SOŠ STAVEBNÍ KARLOVY VARY

SOŠ STAVEBNÍ KARLOVY VARY21. 11. 2019 se vycházející žáci ze 7., 8. a 9. ročníku vydali s učiteli Mgr. Zdeňkou Markovou a Mgr. Jindřichem Pelcem na exkurzi. Navštívili STŘEDNÍ ODBORNOU ŠKOLU STAVEBNÍ, p.o., která se nachází na náměstí Karla Sabiny v Karlových Varech. Žáci navštívili dílny zámečníků, elektrikářů, truhlářů, instalatérů a zedníků. Byli podrobně seznámeni s tříletým oborem skupiny E: Zednické práce, kde výuka trvá 3 roky. Učí se zde běžné stavební práce jako je zdění zdi, příček, příprava výroby malt a betonů.

Absolvent oboru provádí jednoduché omítky, základní betonářské práce, včetně obsluhy jednoduchých stavebních strojů, zateplování budov a sanace. Studium je ukončeno závěrečnou zkouškou s výučním listem. Naši žáci si práci v dílně zedníků zkusili. Velmi se jim zde líbilo. Rodiče spolu s dětmi mohou školu navštívit ve dnech 3. 12. 2019 a 14. 1. 2020, kdy se od 13.00 do 17.00 bude konat Den otevřených dveří.
Mgr. Zdeňka Marková