LOH

LOHDne 19. 10. 2016 se konalo BAREVNÉ SETKÁNÍ v duchu letních olympijských a paralympijských her v brazilském Rio de Janeiru. Barvou dne byla zelená, žlutá a modrá. Po úvodním hodnocení chování a prospěchu žáků a přiblížení tématu LOH a LPH na interaktivní tabuli v nové multifunkční učebně se družstva žáků vydala plnit úkoly na 9 stanovištích:

1. Zde měli žáci za úkol složit správně z papírových puzzlů brazilskou vlajku, poté na magic boxu přiřazovat pojmenování sportů LOH k obrázkům a rozlišovat druhy letních a zimních disciplín na OH.
  2. Tady si všichni soutěžící v praxi ověřili své basketbalové schopnosti při hodu na koš.
  3. Na iPadech se soutěžilo v disciplíně LOH. Poté žáci skládali logo LOH z puzzlů a seznámili se s jeho symbolikou.
  4. Na čtvrtém stanovišti na interaktivní tabuli byli seznámeni s pořadatelskou zemí LOH a s druhy soutěžních disciplín LOH v Riu de Janeiru.
  5. Na tomto stanovišti shlédli žáci na interaktivní tabuli ukázky z historie LOH.
  6. Zde přiřazovali názvy sportů z LOH k obrázkům a skládali z puzzlů obrázek maskotů LOH.
  7. Na tomto stanovišti se žáci seznámili s významem pojmu paralympiáda a poznali životní příběhy našich některých paralympioniků.
  8. Tady čekal na žáky nelehký úkol: správně seřadit olympijské kruhy a přiřadit jejich barvy k jednotlivým světadílům.
  9. Na interaktivní tabuli si všichni znovu připomněli výborné výsledky našich medailových olympioniků na hrách v Rio de Janeiru.

BAREVNÉ SETKÁNÍ se vydařilo! Všem pedagogům, AP a pomocníkům z řad žákovského parlamentu patří dík za vzorně odvedenou práci!!!
Mgr. Zdeňka Marková