Barevné setkání – finanční gramotnost

Barevné setkání – finanční gramotnost27. 3. 2019 Karlovy Vary

Dne 27. 3. 2019 se žáci ZŠ a SŠ Karlovy Vary, p. o., Vančurova 83/2, odloučená škola Svahová 26 zúčastnili GLOBAL MONEY WEEK - Světového týdne vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti, projektu, který je na mezinárodní úrovni organizován od roku 2012. Hlavní téma roku 2019 je motto: „Uč se, šetři, vydělávej“. Česká republika se na národní úrovni angažuje svými aktivitami potřetí.

Žáci pracovali na šesti stanovištích, kde získávali informace z oblasti finanční gramotnosti. Za práci na stanovištích byli ohodnoceni Sč,- (Svahováčky českými), které si ukládali do vlastnoručně vyrobených peněženek. Na závěr si za vydělané peníze nakoupili v „Nákupním centru Svahová“.
Tentokrát jsme mohli přivítat spolupracovníka yourchance o.p.s., pana Jana Vovsa, který nám na úvod pohovořil o práci společnosti, žákům na stanovišti předával své zkušenosti z oblasti pojišťovnictví a pomáhal při prodeji v našem nákupním centru, kde sledoval nejen celou atmosféru akce, ale i to, jak si žáci poradili při výběru zboží a placení v obchodě.

Témata stanovišť:

1. 100 let česko-slovenské koruny
  2. Inflace
  3. Cizí měna
  4. Kde a jak platíme – v bance
  5. Hypoteční úvěr
  6. Pojištění

Akce se vydařila. Žáci, učitelé i asistenti pedagogů se těší na její následující ročník.

Organizátor akce Mgr. Zdeňka Marková