Soutěž o nejlepší fitness pochoutku

Soutěž o nejlepší fitness pochoutkuNaše třída II.B se rozhodla zúčastnit se soutěže o nejlepší fitness pochoutku, kterou pořádá LAKTEA FIT. Cílem soutěže bylo prohloubit zájem žáků o naše místní regionální potraviny. Tak jsme si v kuchyňce společně „upekli“ každý svůj mug cake. Použili jsme tyto suroviny: hrst drcených ovesných vloček, 1 vejce, 1 hruška, 2 lžičky med a na dozdobení: jahodový Hollandia jogurt a slunečnicová semínka. Postup byl úplně jednoduchý. Nejdříve jsme vše nasypali do misek.

Do mísy jsme nastrouhali hrušky a rovnou ji osladili medem. Každý si nabral do svého hrnku potřebné množství surovin. Naplněný hrnek jsme vložili na 1 minutu do mikrovlnné trouby. Po ozdobení jogurtem a slunečnicovými semínky jsme si společně připravenou „fitness pochoutku“ snědli.

Mgr. Martina Bašová
třídní učitelka