Vánoční období v PT D

Vánoční období v PT DDěti z PT D si předvánoční a vánoční období moc užily. Během prosince jsme si pěkně vyzdobili třídu, pekli cukroví a perníčky i vyráběli dárky pro rodiče. Prošli jsme se po městě a vánočních trzích, kde se dětem líbil betlém a velký vánoční strom. Trochu strachu v očích dětí se objevilo při návštěvě Mikuláše a čerta, ale nakonec i několik odvážlivců zvládlo si projít připravené peklo. Každý den jsme si otvírali okénko adventního kalendáře a četli si příběhy o andělíčcích, co chystají pro děti Vánoce.

Vyvrcholením byla besídka pro rodiče, která se dětem moc vydařila. Nezapomněli jsme ani na zvířátka v lese a poslední školní den před prázdninami jsme jim zašli nazdobit oříšky a jablíčky stromeček. Vánoční období jsme zakončili účastí na zahájení Tříkrálové sbírky. Ve třídě jsme si ještě koledu o třech mudrcích zazpívali a tím se rozloučili s tímto krásným obdobím.

Zapsala: Radmia Hricková