POKOS – Příprava občanů k obraně státu

POKOS – Příprava občanů k obraně státu31. 10. 2018 se konalo první Barevné setkání letošního školního roku. Tématem byla příprava občanů k obraně státu – POKOS. Barvami dne červená, modrá a bílá. Žáci pracovali celkem na šesti stanovištích a seznamovali se zábavnou formou s tématy obrany našeho státu. Po úvodní části v interaktivní učebně, kde proběhlo hodnocení prospěchu a chování žáků, seznámení s tématem Barevného setkání a připomenutí 100. výročí založení samostatného Československého státu se žáci rozešli na stanoviště.

Témata stanovišť:
1. Vojenská činná služba. Služba vojáka z povolání. Vojenská služba vojáků z povolání. Vojenské hodnosti. Vojenský stejnokroj. Ženy v ozbrojených silách.
2. Historické okamžiky v dějinách státu. Bezpečnost jako předpoklad svobody a prosperity. Role státu při zajišťování obrany státu.
3. Vojenská kancelář prezidenta republiky. Hradní stráž. Státní symboly.
4. Výročí – 100 let od založení samostatného Československého státu.
5. Poslání a úkoly armády České republiky
6. Struktura armády České republiky.
Mgr. Zdeňka Marková