Zájmový den - Hrátky s odpadovým materiálem

Zájmový den - Hrátky s odpadovým materiálemZájmový den proběhl dne 26.4.2017 a byl zaměřen na ochranu přírody, tvoření výrobků z odpadového materiálu , pochopení soužití člověka a přírody a důležitost třídění odpadů. Společně jsme rozvíjeli klíčové kompetence : - k učení, k řešení problémů, komunikativní, sociální a personální, občanské a pracovní. Zahájení bylo v multifunkční učebně, kde byli všichni seznámeni s programem.

Na stanovištích pak žáci plnili různé úkoly jako například - házení papírových koulí na cíl, skládání květin z víček, třídění odpadů, skládání slov z písmenek z vyřazených klávesnic od počítačů, lepení reklamního plakátu třídy z vyřazených kousků folií, malování smajlíků do kartonů od jogurtů, řešení pracovních listů, sestavování puzzle a hraní her na obnovitelné a neobnovitelné zdroje. Úkoly byly vybrány tak, aby vyhovovaly všem věkovým skupinám a na stanovištích si každý mohl vybrat z několika variant náročnosti. Myslím si , že se nám Zájmový den opravdu povedl a že se našim žákům líbil.

Zapsala: Mgr, Eva Elicharová