EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Novinky Sva

Návštěva Světa ohně

Návštěva Světa ohněPo úspěšné návštěvě Světa záchranářů v měsíci únoru jsme se hned v měsíci březnu společně s žáky prvního, druhého a třetího ročníku ze Svahovky vydali na exkurzi do Světa ohně. Svět ohně se nachází v areálu Světa záchranářů vedle KV areny v Karlových Varech. Tentokrát se program pro žáky týkal všech možných nebezpečí, která na nás číhají všude kolem v souvislosti s hořlavými látkami a ohněm.

Číst dál: Návštěva Světa ohně

Vaření pudinku

Vaření pudinkuV rámci pracovní výchovy jsme se rozhodli, že si uvaříme něco dobrého. Celá třída i s paní asistentkami i paní učitelkou jsme se shodli na pudinku. Tento sladký dezert chutná všem, někdo má rád vanilkový, někdo čokoládový – tak jsme uvařili oba. Ještě jsme ho vylepšili piškoty.

Děti si přečetly návod na obalu pudinkového prášku a pustili se do vaření. Zvládly to bravurně a samozřejmě si po sobě veškeré nádobí umyly i utřely a uklidily zpět do skříněk.

Číst dál: Vaření pudinku

Barevné setkání – finanční gramotnost

Barevné setkání – finanční gramotnostDne 14. 3. 2018 se žáci ZŠ a SŠ Karlovy Vary, p. o., Vančurova 83/2, škola Svahová 26 zúčastnili GLOBAL MONEY WEEK - Světového týdne vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti, projektu, který je na mezinárodní úrovni organizován od roku 2012. Hlavní téma roku 2018 je motto: „Na penězích záleží“. Česká republika se na národní úrovni angažuje svými aktivitami podruhé.

Číst dál: Barevné setkání – finanční gramotnost

Okresní kolo olympijského víceboje

Okresní kolo olympijského vícebojeVe čtvrtek 8. 3. se naši žáci zúčastnili okresního kola olympijského víceboje v multifunkční hale. Mezi konkurencí 10-ti škol a 200 závodníků se naši žáci svými výkony neztratili. Děkuji všem žákům za pěknou reprezentaci školy.
Napsala: Michaela Ženíšková

Číst dál: Okresní kolo olympijského víceboje

Maškarní karneval v přípravných třídách

Maškarní karneval v přípravných třídáchVe středu 21. února si děti z přípravných tříd užily maškarního veselí. Společně jsme si v připravených maskách zazpívali a zatančili. Nechyběla přehlídka a představení všech masek, za které byly děti odměněny diplomem a malou sladkostí. Moc jsme si zábavné dopoledne všichni užili.
Zapsala: Radmila Hricková

Číst dál: Maškarní karneval v přípravných třídách

Porcelánová školička

Porcelánová školičkaŽáci speciální třídy S2 se vydali dne 27. 2. 2018 na exkurzi do nedaleké Porcelánky THUN v Nové Roli. Nejdříve si prohlédli návštěvnické centrum výrobního závodu s galerií výrobků, pak tovární halu a v neposlední řadě i dekorační oddělení. Žáci si zde mohli vlastním kreativním způsobem ozdobit hrneček. Největší zájem byl o obrázky s populárním krtečkem. Zdobení bylo zábavné, dětem se moc líbilo a všichni se už těšíme na vypálené hrnečky.
Zapsala: Romana Zahradníková

Číst dál: Porcelánová školička

SVĚT KOSTIČEK

SVĚT KOSTIČEKPoslední únorový den žáci speciálních tříd S2, S3 a S4 navštívili Muzeum Karlovy Vary, kde probíhala výstava „SVĚT KOSTIČEK“. Žáci si prohlédli výstavu exponátů z kostiček stavebnice Lego. Součástí výstavy byl také Legem vybavený dětský koutek, kde děti mohly sami volně tvořit.
Zapsala: Lenka Černá

 

Číst dál: SVĚT KOSTIČEK

Olympijské šílenství

Olympijské šílenstvíStejně jako celá republika, Evropa a i zbytek světa, tak i my – žáci třídy S4 – jsme se zapojili do fandění našim sportovcům, kteří se účastnili zimních olympijských her v Pchjongčchangu, konaných v Jižní Koreji.
V hodinách pracovní výchovy jsme vyrobili fandící pomůcky a odznak v podobě naší vlajky a netrpělivě každý den očekávali medaile. Ne vždy, se našim olympionikům dařilo podle našich představ, ale i tak jsme byli s výsledkem spokojeni.

Číst dál: Olympijské šílenství

Návštěva Světa záchranářů

Návštěva Světa záchranářůDne 8.2. 2018 jsme se společně s žáky prvního, druhého a třetího ročníku ze Svahovky vydali na exkurzi do Světa záchranářů vedle KV areny v Karlových Varech. Místní zaměstnanci si pro nás připravili velice zajímavý a poutavý program. V jednotlivých malých budovách jsme se dozvídali zajímavosti a nebezpečí, která na nás mohou číhat díky ohni a hořlavým látkám, jaké nástrahy číhají v každé domácnosti, jak vypadá opravdová věznice i co obnáší práce záchranářů.

Číst dál: Návštěva Světa záchranářů

Den zdraví

Den zdravíTento den byl pro děti naší školy velice zábavný a poučný.

Navštívily nás studentky SŠ Zdravotnické Karlovy Vary, které nám zajímavou a zábavnou formou předvedly motivační a odborné znalosti na stanovištích.
Vše bylo zaměřeno na zdravou výživu, poskytnutí první pomoci, osobní hygienu a péči o naše zuby.

Číst dál: Den zdraví

Divadlo ve SVA

Divadlo ve SVAV pátek 26.1.2018 přijela k nám velká návštěva – Společnost pro vzdělávání a mládež ČSVTS s divadelním představením nazvaném „To tě přijde draho aneb pozor na peníze“.
Zahráli scénky z oblasti finanční gramotnosti. Hlavní hrdinové prožívali reálné životní situace, do kterých bychom se rozhodně nechtěli dostat. Představení bylo určeno i sluchově postiženým divákům a tlumočeno do znakového jazyka.

Číst dál: Divadlo ve SVA

Den otevřených dveří v České spořitelně

Den otevřených dveří v České spořitelně27. ledna 2018 zamířily naše kroky do nově zrekonstruované pobočky České spořitelny v Karlových Varech, kde se konalo zábavné dopoledne. Na stanovištích nás čekaly soutěže, zábava a občerstvení. Všichni jsme si užili příjemnou sobotní návštěvu.
Mgr. Zdeňka Marková

Číst dál: Den otevřených dveří v České spořitelně

Beseda – Adolf Born

Beseda – Adolf BornDne 23. ledna jsme přivítali pana Mgr. Richarda Štěpánovského, geografa a obdivovatele výtvarného umění. Žáci druhého stupně se seznámili s dílem Adolfa Borna. Společně jsme diskutovali na téma umění v životě lidí. Konkrétně jsme se seznámili s technikou litografie a pan Štěpánovský všem ukázal litografické obrazy od Adolfa Borna s historickou tématikou. Žáci naší školy si ověřili znalosti z Českého jazyka, Výtvarné výchovy a Dějepisu formou pracovního listu.

Číst dál: Beseda – Adolf Born

GLOBAL MONEY WEEK

Světový týden vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti vyhlásil pro rok 2018 hlavní téma s mottem: „Na penězích záleží“.

GLOBAL MONEY WEEKNaše škola se připojí dne 14. března 2018 (st) a zve všechny žáky na BAREVNÉ SETKÁNÍ. Barvou bude modrá a tématem, finanční gramotnost. Na stanovištích budou žáci zábavnou formou seznamováni s problematikou v oblasti finanční gramotnosti.

Úkol pro žáky: v hodinách PV vyrobit peněženku. Materiál i technika jsou libovolné.

Začátek akce 8. 10 v multifunkční učebně. Konec akce v 11. 40 hodin.

Organizátor akce: garant výuky finanční gramotnosti Mgr. Zdeňka Marková

Vánoční besídka ve třídě S2

Vánoční besídka ve třídě S2V úterý dne 19.12.2017 se v naší třídě S2 konala vánoční besídka. Děti zazpívaly vánoční písně, koledy a přednesly básničky. Poté si žáci užili vánoční atmosféry s nadělováním dárků u stromečku. Na závěr děti pohostily pozvané rodiče vlastnoručně upečeným cukrovím a rozdaly dárečky z keramické dílny, které vyrobily. Rodiče se příjemně naladili na vánoční atmosféru a všichni jsme pak odcházeli plni příjemných dojmů.

Číst dál: Vánoční besídka ve třídě S2


Vánoční barevné setkání

Vánoční barevné setkáníDne 20. 12. 2017 se konalo VÁNOČNÍ BAREVNÉ SETKÁNÍ. Barvami dne byly bílá, stříbrná a zlatá. Po zhodnocení chování a prospěchu žáků vystoupili žáci přípravných tříd naší školy se svým kulturním programem. Písničky i říkanky se všem vydařily! Na závěr si všichni svátečně naladili písní Tisíc andělů v podání skupiny Čechomor. Poté se žáci rozešli do tříd, kde pokračovali ve výzdobě tříd.

Číst dál: Vánoční barevné setkání

ČAS VÁNOC

ČAS VÁNOCKaždý rok patří mezi nejkouzelnější období čas adventu. A i my, třída S4, jsme tomuto kouzlu podlehli. V předvánočním čase jsme vyráběli přáníčka pro rodiče a prarodiče, ozdobili ve třídě stromeček a také vyrazili do vyzdobených ulic.
Vyprávěli jsme si o tradicích, které dodržujeme, zpívali koledy a těšili se na Ježíška. V knihovně jsme obdivovali nejen knihy, ale hlavně nádherně ozdobený stromeček a krásný betlém.

Číst dál: ČAS VÁNOC

Vánoční pohádka

Vánoční pohádkaV prosinci do naší školy přijela návštěva- Divadlo Letadlo. V multifunkční učebně se dne 14.12. 2017 sešel celý první stupeň, přípravné ročníky a speciální třídy, aby shlédli jejich krásné představení s názvem „Vánoční pohádka“. Žáci byli celou dobu zaujati sledováním děje a příběh je velmi bavil. Herci průběžně zapojovali děti do děje pohádky, půjčovali jim své rekvizity a kostýmy.

Číst dál: Vánoční pohádka

Vánoční besídka v přípravných třídách

Vánoční besídka v přípravných třídáchJako každý rok, tak i letos jsme si připravili vánoční besídku. Obě přípravné třídy PTC a PTD se zaměřily na dramatizaci, recitaci, vánoční koledy, rozpočítadla a čertovské pásmo. Celá akce se velmi líbila pozvaným rodičům i prarodičům. Pochvalu za snahu dětí i pěkně vyzdobené třídy jsme dostali také od vedení školy, které se na nás bylo podívat.
Zapsala: Dana Odrejcsiková

Číst dál: Vánoční besídka v přípravných třídách

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílkaDne 5.12.2017 se opět v naší škole otevřely brány pekelné. Děti musely nejprve projít peklem, kde na ně čekali čerti a Lucifer, a poté musely Mikulášovi přednést básničku nebo zazpívat písničku, aby dostaly mikulášskou nadílku.
Poděkování za organizaci celé akce patří žákům IX.B a TU, dále J.Pelcovi a P.Skopalovi.
AP A.Svobodová

Číst dál: Mikulášská nadílka

Soutěž o nejlepší fitness pochoutku

Soutěž o nejlepší fitness pochoutkuNaše třída II.B se rozhodla zúčastnit se soutěže o nejlepší fitness pochoutku, kterou pořádá LAKTEA FIT. Cílem soutěže bylo prohloubit zájem žáků o naše místní regionální potraviny. Tak jsme si v kuchyňce společně „upekli“ každý svůj mug cake. Použili jsme tyto suroviny: hrst drcených ovesných vloček, 1 vejce, 1 hruška, 2 lžičky med a na dozdobení: jahodový Hollandia jogurt a slunečnicová semínka. Postup byl úplně jednoduchý. Nejdříve jsme vše nasypali do misek.

Číst dál: Soutěž o nejlepší fitness pochoutku

Návštěva knihovny a její zákoutí

Návštěva knihovny a její zákoutíVydali jsme se do knihovny, ale tentokrát tato návštěva byla obohacená i o ukázku skladů knih a míst, kam se obyčejný návštěvník
nedostane. Díky našemu kamarádovi Martinu Malčánkovi jsme se mohli podívat, jak se kniha balí do obalu, a kde jsou knihy uloženy.
Kromě této zajímavosti jsme si samozřejmě i knihy půjčili a prohlídli si výstavu ve vestibulu.

Číst dál: Návštěva knihovny a její zákoutí

Třídění odpadu

Třídění odpaduNepořádek, nepořádek,
ten je na nás krátký,
my jsme děti šikovné,
vrátíme ho zpátky.
Odpad patří do popelnic,
jako ryba do vody,
abychom tu zase měli,
školu plnou pohody.

Číst dál: Třídění odpadu

Beseda s lesníkem

Beseda s lesníkemV prvním listopadovém týdnu se první stupeň ZŠ Svahové sešel v multifunkční učebně, aby se dozvěděl něco nového o lese. Formou hry, kde děti představovaly stromy, jim lesník vysvětlil rozdíl mezi svou prací a prací myslivce. Jakým způsobem a proč se stříkají poškozené stromy, jak se les prořezává, aby zůstal “zdravý“. Co všechno může způsobit kůrovec a ostatní škůdci. Legrace byla, když děti napodobovaly zvuky lesa. Lesník měl roli dirigenta a děti byly orchestr.

Číst dál: Beseda s lesníkem

Halloween 2017

Halloween 2017Dne 25. 10. 2017 proběhlo Barevné setkání s tématem HALLOWEEN. Barvou dne byla oranžová a červená. Po úvodním přivítání nových žáků a hodnocení dosavadního chování a prospěchu čekalo na žáky překvapení na devíti stanovištích:
1. Halloween a Dušičky (vysvětlení, obrazový materiál na interaktivní tabuli).
2. Lov duchů Kapkounů a Bručounů.
3. Hod kroužků na hodné a zlé duchy.

Číst dál: Halloween 2017

Kuchtíci

KuchtíciŽáci ze IV.B ve školní kuchyňce, předvedli své kuchařské umění. Podle receptu od paní učitelky, si děti udělaly těsto na výborné palačinky. Atrakcí vyučovací hodiny, bylo obracení palačinek házením do vzduchu, jako to dělají profesionální kuchaři. Jednou se nám to nepovedlo. Specialitou byla palačinka s kaštanovým pyré. Na palačinkách jsme si moc pochutnali.

AP Darina Filová

Číst dál: Kuchtíci

Tělesná výchova v multifunkční učebně

Tělesná výchova v multifunkční učebněMy žáci z II.B máme rádi cvičení. A když necvičíme v tělocvičně a chceme mít trochu netradiční tělesnou výchovu, chodíme rádi i do multifunkční učebny. Můžeme si zde postavit překážkovou dráhu, prolézáme tunely, cvičíme na balančních podložkách, házíme velkou hrací kostkou, která nám ukáže, jakou část těla máme zrovna procvičovat a také rádi tančíme. Oblíbili jsme si tančit podle interaktivní tabule, hledáme si různé dětské písně s pohybovým doprovodem.

Číst dál: Tělesná výchova v multifunkční učebně

Halloweenská třída S4

Halloweenská třída S4Přípravy na halloweenský rej neminuly ani naši třídu. V době pracovního vyučování jsme vyráběli, stříhali, lepili a dekorovali vše, co se tohoto „strašidelného“ období týká.
Děti tvoření bavilo, zapojily fantazii a své šikovné ruce. Třídu jsme vyzdobili a nezůstalo pouze u papírových dekorací. Také jsme pokreslili dýně, které jsou nedílnou součástí halloweena.
AP Petra Jelenová S4

Číst dál: Halloweenská třída S4

Podzimní vycházka na Tři kříže

Podzimní vycházka na Tři křížeV pátek 13. 10. vylákalo krásné slunečné počasí třídy PT C a PT D k přírodovědné procházce na Tři kříže. Cestou jsme si povídali o změnách v přírodě, pozorovali podzimní nádherně zabarvené stromy a poznávali je i jejich plody. Z vyhlídky jsme obdivovali okolní vrchy, lázeňské lesy a lázeňskou část našeho města. Vycházka se nám vydařila, děti byly šikovné a cestu zvládly bez obtíží.
Zapsala: Radmila Hricková

Číst dál: Podzimní vycházka na Tři kříže

Soutěž zručnosti

Soutěž zručnostiDne 11. 10. 2017 si děti z PT ze Svahové procvičily své dovednosti v soutěži zručnosti. Všechny úkoly byly zaměřeny na procvičení jemné motoriky (navlékání korálků, přenášení korálků pinzetou, šroubování, provlékání a stavba věže z kostek). Dětem se připravené úkoly líbily a zvládly je bez větších potíží. Odměnou jim byl diplom a malá sladkost.
Zapsala: Dana Ondrejcsiková

Číst dál: Soutěž zručnosti

Beseda o ekologii a třídění odpadu

Beseda o ekologii a třídění odpaduVšichni žáci naší školy se dne 12.10.2017 zúčastnili besedy o ekologii a třídění odpadu. Zábavnou formou si mohli vyzkoušet, jak správně třídit domovní odpad a co do jakého kontejneru patří. Starší žáci se pak dověděli, co se děje ve sběrném dvoře, na skládce odpadu a také ve spalovně. Za svou snahu při správném třídění odpadu obdrželi žáci drobné odměny.
Asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Beseda o ekologii a třídění odpadu

Příprava II. B na barevné setkání

Příprava II. B na barevné setkáníNa konci října nás čeká barevné setkání na téma „Halloween“. Tentokrát se máme všichni sejít oblečeni do oranžové barvy. Protože se oranžová barva v našich šatnících vyskytuje méně,v hodině Výtvarné výchovy jsme si s tím poradili a vyrobili si oranžovo-černé strašidelné klobouky z papírových talířů a oranžové škrabošky na oči.Všechny nás vyrábění moc bavilo a už se moc těšíme na barevné Halloweenské setkání.
Napsala AP Marie Cihlová

Číst dál: Příprava II. B na barevné setkání

Návštěva knihovny v Tuhnicích

Návštěva knihovny v TuhnicíchDěti ze třídy S2 dne 22.9.2017 navštívily knihovnu v Tuhnicích. Jako při každé návštěvě, nás i tentokrát velmi mile přivítala paní knihovnice, která pro nás připravila zajímavou přednášku o knížkách, zejména pak o tom, jak se zapůjčenými knížkami správně zacházet. Děti v rámci připraveného programu poznávaly úryvky ze známých pohádek.

Číst dál: Návštěva knihovny v Tuhnicích

Začátek školního roku 2017/ 2018 ve II.B

Začátek školního roku 2017/ 2018 ve II.BZačal nám nový školní rok a s ním  přišla spousta změn a zvratů. Oddělili jsme se od loňských třeťáků a z nás, loňských prvňáků, už jsou druháci. Je nás tedy trochu méně, než vloni. Také jsme se přestěhovali do nové třídy a máme ji moc hezky vybavenou. Hned v září nám přišly objednané sedací vaky, je to pohoda se v nich uvelebit a jen tak relaxovat. Nemůžeme však jen odpočívat, také už se zase učíme, z loňského školního roku známe již spousty věcí a můžeme na ně krásně navazovat.

Číst dál: Začátek školního roku 2017/ 2018 ve II.B

Radošov 2017

Radošov 2017Ve dnech 13. až 15. září 2017 proběhl další ročník stmelovacího pobytu „Radošov 2017“. Pobytu se zúčastnilo 19 dětí, žáků naší školy, převážně ze speciálních tříd, 2. stupně a tříd přípravných. Cílem pobytu byla prevence patologických jevů a environmentální výchova. Celý pobyt proběhl opět v kempu Ontário, kde jsme byli ubytováni v chatkách, kuchyni ovládl pan učitel Zdeněk Kunc. Na obědy jsme docházeli do nedalekého hotelu Na Špici, kde nám výborně vařili.

Číst dál: Radošov 2017

Výlet do Ekocentra v Ostrově nad Ohří

Výlet do Ekocentra v Ostrově nad OhříV pondělí 26.června se i třída S1 vypravila na školní předprázdninový výlet.
V 7:30 jsme se všichni, řádně natěšeni, sešli ve vestibulu školy a vyrazili na autobusovou zastávku. V Ostrově jsme vystoupili u Zámku a vydali se pěšky přes zámecký park. Už to se dětem moc líbilo. V 9 hodin jsme byli připraveni u Ekocentra, kde jsme měli objednanou prohlídku.

Číst dál: Výlet do Ekocentra v Ostrově nad Ohří

Sportovní den s Ajaxem

Sportovní den s AjaxemŽáci III. (1.,3.) třídy ze Svahovky se zúčastnili společně s třídní učitelkou Mgr. Martinou Bašovou a asistentkou pedagoga Marií Cihlovou Sportovního dne s Ajaxem, který už po několikáté pořádá Karlovarská městská policie. Byla to velice hezká akce, na kterou měli možnost přijít i další školy. Akce se konala na hřišti u ZŠ na Růžovém Vrchu. Děti zde měly celé dopoledne o zábavu postaráno.

Číst dál: Sportovní den s Ajaxem 

Exkurze ČS

Exkurze ČSDne 26. 6. 2017 se žáci a žákyně šestého, osmého a devátého ročníku ZŠ a SŠ Karlovy Vary, příspěvková organizace, Vančurova 83/2, odloučené pracoviště Svahová 26 zúčastnili exkurze v České spořitelně, a.s., T. G. Masaryka 14, v Karlových Varech. Seznámili se s prací zaměstnanců jednotlivých úseků, navštívili místnost bezpečnostních schránek a dověděli se zajímavosti z oblasti finanční gramotnosti (založení účtu, studentský účet, platební karty, vklady a výběry hotovosti, poskytování hypoték, bezpečnostní schránky…).

Číst dál: Exkurze ČS

Posilovací stroje

Posilovací strojeNevídáno, neslýcháno,
brouček cvičí každé ráno,
nejdřív nohy protahuje,
do výšky se natahuje,
potom ještě dřepy dělá,
on je pilný, jako včela.

Číst dál: Posilovací stroje

Chytání ryb nás baví

Chytání ryb nás bavíŠkolní výlet V.B byl opravdu velice zajímavý. Vydali jsme se chytat ryby na hospodářské středisko rybářského svazu na Kaskádu u Nové Role. Čekalo nás zde milé přivítání ve formě bohatého občerstvení. Žáci poznávali ryby na kartičkách , malovali křídou rybí krasavce na chodník a to hlavní ? No přece chytání ryb na chovném rybníce formou chyť -vyfoť a pusť . Každý si velice dobře zachytal . Nejvíce úlovků bylo 17 kapříků. Tato akce má u žáků velký úspěch každý rok.

Číst dál: Chytání ryb nás baví

Konec školního roku v PTD

Konec školního roku v PTDRok uběhl jako voda a naši předškoláci se chystají do 1. třídy. Děti se u nás během hravých činností seznámily s tím, co na ně ve škole čeká. Naučily se pěkně spolupracovat, vycházet mezi sebou a plnit zadané úkoly. V měsíci červnu jsme podnikali různé výlety. Navštívili jsme pěknou výtvarnou výstavu v muzeu v Nejdku, chodili na procházky do okolních lesů a vyrazili na Boží Dar. Zde jsme si prošli Ježíškovu cestu, obdivovali různé pohádkové postavičky a plnili zadané úkoly.

Číst dál: Konec školního roku v PTD

Výprava za zvířátky

Výprava za zvířátkyUž se nám blíží konec školního roku a tak žáci III. (1.,3.) třídy vyrazili na školní výlet do obory na Sv. Linharta. Výprava začala u školy, kde bylo dětem vysvětleno, jak se mají v lese a u zvířátek chovat. Přesto, že panovaly nadprůměrné teploty, v lese bylo velice příjemně. První zážitek dětem připravili prasata divoká. Při příchodu spali a náhle začali chrochtat a selátka se seběhli k mamince na krmení. Bylo krásné, vidět je v akci.

Číst dál: Výprava za zvířátky

Krajské kolo dopravní soutěže

Krajské kolo dopravní soutěžeDne 22. 6. 2017 proběhlo krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů již tradičně v režii naší školy. Tuto soutěž vyhlašuje Ministerstvo dopravy – Besip, dále Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Policejní prezídium ČR. Financuje Odbor školství, mládeže a tělovýchovy Karlovarského kraje. Na organizaci se podíleli také PČR K. Vary, MP K. Vary, Asociace záchranný kruh Karlovy Vary a také studentky SPgŠ K. Vary pod vedením odborných učitelek Blanky Andrové a Ljuby Šleisové.

Číst dál: Krajské kolo dopravní soutěže

Besídka pro maminky v třídě PTE

Besídka pro maminky v třídě PTEKoncem května jsme pořádali pro naše maminky, babičky a ostatní příbuzné a kamarády besídku. Na besídce jsme ukázali, co jsme se za celý rok naučili: poznávat písmena, číslice, recitovat básničky, zpívat, tancovat a cvičit. Pro maminky jsme připravili a nacvičili pásmo básniček, písniček a tanečků s maminkovskou tématikou. Nezapomněli jsme ani na drobné dárečky z keramiky, zdobené hrnečky, papírové tulipány a portfolia výtvarných prací.

Číst dál: Besídka pro maminky v třídě PTE

Třída PTE na safari

Třída PTE na safariPoslední květnový den jsme se celá třída i se 4. oddělením školní družiny vypravily na výlet do zoologické zahrady. Ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží a vyrazili směr Chomutov. V ZOO na nás čekalo Safari auto a my jsme vydali na dobrodružnou cestu po zahradě. Dostali jsme se i do uzavřených výběhů kam se běžný návštěvník nedostane, stačilo jen natáhnout ruku a mohli jsme se zvířat dotknout. Než jsme se vydali na zpáteční cestu, stihli jsme si pohrát na prolézačkách, nakoupit suvenýry v místním obchůdku a vyfotit se.

Číst dál: Třída PTE na safari

Letní sportovní hry Mariánské Lázně

Letní sportovní hry Mariánské LázněRok se s rokem sešel a žáci speciálních tříd se vydali reprezentovat školu do Mariánských Lázní. Na sportovišti byly 4 týmy. Zpočátku bylo počasí příznivé a první část se konala na venku, ale v průběhu nás zastihly kroupy a poté i déšť a tak se zbytek soutěží přesunul do tělocvičny.

Číst dál: Letní sportovní hry Mariánské Lázně

Akce v Záchranném kruhu

Akce v Záchranném kruhuPředškoláci si dne 9. 6. 2017 zpříjemnili dopoledne v Centru záchranářů, Asociace Záchranný kruh, z. s. v Karlových Varech. Lektor si pro děti připravil zajímavou přednášku o dopravních značkách a jejich významu. Po teoretické části byla pro děti připravena praktická část, jízda na dětském jízdním kole nebo odstrkovadle. Příjemně hřálo sluníčko a všichni jsme si to pěkně užili.
Asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Akce v Záchranném kruhu

Olympiáda MŠ 2017

Olympiáda MŠ 2017Na základě pozvání se naše přípravná třída „C“ dne 8. 6. 2017 zúčastnila Dětské sportovní olympiády mateřských škol 2017, na hřišti ZŠ Krušnohorská, na Růžovém Vrchu v Karlových Varech. Celá akce byla pro děti velmi dobře připravená, moc se jim líbila a spolupráce s pedagogickou školou a jejími studenty se osvědčila. Při olympiádě si děti na jednotlivých stanovištích vyzkoušely skok do dálky, běh na čas, házení na cíl a jiné úkoly. Při konečném vyhodnocení jsme dostali každý svoji medaili, pěkný diplom a věcnou cenu.
Asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Olympiáda MŠ 2017

MDD – pohádkový les

MDD – pohádkový lesDne 31. 5. 2017 se konalo BAREVNÉ SETKÁNÍ k oslavě nadcházejícího MDD. Barvami dne byly červená a zelená. Žáci plnili zábavné úkoly na osmi stanovištích pohádkového lesa:

Číst dál: MDD – pohádkový les

Vaření nás baví

Vaření nás bavíMinulý týden jsme se s žáky V. B v hodinách pracovního vyučování věnovali vaření, kterému předcházela dlouhá debata, co by si vlastně děti chtěly společnými silami uvařit. Nakonec byla jednomyslně odhlasována pizza.

Trochu odvážně jsme zvolili variantu i vlastního kynutého těsta. Překvapilo mě s jakým elánem a nadšením se děti pustily do díla. Největším „oříškem“ se ukázalo čekání na vykynutí těsta.

Číst dál: Vaření nás baví

Besídka PTC - Svátek matek

Besídka PTC - Svátek matekDne 18.5.2016 proběhla ve třídě PTC besídka, u příležitosti oslav Svátku matek. Děti si k prezentaci připravily básničky, scénky, písně s rytmizací a také ukázky cvičení s doprovodnou hudbou. Předškoláci si pro svá vystoupení pěkně vyzdobili celou třídu vlastními výrobky. Besídky se zúčastnili rodiče a také prarodiče.
Asistentka pedagoga Romana Zahradníková

 

Číst dál: Besídka PTC - Svátek matek

Návštěva psího salonu

Návštěva psího salonu24.5.2017
Dnes jsme si s dětmi ze školní družiny Sovičky naplánovaly návštěvu Psího salonu. Děti se moc těšily. Dívali jsme se jak se stříhá malý pudl a paní kadeřnice dětem vysvětlila jak se psi češou, koupou a upravují na výstavu. Vyprávěli jsme si na co je psí náhubek, prohlédli si nabídku obojků, vodítek, šamponů a různých pamlsků pro pejsky.

Číst dál: Návštěva psího salonu

Plavání v KV ARÉNĚ

Plavání v KV ARÉNĚV rámci výuky šli žáci šesté a sedmé třídy plavat do bazénu v KV aréně. Cestou tam jsme šli lesem, a viděli na stromě hnízdo, kde zrovna byla krmena kosí mláďata. Příjemná procházka lesem byla dále zpestřena informačními tabulemi o místní fauně a floře.
V bazénu se všichni chovali vzorně, společně jsme byli v sauně, bazénu a také se všichni svezli na tobogánu nebo relaxovali ve vířivce. Po vykoupání jsme se osvěžili v bistru, kde zrovna probíhala výstava Pavly Vágnerové. Nejvíce nás zaujali její sovičky.

Číst dál: Plavání v KV ARÉNĚ

Známe naše město dobře?

Známe naše město dobře?Žáci V.B vyrazili společně dne 19.5.2017 na procházku po Karlových Varech. Cílem bylo doplnit si znalosti ve Vlastivědě. Probíráme Karla IV. a tak jsem se společně dohodli , že půjdeme prozkoumat pár pramenů. Pověst o založení Karlových Varů jsem si přečetli a zajímalo nás , kolik stupňů prameny mají, kde se nacházejí a jak se jmenují. Překvapilo nás, jak moc horké jsou některé prameny a také jejich chuť. Dozvěděli jsme se také něco o jejich léčivých účincích.

Číst dál: Známe naše město dobře?

Využití projektu „Ovoce do škol“

Využití projektu „Ovoce do škol“Naše škola je stejně jako celá řada jiných škol zapojena do projektu „Ovoce do škol“. Žáci III. (1.,3.) třídy se společně s třídní učitelkou Mgr. Martinou Bašovou a asistentkou pedagoga Marií Cihlovou rozhodli využít tento projekt netradičním způsobem. Když uviděli bedýnku plnou u nás ne až tak známého tropického ovoce, dostali zajímavý nápad.

Číst dál: Využití projektu „Ovoce do škol“

Motýlí dům

Motýlí důmVe středu 17.5. jsme nemohli dospat. Sešli jsme se ráno ve třídě s malými baťůžky, velkou svačinou, velkým pitím a s dobrou náladou. Autobusem jsme dojeli na Divadelní náměstí, kde jsme si zaskákali na zvonkohře, prohlédli si vřídlo a pak hurá lanovkou na Dianu. Posilnili jsme se svačinkami, prohlédli jsme si zvířátka v minizoo a pak už nás čekal hlavní cíl našeho výletu Motýlí dům.

Číst dál: Motýlí dům

Lesní pedagogika

Lesní pedagogikaPrvní stupeň ZŠ Svahové vyrazil minulý čtvrtek (4. 5. 2017) do Kyselky na akci „Lesní pedagogika“. Hned po pár minutách chůze děti měly na cestě překvapení. Bylo to auto nakládající dřevo. Děti s nadšením sledovaly sílu tohoto obra. Poté si mohly s pomocí myslivce změřit délku a průměr vytěženého kmenu. Poznávaly podle obrázků v lese žijící zvířata a podle kůry druh stromu. Na mýtině vyzkoušely práci lesníků a tvořily hromádky z větví a klacků.

Číst dál: Lesní pedagogika

Den knihy

Den knihy23. duben - Světový den knihy a autorských práv. Toto symbolické datum pro literaturu, má povzbudit každého, aby objevil radost a požitek z četby. Děti ze třídy PTE, ještě číst neumí, ale to nás neodradilo. Knihy jsme si prohlédli, vysvětlili si slova spisovatel, ilustrátor. Nakonec jsme si společně vybrali pohádku, kterou jsme si přečetli a namalovali obrázky k pohádce Hrnečku, vař!

AP Darina Filová

Číst dál: Den knihy

Zájmový den - Hrátky s odpadovým materiálem

Zájmový den - Hrátky s odpadovým materiálemZájmový den proběhl dne 26.4.2017 a byl zaměřen na ochranu přírody, tvoření výrobků z odpadového materiálu , pochopení soužití člověka a přírody a důležitost třídění odpadů. Společně jsme rozvíjeli klíčové kompetence : - k učení, k řešení problémů, komunikativní, sociální a personální, občanské a pracovní. Zahájení bylo v multifunkční učebně, kde byli všichni seznámeni s programem.

Číst dál: Zájmový den - Hrátky s odpadovým materiálem

Velikonoční pečení beránka v třídě PTE

Velikonoční pečení beránka v třídě PTEJak lépe oslavit velikonoční svátky než pečením beránka. Společně jsme se vypravili nakoupit potřebné suroviny do obchodu, ve školní kuchyňce jsme si připravili těsto, vymazali formu a už stačilo jen počkat, až se nám beránek v troubě upeče. Nakonec jsme
ho ozdobili čokoládovou polevou. K příjemně strávenému dopoledni už chyběl jen ovocný čaj a kousek právě upečeného beránka. Moc nám všem chutnal a ta vůně……

Lenka Černá - TU

Číst dál: Velikonoční pečení beránka v třídě PTE

Velikonoční pečení

Velikonoční pečeníCelá třída S3 se těšila na Velikonoce a tak si čekání zpestřila pečením velikonočního beránka. Celé pečení probíhalo v kuchyňce a všechny děti se zapojily a pomáhaly. Nejen, že připravily suroviny, těsto, ale i si po sobě veškeré špinavé nádobí umyly.
Hotového beránka společně snědly ve třídě, která byla vyzdobena jarní květinou a vlastnoručně ozdobenými vejci a přáními pro rodiče.

Číst dál: Velikonoční pečení

Písmáček nás baví

Písmáček nás bavíA-B-C-D děti ,
čas tak rychle letí.
Po prázdninách zas a zas,
nastane nám školy čas.

Písmáček si pro třídu PTD připravil úkoly, děti měly rozložit slovo na slabiky, nachytat písmenka do klobouku, určit počet.. Nakonec jsme si společně zazpívali a naučili novou písničku. Práce na magic boxu nás velice baví a už se těšíme na další úkoly.
AP Darina Filová

Číst dál: Písmáček nás baví

Exkurze do porcelánky – třída PTE

Exkurze do porcelánky – třída PTEZačátkem dubna jsme se vypravili autobusem na exkurzi do Porcelánky Thun v Nové Roli. Prohlédli jsme si výrobní provoz, kde jsme se seznámili s tím, jak se vyrábí porcelán, nahlédli jsme do muzea a v porcelánové školičce jsme si ozdobili svůj vlastní hrneček. Zpáteční cestu jsme si užili ve vláčku.

Lenka Černá – TU PTE

Číst dál: Exkurze do porcelánky – třída PTE

Barevné setkání – finanční gramotnost

Barevné setkání – finanční gramotnostDne 30. 3. 2017 se žáci ZŠ a SŠ Karlovy Vary, p. o., Vančurova 83/2, odloučená škola Svahová 26 zúčastnili GLOBAL MONEY WEEK - Světového týdne vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti, projektu, který je na mezinárodní úrovni organizován od roku 2012. Hlavní téma roku 2017 je motto: „Uč se, šetři, vydělávej“. Česká republika se na národní úrovni angažuje svými aktivitami poprvé.

Číst dál: Barevné setkání – finanční gramotnost

Velikonoční buřtguláš

Velikonoční buřtgulášVe středu 12. 4. 2017 překvapili žáci VI. B, VII. B a VIII. B všechny žáky školy, učitele i AP. Oloupali cibuli, osmažili na oleji, přidali nakrájené kostky vuřtů, sůl, pepř, červenou sladkou papriku, zalili vodou a přidali pokrájené brambory. Vařili, dochutili nastrouhaným česnekem, dosolili, dochutili, zahustili a výsledkem snažení byl velmi chutný buřtguláš, který ochutnali žáci od přípravných ročníků až po ty z druhého stupně. Všem patří velká pochvala!
Mgr. Zdeňka Marková

Číst dál: Velikonoční buřtguláš

Orientační běh dne 10. 4. 2017

Orientační běh dne 10. 4. 2017Trasa byla vyznačena fábory. Po cestě bylo umístěno 10 otázek týkajících se výukových znalostí žáků. Trasa vedla od školy na Sokolské hřiště, odtud do kopce po Rohanově cestě, kde na poslední odbočce před Fibichovou chatou odbočila doprava a pokračovala strmě dolů ke Smrkovému srubu. Poté po Lesmistrově cestě zpět ke škole a na skalku, kde si žáci opekli vuřty.

Číst dál: Orientační běh dne 10. 4. 2017

Beseda s policií

Beseda s policiíŽáci III. (1. ,3. ) třídy ve Svahové se zúčastnili v prvním dubnovém týdnu besedy s pracovníky karlovarského letiště, kteří předvedli své cvičené psy. Ukázali dětem, jak psi umí najít schované drogy. Děti seděly na lavičkách a s nadšením pozorovaly, jak psi mezi nimi běhají a hledají, co jim předtím policisté schovali. Dobrovolníci si mohli vyzkoušet velmi těžký záchranářský oblek. Na závěr besedy si děti mohly psy hladit a krmit je granulemi, což se jim líbilo ze všeho nejvíc.
AP Marie Cihlová

Číst dál: Beseda s policií

Přípravné třídy na Ekofarmě v Chebu

Přípravné třídy na Ekofarmě v ChebuKoncem března navštívily všechny přípravné třídy Školní statek v Chebu, kde byl pro ně připraven program: Za zvířátky na farmu. Děti se seznámily s domácími zvířátky, vyzkoušely si dojení, nahlédly do kurníku a také měly možnost pozorovat svolávání slepic kohoutem. Na závěr si děti nakrmily ovečky a kozy. Program byl pořádán v rámci plnění EVVO a dotován Krajským úřadem.
Lenka Černá – koordinátorka EVVO

Číst dál: Přípravné třídy na Ekofarmě v Chebu

Přípravné třídy PTD a PTE na dopravním hřišti

Přípravné třídy PTD a PTE na dopravním hřištiV měsíci březnu se třídy PTD a PTE zúčastnily dopravní výchovy ve Světě záchranářů. Využili prvních slunečních paprsků a jeli si zajezdit na odrážedlech na dopravní hřiště. Děti byly poučeny o dopravních předpisech, naučily se jezdit po silnici a celé dopoledne si skvěle užily.
Lenka Černá – třídní učitelka PTE

Číst dál: Přípravné třídy PTD a PTE na dopravním hřišti

Karty, karty. kartičky?

Karty, karty. kartičky?Je to jenom hra a nebo efektivní učení. Výsledkem dlouholeté praxe jsem zjistila, že cílené kartičky opravdu pomáhají. Existuje dnes již mnoho výrobců školních pomůcek a to i různých kartiček, přesto si většinou kartičky vyrábím sama. Je to dané tím, na jaký cíl se zaměřím a kterou vyučovací látku potřebuji procvičit. Výborné je propojit kartičky, tabuli, pracovní listy a práci do sešitů. Pak je výsledek překvapující.

Číst dál: Karty, karty. kartičky?

Za zvířátky na farmu

Za zvířátky na farmuMinulý čtvrtek 23.3. jsme s žáky V.B, IV.B (2., 4.) a III.B (1., 3.) navštívili Ekocentrum v Chebu. Děti se naučily jak se mají u zvířátek chovat, prohlédly si stáje a jednotlivé druhy zvířat. Zopakovaly si názvy domácích zvířat a jejich mláďat. Dozvěděly se jaký z nich máme užitek, jak by se o ně měly starat a čím se živí. Na závěr si děti mohly některá zvířátka i pohladit a nakrmit je. Přes nepřízeň počasí jsme si všichni výlet moc užili, i když nutno přiznat, že po několika hodinách ve vlhku a mrazu jsme se moc těšili do vyhřátého autobusu.
Zapsala: AP Michaela Vránová Kubešová

Číst dál: Za zvířátky na farmu

Megaherna

MegahernaV pátek 18.3.2017 naše přípravná třída „C“ navštívila Obchodní centrum Fontána v Karlových Varech, městské části Dvory, kde nám byl k dispozici dětský koutek. Bylo zde vystaveno několik soch a modelů z kostek Mega Blocks. Děti mohly plně zapojit svou zručnost, kreativitu a postavit z kostek cokoli, podle vlastní fantazie. Postavily si domečky, roboty, věže aj.
Byl to prima den a drželi jsme se hesla „Kdo si hraje, nezlobí“.
Asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Megaherna

Poděkování rodičům

Poděkování rodičůmV letošním školním roce 2016/2017 navštěvuje naší přípravnou třídu v Základní škole a střední škole K. Vary, p. o., odloučené pracoviště Karlovy Vary, Svahová 26, chlapec se speciálními vzdělávacími potřebami, který žije v Dětském domově Karlovy Vary a Ostrov, p. o., pracoviště Tašovice, Řadová 247/29. Do kolektivu se začlenil a děti ve třídě mu rády pomáhají při práci, hrách i při sebeobsluze.

Číst dál: Poděkování rodičům

Celostátní soutěž – Marie Terezie
– 300. výročí od narození této panovnice

Celostátní soutěž – Marie TerezieByla vyhlášená soutěž „ Za časů české královny Marie Terezie“ pod záštitou Mgr. Kateřiny Valachové, Ph.D., ministryně školství.
Speciální třída S3 se této celostátní soutěže zúčastnila a zaslala do Prahy dvě práce. Jednou je kresba žákyně 10. ročníku Sáry Wolfové a druhou prací je trojrozměrná koláž královny Marie Terezie, na které se podíleli všichni žáci třídy S3.

Číst dál: Celostátní soutěž – Marie Terezie

GLOBAL MONEY WEEK -

Světový týden vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti vyhlásil pro rok 2017 hlavní téma s mottem: „Uč se, šetři, vydělávej“.

GLOBAL MONEY WEEKNaše škola se připojí dne 30. března 2017 (čt) a zve všechny žáky na BAREVNÉ SETKÁNÍ. Barvou bude modrá a tématem, finanční gramotnost. Na šesti stanovištích budou žáci zábavnou formou seznamováni s problematikou v oblasti finanční gramotnosti.
Úkol pro žáky: v hodinách PV vyrobit peněženku. Materiál i technika jsou libovolné.
Začátek akce 8. 10 v multifunkční učebně. Konec akce v 11. 40 hodin.
Organizátor akce: garant výuky finanční gramotnosti Mgr. Zdeňka Marková

 

Ptáci na krmítku prolétli mezi předměty

Ptáci na krmítku prolétli mezi předmětyŽe také učení může být hravé a zajímavé se přesvědčili žáci v V.B. Za oknem mají krmítko, kam pravidelně sypou ptáčkům slunečnicová semínka. Všechny moc zajímalo , jací ptáci do krmítka vlastně létají . Společně jsem si tedy prostudovali encyklopedii Ptáci na krmítku v hodině Českého jazyka. Ve Výtvarné výchově a Pracovním vyučování jsme tvořili ptačí budku z různého materiálu. V matematice jsme zase vymýšleli zajímavé slovní úlohy.

Číst dál: Ptáci na krmítku prolétli mezi předměty

Masky

MaskyBlíží se období karnevalových rejů a průvodů a tak i žáci speciální třídy S3 si vyrobili své masky. Tvoření to bylo zábavné a užili jsme si u toho společně spoustu legrace. Masky se povedly a určitě si ještě společně další vyrobíme.
AP Petra Jelenová

Číst dál: Masky

Maškarní karneval

Maškarní karnevalDne 24.2.2017 si všechny přípravné třídy Základní školy ve Svahové vyzdobily multifunkční učebnu na maškarní karneval.
Děti se převlékly do svých připravených pohádkových kostýmů a karneval byl zahájen. V průběhu karnevalu se nejdříve představily jednotlivé masky a pak jsme si všichni společně zatancovali. Každá maska byla odměněna diplomem a sladkostí. Na závěr jsme se vyfotografovali. Karneval se velmi povedl a všem se moc líbil.
Asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Maškarní karneval 2017

Zajímavé pomůcky

Zajímavé pomůckyŽáci III. (1.,3.) třídy ve Svahové si prožili takové menší druhé Vánoce. Přišla jim totiž celá řada zajímavých didaktických pomůcek, kterými byli velmi zaujati. Na fotografiích můžeme vidět, jak žáci například při lovení ryb zlepšují pozornost, při překreslování obrázků zase grafomotoriku, jemné motorice pomáhají prošívané obrázky, také mohou zdokonalit svoji obratnost s pomůckami pro tělesnou výchovu, nebo smysl pro rytmus v hudební výchově s dětskými hudebními nástroji.

Mgr. Martina Bašová
Třídní učitelka

Číst dál: Zajímavé pomůcky

Zájmový den dne 26.1. 2017 - KDO BUBNUJE NEZLOBÍ !

Zájmový den dne 26.1. 2017 - KDO BUBNUJE NEZLOBÍ !Zájmovým dnem nás provázel zkušený drum - faciliátor Jiří Adam. Jednoduchou a zábavnou formou vytvořil jedinečný orchestr, při kterém žáci na vlastní kůži poznali sílu spolupráce a sdílení dobrého naladění. Třídy byly rozděleny do skupin podle věku a tak ,měl každý svůj prostor pro seberealizaci. Dále byla připravena prezentace o bubnech djembe na kterou se podívaly všechny třídy. Ve zbývajícím čase vytvářeli žáci na papírové trubky vzory bubnů djembe anebo dle vlastní fantazie různé geometrické vzory.

Číst dál: Zájmový den dne 26.1. 2017 - KDO BUBNUJE NEZLOBÍ !

Pečení muffinů

Pečení muffinůV rámci pracovní výchovy jsme šli s třídou S3, S4 do kuchyňky a společně si upekli muffiny. Děti se zapojily a pomáhaly s přípravou od začátku do konce. Součástí pečení byl samozřejmě i úklid a mytí nádobí. Muffiny se povedly a všem nám moc chutnaly.
AP Petra Jelenová

Číst dál: Pečení muffinů

Soutěž zručnosti

Soutěž zručnostiDne 20.1.2017 se všechny přípravné třídy zúčastnily akce „Soutěž zručnosti“. Akce proběhla v multifunkční učebně zdejší školy. Děti si procvičily jemnou motoriku. Stavěly kostky, navlékaly korálky apod. Za zvládnuté úkoly dostaly všichni pěkný diplom a sladkou odměnu.
Asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Soutěž zručnosti

Svět ohně

Svět ohněNa začátku měsíce ledna všechny přípravné třídy vyrazily na zážitkovou vzdělávací akci do Světa záchranářů, který provozuje Asociace Záchranný kruh, o. s. V roli lektorů nás profesionální hasiči Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje přivítali na besedě s názvem „Svět ohně“. Děti si vyslechly, jak se postupuje v případě požáru, jakým způsobem se mají chovat v rizikových situacích, jak volat na tísňové linky a jakými způsoby lze požárům předcházet a eliminovat možná rizika vzniku požárů.

Číst dál: Svět ohně

Vánoční aranžování s ISŠ Jesenice

Vánoční aranžování s ISŠ Jesenice2. ročník soutěže
8. 12. 2016 od 8.30 hod.
určené pro žáky 8. - 9. tříd základních škol.
Cílem bylo:
přiblížit soutěžícím přírodní vazačský materiál. a aranžérské techniky.
V první části žáci absolvovali krátký kurz aranžování,.soutěžili ve dvou až tříčlenných družstvech složených z žáků jedné základní školy...

Číst dál: Vánoční aranžování s ISŠ Jesenice

Sportovní den předškoláků

Sportovní den předškolákůProsinec je vždy měsíc plný akcí, příprav na Vánoce, ale ani v této době nesmíme zapomínat na pohyb. Proto jsme pro děti z přípravných tříd připravili sportovní soutěže v naší nové multifunkční učebně. Děti zde vyzkoušely svou rychlost a hbitost při zdolávání překážkové dráhy. Napoprvé jsme celou trasu se všemi dětmi absolvovali pomalu, upozornili je jak bezpečně překonávat jednotlivé překážky. Poté postupně děti probíhaly dráhu s různými obměnami. Vítězem se tentokrát stali všichni a odměnou nám byla radost z pohybu, úsměv, který se objevil na všech tvářičkách a společný potlesk.
Zapsala: Radmila Hricková

Číst dál: Sportovní den předškoláků

Hrátky s Češtinou v první a třetí třídě

Hrátky s Češtinou v první a třetí tříděVe školním roce 2016/2017 se na naší škole začal vyučovat nový předmět nazvaný Hrátky s Češtinou. Při tomto předmětu máme více prostoru věnovat se hrám a zábavným činnostem souvisejícím s Češtinou, než je tomu při klasickém Českém jazyce.

Číst dál: Hrátky s Češtinou v první a třetí třídě

Vánoční trhy S1

Vánoční trhy S1Před vánocemi se i třída S1 vydala na průzkum Vánočních trhů. Dětem se vycházka líbila. Už po cestě se bavily různou výzdobou před obchody. Na trzích se jim líbil moc Betlém i obrovský Adventní věnec, ale nejvíc je zaujal krásný, velký, skleněný anděl. Zvědavě okukovaly i každý stánek. Do školy se vrátily ve výborné náladě.
AP: Ludmila Dyndová
28.12.2016

Číst dál: Vánoční trhy S1

Vánoční besídka předškoláků

Vánoční besídka předškolákůVánoce se blíží a děti z přípravné třídy C si jako každý rok nacvičily své vánoční představení pro rodiče. Předvedly dramatizaci známých pohádek, recitaci básní a říkadel, čertovské pásmo a nakonec si společně s rodiči zazpívaly vánoční koledy. Potlesk rodičů a prarodičů byl pro děti odměnou za jejich bezprostřednost, píli a snaživost během celého vystoupení. Na konec vánoční besídky rozdaly děti svým rodičům keramickou rybičku, ozdobenou šišku a vánoční přání.
Asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Vánoční besídka předškoláků

Oskola nás baví

Oskola nás bavíUčení hrou je ta nejlepší forma práce pro naše žáky. Osvědčené kartičky Oskola jsou velice zábavné a zároveň hravou formou procvičí požadované učivo. Učíme se a ani o tom nevíme? No ano!! Žáci jsou nadšení- rozvíjí jazykové schopnosti, osvojují si slovní zásobu, přiřazují ,doplňují a spolupracují mezi sebou. Učí se komunikovat, porozumět slovům i větám. Tyto kartičky se dají využít ve všech předmětech.

Číst dál: Oskola nás baví

Dopis Ježíškovi

Dopis Ježíškovi„ Dopis Ježíškovi“ je soutěž, kterou každoročně vyhlašuje Městská knihovna v Karlových Varech, pobočka I. P. Pavlova. Speciální třída S3 se i letos zúčastnila a vyrobila „Anděla splněných přání“. Jednalo se o skupinovou práci celé třídy S3.
Třídní učitelka: Mgr. Libuše Kroupová
AP: Petra Jelenová

Číst dál: Dopis Ježíškovi S3

KV Arena Karlovy Vary a Vánoční trhy – VI. B

KV Arena Karlovy Vary a Vánoční trhy – VI. BDne 2. 12. 2016 jsme navštívili BAZÉNOVÉ CENTRUM KV Areny v Karlových Varech. V bazénu, vířivce, na tobogánu i v parní sauně se nám moc líbilo! Poté jsme se šli projít na Vánoční trhy do centra města, kde jsme se ponořili do vánoční atmosféry a neodolali voňavým pochoutkám.


Mgr. Z. Marková

Číst dál: KV Arena Karlovy Vary a Vánoční trhy – VI. B

Školáci v A-klubu

Školáci v A-klubuPátek 25. 11., den předání čtvrtletního hodnocení, prožila naše třída IV.(2., 4.) v A-klubu Krajské knihovny ve Dvorech. Podle domluveného harmonogramu jsme nejprve shlédli úžasnou výstavu karlovarských modelářů ve vstupní hale. Děti okouzlily krajiny pro skřítky s malými domečky a vláčky, stejně tak i větší modely historických letounů a lodí. Dále jsme vyslechli vyprávění o komiksech, které vrcholilo zapůjčením knihy příběhů Rychlých šípů. Doufáme, že se nám stanou motivací ke čtení.

Číst dál: Školáci v A-klubu

Lesní pedagogika

Lesní pedagogikaKoncem měsíce listopadu jsme se sešli v naší tělocvičně na velmi pěkné akci s názvem Lesní pedagogika.Hravou formou si děti ověřovaly své vědomosti o zvířátkách, žijících v lese. Každý si z této pěkné akce odnesl nové poznatky.

Zvířátka žijící v lese zdobí i nástěnku, kterou vytvořili žáci z ii. oddělení.

Zpracovala S. Kodajková

Číst dál: Lesní pedagogika  

Šikulík - soutěž v praktických dovednostech

Šikulík - soutěž v praktických dovednostechZábavné odpoledne plné soutěží, napětí i fandění si užili žáci v nové multifunkční učebně. Při jednotlivých úkolech si ověřovali svoji zručnost i pohotovost. Například při přiřazování tvarů, zhotovení sluníčka z kolíčků, oddělování šroubu od matice, navlékání malých trubiček na špejli či přiřazování barevných víček podle předlohy. Všichni byli opravdoví šikulové, kteří si odnesli z této z této soutěže diplom, malou sladkost a hlavně dobrou náladu.

Zpracovala S. Kodajková

Číst dál: Šikulík - soutěž v praktických dovednostech

Soutěž o nejhezčího anděla

Soutěž o nejhezčího andělaSpeciální třída S3 se zapojila do soutěže „O nejhezčího anděla.“ Vyrobili jsme krásného anděla Gabriela a všechny děti se na jeho výrobě podílely.
Výstava andělů proběhne v kostele Zvěstování Panny Marie v klášterním areálu Ostrov. Zahájení výstavy bude v pátek 2. prosince 2016 a ukončena bude 8. ledna 2017. O vítězích soutěže rozhodnou svými hlasy návštěvníci výstavy.

Číst dál: Soutěž o nejhezčího anděla

Vánoční beseda v ostrovské knihovně

Vánoční beseda v ostrovské knihovněNa konci listopadu celá naše třída jela do knihovny v Ostrově, kde pro nás měla pracovnice knihovny připravenou vánoční besedu spojenou s prohlídkou knih a kreslených pohádek s vánoční tématikou. Děti se dozvěděly co to je advent, jaké jsou vánoční zvyky a tradice, čekalo na ně i malé občerstvení. Po ukončení besedy jsme se šli podívat na vánoční strom na Městském úřadě, kde jsme se vyfotografovali.
Lenka Černá – tř.učitelka

Číst dál: Vánoční beseda v ostrovské knihovně

Odpady a recyklace, to je naše inspirace

Odpady a recyklace, to je naše inspiraceVe středu 23. listopadu se vybrané družstvo naší školy zúčastnilo krajského kola soutěže „Odpady a recyklace, to je naše inspirace“, které se konalo v Ostrově. Naší školu reprezentovali: Jan Rohleder (VIII. B), Marek Csápai (VII. B), Bára Marešová (VIII. B). Žáci poměřovali své vědomosti z oblasti nakládání s odpadovým materiálem a biomasou. Součástí soutěže byly znalostní kvízy jednotlivců i celých týmů, znalostní hra Člověče, nezlob se a hod odpadem na cíl. Naše družstvo obsadilo skvělé 4. místo.
Lenka Černá – koordinátorka EVVO

Číst dál: Odpady a recyklace, to je naše inspirace

Lesní pedagogika v PTE

Lesní pedagogika v PTEV listopadu proběhla u nás ve třídě v rámci EVVO beseda s pracovnicí Vojenských lesů a statků, která si pro nás připravila zajímavý naučný program o lese a zvířatech nich žijících. Děti měly možnost seznámit se s faunou a florou našich lesů, dozvěděly se, jak dlouho rostou stromy, přiřazovaly stopy zvířat k obrázkům, osahaly si trofeje a zahrály si spoustu her. Na konci besedy nám byl předán diplom a drobné ceny za aktivní účast v soutěži Kaštanobraní 2016.
Lenka Černá – tř.učitelka

Číst dál: Lesní pedagogika v PTE

Drakiáda v přípravných třídách

Drakiáda v přípravných třídáchV listopadu jsme pořádali soutěž o nejhezčí dráčky. Úkolem bylo vyrobit dráčky z odpadového materiálu a vyzdobit s nimi svoji třídu. Použili jsme papír, noviny, látky, klacíky od nanuků, plastové kelímky apod. Děti vyráběly své dráčky jednotlivě či tvořily jednoho draka společně.
Lenka Černá – tř.učitelka PTE

Číst dál: Drakiáda v přípravných třídách

Copyright © 2013. All Rights Reserved.