O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

„Táborák“ u hasičů

„Táborák“ u hasičůVe středu 3. února 2021 se žáci V.B (4.,5.) se svým učitelem Dimitrem Dimovem a asistentkou Štěpánkou Holubcovou opět po čase vypravili do areálu Světa bezpečí v Karlových Varech. Tentokrát šlo o rizika spojená s ohněm.

Nejprve nám páni hasiči Tomáš a Ondra představili evropský záchranný integrovaný systém skrývající se pod známým telefonním číslem 112.

U plápolajícího ohýnku (situovaného do téměř opravdové jeskyně) si děti povídaly o tom, jak se chovat např. při opékání „buřtů“ v přírodě, čím hasit a jak pohotově reagovat při vznícení oděvu nebo vlasů. Všichni jsme byli ohromeni skutečností, že stačí necelá 1 minuta, aby se celý obývací pokoj ocitl v plamenech od svíčky na vánočním stromečku či adventním věnci, jak jsme mohli vidět na videozáznamu s časomírou. Děti se také dověděly a mohly prakticky vyzkoušet, jak zabránit požáru v nejrizikovější části bytu – kuchyni. V„červeném hasičském domečku“ pak ještě následoval praktický nácvik bezpečného úniku z hořícího domu. Všechny zvládly na jedničku ohlásit požár na čísle 150 – představit se, zadat adresu, popsat situaci..
Nakonec jsme ještě společně shlédli reálná videa ze zásahových akcí profesionálních i dobrovolných hasičů. Mohli jsme tak nahlédnout do širokého spektra práce těchto mužů, odhodlaných ve dne v noci chránit naše životy i majetek, za což jim patří upřímné poděkování.
Všem se tento skvěle připravený program moc líbil, těšíme se na další návštěvu!

AP Štěpánka Holubcová

Copyright © 2013. All Rights Reserved.