Beseda s lesníkem

Beseda s lesníkemV prvním listopadovém týdnu se první stupeň ZŠ Svahové sešel v multifunkční učebně, aby se dozvěděl něco nového o lese. Formou hry, kde děti představovaly stromy, jim lesník vysvětlil rozdíl mezi svou prací a prací myslivce. Jakým způsobem a proč se stříkají poškozené stromy, jak se les prořezává, aby zůstal “zdravý“. Co všechno může způsobit kůrovec a ostatní škůdci. Legrace byla, když děti napodobovaly zvuky lesa. Lesník měl roli dirigenta a děti byly orchestr.

Zjistily, jak je těžké rozpoznat se zavázanýma očima zvuky zvířat. Nikdo neodolal, když si mohl sáhnout a potěžkat jelení parohy. Nyní všichni ví o lese něco nového a věříme, že až půjdou do lesa, budou mu naslouchat o něco více.