O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Exkurze v učebním oboru cukrář

Exkurze v učebním oboru cukrářMotto:
Chystáme se do učebního oboru,
máme se ještě hodně co učit,… to dáme,….
Žáci 8. a 9. ročníku se zúčastnili exkurze v ISŠ Jesenice ve Středočeském kraji, kde se učí tradiční řemeslo s novými trendy. Učitelé praktického vyučování podporují individuální zájem žáků, tolik potřebný pro vstup na trh práce i osobní život.

Individuálním přístupem k žákům vytváří příjemné a přátelské prostředí. Naši žáci si prohlédli střední školu a jednotlivé učebny, kde dostali odpovědi na dotazy, které je zajímaly.
Také dostali různé informace o studiu, o stravování, o ubytování v Domově mládeže, o trávení volného času studentů v Domově mládeže a v neposlední řadě hovořili o výdajích za učební obor. Pak jsme se přemístili k cukrářům do výrobny, kde si žáci vyzkoušeli nejen zdobení perníčků, ale i výrobky z marcipánové hmoty. Paní mistrová naše žáky vedla nejen metodicky, ale i s praktickými ukázkami konkrétních činností. Nápomocni jí byli i žáci 1. ročníku učebního oboru cukrář.
Samotné výrobky si žáci odvezli domů, aby se pochlubili rodičům i sourozencům, a kde si na nich jistě pochutnali.
Exkurzi zajistila a zrealizovala
výchovná poradkyně Mgr. D. Pavlásková
V Karlových Varech dne 17.1.2020

Copyright © 2013. All Rights Reserved.