Návštěva Světa ohně

Návštěva Světa ohněPo úspěšné návštěvě Světa záchranářů v měsíci únoru jsme se hned v měsíci březnu společně s žáky prvního, druhého a třetího ročníku ze Svahovky vydali na exkurzi do Světa ohně. Svět ohně se nachází v areálu Světa záchranářů vedle KV areny v Karlových Varech. Tentokrát se program pro žáky týkal všech možných nebezpečí, která na nás číhají všude kolem v souvislosti s hořlavými látkami a ohněm.

V jednotlivých malých budovách jsme se dozvídali opět různé zajímavosti o hasičích a jejich pracovní náplni, také jsme si vyzkoušeli modelové situace a ukázalo se, kdo z dětí je schopen pohotové a správné reakce v situaci ohrožení. Žáci také měli možnost shlédnout videozáznamy z reálných zásahů hasičů v příhodách, které se udály v karlovarském kraji.

Mgr. Martina Bašová
třídní učitelka