Lesní pedagogika

Lesní pedagogikaPrvní stupeň ZŠ Svahové vyrazil minulý čtvrtek (4. 5. 2017) do Kyselky na akci „Lesní pedagogika“. Hned po pár minutách chůze děti měly na cestě překvapení. Bylo to auto nakládající dřevo. Děti s nadšením sledovaly sílu tohoto obra. Poté si mohly s pomocí myslivce změřit délku a průměr vytěženého kmenu. Poznávaly podle obrázků v lese žijící zvířata a podle kůry druh stromu. Na mýtině vyzkoušely práci lesníků a tvořily hromádky z větví a klacků.

Nejprve se jim moc nechtělo, ale nakonec pracovaly všechny a moc je to bavilo. Dozvěděly se, jaký je rozdíl mezi rohy a parohy a vyzkoušely si, jak je těžké se paroží zbavit. Po dopoledni stráveném na čerstvém vzduchu a s mnoha novými znalostmi, nasedly do vyhřátého autobusu a s příjemnou únavou jely zpět do města.
AP Marie Cihlová