Barvy podzimu na „ Svahovce“

Barvy podzimu na „ Svahovce“Od 14. - 18. října se uskutečnil v budově školy ZŠ Svahová projektový týden s názvem „BAREVNÝ PODZIM“. Místo běžného vyučování v lavicích prožili žáci a žákyně naší školy INSPIRATIVNÍ TÝDEN. V rámci vyučování jednotlivé třídy shromažďovaly všechny informace a poznatky o tomto ročním období, zpívalo se, hrály se výukové hry, byly vytvářeny prezentace a krásné podzimní fotografie. Projekt zasahoval do všech předmětů. Cíle projektového týdne byly splněny :o).

Splněné cíle projektového týdne:
  •  žáci získali informace, případně si upevnili vědomosti o jmenované roční době a o počasí v tomto období,
  •  také získali informace o tomto ročním období z okolního světa a nástin možností jejich následného využívání v praktickém životě,
  •  byl poodhalen zdravý způsob života a zdůrazněna důležitost konzumace ovoce a zeleniny a její pozitivní vliv na lidský organismus,
  •  také byly upevněny hygienické návyky.

Projektový týden se velmi vydařil. Společně jsme připravili výstavu výtvorů z podzimních dnů a zhlédli prezentaci fotografií z jednotlivých činností tříd. Jako vzpomínku na inspirativní týden ve škole byla zhotovena kniha z příspěvků všech dětí na „Svahovce“. Věřím, že si uchováme vědomosti, dovednosti a příjemné vzpomínky na podzimní dny.
Mgr. Lucie Haaková