Barevné setkání – finanční gramotnost

Barevné setkání – finanční gramotnostDne 30. 3. 2017 se žáci ZŠ a SŠ Karlovy Vary, p. o., Vančurova 83/2, odloučená škola Svahová 26 zúčastnili GLOBAL MONEY WEEK - Světového týdne vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti, projektu, který je na mezinárodní úrovni organizován od roku 2012. Hlavní téma roku 2017 je motto: „Uč se, šetři, vydělávej“. Česká republika se na národní úrovni angažuje svými aktivitami poprvé.

Žáci pracovali na šesti stanovištích, kde získávali informace z oblasti finanční gramotnosti. Za práci na stanovištích byli ohodnoceni Sč,- (Svahováčky českými), které si ukládali do vlastnoručně vyrobených peněženek. Na závěr si za vydělané peníze nakoupili v „Nákupním centru Svahová“ zboží dle vlastního uvážení.
Témata stanovišť:
1. Finanční produkty – dětské konto, studentský účet, běžný účet, banka, internetové bankovnictví, platební karta, kontokorent.
2. Hospodaření domácnosti – příjmy, brigáda.
3. Hodnota peněz.
4. České bankovky – portréty významných osobností.
5. České mince a bankovky, ČNB, ochranné prvky.
6. Domácí práce, stanovení pravidel, zabezpečení chodu domácnosti.

Akce se vydařila. Žáci, učitelé i asistenti pedagogů se těší na její následující ročník.
Organizátor akce Mgr. Zdeňka Marková