Krajské kolo dopravní soutěže

Krajské kolo dopravní soutěžeDne 22. 6. 2017 proběhlo krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů již tradičně v režii naší školy. Tuto soutěž vyhlašuje Ministerstvo dopravy – Besip, dále Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Policejní prezídium ČR. Financuje Odbor školství, mládeže a tělovýchovy Karlovarského kraje. Na organizaci se podíleli také PČR K. Vary, MP K. Vary, Asociace záchranný kruh Karlovy Vary a také studentky SPgŠ K. Vary pod vedením odborných učitelek Blanky Andrové a Ljuby Šleisové.

Přijelo celkem 48 žáků z Nejdku, Mariánských Lázní, Bochova a Ostrova. Také naše škola měla svá družstva v soutěži. Připravily je paní učitelky Kroupová, Těšínská, Elicharová a N. Dědková ve spolupráci se svými asistentkami. Zvláště u dětí z S tříd je nutno podotknout, že byly obdivuhodné. Ve vedru, které panovalo, se soutěž stala velmi náročnou. Snad to trochu vyrovnalo bohaté pohoštění pro děti i dospělé, o které se postarali stejným dílem všichni organizátoři. Všichni sice nezvítězili, ale každý si odnesl aspoň malý dárek a velké zážitky.
V kategorii 1A zvítězilo družstvo 2. ZŠ Bochov, naše družstvo ze Svahové se umístilo na 3. pozici.
Kategorie 2A opět vyhrála 2. ZŠ Bochov, naši si zasloužili 4. místo.
V kategorii B porota udělila dvě první místa – obě ZŠ Vítězství Mariánské Lázně, naše škola získala obě druhá místa, diplom si odnesla družstva z Vančurovy i ze Svahové.
A nakonec ještě jedna výhra v kategorii vozíčkářů putovala rovněž do školy ve Vančurově ulici.
Na závěr je nutno poděkovat paní zástupkyni Pavláskové za podporu v přípravném období i během soutěže. Také všem našim zaměstnancům, kteří aktivně a obětavě spolupracovali, musím poděkovat. Jsou to: Lída Dyndová, Simona Moravcová, Andrea Svobodová, Michaela Vránová, Lea Žižková a Pavla Ledvinová. Soutěžení zdar!
Dne 23. 6. 2017 zapsala Anna Lorencová