Stavíme naše město

Stavíme naše městoTento školní rok se přípravné třídy zapojily do projektu Malá technická univerzita. Během měsíce října a listopadu byly děti v rámci ukázkových hodin seznámeny s 12 lekcemi tohoto projektu. Naučily se pracovat s polytechnickou stavebnicí. Stavěly domy podle technických nákresů a návodů, učily se zařizovat dům a zaváděly vodu, plyn i elektřinu. Seznámily se s čističkou vody a těžbou ropy. Velmi je zaujala stavba věží a mostů.

Děti práce se stavebnicí baví a jednoduše tím získávají nové poznatky, vymýšlejí různé stavby, rozvíjí si fantazii, motoriku a kreativitu. Koncem ledna jsme se obě přípravné třídy sešly v multifunkční učebně. Společnými silami, s pomocí stavebnice a ostatních materiálů, postavily děti naše město.
Zapsala: Radmila Hricková