Šablony II

Návštěva dopravního hřiště

Návštěva dopravního hřištěV úterý 15. září 2020 si čtvrťáci užili slunečné dopoledne v areálu Svět záchranářů, tentokrát byla na programu dopravní výchova. Nejprve byly děti pozvány do vagónu vláčku, kde se učily poznávat základní dopravní značky a připomněly si povinnou cyklistickou výbavu. Následně určovaly značky instalované na hřišti, nechyběly malé odměny. Než byla dětem zapůjčena kola a koloběžky, páni policisté prošly s malými účastníky simulovaného silničního provozu všechny úseky trati a trénovali správné zařazování do pruhů, sledování semaforů a značek, dávání přednosti.

My dospělí jsme představovali chodce a další řidiče, pomáhali dětem s vyhodnocováním konkrétních situací. Na skvěle vybaveném dopravním hřišti s funkčními semafory, přechody pro chodce, dokonce spuštějícími se závorami před železničním přejezdem, to děti velmi bavilo. Odcházely spokojené a motivované získat na jaře cyklistický průkaz.
AP Štěpánka Holubcová