Barevné setkání – finanční gramotnost

Barevné setkání – finanční gramotnostDne 14. 3. 2018 se žáci ZŠ a SŠ Karlovy Vary, p. o., Vančurova 83/2, škola Svahová 26 zúčastnili GLOBAL MONEY WEEK - Světového týdne vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti, projektu, který je na mezinárodní úrovni organizován od roku 2012. Hlavní téma roku 2018 je motto: „Na penězích záleží“. Česká republika se na národní úrovni angažuje svými aktivitami podruhé.

Barevného setkání se zúčastnili také žáci 5. ročníku Základní školy Chodov, Školní 697, okres Sokolov, příspěvková organizace.
Žáci pracovali na stanovištích, kde získávali informace z oblasti finanční gramotnosti. Za práci na stanovištích byli ohodnoceni Sč,- (Svahováčky českými), které si ukládali do vlastnoručně vyrobených peněženek. Na závěr si za vydělané peníze nakoupili v „Nákupním centru Svahová“ zboží dle vlastního uvážení.
Témata stanovišť:
1. Opotřebené a poškozené mince a bankovky
2. Peníze, majetek, vlastnictví, hospodárnost
3. Domácí rozpočet, využití slev
4. Hospodaření domácnosti – výdaje
5. Vkladní knížka
6. Spořicí účet
7. Vyrovnaný, schodkový a přebytkový rozpočet
8. Vznik peněz, Termínovaný vklad
9. Rodina, finanční pomoc státu
10. OBCHODNÍ CENTRUM SVAHOVÁ

Akce se vydařila. Žáci, učitelé i asistenti pedagogů se těší na její následující ročník.
Organizátor akce Mgr. Zdeňka Marková