Šablony II

Učení hrou aneb učení není mučení

Učení hrou aneb učení není mučeníDne 1. června byla za přísných hygienických podmínek z důvodu Covid-19 otevřena naše škola. Bohužel jen první stupeň. Ostatní žáci se nadále vzdělávali formou distanční výuky. Ti, kteří navštěvovali školu vzdělávaly paní učitelky: L. Bauková, P. Brejchová, R. Ikriová a M. Ženíšková. Odpolední výuku zajistily paní vychovatelky: L. Dyndová, S. Moravcová a J. Rippelová. Žáci si netradičně procvičovali učivo formou her, soutěží, plněním kvízů a jinými zábavnými aktivitami.

Neopomenuli jsme ani na praktické vyučování, kdy jsme tvořili v keramické dílně. A protože nám počasí přálo, pořádali jsme rozmanité výlety do okolí. Prošli jsme si zvířecí stesku na Linhart, navštívili jsme rozhlednu Dianu, Rusalku a Svatošské skály. Po cestě jsme se seznamovali se zajímavostmi z říše rostlin a živočichů. Každý náš výlet byl zpestřen hledáním schránky – pokladu tzv. Geocaching. Při krátké rekapitulaci prožitých společných zážitků jsme se shodli na tom, že jsme si netradiční školu opravdu užili. Za paní učitelky a vychovatelky bych ráda popřála všem žákům krásné, prosluněné, avšak bezpečné prázdniny.

Vypracovala: Mgr. L. Bauková