EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Karty, karty. kartičky?

Karty, karty. kartičky?Je to jenom hra a nebo efektivní učení. Výsledkem dlouholeté praxe jsem zjistila, že cílené kartičky opravdu pomáhají. Existuje dnes již mnoho výrobců školních pomůcek a to i různých kartiček, přesto si většinou kartičky vyrábím sama. Je to dané tím, na jaký cíl se zaměřím a kterou vyučovací látku potřebuji procvičit. Výborné je propojit kartičky, tabuli, pracovní listy a práci do sešitů. Pak je výsledek překvapující.

Žáky práce velice baví, efektivně si učivo procvičí a při výsledné práci daleko méně chybují. Další využití kartiček je v práci ve dvojicích a nebo skupinách. Žáci se učí spolupracovat , komunikovat a plnit zadané role. Na kartičky jsem si sice vytvořila několik zásobníků a to jak látkových, tak dřevěných. Přesto je nutné kartičky pravidelně třídit. V naší třídě V.B se již všichni žáci na tuto formu práce zvykli a dokonce pracují s nadšením . Kartičky se dají využívat také občas k zajímavým soutěžím, vyhrává však ten, kdo projeví snahu a zájem.

Zapsala : Mgr. Eva Elicharová

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.