O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Novinky Sva

Zájmový den na téma - Můj svět (jak vidím sám sebe)

Zájmový den na téma - Můj světDne 30. 9. 2020 proběhl na naší škole zájmový den. Vzhledem k prevenci šíření Covid - 19, byly všechny děti/žáci ve svých třídách. Za úkol měli namalovat např: postavu, sluníčko, auto, atd. z letáků nebo časopisů vystřihnout a nalepit obrázky, jak vidím sám sebe. Zapojila se fantazie, kreativita, nápady, šikovnost a především snaha všech dětí/žáků i třídních učitelů, učitelů a asistentů pedagoga. Výrobky se třídám velmi zdařily a byly vystaveny ve vestibulu naší školy. Všichni byli pochváleni a dostali sladkou odměnu.

Vypracovala: Lenka Maslikiewiczová

Číst dál: Zájmový den na téma - Můj svět

Návštěva dopravního hřiště

Návštěva dopravního hřištěV úterý 15. září 2020 si čtvrťáci užili slunečné dopoledne v areálu Svět záchranářů, tentokrát byla na programu dopravní výchova. Nejprve byly děti pozvány do vagónu vláčku, kde se učily poznávat základní dopravní značky a připomněly si povinnou cyklistickou výbavu. Následně určovaly značky instalované na hřišti, nechyběly malé odměny. Než byla dětem zapůjčena kola a koloběžky, páni policisté prošly s malými účastníky simulovaného silničního provozu všechny úseky trati a trénovali správné zařazování do pruhů, sledování semaforů a značek, dávání přednosti.

Číst dál: Návštěva dopravního hřiště

Školní akce - divadlo

Školní akce - divadloV pondělí 14.září 2020 navštívilo naší školu hudební divadlo "Kvítek Vítek" s pohádkou, "Jak vlašťovička na jih málem neodletěla", které se zúčastnila i naše třída II. B.
V průběhu pohádky měli žáci možnost, zapojit se do hledání zatoulané vlašťovka a pomoct jí odleťet spolu s ostatními za teplem na jih.
Všem se představení moc líbilo a užili si hodně zábavy.
Petra Trsová
asistent pedagoga

Číst dál: Školní akce - divadlo

Svět záchranářů

Svět záchranářůS žáky 1. stupně jsme navštívili 8. září Svět záchranářů, měli zde besedu zvanou „Svět rizik.“ Dozvěděli jsme se, jak se zachovat v nečekaných situacích, kdy hrozí nebezpečí nám, nebo někomu v našem okolí, jaké číslo máme vytočit v případě nebezpečí, a co říkat do telefonu. Také jsme si vyzkoušeli, jak se odebírají otisky prstů. Celá beseda byla velmi zajímavá.

AP Andrea Pokorná

Číst dál: Svět záchranářů

Plavčo III.B

Plavčo III.BOd 9. září jezdíme na plavání ZŠ Krušnohorská. Bazén je úžasný, moc nás to tam baví. Máme i hodného pana plavčíka a paní plavčici. Už teď se těšíme na další středu, až zase pojedeme..
TU Mgr. Lucie Parimuchová

Číst dál: Plavčo III.B

Učení hrou aneb učení není mučení

Učení hrou aneb učení není mučeníDne 1. června byla za přísných hygienických podmínek z důvodu Covid-19 otevřena naše škola. Bohužel jen první stupeň. Ostatní žáci se nadále vzdělávali formou distanční výuky. Ti, kteří navštěvovali školu vzdělávaly paní učitelky: L. Bauková, P. Brejchová, R. Ikriová a M. Ženíšková. Odpolední výuku zajistily paní vychovatelky: L. Dyndová, S. Moravcová a J. Rippelová. Žáci si netradičně procvičovali učivo formou her, soutěží, plněním kvízů a jinými zábavnými aktivitami.

Číst dál: Učení hrou aneb učení není mučení

Rozloučení s předškoláky

Rozloučení s předškolákyDěti z přípravných tříd PT C a PT D se tento školní rok 2019/2020 rozloučily netradičně. Závěrečná oslava proběhla na školní zahradě. Zúčastnili se téměř všichni rodiče. Paní učitelky předaly dětem širší slovní hodnocení, pochvaly, dárky a odměny. Společně jsme zavzpomínali na proběhlý školní rok.

Číst dál: Rozloučení s předškoláky

Závěr distanční výuky

Závěr distanční výukyProtože neslyšící žáky velmi bavily různé pokusy, které jsme dělali, tak jsem si na závěr roku připravila ještě jeden. Nafoukli jsme gumovou rukavici pomocí jedlé sody a octa. Všechny potřebné věci měl každý doma, a tak se mohli vrhnout k samotnému provedení. Kluci byli nadšení, pokus se oběma vydařil.

Tímto jsme ukončili školní rok, který byl vzhledem k mimořádné situaci o dost odlišný od běžného školního roku.

Číst dál: Závěr distanční výuky

Ročníkové práce žáků IX. B

Ročníkové práce žáků IX. BDne 8.6.2020 se žáci, učitelé a vedení školy sešli na prezentaci závěrečných ročníkových prací. Pečlivá příprava žáků a konzultace s vedoucími učiteli při realizaci jednotlivých prací vyústily ve zdárné předvedení schopností žáků. Vedení školy ocenilo vysokou úroveň a poděkovalo žákům i učitelům za jejich práci.

Číst dál: Ročníkové práce žáků IX. B

1.6.2020 – MDD

1.6.2020 – MDDPrvní den návratu žáků do školy na ně čekalo milé překvapení. Konalo se tradiční BAREVNÉ SETKÁNÍ – Pohádkový les. Tentokráte byl tzv. bezkontaktní. Každá skupina dětí si s sebou nesla svůj kyblík s barevnými křídami. Děti plnily zábavné úkoly na čtyřech stanovištích.

Číst dál: 1.6.2020 – MDD

Pracovní výchova z domova

Pracovní výchova z domovaNedílnou součástí distančního vzdělávání jsou i praktické činnosti z oblastí Výtvarné a Pracovní výchovy. V souladu s učebními plány, žáci VII. B průběžně dostávali úkoly, které plnili v domácím prostředí: např. příprava pokrmů, pěstování rostlin nebo práce s běžnými materiály. Bylo velice pěkné sledovat, jak se jednotliví žáci poprali s těmito „výzvami“ a také je hezky prezentovali formou fotografií nebo krátkých videí v chatové skupině třídy. 

Mgr. Petra Machalová

Číst dál: Pracovní výchova z domova

Pokus

PokusI v tomto složitém období jsme se v distanční výuce s neslyšícími žáky zabývali nejen rozšiřováním znalostí v oblasti matematiky, českého jazyk a jiných předmětů, ale vyučování jsme si zpestřili výrobou vlastních rámečků na obrázky, pečením a také pokusem.

Číst dál: Pokus

II.B - Velikonoce online

II.B - Velikonoce onlineLetošní Velikonoce jsme bohužel nemohli prožít tradičně, jako každý rok. Strávili jsme je všichni velmi neobvykle, a to v nouzovém stavu. Místo koledování vajíček museli být všichni doma, dle vyhlášení vlády. Ale ani to nás neodradilo od dobré nálady, a chutě prožít svátky hezky -v rámci možností. Barvili jsme doma vajíčka, vyráběli velikonoční a jarní výzdobu, a to vše jsme sdíleli přes náš společný chat v aplikaci Whats Up.
Andrea Pokorná

Číst dál: II.B - Velikonoce online

Jsme stále spolu

Jsme stále spoluVe II.B probíhá distanční výuka, učíme se s dětmi online přes videohovor v aplikaci Whats Up. Je skvělé, že se s žáčky můžeme vidět, komunikovat spolu, a učit se i takto na dálku. Procvičujeme si čtení, psaní, matematiku, a také učivo prvouky. S žáky komunikujeme i na společném chatu, kam zasíláme důležité odkazy, úkoly, fotky a obrázky. Všichni doufáme v brzký návrat do školy.
Mgr. Lucie Parimuchová

Číst dál: Jsme stále spolu

Výroba koláží dětí z třídy PS i jejich práce v době karantény

Výroba koláží dětí z třídy PS i jejich práce v době karanténySpolupráce s rodiči z třídy PS nadále výborně funguje. Přeposílají videa a fotografie dětí a také, jak s dětmi pracují. Jejich spolupráce nás velmi těší. Fungují hovory i videohovory s rodiči na WhatsAppu, kde poskytujeme i psychickou podporu, kde se zapojuje i kolegyně AP Mirka Vildumetzová. Jsme schopné odpovědět na jejich dotazy nebo nasměrovat či poradit, kam se mohou obrátit. Rodiče po dohodě posílají fotografie, z kterých jsem vytvořila koláže.

Číst dál: Výroba koláží dětí z třídy PS i jejich práce v době karantény

Velikonoce v karanténě s přípravným stupněm

Velikonoce v karanténě s přípravným stupněmI v této nelehké situaci spolupracujeme s rodiči i dětmi z přípravného stupně. Přes WhatsApp nám rodiče posílají krásná videa a fotografie, co s dětmi dělali o velikonočních svátcích. I přes postižení našich dětí se snažíme s nimi navazovat kontakt přes video hovory, kde se nám to velice dobře osvědčilo. Zároveň jsme psychickou oporou pro rodiče. Snažíme se co se dá.

Vypracovala: Mirka Vildumetzová

Číst dál: Velikonoce v karanténě s přípravným stupněm

Ani nouzový stav nás nezastaví

Ani nouzový stav nás nezastavíAni období nouzového režimu nám nezabránilo v pokračování ve výuce a činností spojených s jarem. Neslyšící žáci si podle instruktážního videa (natočeném v českém znakovém jazyce) dali klíčit luštěniny (čočku a hrách). Spolu s rodiči pozorovali změny – naklíčení. Oběma se vše vydařilo a klíčky úspěšně rostou dál.

Přejeme všem krásné jarní dny plné sluníčka a už se těšíme na návrat do školních lavic a opětovné setkání se spolužáky a kolegy.

DPP Petra Jelenová a neslyšící žáci

Číst dál: Ani nouzový stav nás nezastaví

Karnevalový rej v režii parlamenťáků

Karnevalový rej v režii parlamenťákůDne 20.02.2020 před jarními prázdninami si naši parlamenťáci přichystali pro své spolužáky z přípravných tříd, s-tříd a z celého prvního stupně maškarní karneval. Největší zastoupení masek měly přípravné třídy, které se rovněž podílely na výzdobě učebny. „Děkujeme za výpomoc “.

Po úvodním přivítání začal ten pravý rej masek. Žáci se velmi rychle zapojili do her a soutěží.

Číst dál: Karnevalový rej v režii parlamenťáků

Deskové hry

Deskové hryV měsíci únoru se konal turnaj deskových her, kde byla 3 družstva dle věku. Děti soutěžily ve stolním fotbálku, stavbě o nejhezčí hrad z kostek a soutěž v překážkové dráze. Všichni byli šikovní a navzájem si fandili a těší se další turnaj, kde budeme rozdávat sladkou odměnu.
Vypracovala: Mirka Vildumetzová

Číst dál: Deskové hry

REVOLUTION TRAIN

REVOLUTION TRAINDne 27.1.2020 se žáci 7., 8. a 9. ročníku zúčastnili návaznosti preventivního programu REVOLUTION TRAIN, jež vznikl se spolupráci s Národní protidrogovou centrálou a Policií České republiky. Žáci byli rozděleni do 5 pracovních policejních týmů, ve kterých každý pracoval na jiné pozici. Na interaktivní tabuli opět ožil příběh Zuzany a jejich kamarádů. Policejní týmy žáků hodnotily příběh z pohledu trestního práva a protidrogové prevence.

Číst dál: REVOLUTION TRAIN

Zájmový den na téma - zima

Zájmový den na téma - zimaDne 29. 1. 2020 proběhl na naší škole Zájmový den na téma zimní sporty.
Každá třída měla za úkol vytvořit nebo namalovat zimní sport, kde se zapojila fantazie, kreativita, nápady, šikovnost a především snaha všech dětí/žáků i učitelů a asistentů pedagoga. Výrobky se třídám velmi zdařily a byly vystaveny ve vestibulu naší školy. Při této výrobě si povídali o zimních sportech.

Číst dál: Zájmový den na téma - zima

Parlamenťáci organizovali „Piškvorkiádu“

Parlamenťáci organizovali „Piškvorkyádu“Žákovský parlament uspořádal dne 23.01.2020, již 5.ročník „Piškvorkiády“. Celkem se zúčastnilo deset žáků od V. do IX. třídy. O tom, že ve hře nerozhoduje věk, nýbrž taktika svědčí mimořádná účast ještě čtyř žáků z přípravné třídy, kteří si vedli skvěle. Po vysvětlení pravidel se mohlo začít hrát první kolo. Každý, kdo v tomto kole vyhrál alespoň jeden duel, postoupil do druhého kola.

Číst dál: Parlamenťáci organizovali „Piškvorkiádu“

Exkurze v učebním oboru cukrář

Exkurze v učebním oboru cukrářMotto:
Chystáme se do učebního oboru,
máme se ještě hodně co učit,… to dáme,….
Žáci 8. a 9. ročníku se zúčastnili exkurze v ISŠ Jesenice ve Středočeském kraji, kde se učí tradiční řemeslo s novými trendy. Učitelé praktického vyučování podporují individuální zájem žáků, tolik potřebný pro vstup na trh práce i osobní život.

Číst dál: Exkurze v učebním oboru cukrář

Vánoční putování

Vánoční putováníVánoční atmosféru jsme si užívali se žáky třídy S2 během procházky po našem městě a společně jsme obdivovali vánoční výzdobu Karlových Varů. Po cestě jsme také přispěli k vánoční výzdobě města a vlastnoručně vyrobenými andílky jsme ozdobili jeden ze stromečků na Mlýnské kolonádě. Poté jsme si prohlédli celou vyzdobenou lázeňskou kolonádu a podívali jsme se také na vánoční trhy. Při procházce jsme samozřejmě ochutnali léčivé prameny a neodolali jsme ani tradičním lázeňským oplatkám.
asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Vánoční putování

Vánoční oběd ve třídě S2

Vánoční oběd ve třídě S2Poslední předvánoční školní den jsme prožívali ve vánočním duchu. Abychom si ještě více přiblížili vánoční atmosféru, rozhodli jsme se připravit si sami slavnostní oběd. Společně s žáky jsme napekli řízky s bramborovými hranolky, připravili a vyzdobili slavnostní tabuli, pozvali hosty a pak už jsme si jen sedli a pochutnávali si …….
učitelka Lenka Černá, DiS.

Číst dál: Vánoční oběd ve třídě S2

Atletika do škol

Atletika do školVěděli jste, že žáci z Karlovarského kraje jsou nejobéznější a nejméně se hýbou? Ale žáci přípravných tříd a 1.stupně, dělají vše pro to, aby tuto statistiku nepotvrdili. V Měsíci listopadu jsme se dozvěděli s nadačním fondem Albert, jak se správně stravovat. Protože jsme se zapojili do projektu atletika do škol, tak v celém 1.pololetí běháme, skáčeme, plazíme se, házíme, posilujeme a i jinak protahujeme celé své tělo. Za to vše si poctivě lepíme nálepky. Koukněte, jak se nám plní.

Mgr. Michaela Ženíšková

Číst dál: Atletika do škol

Zdobení vánočního stromku

Zdobení vánočního stromkuŽáci IX. B byli dne 19. 12. 2019 na vycházce, kde obdivovali vánočně vyzdobené centrum Karlových Varů. K vánoční atmosféře přispěli vlastnoručním nazdobením jednoho ze smrčků před Mlýnskou kolonádou.
Mgr. Zdeňka Marková

Číst dál: Zdobení vánočního stromku

Parlamenťáci a Barevné vánočním setkání

Parlamenťáci a Barevné vánočním setkáníNa středečním setkání se naši parlamenťáci dohodli, že nabídnou pomocnou ruku při organizaci Barevného setkání, které se konalo dne 17.12.2019. Setkání mělo adventní nádech nejen atmosférou, ale i barvami do kterých byli žáci oblečeni. My parlamenťáci jsme si dali za úkol přiblížit ostatním spolužákům vánoční zvyky pomocí zábavného kvízu. Naším druhým stanovištěm byly stromečkové puzzle a jiné rébusy.

Číst dál: Parlamenťáci a Barevné vánočním setkání

Dárečky

DárečkyŽáci ze třídy 6.B vyráběli dárečky z různých materiálů (keremacická hlína, přírodní materiál, korálky ...). V keramické dílně jsme vyzkoušeli novou techniku burelování. Výrobky se nám nám moc povedly, potěšily nejen rodiče, ale i sponzory.
AP Darina Filová

Číst dál: Dárečky

Předvánoční posezení

Předvánoční posezeníDne 12.12.2019 měla třída přípravného stupně vánoční besídku a posezení s rodiči. Povídali jsme si a předávali různé informace o dětech. Bylo velmi zajímavé a přínosné, jak porozumět těmto dětem. Připravili jsme sladké občerstvení s kávou a děti od nás dostaly drobné dárečky. Také jsme se zúčastnili výzdoby vánočních stromků ve městě, kde jsme to spojili i s prohlídkou vánoční výzdoby. Toto posezení se nám velmi líbilo a domluvili jsme se na dalších schůzkách.
Zapsala: Mirka Vildumetzová.

Číst dál: Předvánoční posezení

Vánoční posezení ve třídě S2

Vánoční posezení ve třídě S2V prosinci se celá třída S2 i s vyučujícími a rodinnými příslušníky sešla, aby společně oslavila blížící se vánoční svátky. Žáci si připravili zábavné pásmo říkanek, koled, písniček a tanečků s vánoční tématikou. Pro rodiče a hosty bylo připraveno příjemné posezení u ozdobeného stromečku, s cukrovím a kávou. Došlo i na překvapení pod vánočním stromkem.

Číst dál: Vánoční posezení ve třídě S2

Předvánoční období v PT D

Předvánoční období v PT DPoslední měsíc v roce jsme si v přípravné třídě PTD moc užili. Povídali jsme si o Vánocích, četli adventní příběhy, vyráběli dárky, pekli cukroví a vyzdobili si třídu pěknými výrobky a obrázky. Jedno dopoledne jsme strávili v knihovně, kde paní knihovnice dětem vyprávěla
o narození Ježíška a zpívala s dětmi koledy. Také jsme se byli projít na po vyzdobeném městě a na vánočních trzích ozdobili stromeček. S velkou pílí děti nacvičily vánoční pásmo, které předvedly rodičům na besídce.
Zapsala: Radmila Hricková

Číst dál: Předvánoční období v PT D

Vánoční aranžování 2019

Vánoční aranžování 2019Žáci VIII. a IX. třídy zúčastnili soutěže Vánoční aranžování 2019 v Jesenici u Rakovníka a to dne 11.12. 2019. Odjezd se uskutečnil od budovy školy ve Svahové 26, v 7:00 hodin ráno mikrobusem. V 8:00 hodin byla soutěž ve Vánočním aranžování oficiálně zahájena paní ředitelkou. Místem konání soutěže byl Kulturní dům Jesenice. Žáci ISŠ připravili občerstvení pro všechny soutěžící. Žáci a žákyně pracovali ve družstvech, ale i jako jednotlivci.

Číst dál: Vánoční aranžování 2019

Předvánoční čas

Předvánoční časObdobí adventu je přípravou na nadcházející sváteční dny, a tak jsme se vydali se žáky neslyšícími a žáky ze třídy S4 tuto atmosféru užít.
Viděli jsme krásný dřevěný betlém, nádherně vyzdobené obchody, vánoční stromy a také obří vánoční čepici. A protože venku byla zima, šli jsme společně do obchodního domu, kde jsme si dali teplý čaj a k tomu zákusek. Vánoční atmosféra na nás dýchala na každém kroku.

Číst dál: Předvánoční čas

Mik, Miku, Mikuláš přišel s čertem v pravý čas

Mik, Miku, Mikuláš přišel s čertem v pravý časV pátek 6.12.2019 již tradičně na naši školu zavítal Mikuláš se svým doprovodem – anděly, čerty a s nadílkou pro všechny školáky. Před tím si museli žáci nadílku zasloužit tak, že prošli pekelnou cestou k samotnému Luciferovi, kde jim byly pozemské hříchy sečteny. A protože naše peklo bylo výjimečné, navrátilo zpět žáky na zem, rovnou k Mikuláši. Ten si pak poslechl písničky a básničky, pochválil hodné žáky, pokáral nezbedníky a všem poděkoval za hezké vystoupení.
Vypracovala: Mgr. Ladislava Bauková

Číst dál: Mik, Miku, Mikuláš přišel s čertem v pravý čas

VÁNOČNÍ BESÍDKA TŘÍDY PTC

VÁNOČNÍ BESÍDKA TŘÍDY PTCDne 12. 12. 2019 si připravila třída PTC vánoční besídku. Děti nacvičily pásmo koled, básní, tanečků a oblékly se do čertovských masek. Předvedly, co všechno se již naučily. Na závěr daly rodičům přání a dárek z keramiky.
Všichni jsme měli radost z velké účasti rodičů a vedení naší školy.

tř. uč. Dana Ondrejcsiková

Číst dál: VÁNOČNÍ BESÍDKA TŘÍDY PTC

GLOBAL MONEY WEEK

GLOBAL MONEY WEEKSvětový týden vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti vyhlásil pro rok 2020 hlavní téma s mottem: „Uč se, šetři, vydělávej!“

Naše škola se připojí dne 25. března 2020 (st) a zve všechny žáky na BAREVNÉ SETKÁNÍ. Barvou bude modrá a tématem – finanční gramotnost.

Číst dál: GLOBAL MONEY WEEK

Vánoce zavoní, zvoneček zazvoní.

Vánoce zavoní, zvoneček zazvoní.Půjdeme ozdobit vánoční stromek,
Vánočně vyzdobit celičký domek.
Hvězdičku, kouličku a řetízek zlatý, sněhové vločky z běloučké vaty.

 

Vánoce se blíží a i děti ze třídy S1 se s nadšením zapojili do výzdoby třídy, výroby keramických dárečků pro rodiče a hlavně pomáhali zdobit stromeček, který krášlí vstupní prostory naší školy. Prý aby nás Ježíšek našel.

AP L. Dyndová

Číst dál: Vánoce zavoní, zvoneček zazvoní.

SPOLUPRÁCE S RODIČI

SPOLUPRÁCE S RODIČIPro třídu PT C si připravila maminka M. Novotná ukázku výroby mýdla z kozího mléka. Děti si pak mohly samy vyrobit mýdlo pro maminku na Vánoce.

tř. uč. Dana Ondrejcsiková

Číst dál: SPOLUPRÁCE S RODIČI

DEN S HENDICAPEM V KV ARÉNĚ

DEN S HENDICAPEM V KV ARÉNĚZačátkem měsíce prosince jsme se s třídou S2 zúčastnili mezinárodního dne osob se zdravotním postižením, konaným v areálu KV Arény v Karlových Varech. Pro všechny přítomné, tedy i pro žáky naší školy, byl připraven zábavný program, který moderoval známý moderátor Jakub Ouvín z „TV Óčko“. Děti si mohly vyzkoušet slalom na invalidním vozíku, lukostřelbu, zahrát si stolní tenis či si vyzkoušet asistenci s handicapovaným plavcem v bazénu.

Číst dál: DEN S HENDICAPEM V KV ARÉNĚ

Zdravá pětka

Zdravá pětkaDne 2. 12. 2019 měli žáci 6. a 7. ročníku přednášku na téma zdravé výživy. Připomněli si jak se správně stravovat a zároveň si vyzkoušeli připravit pár pokrmů jako např.: smoothie bowl s lesním ovocem, kuskus s medem a oříšky nebo také sendvič s rajčaty a mozzarelou.
Žáci ohodnotili vše na jedničku.

Zpracovala AP Simona Moravcová

Číst dál: Zdravá pětka

Zdravá pětka

Zdravá pětka- účastnili jsme besedy o zdravém jídle, ochutnávali se zavřenýma očima ovoce a zeleninu. Dozvěděli jsme se, kolik obsahuje jaký nápoj cukru, co je zdravé jídlo a co ne. Moc nás to bavilo. II. B. Andrea Pokorná

Číst dál: Zdravá pětka

Vánoce

VánoceVánoce, Vánoce přicházejí... Moc se na ně těšíme, a proto pracujeme na dárečkách pro své blízké, abychom jim udělali radost. Krásné prožití vánočních svátků přejí "druháci"!
Mgr. Lucie Parimuchová

Číst dál: Vánoce

SOŠ STAVEBNÍ KARLOVY VARY

SOŠ STAVEBNÍ KARLOVY VARY21. 11. 2019 se vycházející žáci ze 7., 8. a 9. ročníku vydali s učiteli Mgr. Zdeňkou Markovou a Mgr. Jindřichem Pelcem na exkurzi. Navštívili STŘEDNÍ ODBORNOU ŠKOLU STAVEBNÍ, p.o., která se nachází na náměstí Karla Sabiny v Karlových Varech. Žáci navštívili dílny zámečníků, elektrikářů, truhlářů, instalatérů a zedníků. Byli podrobně seznámeni s tříletým oborem skupiny E: Zednické práce, kde výuka trvá 3 roky. Učí se zde běžné stavební práce jako je zdění zdi, příček, příprava výroby malt a betonů.

Číst dál: SOŠ STAVEBNÍ KARLOVY VARY

Barvy podzimu na „ Svahovce“

Barvy podzimu na „ Svahovce“Od 14. - 18. října se uskutečnil v budově školy ZŠ Svahová projektový týden s názvem „BAREVNÝ PODZIM“. Místo běžného vyučování v lavicích prožili žáci a žákyně naší školy INSPIRATIVNÍ TÝDEN. V rámci vyučování jednotlivé třídy shromažďovaly všechny informace a poznatky o tomto ročním období, zpívalo se, hrály se výukové hry, byly vytvářeny prezentace a krásné podzimní fotografie. Projekt zasahoval do všech předmětů. Cíle projektového týdne byly splněny :o).

Číst dál: Barvy podzimu na „ Svahovce“

Andělský Fler jarmark a návštěva knihovny

Andělský Fler jarmark a návštěva knihovnyVe středu 20. listopadu se v Krajské knihovně uskutečnil Andělský jarmark s bohatou nabídkou rukodělných výrobků a dílniček pro děti, spoustou nápadů na tvoření a vyrábění. A proč Andělský? „Andělé, co tě ochraňují, jsou lidi, tak jako my.“
K vidění byla i spousta andělů, vánočních dekorací a různých stánků se zbožím všeho druhu.

Číst dál: Andělský Fler jarmark a návštěva knihovny

Turnaj v pexesu - činnost školního parlamentu

Turnaj v pexesu - činnost školního parlamentuVe čtvrtek 14. listopadu 2019 se uskutečnila akce školního parlamentu „Turnaj v pexesu“. Soutěž byla vyhlášená pro přípravný stupeň, celý první stupeň a speciální třídy. Žáci byli rozděleni do dvojic, kde si potrénovali bystrost, paměť, ale i smysl pro fair play hru. Všichni měli možnost poměřit své síly mezi sebou, ale samozřejmě vyhráli jen ti nejlepší. A jak vše dopadlo? První místo vybojovala Elena T. z IV.B. Druhé místo bylo uděleno Simoně M. z III.B, třetí místo získala Nikola P. z S4.

Číst dál: Turnaj v pexesu - činnost školního parlamentu

Barevné setkání 23. 10.

Barevné setkání 23. 10.Dne 23. 10. 2019 proběhlo Barevné setkání s tématem HALLOWEEN. Barvou dne byla oranžová, červená a hnědá a navazovalo na projektový týden věnovaný podzimu. Po úvodním přivítání žáků a hodnocení dosavadního chování a prospěchu čekalo na žáky překvapení na devíti stanovištích:

Číst dál: Barevné setkání 23. 10.

Když pes pomáhá žít

Když pes pomáhá žítV Pátek 25.10.2019 nás navštívili čtyřnozí kamarádi ze spolku „Když pes pomáhá žít“ se svými majiteli. Proběhli ukázky z canisterapie a zásad, jak se máme ke psům chovat. Všichni jsme si to užili, jak můžete vidět ve fotogalerii.

Mgr. Michaela Ženíšková

Číst dál: Když pes pomáhá žít

II.B v knihovně

II.B v knihovněS II.B navstěvujeme pravidelně jednou měsíčně knihovnu v Tuhnicích. Zde máme pokaždé připravenou besedu s paní knihovnicí na zajímavé aktuální téma, soutěžíme ve vyhledávání knížek podle abecedy, posloucháme pohádky, a malujeme si. Máme možnost prohlížet si knížky a časopisy, a také si pravidelně každý z nás půjčuje z knihovny jednu knížku, kterou si poté necháváme ve škole, a o přestávkách si je pročítáme, a prohlíížíme. Pracujeme s knížkami i v hodinách českého jazyka.

Mgr. Lucie Parimuchová

Číst dál: II.B v knihovně

Vycházka II.B

Vycházka II.BII.B - Při hodině prvouky jsme se vydali na vycházku, při které jsme poznávali okolí školy a důležitá místa v Karlových Varech. Během poznávání lázeňské kolonády, hotelu Thermál, Ruského kostela, sochy Prezidenta T.G.M. a jiného, jsme si všímali i podzimních změn v přírodě. Pozorovali jsme, a pojmenovávali stromy. Řekli jsme si během cesty podzimní báseň Vítr, a také zazpívali písničku Vyletěl si pyšný drak.

Andrea Pokorná

Číst dál: Vycházka II.B

Návštěva MINI ZOO ve Staré Roli

Návštěva MINI ZOO ve Staré RoliV rámci projektového dne jsme se – třída IV.B s třída S4 – vypravili do Mini zoo. Vzali jsme s sebou kaštany, které děti nasbíraly a také suché pečivo. 

Prohlédli jsme si zvířata nejen uvnitř budovy – nejvíce tam bylo rybiček, ale také zvířata exotická jako opice, papoušci, hadi a želvy – ale i ve venkovním výběhu. Tam spolu skotačily kozy, králíci spokojeně přežvykovali seno, sova bedlivě sledovala každý náš krok a v úplně zadním kotci z boudičky vykukovala liška.

Číst dál: Návštěva MINI ZOO ve Staré Roli

Soutěž ve školní družině speciální

Soutěž ve školní družině speciálníPodzim je obdobím pouštění draků. Žáci třetího a čtvrtého oddělení školní družiny si na školní zahradě připomněli tento čas symbolicky. Než draka vypustime, musíme ho pořádně nakrmit. A že spolykal míčkû! V galerii se můžete podívat, jak nám to šlo.
Martina Šambergerová

Číst dál: Soutěž ve školní družině speciální

Podzimní pečení ve třídě S2

Podzimní pečení ve třídě S2V rámci Projektového týdne „ Barva podzimu na Svahovce", jsme měli ochutnávku podzimního ovoce a společné pečení v naší školní kuchyňce. Rozhodli jsme se upéci „HALLOWEENSKÉ NETOPÝŘÍ MAFINY“. Mafiny jsme vylepšili lámanou čokoládou a ozdobili do podoby netopýrů. Po dopečení jsme poseděli nad hrnkem teplého čaje a voňavou dobrůtkou.
učitelka Lenka Černá

Číst dál: Podzimní pečení ve třídě S2

Po stopách Heinricha Mattoniho

Po stopách Heinricha MattonihoV měsíci říjnu si VIII. B prohlédla svou vystavenou výtvarně-historickou práci v prostorách lázní Kyselka, kterou obohatila část expozice škol u zachovalé stáčírny minerální vody. Prohlédla si Muzeum v domě Löschner a seznámila s dobovými předměty značky Mattoni. Žáci společně ověřovali znalosti z historie z období vzniku této významné firmy související s osobností Heinricha Mattoniho, jež se zapsal významně do historie našeho města.
Mgr. Lucie Haaková

Číst dál: Po stopách Heinricha Mattoniho

Stmelovací pobyt v přírodě - RADOŠOV 2019

Stmelovací pobyt v přírodě - RADOŠOV 2019Ve dnech 17 - 19. září 2019 proběhl další ročník stmelovacího pobytu Radošov 2019. Pobytu se zúčastnilo celkem 19 žáků naší školy, převážně ze speciálních tříd, ale také žáci 1. a 2. stupně. Ubytovaní jsme byli opět v kempu Ontário v Radošově, v chatkách. Na obědy jsme docházeli do nedaleké restaurace Na Špici, jinak jsme si stravování zajistili sami, v kuchyňce kempu.

Číst dál: Stmelovací pobyt v přírodě - RADOŠOV 2019

Zájmový den

Zájmový denDne 25.9.2019 se konal Zájmový den. Žáci měli za úkol vytvořit draka z jakéhokoliv dostupného materiálu. Mohl být použit i přírodní materiál. Za krásné výrobky a splněný úkol dostali všichni žáci odměnu. Pochutnali si i na pečených a voňavých vuřtech, i když jen v troubě, jelikož nám nepřálo počasí.
Poděkování patří všem zúčastněným a žákům za náročnost, fantazii a krásné výrobky.
Lenka Maslikiewiczová

Číst dál: Zájmový den

27. 6. 2019 – BAREVNÉ SETKÁNÍ

27. 6. 2019 – BAREVNÉ SETKÁNÍDne 27. 6. 2019 se konalo BAREVNÉ SETKÁNÍ. Barvami dne byly červená, zelená, žlutá a modrá. Žáci plnili zábavné úkoly na pěti stanovištích pohádkového lesa:
1. Šašek – plnění zábavných pohybových úkolů.
2. Perníková chaloupka – obrázkové čtení a kreslení.
3. Pipi – pohybové a vědomostní úkoly.
4. Křemílek – skládání puzzlů.
5. Malování na obličej – výběr motivu.

Číst dál: 27. 6. 2019 – BAREVNÉ SETKÁNÍ

Česká spořitelna – exkurze

Česká spořitelna – exkurzeDne 25. 6. 2019 se žáci a žákyně devátého ročníku ZŠ a SŠ Karlovy Vary, příspěvková organizace, Vančurova 83/2, odloučené pracoviště Svahová 26 zúčastnili exkurze v České spořitelně, a.s., T. G. Masaryka 14, v Karlových Varech. Navštívili místnost bezpečnostních schránek, nově zrekonstruované zázemí pracovníků banky a dověděli se zajímavosti z oblasti finanční gramotnosti (založení účtu, studentský účet, platební karty, vklady a výběry hotovosti, poskytování úvěrů, hypotéky, bezpečnostní schránky…).

Číst dál: Česká spořitelna – exkurze

ORIENTAČNÍ BĚH vycházejících žáků dne 25. 6. 2019

ORIENTAČNÍ BĚH vycházejících žáků dne 25. 6. 2019Tradiční „Orientační běh vycházejících žáků“ proběhl dne 25. 6. 2019. Na vyznačené trase lázeňskými lesy prověřili žáci své znalosti z historie a současnosti Karlových Varů. Trasa vedla od školy na Sokolské hřiště, odtud do kopce po Rohanově cestě, kde na poslední odbočce před Fibichovou chatou odbočila doprava a pokračovala strmě dolů ke Smrkovému srubu. Poté po Lesmistrově cestě zpět ke škole.

Číst dál: ORIENTAČNÍ BĚH vycházejících žáků dne 25. 6. 2019

Edubus a Centrum zvířat

Edubus a Centrum zvířatCelkem 18 žáků ze ZŠ Svahová se v měsíci červnu zúčastnilo exkurze do Edubusu a do Centra zvířat ve Staré Roli. Edubus byl speciální výukově zaměřený autobus, ve kterém si žáci měli možnost ve dvojicích vyzkoušet práci s Ozobotem. To byl malý robot, který pracoval podle nejrůznějších pokynů. Žáky tato činnost velice zaujala.

Číst dál: Edubus a Centrum zvířat

Dětské dopravní hřiště

Dětské dopravní hřištěVe čtvrtek dne 20.6.2019 ráno třídy S1, S2 a S3 odjely autobusem do areálu Světa záchranářů, kde je součástí také moderní dopravní hřiště. Je situováno v příjemné lokalitě pod lesem, vedle sportovní haly. Na dopravním hřišti jsme se naučili orientovat na křižovatkách v různých dopravních situacích a především to, jaká pravidla platí pro chodce a cyklisty.

Číst dál: Dětské dopravní hřiště

Umíme to s počítačem

Umíme to s počítačemDne 28. 5. 2019 se konalo v Chodově krajské kolo soutěže: „Umíme to s počítačem.“ Žákyně druhého stupně Sandra Holíková a Tiffany Miková a si poměřovaly své znalosti a dovednosti z práce s PC s dalšími soutěžícími. Umístily se na pěkném šestém místě. Děkujeme za reprezentaci naší školy a gratulujeme!
Organizátor akce D. Dimov

Číst dál: Umíme to s počítačem

Rozloučení s předškoláky

Rozloučení s předškolákyV pondělí 10. 6. 2019 se setkaly děti z tříd PTC a PTD, aby slavnostně oslavily odchod z přípravné třídy do 1. třídy ZŠ. Každý předškolák byl pasován na školáka, dostal pamětní list a sladkost. Společně jsme si zazpívali a zavzpomínali na proběhlé akce, výlety, různé závody, společné aktivity i samostatnou práci v lavicích. Všem přejeme v první třídě hodně úspěchů.
Zapsala: Radmila Hricková

Číst dál: Rozloučení s předškoláky

Lesní pedagogika

Lesní pedagogikaV pondělí dne 17. 6. 2019 jsme se žáky třídy S2 a přípravných tříd navštívili obec Kyselka, s cílem poznat les v rámci Lesní pedagogiky. Do Kyselky jsme s dětmi jeli autobusem a na místě se nás ujala pracovnice společnosti Vojenské lesy a statky, s. p., Vojenského újezdu Hradiště, která nám dělala průvodkyni. Ta nás provedla místní lesem, seznámila nás s jeho pestrostí a krásou. Žáci les poznávali všemi svými smysly a skutečně poznávali další a další nové věci.

Číst dál: Lesní pedagogika

Výlet třídy S2 do Chebu

Výlet třídy S2 do ChebuŠkolní rok jsme zakončili výletem do Galerie výtvarného umění a Retromuzea v Chebu. Žáci si zde mimo jiné vyslechli přednášku a shlédli interaktivní výstavu na téma „ZOO Praha“. Seznámili se tak s různými zvířaty, shlédli tematickou pohádku o zvířátkách a tvořili papírové želvičky. Výlet jsme společně ukončili sladkou tečkou v cukrárně.
Asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Výlet třídy S2 do Chebu

Maminkovská besídka v S2

Maminkovská besídka v S2Začátkem června jsme v naší třídě S2 pořádali besídku věnovanou maminkám. Žáci nacvičili zábavní pásmo písniček, básniček, tanečků a cvičení s hudbou. Pro maminky jsme také upekli vynikající koláč, vyrobili drobné dárečky a portfolia výtvarných prací. Besídku jsme společně zakončili posezením u kávy.
učitelka Lenka Černá, DiS.

Číst dál: Maminkovská besídka v S2

Městská knihovna

Městská knihovnaV měsíci červnu jsme navštívili Městskou knihovnu v Tuhnicích. Prožili jsme zde spoustu legrace a zábavy při besedě. Měli jsme možnost prohlížet si knihy, a zahrát si zajímavé hry. Moc se nám tam líbilo a těšíme se, až se tam v září zase vrátíme.
Andrea Pokorná, asist.pedagoga

Číst dál: Městská knihovna

Výlet do Chebu

Výlet do Chebu28.5. jsme s I.B jeli na třídní výlet do Chebu. Navštílili jsme zde galerii a retro muzeum. Měli jsme krásné slunečné počasí, proto jsme se osvěžovali ledovou tříští a zmrzlinou. Každý jsme si přivezli z výletu nějaký upomínkový předmět. Největší zážitek jsme měli z jízdy vláčkem. Moc se nám výlet líbil a už se těšíme, až pojedeme na další.
Mgr. Lucie Parimuchová

Číst dál: Výlet do Chebu

Jedenáctý ročník soutěže O NEJCHUTNĚJŠÍ POLÉVKU

Jedenáctý ročník soutěže O NEJCHUTNĚJŠÍ POLÉVKUDne 30. 5. 2019 se konala již tradiční soutěž O NEJCHUTNĚJŠÍ POLÉVKU. Výsledky snažení hodnotili žáci PT C, PT D, S2 (2.,4.,5.), S3 (8.,9.,10.), S4 (6., 9.,10.), I.B, II.(1.,2.,3.,), IV.B, V.B a učitelé, vychovatelé, asistenti a správní zaměstnanci.

Číst dál: Jedenáctý ročník soutěže O NEJCHUTNĚJŠÍ POLÉVKU

Umíme to s počítačem – školní kolo

Umíme to s počítačem – školní koloDne 21. 5. 2019 se konalo školní kolo soutěže: Umíme to s počítačem. Žáci a žákyně druhého stupně naší školy si prověřovali znalosti z práce s PC. Na prvním místě se umístila Sandra Holíková ze třídy VII. B, na druhém místě Ladislav Granec z IX. B, na třetím místě Tiffany Miková a Vanesa Tara Makulová, obě z VIII. B a na čtvrtém místě Natálie Bogdáňová ze třídy VI. B. Vítězové školního kola postupují do krajského kola, které se bude konat 28. 5. 2019 v Chodově. Všem zúčastněným blahopřeji a děkuji za předvedené znalosti a vědomosti. Organizátor akce D. Dimov

Číst dál: Umíme to s počítačem – školní kolo

Botanická zahrada Bečov

Botanická zahrada BečovV květnu se žáci naší školy, v rámci plnění EVVO, zúčastnili interaktivní exkurze do Botanické zahrady Bečov. Pro žáky I. stupně a tříd S1 a S2 byl připraven vzdělávací program „Jmenuji se strom“. Pro žáky II. stupně a třídy S3 a S4 program „Zázračná moc bylinek“. Netradiční a zábavnou formou se žáci seznámili se stavbou a biologií stromů, jejich druhy a účinky bylinek. Také si měli možnost prohlédnout stoleté stromy, které vysázel původní majitel zámku Bečov.

Číst dál: Botanická zahrada Bečov

Sportovní hry Mariánské Lázně

Sportovní hry Mariánské LázněVe středu dne 29.5.2019 jsme se ráno, za deštivého počasí, vydali mikrobusem zasportovat si do Mariánských Lázní. Krajského kola sportovních her pro ZŠ speciální se zúčastnily třídy S1, S2 a S4. Vzhledem k nepříznivému počasí uspořádali organizátoři sportovní hry v tělocvičně školy. Disciplíny byly pestré a zajímavé. Nejvíc se dětem líbil slalom na koloběžkách a závody na opičí dráze.

Číst dál: Sportovní hry Mariánské Lázně

Letiště Karlovy Vary

Letiště Karlovy Vary13. května jsme navštívili s neslyšícími žáky ze třídy II. (1.,2.,3.) Letiště v Karlových Varech. S odborným výkladem jsme si mohli projít a prohlédnout letiště od vstupní haly až po technické zázemí. Dozvěděli jsme se historii letiště a spoustu zajímavých věcí, které se týkaly pasové a celní kontroly a údržby celého areálu.
Nejvíce nás zaujala akrobatická letadla umístěna v hangáru, tankovací stanice a stroje, které zabezpečují plynulý provoz karlovarského letiště.
Petra Jelenová

Číst dál: Letiště Karlovy Vary

Besídka PTC

Besídka PTCTřída PTC si připravila ke Dni matek besídku. Děti zarecitovaly básně, zazpívaly písně a zacvičily si s hudbou. Krásně vyzdobenou třídou, dobrou náladou a dárečkem, tím jsme se s rodiči rozloučili.
učitelka Dana Ondrejcsiková

Číst dál: Besídka PTC

Opičí dráha

Opičí dráhaV pondělí 1. dubna 2019 proběhlo na naší škole již tradiční školní kolo v Opičí dráze. Zúčastnily se ho děti z přípravných tříd z Vančurovy i Svahové ulice. Děti měly za úkol překonat v co nejkratším čase sestavenou překážkovou dráhu. Za hlasitého povzbuzování jednotlivci postupně s nadšením běhali a překonávali překážky. Za své výkony byli odměněni všichni diplomem a malou sladkostí, na tři nejrychlejší v každé kategorii čekala ještě i věcná odměna.
Zapsala: Radmila Hricková, DiS.

Číst dál: Opičí dráha

Příjemné dopoledne v Lázních V.

Příjemné dopoledne v Lázních V.V březnu se žáci třídy S2 zúčastnili relaxačního pobytu v Lázních V. Všichni jsme relaxovali ve vířivce a masážním bazénku. Po dovádění v bazénku jsme se všichni přemístili do McDonaldu, na oslavu 12-tých narozenin spolužáka Miloše Sýkory.
učitelka Lenka Černá, Dis.

Číst dál: Příjemné dopoledne v Lázních V.

Divadlo Kvítek Vítek

Divadlo Kvítek VítekNa jaře nás navštívilo divadélko „ Kvítek Vítek“. Děti měly velkou radost a některé děti si s Kvítkem Vítkem i zahrály. V dětském představení jsme viděli, jak se probouzí příroda ze zimního spánku a jak žijí zvířátka v lese. Dětem se představení moc líbilo, dokonce si i zazpívaly a nakonec se rozloučily velikým potleskem.
Asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Divadlo Kvítek Vítek

Přírodovědná vycházka

Přírodovědná vycházkaKaždý na to kouká, civí.
Na jaře se dějí divy -
rozkvete vždy jeden pán.
Víte který? Tulipán.

Krásné jarní počasí nás vylákalo na přírodovědnou vycházku. Pozorovali a poznávali jsme přírodu v tomto krásném období plném barevných květů. Vyzkoušeli jsme v praxi mobilní aplikaci PLANTNET, která nám pomohla při určování názvu květin, které jsme neznali. Žáci si aplikaci sami vyzkoušeli a moc se jim líbila.

Číst dál: Přírodovědná vycházka

Březen – měsíc knihy

Březen – měsíc knihyŽáci speciálních tříd si ve školní družině v rámci měsíce knihy vyrobili krásné záložky do knihy, seznámili se se zajímavými knihami v knihovně a tento měsíc završili jednoho odpoledne kvízy a soutěžemi, kdy měli prokázat znalost českých i světových pohádek. Z toho, jak děti správně a s nadšením odpovídaly na soutěžní otázky, bylo znát, že pohádky a pohádkové postavy znají a mají je velmi rády. Cílem soutěže bylo v dětech vzbudit zájem o čtení knih, a to se, dle ohlasu dětí, opravdu podařilo.
Za ŠD M. Šambergerová

Číst dál: Březen – měsíc knihy

V I.B tříděV I.B třídě se vzděláváme především formou hry, učení nás pak více baví. Soutěžíme, a snažíme se být lepší a lepší. Už počítáme do 5, a umíme krásně číst dlouhé věty.
Mgr.L.Parimuchová

Číst dál: V I.B třídě

V měsíci dubnuV měsíci dubnu jsme navštívili „Svět záchranářů.“ Věnovali se nám jak policisté, tak i záchranáři a hasiči. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací z jejich každodenní praxe. Vyzkoušeli jsme si, jaké to je být za mřížemi, nebo jak se vyšetřuje pacient v sanitce. Procvičili jsme si důležitá telefonní čísla, a diskutovali o tom, jak se chovat v nebezpečných situacích, a jak těmto situacím předcházet. Moc se nám akce líbila, příští rok půjdeme rádi znovu.

Mgr. Lucie Parimuchová
Asist.ped. Andrea Pokorná

Číst dál: V měsíci dubnu

Barevné setkání – finanční gramotnost

Barevné setkání – finanční gramotnost27. 3. 2019 Karlovy Vary

Dne 27. 3. 2019 se žáci ZŠ a SŠ Karlovy Vary, p. o., Vančurova 83/2, odloučená škola Svahová 26 zúčastnili GLOBAL MONEY WEEK - Světového týdne vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti, projektu, který je na mezinárodní úrovni organizován od roku 2012. Hlavní téma roku 2019 je motto: „Uč se, šetři, vydělávej“. Česká republika se na národní úrovni angažuje svými aktivitami potřetí.

Číst dál: Barevné setkání – finanční gramotnost

Porcelánová školička

Porcelánová školičkaV polovině března se naše třída S2 vydala autobusem do nedaleké Nové Role, aby navštívila porcelánku Thun. V tamní „porcelánové školičce“ si žáci sami ozdobili pohádkovými postavičkami porcelánové mističky a seznámili se s následným procesem vypalování porcelánu v peci.
asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Porcelánová školička


Výstava Pat a Mat

Výstava Pat a MatDne 13. března 2019 navštívily všechny speciální třídy i s přípravným stupněm interaktivní výstavu v Karlovarském muzeu, věnovanou pohádkovým postavičkám Pat a Mat. Žáci si mohli prohlédnout ukázky z oblíbeného seriálu, seznámit se s autory, plnit zajímavé úkoly a navrhnout si vlastní vtipnou scénku.
učitelka Lenka Černá

Číst dál: Výstava Pat a Mat

Návštěva čističky odpadních vod

Návštěva čističky odpadních vodDne 12. března jsme navštívili s neslyšícími žáky ze třídy II.(1., 2., 3.) čističku odpadních vod v Karlových Varech. Přestože nám počasí moc nepřálo, i tak jsme se vydali na tuto zajímavou exkurzi.
Nejdříve jsme shlédli video o všech částech čističky a posléze jsme i těmito částmi prošli. Dozvěděli jsme se spoustu užitečných informací o odpadních vodách a hlavně o procesu přeměny špinavé vody na čistou.

Číst dál: Návštěva čističky odpadních vod

Policejní psovodi ve škole

Policejní psovodi ve školeVe středu 13. 2. 2019 se žáci tříd naší školy setkali s psovody Policie České republiky, kteří nás ve škole navštívili. Ukázali nám práci dvou policejních psů, plemene německý ovčák. Psovodi nám předváděli ukázky vyhledávání pachatelů, věcí, nebezpečných látek a drog podle pachových stop. Všechny ukázky byly doprovázeny odborným výkladem, který byl profesionálně přizpůsoben dětem. Pro děti byla přednáška s ukázkami velmi zajímavá a se zatajeným dechem sledovaly práci cvičených psů.

Číst dál: Policejní psovodi ve škole

Divadlo Letadlo

Divadlo LetadloDne 5. 3. 2019 do naší školy opět „přiletělo“ Divadlo Letadlo. Tématem pro divadelní vystoupení bylo roční období JARO.
Velice pěkně připravené kostýmy, písně a básně zaujaly všechny děti. Každý měl možnost si v divadle zahrát nějakou roli. Odcházeli jsme s pocitem pěkně stráveného času. Těšíme se na další divadlo. Děti z přípravné třídy, speciální třídy a 1. stupeň ZŠ.

učitelka Dana Ondrejcsiková

Číst dál: Divadlo Letadlo

Kuchtíci se zdokonalují

Kuchtíci se zdokonalujíTřída V.B se zdokonaluje ve svých kuchařských a matematických dovednostech. Tentokrát jsme dostali chuť na bramboráčky. Žáci si vyhledali recept na internetu a zašli jsme společně nakoupit suroviny na přípravu bramboráků. Při nákupu museli žáci vyhledat na obalech hmotnost zboží a také spočítat odhad ceny, kolik nás nákup surovin bude stát. Vše zvládli perfektně a odměnou jim bylo chutné jídlo, které si společně připravili.

Zapsala: Darina Filová

Číst dál: Kuchtíci se zdokonalují

Stavíme naše město

Stavíme naše městoTento školní rok se přípravné třídy zapojily do projektu Malá technická univerzita. Během měsíce října a listopadu byly děti v rámci ukázkových hodin seznámeny s 12 lekcemi tohoto projektu. Naučily se pracovat s polytechnickou stavebnicí. Stavěly domy podle technických nákresů a návodů, učily se zařizovat dům a zaváděly vodu, plyn i elektřinu. Seznámily se s čističkou vody a těžbou ropy. Velmi je zaujala stavba věží a mostů.

Číst dál: Stavíme naše město

GLOBAL MONEY WEEK

GLOBAL MONEY WEEKSvětový týden vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti vyhlásil pro rok 2019 hlavní téma s mottem: „Uč se, šetři, vydělávej!“
Naše škola se připojí dne 27. března 2019 (st) a zve všechny žáky na BAREVNÉ SETKÁNÍ. Barvou bude modrá a tématem – finanční gramotnost.

Číst dál: GLOBAL MONEY WEEK

Vánoční období v PT D

Vánoční období v PT DDěti z PT D si předvánoční a vánoční období moc užily. Během prosince jsme si pěkně vyzdobili třídu, pekli cukroví a perníčky i vyráběli dárky pro rodiče. Prošli jsme se po městě a vánočních trzích, kde se dětem líbil betlém a velký vánoční strom. Trochu strachu v očích dětí se objevilo při návštěvě Mikuláše a čerta, ale nakonec i několik odvážlivců zvládlo si projít připravené peklo. Každý den jsme si otvírali okénko adventního kalendáře a četli si příběhy o andělíčcích, co chystají pro děti Vánoce.

Číst dál: Vánoční období v PT D

Vánoce 2018

Vánoce 2018Dne 20.12.2018 se konalo další tradiční vánoční Barevné setkání. Barvami dne byly bílá, stříbrná a zlatá. Po úvodním hodnocení chování žáků všech tříd, vystoupení přípravných ročníků a zpěvu vánočních koled se všichni rozešli na stanoviště, kde je čekala milá překvapení.

Číst dál: Vánoce 2018

Vánoční besídka 2018 ve třídě S2

Vánoční besídka 2018 ve třídě S2Dne 18. prosince 2018 se v naší třídě S2 konala každoroční vánoční besídka s posezením u ozdobeného vánočního stromečku, společně s pozvanými rodiči. Děti si připravily písmo vánočních básniček, koled a tanečků.
Pro rodiče děti napekly cukroví a muffiny. Na závěr besídky si všichni předali připravené dárečky.
Asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Vánoční besídka 2018 ve třídě S2

VÁNOČNÍ BESÍDKA

VÁNOČNÍ BESÍDKAJako každý rok, tak i letos si připravila třída PTC vánoční besídku. Krásně vyzdobená třída, nacvičené vánoční pásmo a šťastní předškoláci. Besídka měla velký úspěch. Veselé úsměvy rodičů, potlesk a také slzy dojetí, to byla odměna za naší práci.

tř. uč. Dana Ondrejcsiková

Číst dál: VÁNOČNÍ BESÍDKA

POKOS – Příprava občanů k obraně státu

POKOS – Příprava občanů k obraně státu31. 10. 2018 se konalo první Barevné setkání letošního školního roku. Tématem byla příprava občanů k obraně státu – POKOS. Barvami dne červená, modrá a bílá. Žáci pracovali celkem na šesti stanovištích a seznamovali se zábavnou formou s tématy obrany našeho státu. Po úvodní části v interaktivní učebně, kde proběhlo hodnocení prospěchu a chování žáků, seznámení s tématem Barevného setkání a připomenutí 100. výročí založení samostatného Československého státu se žáci rozešli na stanoviště.

Číst dál: POKOS – Příprava občanů k obraně státu

Exkurze žáků 8. a 9. ročníku ve Witte Nejdek

Exkurze žáků 8. a 9. ročníku ve Witte NejdekDne 2. 11. 2018 jsme se vydali na exkurzi do podniku Witte Nejdek, kde nás personalistky srdečně přivítali, seznámili s historií podniku, s předmětem výroby a možností naší kariérní realizace na trhu práce. Poté jsme se vydali na prohlídku vybraných provozů. Zaujala nás robotizace práce a čistota prostředí. Někteří z nás se osobně zajímali o možnost své budoucí realizace.
Zapsala Mgr. Z. Marková

Číst dál: Exkurze žáků 8. a 9. ročníku ve Witte Nejdek

Dopravní výchova ve IV.B

Dopravní výchova ve IV.BDne 23. listopadu 2018 třída IV.B ze Svahové navštívila Svět záchranářů. Tentokrát byla v programu dopravní výchova. Ve zdejším „vlaku“ se žáci dozvěděli důležité informace o výbavě jízdního kola, poznávali dopravní značky a na obrazovce si nanečisto vyzkoušeli, jak by obstáli na křižovatkách. V praktické části programu si žáci měli možnost zajezdit na kole na zdejším dopravním hřišti.

Číst dál: Dopravní výchova ve IV.B

Vycházka na Tři kříže

Vycházka na Tři křížeDne 11. října 2018 jsme uskutečnili s předškoláci z PT C a PT D podzimní vycházku na Tři kříže. Cestou jsme sledovali změny v přírodě, objevovali krásy podzimu, sbírali a poznávali spadané listí. Děti velmi zaujal pohled na naše krásné město z vyhlídkového altánu.
Cesta tam i zpět nám ubíhala rychle, všichni ji zvládli bez obtíží a všem se moc líbilo.
Zapsala: Radmila Hricková

 

Číst dál: Vycházka na Tři kříže

RADOŠOV 2018

RADOŠOV 2018V září tohoto roku proběhl již 3. ročník stmelovacího pobytu v Radošově. Cílem pobytu byla prevence sociálně patologických jevů, stmelování kolektivů žáků naší školy a environmentální výchova.

Číst dál: RADOŠOV 2018

Poznáváme město

Poznáváme městoPodzimní slunečný den využily děti z přípravné třídy „C“ a vydaly se na prohlídku lázeňských pramenů a ochutnávku léčivé vody. Nejvíce jim chutnala voda z Hadího pramene. Procházka se dětem velmi líbila, zase poznaly něco nového ve svém městě.
učitelka Dana Ondrejcsiková

Číst dál: Poznáváme město

Copyright © 2013. All Rights Reserved.