Šablony II

Exkurze v učebním oboru cukrář

Exkurze v učebním oboru cukrářMotto:
Chystáme se do učebního oboru,
máme se ještě hodně co učit,… to dáme,….
Žáci 8. a 9. ročníku se zúčastnili exkurze v ISŠ Jesenice ve Středočeském kraji, kde se učí tradiční řemeslo s novými trendy. Učitelé praktického vyučování podporují individuální zájem žáků, tolik potřebný pro vstup na trh práce i osobní život.

Individuálním přístupem k žákům vytváří příjemné a přátelské prostředí. Naši žáci si prohlédli střední školu a jednotlivé učebny, kde dostali odpovědi na dotazy, které je zajímaly.
Také dostali různé informace o studiu, o stravování, o ubytování v Domově mládeže, o trávení volného času studentů v Domově mládeže a v neposlední řadě hovořili o výdajích za učební obor. Pak jsme se přemístili k cukrářům do výrobny, kde si žáci vyzkoušeli nejen zdobení perníčků, ale i výrobky z marcipánové hmoty. Paní mistrová naše žáky vedla nejen metodicky, ale i s praktickými ukázkami konkrétních činností. Nápomocni jí byli i žáci 1. ročníku učebního oboru cukrář.
Samotné výrobky si žáci odvezli domů, aby se pochlubili rodičům i sourozencům, a kde si na nich jistě pochutnali.
Exkurzi zajistila a zrealizovala
výchovná poradkyně Mgr. D. Pavlásková