Výprava za zvířátky

Výprava za zvířátkyUž se nám blíží konec školního roku a tak žáci III. (1.,3.) třídy vyrazili na školní výlet do obory na Sv. Linharta. Výprava začala u školy, kde bylo dětem vysvětleno, jak se mají v lese a u zvířátek chovat. Přesto, že panovaly nadprůměrné teploty, v lese bylo velice příjemně. První zážitek dětem připravili prasata divoká. Při příchodu spali a náhle začali chrochtat a selátka se seběhli k mamince na krmení. Bylo krásné, vidět je v akci.

Potom jsme šli stezkou,kde jsou v životní velikosti poschovávaná krásně vyrobená zvířata. Žáci soutěžili mezi sebou, kdo uvidí schované zvíře jako první a velice je to bavilo. Na Sv. Linhartu jsme měli štěstí, že správce areálu byl ochotný a mimo otevírací dobu nám otevřel vyhlídkové domky, kde mohli žáci pozorovat les z výšky a život ptáků. Zpáteční cesta vedla přes oboru s daňky, kteří postávali v chládku u krmelce. Všichni byli z výletu nadšeni a i když měli za sebou přibližně 15 km, na dotaz, kdo by šel druhý den znovu, zvedli ruce všichni.
Napsala AP Marie Cihlová