Karty, karty. kartičky?

Karty, karty. kartičky?Je to jenom hra a nebo efektivní učení. Výsledkem dlouholeté praxe jsem zjistila, že cílené kartičky opravdu pomáhají. Existuje dnes již mnoho výrobců školních pomůcek a to i různých kartiček, přesto si většinou kartičky vyrábím sama. Je to dané tím, na jaký cíl se zaměřím a kterou vyučovací látku potřebuji procvičit. Výborné je propojit kartičky, tabuli, pracovní listy a práci do sešitů. Pak je výsledek překvapující.

Žáky práce velice baví, efektivně si učivo procvičí a při výsledné práci daleko méně chybují. Další využití kartiček je v práci ve dvojicích a nebo skupinách. Žáci se učí spolupracovat , komunikovat a plnit zadané role. Na kartičky jsem si sice vytvořila několik zásobníků a to jak látkových, tak dřevěných. Přesto je nutné kartičky pravidelně třídit. V naší třídě V.B se již všichni žáci na tuto formu práce zvykli a dokonce pracují s nadšením . Kartičky se dají využívat také občas k zajímavým soutěžím, vyhrává však ten, kdo projeví snahu a zájem.

Zapsala : Mgr. Eva Elicharová