O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Školní družina Van

Září plné zážitků

Září plné zážitkůZačátek školního roku je pro spoustu dětí i dospělých náročný, ale naše školná družina se toho nebojí. Chodíme na procházky do přírody, hrajeme spoustu her, soutěžíme, pořádáme pikniky na dekách. Navštívili jsme hasiče v jejich hasičské zbrojnici, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací. A spoustu nových zážitku jsme měli i v nedalekém centru zvířat-minizoo. Těšíme se, co ještě nového nám tento školní rok přinese.

za ŠD Eva Stacho

Číst dál: Září plné zážitků

Družina je nejlepší!

Družina je nejlepší!V tomto školním roce jsme si užili spoustu legrace, naučili jsme se nové věci napříč všemi oblastmi, osvojili jsme si různorodé výtvarné a pracovní techniky. Nedílnou součástí byly také výlety a vycházky do přírody. Kde jsme se učili pracovat s mapou a celkově jsme rozvíjeli orientaci v prostředí okolo školy a bydliště. Zasadili jsme si vlastní zeleninu a hráli nespočet her, které se podíleli na zlepšení kognitivních a motorických dovedností každého žáka. A hlavně.....bylo nekonečně zábavy a skvělých zážitků!

Za ŠD Eva Stacho

Číst dál: Družina je nejlepší!

Rozloučení se školním rokem

Rozloučení se školním rokemŠkolní rok 2022/ 2023 utekl jako voda. Když se ohlédneme zpět, zažili jsme s dětmi krásný školní rok, na který budeme všichni rádi vzpomínat. Co by to bylo ovšem za oslavu bez pořádného dortu? Děti byly překvapené a moc všem chutnal. Během chvilky byl pryč. Zbylo na každého, děti se spravedlivě rozdělily i s dětmi z jiných skupin. Poslední odpoledne v družině jsme si všichni moc užili. Povídali jsme si kam v létě vyrazíme. Popřáli jsme si krásné a slunečné prázdniny, spoustu zážitků a žádné úrazy.
A teď už hurá na prázdniny a sejdeme se zde odpočatí zase v září!
Za ŠD Blanka Pečená

Číst dál: Rozloučení se školním rokem

Včelka

VčelkaLetí, letí včelka,
asi takhle velká.
Zdraví každou květinku,
načechrá ji sukýnku.
Letí, letí včelka malá,
sedá z květu na květ.
Stejně jako loni zjara
usmívá se na svět.

Číst dál: Včelka

Florbal

FlorbalMezi naše oblíbené sporty patří florbal.

Děti se učí základy této oblíbené hry: správné držení florbalové hokejky, herní postavení, práci s míčkem, přihrávky i střelbu. Děti se při florbalu kromě herních dovedností naučí jako sportovci chovat, ctít zásady fair play, pracovat v týmu, překonávat překážky, dodržovat kázeň, respektovat soupeře i přijmout porážku. Především si ale společně užijí spoustu zábavy a zážitků.

za ŠD Eva Stacho

Číst dál: Florbal

Zahrádkáři

ZahrádkářiV naší družině se učíme spoustě dovedností, mezi které patří upravit si záhon, připravit zeminu na sázení a zasadit semínka, nebo sazenici. Učíme se vnímat přírodu a uvědomit si, že za tím než se zelenina a ovoce dostane na náš stůl je spousta práce.

Práce na zahradě nás moc baví a těšíme se na úrodu.

za ŠD Eva Stacho

Číst dál: Zahrádkáři

Družina je v pohybu po celý rok

Družina je v pohybu po celý rokVycházky do blízkého okolí, hry ve volné přírodě, závodivé hry, to vše je náplní našich volnočasových aktivit ve školní družině. A děti si to opravdu náramně užívají. Společně si vyrobily obrovské boty, které si uvázaly na nohy a soutěžily mezi sebou kdo nejrychleji uběhne vyznačenou trasu. V zápalu hry papírová noha bohužel dlouho nevydržela. Provázek který zbyl použily k dalším hrám a náramně se zabavily. Běžet totiž se svázanou nohou s nohou kamaráda není jen tak, ale je to rozhodně velká legrace.

Číst dál: Družina je v pohybu po celý rok

Pozorování a poznávání přírody

Pozorování a poznávání přírodyS dětmi nejraději trávíme čas venku. Probouzíme v nich lásku a respekt k přírodě. Na procházkách často pozorujeme společně okolní přírodu, povídáme si například o změnách v jednotlivých ročních obdobích. Aby pozorování měly děti ještě víc zábavné vydali jsme se s nimi do přírody s lupou, dalekohledem, buzolou a mapou. Vycházka pro ně byla hned radostnější. Nejdříve jsme okolí pozorovali pouhým okem. Když se děti podívaly do dáli dalekohledem to byla teprve podívaná!

Číst dál: Pozorování a poznávání přírody

Bezpečnostní desatero pro děti

Bezpečnostní desatero pro dětiBezpečnost dětí v dopravě je jednou z nejdůležitějších priorit rodičů i škol. Děti se v dopravě pohybují od mateřské školy, a co se naučí, vyzkouší a dobře si zažijí, jim pomůže i v dospívání a dospělosti.
Dopravní nehoda s vážnými následky pro dítě ovlivní nejen jeho rodinu, ale i účastníky této nehody na několik generací. Buďme proto opatrní a důslední ve výuce.

Číst dál: Bezpečnostní desatero pro děti

Vajíčkové hody

Vajíčkové hodyVelikonoční pondělí je už za námi. Každý z nás má doma spoustu uvařených a obarvených vajec. A teď přichází na řadu téměř nerudovská otázka: Co s nimi? Co by to bylo za Velikonoce bez vajíčkové pomazánky? Kdy jindy se nám doma sejde tolik obarvených vajec než právě z koledy. I my jsme se s dětmi v týdnu po Velikonocích pustili do výroby vajíčkové pomazánky. Nejprve si děti připravily všechny suroviny. Společně si oloupaly vejce. V míse postupně smíchaly všechny ingredience a výsledek byl znamenitý.

Číst dál: Vajíčkové hody

Šnečí ulity jako dekorace

Šnečí ulity jako dekoraceNa procházkách s dětmi přírodou jsme našli spoustu prázdných šnečích ulit. Šnekům už dosloužily a my jsme si z nich vyrobily krásnou dekoraci. Sbírali jsme jen prázdné ulity. Děti už ví, že pokud jsou šneci staří, neschovají se dostatečně před mrazem nebo padnou za oběť predátorům, zůstanou jejich vápenaté schránky prázdné a jiným už neposlouží. Vápenaté schránky je chrání po celý život a když daný jedinec odumře nebo padne za oběť predátorům, zůstanou prázdné a k nepotřebě.

Číst dál: Šnečí ulity jako dekorace

Barvení vajíček ve školní družině

Barvení vajíček ve školní družiněVelikonoční vajíčka jsou symbolem Velikonoc stejně jako třeba pomlázka, koleda nebo beránek. Vajíčka se barví, ale také různě zdobí mnoha způsoby. Vajíčka jsou odměnou pro koledníky i velikonoční dekorací, ale mají také svůj symbolický význam. Vejce znamená nový život nebo znovuzrození, v západním křesťanství symbol uzavřeného hrobu, z kterého vstal Kristus, ve východním křesťanství se barva červeného vajíčka vysvětluje jako Kristova krev.

Číst dál: Barvení vajíček ve školní družině

Co přinesl jarní úklid

Co přinesl jarní úklidPustili jsme se v družině do jarního úklidu a narazili jsme na starou nástěnku. A protože máme nápadité žáčky, přišel návrh na využití této opuštěné nástěnky: vytvoříme společný obrázek. Každý dal návrh a postupně vznikal obrázek, který jsme stále zdokonalovali a doplňovali, jak nám přicházely nápady. A tak k domům přibyl mrak a slunce, potom motýli a mraky. Při čtení knížky jsme narazili na čápa a to byl další impulz k tomu, abychom přidělali komín, na komín hnízdo a do hnízda čápa.

Číst dál: Co přinesl jarní úklid

Velikonoce klepou na dveře

Velikonoce klepou na dveřeJaro už je konečně tady, máme první jarní měsíc, sluníčko nám krásně hřeje, ptáčci zpívají a první jarní květiny nám už zdobí zahrádky. Velikonoce jsou především oslavou příchodu jara a nového života. I my s dětmi v družině jsme začali s přípravami na Velikonoce. Připomněli jsme si velikonoční zvyky a tradice. Samozřejmě nesmělo chybět malování a zdobení vajíček.

Číst dál: Velikonoce klepou na dveře

Jaro je tady

Jaro je tadyKonečně nám začalo jaro. Netrpělivě vyhlížíme první sluníčko a při pěkném počasí si užíváme spoustu her a sportovních aktivit v přírodě.

Číst dál: Jaro je tady

Naučná procházka se školní družinou na Kozodoj

Naučná procházka se školní družinou na KozodojTak už je konečně tady! Kdo? Přece jaro! Sluníčko, tráva, kytky, hmyz, motýli a všechno to, co k jaru patří. A my jsme si jeden nádherný jarní a slunečný den s dětmi užili na procházce na Kozodoj za zvířátky i poznáním. Malebné údolí řeky Rolavy je doslova stvořené k úžasným výletům do přírody. Vede zde také naučná stezka, která nabízí řadu zajímavých zastavení. Děti se po cestě seznámily s historií, zajímavostmi a chovem hospodářských zvířat. Počasí nám přálo a vycházka se všem líbila.
Za ŠD Blanka Pečená

Číst dál: Naučná procházka se školní družinou na Kozodoj

Těšíme se na jaro a nové prvňáčky

Těšíme se na jaro a nové prvňáčkyMáme tu opět jarní dny. Počasí je sice zatím spíše aprílové, ale my si dny zpříjemníme výrobou jarních kytiček a motýlků. Také se těšíme na nové spolužáky, které čeká zápis do prvních tříd a v září je společně přivítáme v naší škole i u nás v družině. Už se na ně těšíme. Začali jsme pro nové spolužáky vyrábět obálky, ve kterých budou mít malé překvapení.

Číst dál: Těšíme se na jaro a nové prvňáčky

Tělocvičnu zbožňujeme

Tělocvičnu zbožňujemeI v únoru jsme s dětmi z družiny navštívili tělocvičnu. Děti pobyt v tělocvičně zbožňují, vždy se moc těší a užívají si to. Tentokrát jsme si pro ně připravil překážkovou dráhu. Nejprve musely přeběhnout lavičku, následně po nakloněné lavičce vyběhnout na žebřiny, přeručkovat je. Poté byly zařazeny dřepy a kotouly. Dále pak děti skákaly na gymnastických míčích a musely se dostat na druhou stranu tělocvičny. Nakonec je čekal dribling a střelba na koš basketbalovým míčem.

Číst dál: Tělocvičnu zbožňujeme

II. oddělení v lednu

II. oddělení v lednuPřišli jsme se pochlubit a ukázat něco z naší družinové tvorby. Je to výběr za posledních 2 měsíce, kdy jsme už byli tvořivě zdatnější. Ať se vám naše výrobky líbí. S přáním co nejvíce zasněžených dní, klidu, pohody o jarních prázdninách, výletů a poznávání naší krásné vlasti, dny bez úrazů a nemocí přejí koťátka z II. oddělení školní družiny "Kočiček".

Číst dál: II. oddělení v lednu

Pátek třináctého

Pátek třináctéhoPátek třináctého je pro mnoho lidí smolný den. My se toho však nebojíme a děti jsme vzali do tělocvičny. Děti byly nadšené a chvíli se dohadovaly, co budeme hrát. Nakonec se všichni domluvili a vyzkoušeli jsme vše, co si děti přály. Každý si našel to své. Proběhly tak hry na Mrazíka a vybíjená. Také jsme ke cvičení využili žebřiny a různě přes ně prolézali a lezli nahoru a dolů. Někteří dokonce vyzkoušeli šplh jak na laně, tak na tyči. Dalším přáním bylo házení na koše, i to jsme splnili.

Číst dál: Pátek třináctého

Školní družina v lednu

Školní družina v lednuV lednu jsme si ve školní družině povídali mimo jiné o životě zvířat. Chtěli jsme aby děti věděly proč je třeba pečovat o zvířata. Na procházkách si povídáme o životě volně žijících zvířat, o tom co zvířátka potřebují hlavně v zimním období aby se jim lépe žilo. Navštívili jsme s dětmi Mini Zoo ve Staré Roli kde se mohly seznámit s některými zvířátky. Hodně se jim líbila opička, ale i akvária s rybkami. Respekt měly z hadů. Venku se jim líbili králíčci. A úspěch měla liška i papoušci .

Číst dál: Školní družina v lednu

Pololetí ve školní družině

Pololetí ve školní družiněV první polovině školního roku jsme seznamovali se školou a novými kamarády. Věnovali jsme se bezpečnosti při cestě do školy. Učili se sebeobslužným činnostem. Zaměřili jsme se na vztahy mezi dětmi, na chování k dospělým. Získávali jsme vztah s přírodou, učili jsme se třídit odpad. Hodně jsme se věnovali pohybovým a míčovým aktivitám. Využívali jsme hřiště v okolí školy. Malovali, tvořili z papíru a přírodnin. Vystřihovali jsme podle šablon. Dlabali jsme na dýně Halloween.

Číst dál: Pololetí ve školní družině

Malování hrnečků ve školní družině

Malování hrnečků ve školní družiněRok utekl jako voda a opět je tu prosinec a doba vánoční. Poslední měsíc roku vždy ubíhá ve znamení těšení se na vánoční prázdniny – dárky, cukroví, čas strávený s rodinou, pohádky, výlety, odpočinek.
V naší družině se snažíme dětem připravit aktivity které je baví. Připravili jsme výtvarné odpoledne, kde si děti mohly namalovat svůj hrneček. Děti se na to velmi těšily a se zájmem si vytvořily vlastní hrnek.

Číst dál: Malování hrnečků ve školní družině

Vánoční čas ve školní družině

Vánoční čas ve školní družiněJako každý rok nám Ježíšek nadělil dárky i do školní družiny. Žáci pod stromečkem našli krásné nové hry a už se těší, až si je všichni společně zahrajeme. V předvánočním čase jsme navštívili místní kostel, kde nám pan farář ukázal a pověděl o betlému. Při procházkách po okolí školy jsme pozorovali vánoční výzdobu ve městě, ve výlohách a v oknech domů. Společně jsme pekli cukroví a vyráběli andílky, vánoční stromečky a přáníčka. Za ŠD přejeme klidné a pohodové vánoční svátky.
Zapsala: GÄSSLOVÁ Jana

Číst dál: Vánoční čas ve školní družině

Vánoční trhy

Vánoční trhyVánoční čas nám klepe na dveře a všude kolem nás je cítit blížící se advent. Doba adventu je přípravou na vánoční svátky. Letos se po covidovém období naše škola těší na vánoční trhy, které budeme mít na naší školní zahradě. Opět se zde sejdou žáci, učitelé i rodiče a společně si tento čas užijeme. Připravujeme, vyrábíme, vymýšlíme, pečeme a hlavně – těšíme se. V družině s žáčky vyrábíme skřítky, kteří budou součástí vánočních trhů a čeká nás ještě spousta práce jak s výrobou dárečků, tak i s výzdobou školy a tříd.

Číst dál: Vánoční trhy

Tvoříme z listí

Tvoříme z listíListopad je měsíc, ve kterém je stále mnoho popadaných listů ze stromů a počasí není vždy vlídné. Proto je potřeba občas trávit nějaký čas v družině, v teple. V říjnu jsme listí venku uklízeli, teď jsme z něj tvořili. Děti si venku nasbíraly velké a barevné listy javoru, jehož listy jsou pro tuto aktivitu ideální. Následně jsme si v družině pustili video návod na tvoření kytice z listů, následně jsme si postup vysvětlili a pro jistotu i předvedli. Pak už nezbývalo nic jiného, než se pustit do práce. Dětem se květiny, které z listů tvořily, moc povedly. Měly z výtvorů radost a doma měly jistě radost i maminky.

Za ŠD Tereza Kalánová Ptáčková, vychovatelka

Číst dál: Tvoříme z listí

Ať je hezky nebo zima, v družině je vždycky prima

Ať je hezky nebo zima, v družině je vždycky primaV naší družině s dětmi nejraději trávíme čas venku a v přírodě především. Snažíme se v nich probudit zájem o docela obyčejné věci, o přírodu. Pomocí pravidelných vycházek po okolí školy společně s dětmi sledujeme, jak se příroda mění. Pravidelně připomínáme, že k přírodě musíme být šetrní a nezapomínáme ani na třídění odpadu.

Číst dál: Ať je hezky nebo zima, v družině je vždycky prima

Podzimní tvoření z přírodnin

Podzimní tvoření z přírodninPodzim je v plném proudu a my se s dětmi ve školní družině věnujeme nejen hrám a sportovním aktivitám v přírodě, ale umíme se krásně zabavit i přes nevlídné a chladné počasí, které nyní vládne venku. Podzim je nádherným obdobím roku, který nás obdaruje nejen sklizněmi a deštěm, ale také dechberoucími scenériemi. Tuto barevnou podzimní sezónu jsme opět v družině s dětmi využili na maximum a dopřáli jsme jim vlastní prostor ke kreativním aktivitám.

Číst dál: Podzimní tvoření z přírodnin

Strašidelná zábava aneb Halloween je za dveřmi!

Strašidelná zábava aneb Halloween je za dveřmi!Poslední říjnový den oslavujeme děsivý svátek.

Ačkoli každý nepatří k vyznavačům importovaných svátků, děti bývají jiného názoru. Hlavně Halloween je pro ně atraktivním zpestřením s lehce strašidelným nádechem. A co by to bylo za Halloween bez vyřezávání dýní!
Proto se i naše děti v družině, nadšeně pustily do dlabání dýní. Panovala zde příjemná nálada a děti dlabaly dýně s velkým nadšením.

Číst dál: Strašidelná zábava aneb Halloween je za dveřmi!

Kdo si hraje, nezlobí

Kdo si hraje, nezlobíBěhem měsíce října jsme v družině využívali pěkné počasí k různým hrám venku.
Školní zahrada je v tomto období plná listí. Co s ním? Ideální je zahrát si třeba listovou válku. Všichni proti všem, kdokoli se mohl během hry přidat, nebo se naopak odpojit a věnovat se jiné aktivitě. Listová válka prostě spočívá v házení listů na své kamarády a spolužáky a samozřejmě také na paní vychovatelky. Dětem se tato zábava moc líbila, měly z toho obrovskou radost.

Číst dál: Kdo si hraje, nezlobí

HRABÁNÍ LISTÍ NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚ

HRABÁNÍ LISTÍ NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚK podzimu patří spadané listí, ale co s ním? Přece ho nenecháme ležet jen tak na zemi. S tím si hravě poradily naše šikovné děti a krásně přitom spolupracovaly. Všechny se s chutí pustily do práce a během chvíle měl náš pan školník několik pořádných hromad. Za odvedenou práci si právem zasloužily malou sladkou odměnu.

Za ŠD asistent pedagoga Blanka Pečená

Číst dál: HRABÁNÍ LISTÍ NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚ

V družině se nenudíme

V družině se nenudímeV naší družině se nenudíme. Každý den chodíme ven, sportujeme, tvoříme, soutěžíme.
Získáváme nové zkušenosti a znalosti.
Jsme v družině rádi, protože si hrajeme se svými kamarády.
za ŠD Eva Stacho

Číst dál: V družině se nenudíme

Slunce, kvítka, jarní déšť……

Slunce, kvítka, jarní déšť……A máme tu jaro v plném květu a s ním i svátek maminek – Den matek. Vyrobili jsme pro naše maminky srdíčka od srdce a každý žáček si dovnitř vepsal své osobní přáníčko. Svátek vyšel na neděli a tak jsme si hned v pondělí mohli v ranní družině povídat o tom, jak každý prožil sváteční neděli a jak se líbila přáníčka maminkám. A samozřejmě básnička pro maminky nesmí chybět.

Číst dál: Slunce, kvítka, jarní déšť……

Zdobení májky v družině

Zdobení májky v družiněKonečně se nám udělalo krásné počasí, tak jsme si zasoutěžili ve zdobení májky a její krádeži. Při této příležitosti jsme si opekli i buřty. Akce se vyvedla a všechny nás moc bavila.
za ŠD Eva Stacho

Číst dál: Zdobení májky v družině

Apríl v družině

Apríl v družiněDne 1. dubna je apríl, den, kdy se snažíme si vystřelit ze svých kolegů, rodičů, známých a dalších lidí v našem okolí. Je to den, kdy se tím pádem hodně smějeme. Tak jsme se rozhodli si to užít i v družině. Pro děti jsme si připravili různé zábavné aktivity, u kterých se velmi dobře bavily a opravdu se hodně nasmály. Děti tak tancovaly ve dvojicích, ale musely mezi sebou udržet nafukovací balonky. Dále podlézaly tyč, jejíž výšku jsme snižovaly. Následně ji přeskakovaly, takže jsme výšku naopak zvyšovaly.

Číst dál: Apríl v družině

Beseda s policistou Pavlem

Beseda s policistou PavlemPo dlouhé době k nám do školní družiny přišel policista Pavel, se kterým jsme si povídali o bezpečnosti, šikaně a kyberšikaně. Téma bylo pro děti aktuální a povídali jsme si o situacích, které je v životě můžou potkat.
za ŠD Eva Stacho

Číst dál: Beseda s policistou Pavlem

Stavíme sněhuláky

Stavíme sněhulákyLetošní rok se nám se sněhem daří, uspořádali jsme soutěž ve stavění sněhuláka. Děti se do práce vrhly s nadšením a všichni sněhuláci se moc povedli.
za ŠD Eva Stacho

Číst dál: Stavíme sněhuláky

Masopustní luštění

Masopustní luštěníV družině se slavil Masopust, povídali jsme si o tomto zvyku, ochutnali masopustní dobroty a své nové vědomosti děti využily při luštění tajenky s masopustním tématem.
za ŠD Eva Stacho

Číst dál: Masopustní luštění

Ježíšek v družině

Ježíšek v družiněPoslední týden před vánočními prázdninami navštívil i děti v naší družině Ježíšek a pod stromeček jim nadělil dárky. Děti po jednotlivých odděleních přicházely k vánočnímu stromečku umístěnému ve vestibulu. Pod stromečkem na ně čekaly dárečky. Nejprve zazpívaly koledu a poté si mohly vybrat dárek a rozbalit jej. Děti dostaly do družiny nové stavebnice, hry a šablony na tvoření mandal. Všechny děti byly z dárků nadšené a ihned po nadílce vše ve svých odděleních vyzkoušely.

Za ŠD Tereza Kalánová Ptáčková

Číst dál: Ježíšek v družině

Návštěva kostela s družinou

Návštěva kostela s družinouV tomto předvánočním čase jsme se rozhodli žákům přiblížit, proč se vlastně slaví Vánoce a proč chodí Ježíšek. A protože se nedaleko družiny nachází krásný kostel, domluvili jsme schůzku s panem farářem.
V roce 2009 farnost při kostele Nanebevstoupení Páně ve Staré Roli oslavila sté výročí posvěcení kostela. Historie tohoto kostela začíná 28. února 1889. V tento den byl založen Spolek pro stavbu kostela.

Číst dál: Návštěva kostela s družinou

Hurá napadl sníh

Hurá napadl sníhKonečně jsme se dočkali, zimní radovánky jsou tu.
Stavíme sněhuláky, koulujeme se a jezdíme na všem co máme po ruce. Vše si pořádně užíváme, než nám bílá peřina zase roztaje.
První kouli, druhou, třetí,
ze sněhu si koulí děti.

Číst dál: Hurá napadl sníh

Hrajeme maňáskové divadlo

Hrajeme maňáskové divadloProtože do naší družiny nemůže přijet skutečné divadlo, rozhodly se děti, že si divadlo zahrají sami.
Děti použily naše divadýlko a maňásky, se kterými zahrály představení o princezně pro své kamarády. Představení mělo veliký úspěch a všichni se těší na novou pohádku.
za ŠD Eva Stacho

Číst dál: Hrajeme maňáskové divadlo

Překážková dráha

Překážková dráhaZačátkem listopadu si děti z V. oddělení družiny připravily překážkovou dráhu. Nejdříve ji probíhaly samy, ale rozhodly se ji nabídnout i ostatním oddělením. A tak, pokud měly jiné děti zájem, mohly se postupně po odděleních mezi překážkami vystřídat. Součástí byly žíněnky, kde děti podle věku a schopností předváděly kotouly, stojky, hvězdy či válely sudy, dále pak přeskakovaly různé polštáře, obíhaly a přelézaly všelijaké nástrahy, které jim V. oddělení připravilo.

Číst dál: Překážková dráha

Halloween 2021

Halloween 2021Jdou školou tiché postavy
a šatna na ZAV vypráví,
jak ten chlapec, co tam stojí,
jindy zlobí, teď se bojí.
Neví, nechce, trochu vzlyká,
Copak to tam v rohu dýchá?

Číst dál: Halloween 2021

DRUŽINOVÁ DRAKIÁDA

DRUŽINOVÁ DRAKIÁDAPřišel podzim, ze strnišť zavál vítr, a protože máme nedaleko družiny nádhernou louku, uspořádali jsme družinovou drakiádu. Jaký by to byl podzim bez pouštění draků. Žáci s pedagogy přinesli draky z domova a někteří si dráčky vyrobili v družině. Jedno krásné slunečné odpoledne jsme se společně vydali na louku draky vyzkoušet. Asistentka Kačka dokonce napekla muffiny a koupila jahody, a tak jsme všichni měli i výbornou svačinku. Žáci si sami draky poskládali a za pomoci pedagogů vypustili draky do výšin.

Číst dál: DRUŽINOVÁ DRAKIÁDA

Jupí, konečně divadlo

Jupí, konečně divadloV pondělí 27.9. navštívilo naší školní družinu Divadlo Z Bedny. Všechny děti se moc těšily, jelikož v loňském školním roce jsme z epidemiologických důvodů divadlo pozvat nemohli. Pan Pohoda si pro děti připravil pohádku o čarodějnici, která vařila lektvar z různých přísad, např. hada, kouzelné byliny, uši netopýra, myš atd. Děti pomáhali čarodějnici suroviny najít a přihodit do kotlíku, aby se lektvar povedl. Čarodějnice také učila některé děti létat na koštěti, což se jim moc líbilo.

Číst dál: Jupí, konečně divadlo

Stopovaná

StopovanáV naší družině, jsme si užili zábavné odpoledne. Pro děti byla připravena hra na stopovanou. Šlo se cestou necestou po barevných fáborcích. Děti plnily zábavné úkoly a na konci cesty na ně čekal sladký poklad. Akce se vydařila a těšíme se na další.
za ŠD Eva Stacho

Číst dál: Stopovaná

„Dračí“ vyrábění

„Dračí“ vyráběníS nadcházejícím podzimním obdobím jsme se s dětmi pustili do vyrábění draků. I když drak nebude moci vzlétnout, udělá nám radost a vyzdobíme si třídu. Zapojili jsme se všichni: pracovali ve dvojicích a práce nám šla krásně od ruky. Jedni vybarvovali, druzí skládali z krepáku mašle na ocas a další vázali mašle na provázek. No a co nás čeká příště? Přece listy, které dráček chytí jistě.

Číst dál: „Dračí“ vyrábění

Sportovní den v družině

Sportovní den v družiněTeplou slunečnou středu jsme trávili na zahradě seznámením s novými dětmi a soutěžením. Jedna z disciplín byla přechod cesty s vajíčkem na lžíci, hození míče do kruhu, točení obručí, chození po chůdách a sprintem. Vše se zdařilo a každý byl odměněn.

Text a foto AP Nováková

Číst dál: Sportovní den v družině

Slunné dny ve družině

Slunné dny ve družiněKrásné květnové počasí nás všechny donutilo jít ven na zahradu. Nejdříve jsme se seznámili s tříděním odpadu a následovně jsme uspořádali soutěž „Kdo nejrychleji roztřídí odpad do kontejnerů“. Nejoblíbenější část odpoledne byla samozřejmě opékání špekáčků.

Text a foto: AP Nováková

Číst dál: Slunné dny ve družině

Copyright © 2013. All Rights Reserved.