Šablony II

Zimní ptačí krmení

Zimní ptačí krmeníPři prvouce v I.B jsme si vyprávěli o ptáčcích v zimě a zjistili jsme, že když je vše přikryto bílou peřinou a mrzne, těžko hledají potravu. Nelenili jsme a rozhodli se ptáčkům připravit krmení. Smíchali jsme zrní s želatinou, vykrájeli různé tvary jako třeba srdíčka, měsíčky, obdélníky, protáhli uprostřed provázkem a přes noc nechali zrní ve formě zaschnout.
Byli jsme zvědaví, zda se krmení povede. Nemohli jsme se dočkat druhého dne a po příchodu do školy jsme šli ihned pověsit vyrobené kousky na strom a ptačí budku na naší školní zahradě.

A vida – ptáčci se po nějaké chvíli začali slétat! Zpovzdálí a v naprosté tichosti jsme ptáčky pozorovali a těšil nás pocit, že jsme si tvoření nejen zábavně užili, ale také jsme udělali dobrý skutek.
Třídní učitelka Pavlína Brejchová