Vánoční barevné setkání

Vánoční barevné setkáníDne 20. 12. 2017 se konalo VÁNOČNÍ BAREVNÉ SETKÁNÍ. Barvami dne byly bílá, stříbrná a zlatá. Po zhodnocení chování a prospěchu žáků vystoupili žáci přípravných tříd naší školy se svým kulturním programem. Písničky i říkanky se všem vydařily! Na závěr si všichni svátečně naladili písní Tisíc andělů v podání skupiny Čechomor. Poté se žáci rozešli do tříd, kde pokračovali ve výzdobě tříd.

Druhá část setkání proběhla na devíti stanovištích.
1. V multifunkční učebně si žáci ověřili svoji zručnost při lovení kaprů a skládání puzzlů s vánoční tematikou.
2. V tělocvičně žáci zdolávali vánoční překážkovou dráhu.
3. V kuchyňce si žáci, pod vedením paní učitelky Hrickové, sami vytvořili vosí hnízdo, na kterém si i sami pochutnali. Nechyběl ani recept na tuto tradiční vánoční cukroví.
4. Toto stanoviště znělo koledami v podání pana učitele Pelce a paní Elicharové.
5. Na pátém stanovišti si všichni vyrobili nádherného vánočního andílka.
6. Pod vedením pana Skopala se žáci dověděli o zvyku lití olova jak teoreticky tak prakticky.
7. Žáci V. B pod vedením paní učitelky Lorencové a AP Moravcové připravili pro všechny spolužáky živý Betlém.
8. Paní učitelka Bašová osvětlila oslavy svátků v Anglii a Americe. Žáci si procvičili anglická slovíčka a zazpívali si píseň „Rolničky, rolničky“ v angličtině.
9. Na devátém stanovišti se žáci se od paní učitelky Těšínské dověděli o tradicích krájení a okrajování jablka, pouštění loděk z ořechů, házení střevíce, adventního věnce a Barborky. Na závěr zahlédli i zlaté prasátko.
Vánoční barevné setkání se vydařilo. Poděkování patří všem, kteří se na jeho realizaci podíleli!!!
Mgr. Zdeňka Marková