Šablony II

„Táborák“ u hasičů

„Táborák“ u hasičůVe středu 3. února 2021 se žáci V.B (4.,5.) se svým učitelem Dimitrem Dimovem a asistentkou Štěpánkou Holubcovou opět po čase vypravili do areálu Světa bezpečí v Karlových Varech. Tentokrát šlo o rizika spojená s ohněm.

Nejprve nám páni hasiči Tomáš a Ondra představili evropský záchranný integrovaný systém skrývající se pod známým telefonním číslem 112.

U plápolajícího ohýnku (situovaného do téměř opravdové jeskyně) si děti povídaly o tom, jak se chovat např. při opékání „buřtů“ v přírodě, čím hasit a jak pohotově reagovat při vznícení oděvu nebo vlasů. Všichni jsme byli ohromeni skutečností, že stačí necelá 1 minuta, aby se celý obývací pokoj ocitl v plamenech od svíčky na vánočním stromečku či adventním věnci, jak jsme mohli vidět na videozáznamu s časomírou. Děti se také dověděly a mohly prakticky vyzkoušet, jak zabránit požáru v nejrizikovější části bytu – kuchyni. V„červeném hasičském domečku“ pak ještě následoval praktický nácvik bezpečného úniku z hořícího domu. Všechny zvládly na jedničku ohlásit požár na čísle 150 – představit se, zadat adresu, popsat situaci..
Nakonec jsme ještě společně shlédli reálná videa ze zásahových akcí profesionálních i dobrovolných hasičů. Mohli jsme tak nahlédnout do širokého spektra práce těchto mužů, odhodlaných ve dne v noci chránit naše životy i majetek, za což jim patří upřímné poděkování.
Všem se tento skvěle připravený program moc líbil, těšíme se na další návštěvu!

AP Štěpánka Holubcová