanečisto, ale doufáme, že nikoho z nás nic takového nepotká a následující Den dětí ve školní družině proběhl ve sportovním duchu, nejdříve pochodem po okolí školy a sportovními hrami a po té nás paní vychovatelky překvapili s nanuky.

Číst dál: Školní družina v květnu

Pálení čarodějnice

Pálení čarodějniceDne 29.4.2016 se konalo Pálení čarodějnice, kterou děti vyrobily ve školní družině. Povídaly jsme si o tom, proč se pálí čarodějnice,že se tím vyhání zima a přivolává se jaro. Paní vychovatelky měly připravené špekáčky na opečení,čerstvý chlebík či rohlíček. Dětem moc chutnalo. Dětem se odpoledne líbilo.

Číst dál: Pálení čarodějnice

Oblíbené Divadlo z Bedny

Oblíbené Divadlo z BednyNaší školu opět navštívilo 2.5. námi oblíbené Divadlo z Bedny s milým panem Pohodou. Odehrála se pohádka o Ježibabě a zvířátkách. Dětem se líbila. Když pohádka skončila,přesunuly se děti na školní zahradu a soutěžily v probíhání pod lanem a přetahování. Dopadlo to na výbornou. Děti byly spokojené. Odpoledne jsme zakončily rozloučením s Divadlem z Bedny.

Číst dál: Oblíbené Divadlo z Bedny

Leden 2016

Leden 2016Leden začal Novým Rokem a do školní družiny šly děti zvesela, protože napadl první pořádný sníh. A my toho hned využily a postavily jsme na školní zahradě velké sněhuláky, jak malé děti, tak velké děti:-) A sníh pořád padá a padá, tak jsme toho využili při zimním sportování na místním starorolském kopci, kde děti závodili na " podprdelácích". Další dny následovala mezi odděleními koulovačka na louce.

Číst dál: Leden 2016

Prosinec ve školní družině

Prosinec ve školní družiněV prosinci jsme tvořili Vánoční strom přání, byli jsme celí barevní. Napekli cukroví, které se velmi rychle snědlo a všem chutnalo. Navštívil nás čert a Mikuláš a proběhla Vánoční diskotéka.Uskutečnili jsme prohlídku kostela a besedu s farářem, zazpívali jsme si koledy a prohlédli varhany. Nakonec proběhlo čtení Vánoční pohádky , ochutnávka cukroví a rozdávání dárků.

 

Číst dál: Prosinec ve školní družině

Strašidelný den

Halloweenská noc

Dne 6.11.2015 proběhl ve škole Strašidelný den.

Užili jsme si spoustu zábavy, soutěží, tance a samozřejmě nechyběla ani stezka odvahy. Proběhla soutěž o nejlepšího tanečníka a masku, kde ti nejlepší dostali diplom. Všichni jsme si to moc užili.

Číst dál: Halloweenská noc

Návštěva v Hopa Hopa  předání Pochvalných listů

Návštěva v Hopa Hopa  předání Pochvalných listůOdměnou za chování a práci ve školní družině za uplynulé pololetí byla dětem z I.a II.odd. dne 25.června návštěva zábavního parku Hopa Hopa a slavnostní předání pochvalných listů s drobností na památku. 

Číst dál: Návštěva v Hopa Hopa  předání Pochvalných listů

Výlet do Nejdku

Výlet do NejdkuKaždoročně se děti ze všech oddělení k závěru školního roku účastní celodružinového výletu. Letos jsme v posledním červnovém týdnu vyrazili do Nejdku, abychom absolvovali naučnou stezku Děti dětem. Nejprve jsme si v penzionu Anna vyzvedli zápisové kartičky a mapu, kde jsme měli zakreslenou trasu, po které se vydáme.  Na trase, která vede lesem i vesnicí  se nachází několik informačních tabulí spolu s úkoly, které jsme průběžně plnili. Když nás přepadl hlad a únava, tak jsme se občerstvili a načerpali nové síly.

Číst dál: Výlet do Nejdku

Hledání pokladu

Hledání pokladuI v našich družinkových odděleních jsme pro děti 1.června připravili k jejich svátku malé překvapení, které spočívalo v ukrytí sladkého pokladu na školní zahradě. Každé oddělení mělo za úkol podle indícií poklad najít a celý jej potom spořádat. U hledání se děti celkem zapotily, ale po jeho obsahu se jen zakouřilo :). 

Číst dál: Hledání pokladu

Výlet do Fojtova

Výlet do FojtovaNa konci května jsme se vydali do Fojtova na návštěvu k našemu spolužáku Tadeáši Kosovi, jehož strýc provozuje malé rodinné minizoo. Všichni se společně starají o několik druhů slepic českých i zahraničních plemen, papoušky, křepelky, králíky, pštrosa, ovci s jehňátkem a beranem, krůty, bažanty, holuby, kačeny a husy křížené s labutěmi.

Číst dál: Výlet do Fojtova

Svátek matek

Svátek matekKaždoročně připravíme s dětmi pro maminky ke květnovému svátku nějaké překvapení a ani letošní rok nebyl výjimkou. Kromě tradičních přáníček děti namalovaly portréty svých maminek, z nichž jsme potom udělali celodružinovou výstavu a zároveň v rámci soutěže děti poznávaly maminky svých spolužáků. Obrázky jsme potom s dětmi vystavili před své družinky, aby se děti mohli rodičům pochlubit. A aby maminkám nebylo na výstavce smutno, příští měsíc přidáme portréty tatínků :).

Číst dál: Svátek matek

Pálení čarodějnic

Pálení čarodějnicNa letošní pálení čarodějnic jsme se ve všech oddělení důkladně připravili  Nejprve jsme si popovídali o svátcích jara a proč a jak vlastně tzv. pálení čarodějnic vzniklo. Potom jsme si vyrobili malé čarodějničky na výzdobu a jednu velikou nad oheň, se kterou jsme se tedy rozloučili. A když už jsme měli ohýnek, tak jsme si na něm opekli párky, které nám móóóc chutnaly. Děkujeme také panu školníkovi, který nám připravil dřevo na přikládání 

Číst dál: Pálení čarodějnic

Památné stromy

Památné stromyBěhem přírodovědných vycházek s dětmi poznáváme rostliny a stromy, povídáme si o přírodě, překonáváme přírodní překážky, soutěžíme, učíme se orientovat podle turistických značek a map. Jedno slunečné dubnové odpoledne jsme se hned po obědě vydali do Drahovic hledat tři památné stromy. Byli jsme vybaveni mapou a fotografiemi stromů s jejich popisem. Všechny se nám podařilo najít- Buk u Harta, Dub Moudrosti a Mozartův dub. Všechny stromy jsme společně objali a načerpaní energií jsme se vrátili zpět do družiny.

Číst dál: Památné stromy

S Radkem Pilařem do Studia Kamarád

S Radkem Pilařem do Studia KamarádV měsíci dubnu jsme s dětmi z 1.a 2.odd ŠD navštívili interaktivní galerii v Becherově vile. Program spočíval v komentované výstavě známého výtvarníka Radka Pilaře, který je autorem postaviček ze Studia Kamarád, který děti znají z televize. Potom jsme se odebrali do dílničky, kde si děti vyzkoušely malbu na sklo a vytvořily tak krásné vázičky, svícny nebo obrázky. Všem se nám výstava líbila a děti si své výrobky odnesly domů na památku. Děkujeme také slečně průvodkyni, která se nám po celou dobu věnovala.

Číst dál: S Radkem Pilařem do Studia Kamarád

Den Země

Den ZeměLetos  Den Země připadl  22.dubna. My ve svých družinách jsme tento den oslavili tím, že jsme se rozhodli s dětmi uklidit část přírody  kolem cyklistické stezky, kterou rádi navštěvujeme během odpoledních vycházek a kde lidé odhazují spousty odpadků, což se nám vůbec nelíbí. Tak jsme  nafasovali igelitové pytle, rukavice a hurá uklízet…

Číst dál: Den Země

Divadlo z bedny

Divadlo z bednyDne 9. března k nám do družinky opět přijel pan Pohoda a jeho Divadlo z bedny. Spolu se svou dcerou nám zahráli veselou pohádku O čarodějnici. Některé z nás dětí i paních vychovatelek pan Pohoda vybral k sobě na jeviště a stali se z nás účinkující. Všichni jsme se také naučili kouzelné zaříkávadlo. Po představení jsme si společně zahráli různé soutěže. Na pana Pohodu se vždy těšíme a věříme, že i jemu se u nás líbí a proto opět přijme naše pozvání a brzy k nám do družiny zase přijede.

Číst dál: Divadlo z bedny

Noc s Andersenem

Noc s AndersenemV letošním roce proběhl již 15. ročník mezinárodního projektu Noc s Andersenem, který podporuje děti ve čtení a jejich kladnému vztahu k literatuře vůbec. I my jsme ve svých družinkách tohoto projektu zúčastnili. Akce začala v pátek, 20. března, v podvečer. Po příchodu jsme si společně přečetli o rodině Bradových z hradu Brada, jejichž příběhy letošní ročník provázejí. Potom jsme stavěli nebo malovali  hrad Brada podle své fantazie.

Číst dál: Noc s Andersenem

V ranní družině se nespí, aneb postavím si dům!

V ranní družině se nespí, aneb postavím si dům!Je to těžké stavět dům? Jak to dlouho trvá? A jak se jmenují všichni ti řemeslníci na stavbě? Zedník, malíř, obkladač i elektrikář, to už všechno víme. A z čeho budeme stavět my? Ze špaget a bonbónů? To myslíte vážně? Která skupina ho zvládne lépe a rychleji? Kdo bude stavbyvedoucí? A můžeme ho potom sníst?

Číst dál: V ranní družině se nespí, aneb postavím si dům!

V ranní družině se nespí, aneb k čemu máme hodiny?

V ranní družině se nespí, aneb k čemu máme hodiny?V kolik musím vstát a v kolik zase spát? K čemu jsou ty hodiny a kdo je vymyslel? Co je to ten orloj? Čím se ten čas vlastně měří? Digitální, sluneční nebo přesýpací? A proč někdy tak rychle běží? To jsme právě řešili – malovali, soutěžili, měřili…

Číst dál: V ranní družině se nespí, aneb k čemu máme hodiny?

Puzzliáda

PuzzliádaStejně jako každý měsíc, tak i v únoru jsme si v družinkových odděleních zasoutěžili. Tentokrát jsme zvolili zábavné skládání puzzlíků různými způsoby a vítězové byli opět sladce odměněni.

Číst dál: Puzzliáda

Karnevalový rej masek

Karnevalový rej masekTančení a soutěže jsme si s dětmi pěkně užili jedno únorové odpoledne jako oslavu blížícího se Masopustu. Děti byly převlečeny do tradičních maškar-babky, dědci, šašci, zvířátka…Při lidových písničkách jsme si společně i zazpívali. Vyhodnotili jsme nejtradičnější masku a na závěr jsme se řádně občerstvili.

Číst dál: Karnevalový rej masek

Valentýnská přáníčka


Valentýnská přáníčkaPřestože den Sv. Valentýna je původně svátkem zamilovaných, my jsme se s dětmi rozhodli vyrobit přáníčka i pro ty, které máme rádi-kamarády, rodiče, babičky i dědečky, sourozence. Dětem se přáníčka povedla a všichni obdarovaní z nich měli radost. A protože se máme i my v družinkách rádi, vzájemně jsme se odměnili chutnými bonbónky…:)

Číst dál: Valentýnská přáníčka

Stavíme sněhuláka

Stavíme sněhulákaLetošní zimu nám počasí moc nepřálo a sněhu nenapadlo tolik, abychom si s dětmi mohli postavit veselé sněhuláky nebo jiné postavičky ze sněhu. Proto jsme se s dětmi rozhodli, že si je vyrobíme jinými technikami a vyzdobíme si jimi své družinky. Pokusili jsme se tak sníh přivolat a třeba nám ještě napadne a my si ty pravé sněhuláky doopravdy letos postavíme…

Číst dál: Stavíme sněhuláka

Návštěva v Hopa Hopa

Návštěva v Hopa HopaPoslední odpoledne prvního pololetí letošního školního roku jsme se s dětmi z I.a II. odd po předání Pochvalných listů rozhodli oslavit v zábavném parku Hopa Hopa.  Zde se děti vyřádily na různých atrakcích, prolézaly překážkovými labyrinty, koupaly se v kuličkách, zdolávaly pavoučí stěny, jezdily na motokárách, sjížděly vlnkovanou skluzavku na bobech a mnoho dalšího.

Číst dál: Návštěva v Hopa Hopa

Skokem do Nového roku

Skokem do Nového rokuNový rok v našich družinkových odděleních jsme přivítali společně při sportovním odpoledni v tělocvičně, které jsme nazvali Skokem do Nového roku. Děti soutěžily v několika skokových disciplínách, např. ve skoku do dálky, přes švihadlo, na jedné noze atd. Když byly unaveny, zahrály si Kámen nůžky papír. Všichni si vyskákali sladké odměny a  nejlepší skokani získali i diplom na památku.

Číst dál: Skokem do Nového roku

Dárečky pro budoucí prvňáčky

Dárečky pro budoucí prvňáčkyVe dnech 15. a 16. ledna 2015 v naší škole probíhaly zápisy dětí do prvních a přípravných ročníků. Rozhodli jsme se tedy s dětmi v družinkách, že pro nové kamarády vyrobíme sladké dárečky jako odměny za úkoly, které při zápisu plnily.  A protože jsme se snažili a dárečky se nám povedly, tak i my jsme pár bonbónů slupli.

Číst dál: Dárečky pro budoucí prvňáčky

Ježečkové a jiná lesní zvířátka

Ježečkové a jiná lesní zvířátkaVšichni se už těšíme na zimu, až napadne sníh a my se budeme koulovat, sáňkovat a stavět sněhuláky. Nezapomněli jsme však na zvířátka, se kterými jsme se rozloučili přečtením pohádek, povídáním o jejich přezimování a společnou výrobou obrázků.

Číst dál: Ježečkové a jiná lesní zvířátka

Mikulášské odpoledne

Mikulášské odpoledneI nás 3. prosince nezapomněl navštívit Mikuláš se svou družinou. Při čekání jsme využili čerstvě napadeného sněhu na zahradě a po smlsnutí sladké nadílky jsme si všechna oddělení trošku zasportovali a zasoutěžili v tělocvičně.

Čerti si naštěstí nikoho neodnesli, a tak vesele, v plném počtu, budeme každý se svou rodinou očekávat příchod Ježíška, jestli nám také něco nadělí…

Číst dál: Mikulášské odpoledne

Cesta do pravěku

Cesta do pravěkuPoslední listopadový den jsme  s dětmi z I.a II.oddělení navštívili Muzeum Karlovy Vary, abychom se zúčastnili výchovně vzdělávací akce s názvem Cesta do pravěku, pořádanou v rámci akce Učíme se v muzeu.

Nejprve jsme si poslechli zajímavé povídání o dějinách a přírodě Karlovarska a přitom jsme si prohlíželi veliký plastický model města, který jsme si mohli i osahat.

Číst dál: Cesta do pravěku

Soutěžit se nebojíme, vždycky něco vytvoříme…

Soutěžit se nebojíme, vždycky něco vytvořímeV průběhu měsíce října jsme v rámci celodružinových akcí vyhlásili pro děti ze všech oddělení školní družiny výtvarně-sportovní soutěže. Nešlo ani tak o to, zvítězit, ale aby se zúčastnilo co nejvíce dětí. Odměna za vynasnažené úsilí neminula nikoho…

Draci a dráčci vytvoření našimi dětmi zdobili podzimní výstavky v družinkách a s vlaštovkami jsme si společně  zaházeli na cíl. Všichni jsme si užili spoustu legrace a už se připravujeme na další soutěžní klání.

Číst dál: Soutěžit se nebojíme, vždycky něco vytvoříme

Becherova vila

Becherova vilaDne 8. října oddělení Berušek navštívilo Becherovu vilu, která pořádala akci pro děti s názvem „Malování na plexisklo“. Společně s paní průvodkyní si děti připravily pomůcky a potřeby. Vysvětlila jim, jak si mají předvrtaná sklíčka položit, jak na ně malovat, které barvy použít, aby byl obrázek vidět, apod. Když měly malby hotové, pomocí šroubků a matiček bylo potřeba skla sešroubovat.  Děti si s naší mírnou pomocí s výrobou poradily a obrázky se jim moc povedly.

Číst dál: Becherova vila

Copyright © 2013. All Rights Reserved.