Šablony II

Opět v cyklistickém sedle

Opět v cyklistickém sedleV úterý 25. května navštívili žáci V.B (4.,5.) se svou paní učitelkou Mgr. Zdeňkou Markovou a asistentkou paní Štěpánkou Holubcovou areál Svět bezpečí v Karlových Varech.
Tak jako na podzim si nejprve zopakovali povinnou výbavu jízdního kola. Pod vedením pánů policistů si připomněli základní dopravní značky a pravidlo pravé ruky při dávání přednosti v jízdě.

Své znalosti pak procvičili v jednoduchém testu. Děti sice neodpověděly pokaždé správně, ale podle slov policistů, volily vždy bezpečnější variantu. Všechny získaly průkaz cyklisty, byť někteří jen „čestný“.
Své dovednosti následně prověřovaly na dopravním hřišti, kde pro ně byla připravena kola a koloběžky.
Ani dešťové kapky neumenšily radost a nadšení z jízdy, žáci odcházeli spokojení a cestou do školy si pochvalovali příjemně prožité dopoledne!
AP Štěpánka Holubcová