O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Novinky Sva

Kam po škole, řemeslný workshop

Kam po škole, řemeslný workshopDne 18.11.2022 se žáci 8.a 9.třídy Základní školy a střední školy Karlovy Vary, Svahová 26 zúčastnili pracovního workshopu ve společnosti ept connector ve Svatavě, učební obor Nástrojař. Dopoledním programem nás provázel průvodce, který se řídil časovým harmonogramem. Žáci měli možnost seznámit se s učebním oborem a také si vyzkoušeli práce s různými nástroji a prohlédli si provoz v Habartově i učebny tohoto oboru ve Svatavě. Řemeslný workshop se žákům líbil.

Příspěvek kariérové poradkyně 28.11.2022 Mgr. D.Pavláskové

Číst dál: Kam po škole, řemeslný workshop

Ponožková výzva na "Svahovce"

Ponožková výzva na V úterý 22. 11. jsme se školním žákovským parlamentem uskutečnili "Ponožkovou výzvu" na podporu Downova syndromu, kdy ponožky symbolizují nějaké chromozomy a lidi s Downovým syndromem mají ten 21. ztrojený. Zúčastnila se skoro celá škola včetně pedagogů a asistentů.

Zpracovala: Sandra Šmídová

Číst dál: Ponožková výzva na "Svahovce"

Galerie umění Becherova vila

Galerie umění Becherova vilaKoncem listopadu třída S2 navštívila Galerii umění v Becherově vile v Karlových Varech. Žáci si v tvořivé dílničce vyrobili vánoční přáníčka z odpadového materiálu (kousky papíru, knoflíky, provázky, lepenka) a tím úspěšně splnili úkol z EVVO za 1. pololetí. Tvořivým dopolednem jsme se příjemně naladili na blížící se advent.

Vypracovala Zuzana Dostálová

Číst dál: Galerie umění Becherova vila

Návštěva galerie

Návštěva galerieV naší třídě S2 máme velice nadanou žákyni Lilien, která krásně maluje. Namalovala mimo jiné i obrázky na plátno. Její dílka nechala vystavit organizace „Raná péče Krůček“ v osvětové kampani Týden rané péče. Výstava se konala v Gallery Coffee, se sídlem nám. Krále Jiřího z Poděbrad 508 v Chebu. Ve středu 9. 11. 2022 jsme se tedy s celou třídou S2 vydali na výlet do Chebu, abychom se i my podívali na vystavená díla naší žákyně, zhodnotili její obrazy a talent.

Číst dál: Návštěva galerie

Sdílená knihovna

Ptáte se, co je u nás nového ?
V ZŠ Svahová přibyla nenápadná polička.
Hned vám o ní povím víc.
Jistě každý z nás má doma knihy, kterých by se nikdy nevzdal. Čte je pořád dokola, kdykoli je nemocný, venku sněží, nebo mu jen není dobře na duši. U mě je to třeba Vejce a já. Neodolatelná klasika, přečtená odhadem 17 x a její čas zase přijde.

Číst dál: Sdílená knihovna

IV.B NA DOPRÁVNÍM HŘIŠTI

IV.B NA DOPRÁVNÍM HŘIŠTIV pátek 14.října jsme navštívili Svět záchranářů v Karlových Varech, kde žáci 4.třídy trénovali své dovednosti v dopravní výchově. Dopoledne bylo rozděleno na část teoretickou, kde žáci plnili úkoly na interaktivních simulátorech a soutěžili ve znalosti dopravních značek společně se ZŠ Mozartova. Kryštof, žák naší školy se umístil na krásném, druhém místě. V praktické části se jezdilo na kole a koloběžkách na moderním dopravním hřišti s fungujícím železničním přejezdem a semafory.

Číst dál: IV.B NA DOPRÁVNÍM HŘIŠTI

Vycházející žáci a "Den otevřených dveří" v ISŠTE v Sokolově

Vycházející žáci a Dne 13. 10. 2022 se vycházející žáci Základní školy a střední školy Karlovy Vary, Svahová 26 zúčastnili „Dne otevřených dveří v Sokolově“. Dopoledním programem nás provázel průvodce, který se řídil časovým programem. Žáci měli možnost seznámit se s učebními obory a středními školami, které budou otevřeny ve školním roce 2022/2023. Žáci těchto středních škol spolu se svými učitel byli připraveni našim žákům podat veškeré informace a zodpovědět případné dotazy žáků.

Číst dál: Vycházející žáci a "Den otevřených dveří" v ISŠTE v Sokolově

Atletika do škol

Jako tradičně, již po čtvrté se účastníme projektu atletického svazu Atletika do škol. Žáci v hodinách tělesné výchovy pilně trénují skoky, hody a běhy. Nenásilnou formou objevují kouzlo královny sportu, kterou je právě atletika. Za každou hodinu TV si lepí do své třídní nástěnky samolepku.
Zpracovala: Mgr. Michaela Ženíšková

Školní kolo ve Schodoběhu

Školní kolo ve SchodoběhuV úterý 18.10. proběhlo školní kolo ve Schodoběhu. Soutěžili žáci 1.stupně a 2.stupně. Všichni žáci si fandili a panovala přátelská atmosféra, i když se běželo o medaile. Žáci změřili síly se svými vrstevníky z Vančurovky. V silné konkurenci jsme obstáli na výbornou.
Zpracoval: Ing. Ondřej Černohous

Číst dál: Školní kolo ve Schodoběhu

Česko vesluje

Česko veslujeV loňském školním roce jsme měli zapůjčené trenažéry k veslování. Žáci 2.stupně v rámci TV pronikli k technice a sportu veslování. V konkurenci jiných škol a žáků jsme se neztratili, proto jsme byli pozváni na finálovou regatu Česko vesluje při zahájení MS ve veslování v Račicích. Žáci i učitelé vytvořili týmy a soutěžili s ostatními školami z celé České republiky. Sobotní den jsme si velmi užili a to nejen proto, že učitelé vyhráli 1.místo mezi učiteli, ale máme spoustu nezapomenutelných zážitků.

Zpracoval: Mgr. Pavel Vařečka

Číst dál: Česko vesluje

Olympijský den

Olympijský denV pátek 14.10 jsme se všichni setkali v hale, kde proběhl Olympijský den. Po slavnostním zahájení jsme se rozcvičili a zahřáli s trenérkami. Poté jsme se pustili do disciplín olympijského víceboje: do skoku z místa, trojskoku, hlubokého předklonu a T-Běhu. Kdo zrovna nesoutěžil, tak se plně věnoval přednášce o golfu handicapovaných a mohl si vyzkoušet pod dohledem trenéra odpaly. Všichni dostali diplom a odměnu. Na závěr jsme si užili kouzelnické představení.
Zpracovala: Dana Těšínská

Číst dál: Olympijský den

Projektový den

Projektový denVe středu se naše děti z přípravné třídy PTC zúčastnily Projektového dne .Tento den byl tématikou navázán na návštěvu kina Drahomíra v měsíci září.

Děti během dopoledne prošly 5-ti stanovišti. Naučily se jak žije žába, jaká zvířátka se řadí mezi savce , co je to hmyz, kde je sever a jih a na posledním stanovišti se učily třídit odpad.

Číst dál: Projektový den

Podzimní čarování v PT D

Podzimní čarování v PT DJe kouzelné v tyto dny pobývat v lese. Korunami stromů prosvítají sluneční paprsky, barevné listy se pomalu snáší k zemi. Ideální doba stvořená k procházkám, les má svou specifickou podzimní vůni. Zvířátka si připravují zásoby na zimu, ptáci odlétají. I my tyto dny rádi trávíme v přírodě. Plodiny sbíráme, sušíme a využíváme je jak ve výuce, tak při kreativních aktivitách. S výrobky se zúčastňujeme různých soutěží. Rádi se věnujeme i pohybovým aktivitám a hrám v přírodě.

Zapsala: Marie Hnízdilová

Číst dál: Podzimní čarování v PT D

Vycházka přípravných tříd do obory

Vycházka přípravných tříd do oboryVe čtvrtek 6.10.2022 si přípravné třídy naší školy vyšly na poznávací vycházku na Linhart do obory, kde viděly divoká prasata a daňky. Cestou děti sbíraly žaludy a později jimi prasata nakrmily. Učily se také rozpoznávat různé druhy stromů pomocí listů a plodů.
Všichni jsme si za celý den užili spoustu zábavy a děti si odnesly mnoho nových zážitků.

Číst dál: Vycházka přípravných tříd do obory

Stmelovací pobyt - Zátiší 2022

Stmelovací pobyt - Zátiší 2022Ve dnech 14 až 16. září 2022 proběhl již 5. ročník stmelovacího pobytu v přírodě, tentokrát opět v kempu Zátiší, v obci Bernov. Cílem třídenního pobytu byla prevence sociálně patologických jevů, stmelování kolektivů žáků naší školy a environmentální výchova. Pro žáky byl vždy připraven celodenní pestrý program:

Číst dál: Stmelovací pobyt - Zátiší 2022

Výlet do Kadaně

Výlet do KadaněZačátkem května se třída S2 vydala na školní výlet do Kadaně, kde navštívila Muzeum čarodějnic. Muzeem nás provedla zkušená čarodějka, která dětem vysvětlila, že čarodějky nejsou jen ošklivé, zlé stařeny, ale hlavně také kořenářky a vědmy. Vyložila jim budoucnost z karet, naučila kouzla a pak je zavedla do čarodějnické školy. Atmosféra byla úžasná a žáci byli nadšeni.

Číst dál: Výlet do Kadaně

Ekoprojekt- IV.B

Ekoprojekt- IV.B17.5. odjela IV. B do Ostrova do Ekocentra zrealizovat jednodenní projekt. Tématem byla Voda- koloběh vody v přírodě. Žáci se dozvěděli nové informace a zúročili své poznatky. Proběhly zde různé pokusy s vodou, videoprojekce, hromadná i samostatná práce při vyplňování pracovních listů. Na závěr chodili žáci po stanovištích a řešili úkoly, které si zapisovaly k sobě na kartičku, a řešili tak zároveň tajenku. V závěru jsme všichni zhodnotili projekt jako velmi zdařilý. Žáky činnosti velmi bavili.

Číst dál: Ekoprojekt- IV.B

Lesní pedagogika

Lesní pedagogikaDne 11. května odjela IV.B společně s ostatními třídami 1. stupně na “Lesní pedagogiku“ do Bukoviny v Doupovských horách. Žáci měli připravené různé zábavné činnosti v přírodě, plnili úkoly a učili se novým poznatkům. Dostali informace o tom, jak vyroste strom, o lesní školce a viděli výrobky ze dřeva. Také hráli pohybové hry, při kterých se naučili pozdravy lesníků a myslivců - „Lesu zdar!“ „Lovu zdar!“ Žákům se akce velmi líbila.
Zapsala A. Pokorná

Číst dál: Lesní pedagogika

Opičí dráha

Opičí dráhaV pondělí 9. května 2022 proběhl již tradiční závod v Opičí dráze. Sešly se všechny děti
z přípravných tříd a předvedly nám svou bojovnost a obratnost při zdolávání připravených překážek. Děti závodily s nadšením, vydaly ze sebe to nejlepší, proto za své výkony získali všichni diplom a sladkou odměnu. Tři nejrychlejší chlapci a tři nejrychlejší dívky si navíc užili slavnostní atmosféru a vystoupli na stupně vítězů, kde převzali medaile a malé odměny.
Zapsala: Radmila Hricková

Číst dál: Opičí dráha

Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhviNaše škola se zapojila do ekoprojektu pod názvem „Vzkaz v láhvi“, který měl za úkol zmapovat život v okolí řeky Ohře, na německé i české straně hranice. Celý projekt s veškerými aktivitami probíhal pod záštitou Ekofarmy Kozodoj, která je naším partnerem a která úzce spolupracuje s ekologickým vzdělávacím centrem v německém Hohenbergu. Právě na pozvání tohoto ekologického centra jsme se žáky školy Svahová a Vančurova, dne 4. 5. 2022 vycestovali na výlet do německého města Hohenberg, se stejnojmenným hradem.

Číst dál: Vzkaz v láhvi

Povídáme si o Ukrajině

Povídáme si o UkrajiněVe třídě si povídáme o současném dění na Ukrajině, o negativech války, ale především o podpoře a pomoci lidem, kteří ve válce žijí, nebo před ní utekli ze svých domovů. Žáci se často dotazují a zároveň chtějí vyjádřit své pocity a názory k válce.
Společně s dětmi jsme se rozhodly podpořit tyto rodiny a poslat jim sbírku oblečení, dek, léků, a hygienických potřeb.
TU: Mgr. L. Parimuchová

Číst dál: Povídáme si o Ukrajině

Masopustní rej v PT C

Masopustní rej v PT CTýden před karnevalem probíhaly velké přípravy. Vyráběly se škrabošky a připravovala se výzdoba, při jejíž výrobě se zúčastnila celá třída. Během celého karnevalového dne se soutěžilo, tancovalo a hodnotily se nejlepší masky. Všichni si odnesly odměny, diplomy a skvělé zážitky. Děti si to moc užily.
Zapsala : P. Trsová

Číst dál: Masopustní rej v PT C

Třída PT D - Malá technická univerzita

Třída PT D - Malá technická univerzitaStavebnici z projektu „Malá technická univerzita“ využíváme průběžně během školního  roku. Děti ji mají rády, rozvíjí si představivost, tvořivost, hrubou i jemnou motoriku. V průběhu ledna jsme se intenzivněji vrhli do stavby města, a proměnili se ve stavitele mostů a věží. Děti již ví, kdo je architekt, učily se stavět půdorysy domů podle technického výkresu. Ví také, co jsou obvodové zdi a příčky. Umí postavit pilíř k mostu a základnu k věži, aby nespadla. Při těchto hodinách pracovali všichni s velkým nadšením.
Zapsala: Radmila Hricková

Číst dál: Třída PT D - Malá technická univerzita

Předvánoční období v PT D

Předvánoční období v PT DAdventní čas si děti moc užily. Naučily vánoční koledy a říkanky. Při společné výzdobě třídy a výrobě dárků pro rodiče jsme využívali různé materiály
a seznámili se s různými výtvarnými technikami. Ozdobili jsme si stromeček, pekli cukroví, povídali o adventu, četli vánoční pohádky. Poslední den došlo i na rozbalování dárečků pod stromečkem a společně jsme si vyzkoušeli některé vánoční tradice. Děti jsou plné očekávání a z každé činnosti mají velkou radost.
Zapsala: R. Hricková

Číst dál: Předvánoční období v PT D

Beseda s městskou policií

Beseda s městskou policiíV měsíci prosinci přišli do ZŠ Svahová příslušníci Městské policie Karlovy Vary, aby naše děti seznámili s problematikou bezpečnosti silničního provozu a poučili je o možném nebezpečí na silnici. Strážník s dětmi probíral pravidla silničního provozu, pravidla pohybu chodců a cyklistů na silnici a zejména pak děti poučil o povinnosti jezdit na kole s ochrannou přilbou a povinnou výbavou každého cyklisty. V rámci přednášky s dětmi zopakoval postup v nouzových případech a využití telefonních čísel IZS.

Číst dál: Beseda s městskou policií

Tvoření v keramické dílně Sedlec

Tvoření v keramické dílně SedlecDne 1. 12. 2021 jsme s dětmi navštívili soukromou keramickou dílnu v Sedleci, na základě pozvání maminky naší žákyně, abychom se s našimi žáky seznámili s prací v keramické dílně a tvorbou různých výrobků. Útulná dílna plná pěkných výrobků z keramiky a dalších materiálů pro nás byla velkou motivací a poskytla nám spoustu inspirace. Děti měli možnost si sami vyrobit anděla nebo zvoneček z keramiky a poté pro ně bylo připraveno pohoštění.

Číst dál: Tvoření v keramické dílně Sedlec

Přehlídka výtvarných prací

Přehlídka výtvarných pracíZŠ, SŠ a PŠ Kolín pořádala Přehlídku výtvarných prací „Radost 27“. Žáci naší školy se této akce zúčastnili, a poslali svá díla- IV.B, II.B, VIII.B. Získali jsme za to odměny - barevné papíry, čtvrtky a papíry velkého formátu. Hurá, a můžeme tvořit dál..
Mgr. Lucie Parimuchová

Číst dál: Přehlídka výtvarných prací

Workshop ve Svatavě

ept connector s. r. o., obory Nástrojař a Srojírenství

Workshop ve SvatavěŘemeslný workshop, který se konal 25.11.2021 ve Svatavě, si užili žáci IX.B ze Svahové. Prohlédli si nové provozovny a dílny, ve kterých se jich ujali učni odborného učiliště. Naši žáci společně s nimi si vyzkoušeli, jak se pracuje na některých strojích. Každý žák si vyrobil a odnesl vlastnoručně opracovaný upomínkový předmět. Na zpáteční cestě jsme si prohlédli výrobní halu v Habartově.
Příspěvek vypracovala výchovná poradkyně: Mgr. D.Pavlásková

Číst dál: Workshop ve Svatavě

FLER JARMARK Karlovy Vary

FLER JARMARK Karlovy VaryDne 24.11.2021 jsme s dětmi ze třídy S2 navštívili vánoční Fler Jarmark, pořádaný v Krajské knihovně v Karlových Varech-Dvorech. Jarmark se pořádá již několik let. Měli jsme možnost si prohlédnout šperky, vánoční výrobky a různé dekorace, které pro nás byly velkou inspirací. Děti si koupili malé dárečky pro maminky nebo jen tak pro radost. Po skončení jarmarku jsme si v místní kavárně dopřáli teplý čaj a něco sladkého. Všem se akce moc líbila.
asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: FLER JARMARK Karlovy Vary

Betlém pro Bernarda – třída PT D

Betlém pro Bernarda – třída PT DAdvent se blíží, Vánoce jsou za rohem a tak nastal čas pustit se do výroby betlémů. Všichni známe ty kupované, ale největší radost nám přinesou ty, které si sami vyrobíme. A tak když jsme se dozvěděli o možnosti zapojit se do výtvarné soutěže Betlém pro Bernarda, neváhali jsme. Poklady z lesa nasbírané s dětmi již na podzim byly k výrobě betlému jak stvořené. Společné dílko vykouzlilo nejeden úsměv na dětské tváři.

Zapsala. Marie Hnízdilová

Číst dál: Betlém pro Bernarda – třída PT D

Podzim v PT D

Podzim v PT DVýzdobou třídy a podzimním tvořením jsme děti připravili na toto krásné období. Každý podzimní prosluněný den jsme využívali k procházkám do přírody, kde děti pozorovaly probíhající změny. Podařilo se nám potkat v lese srnky a veverky. A tento nevšední zážitek se opět promítl do dětských prací. Sbírali jsme přírodniny, z kterých jsme pak tvořili zajímavá dílka – sovičky, veverky, ježky, houby, listy, košíky s ovocem.

Číst dál: Podzim v PT D

Farma Kozodoj

Farma KozodojŽáci IV.B společně s žáky II.B a III.B vyjeli v měsíci říjnu na exkurzi na farmu Kozodoj v Karlových Varech. Celá akce se všem moc líbila. Žáci se dozvěděli hodně informací o koních, drůbeži, prasatech, lamách, i ovcích. Lákavé bylo pro žáky především to, že mohli ke zvířátkům do výběhu, a mohli si je pohladit. Účastnili jsme se také vyrábění dřevěného mlýnku.
AP Andrea Pokorná

Číst dál: Farma Kozodoj

Hurá do bazénu!

Hurá do bazénu!Letos jezdíme na plavecký výcvik každé pondělí. Účastní se ho žáci 3.,4., 5. a 6. ročníku. Jsme rozděleni do dvou skupin, ve kterých se učíme plavat. Také hrajeme hry v bazénu, a skáčeme do vody ze skokanských můstků. Plavání nás moc baví a užíváme si ho.
Mgr.Lucie Parimuchová

Číst dál: Hurá do bazénu!

Moučník z podzimních jablek

Moučník z podzimních jablekKoncem září žáci třídy S2 zavítali do školní cvičné kuchyňky, kde upekli moučník z podzimních jablek. Vůně pečených jablek se linula chodbami po celé škole. Kromě pečení si žáci osvojili také základy stolování.

Číst dál: Moučník z podzimních jablek

Divadlo Kvítek Vítek

Divadlo Kvítek VítekPo prázdninách naší školu navštívilo divadélko „Kvítek Vítek“. Děti měly velkou radost a zábavnou formou se dověděly, jaké je právě roční období a co nám přináší měsíc září. Některé děti si s Kvítkem Vítkem i zahrály. Dětem se představení moc líbilo, měly z představení upřímnou radost a nakonec se rozloučily velikým potleskem.
Asistentka pedagoga Miroslava Vildumetzová

Číst dál: Divadlo Kvítek Vítek

Stmelovací pobyt - Zátiší 2021

Stmelovací pobyt - Zátiší 2021V září tohoto roku proběhl již 4. ročník stmelovacího pobytu v přírodě, tentokrát v kempu Zátiší, v obci Bernov. Cílem třídenního pobytu byla prevence sociálně patologických jevů, stmelování kolektivů žáků naší školy a environmentální výchova. Pro žáky byl připraven pestrý program, jako beseda s příslušníky Policie České republiky s ukázkami policejní techniky, beseda s hasiči z Nejdku s praktickými ukázkami, společné opékání špekáčků a sportovní hry v přírodě.

Číst dál: Stmelovací pobyt - Zátiší 2021

Dopravní výchova

Dopravní výchovaTřída IV.B si v měsíci září zajela procvičit své znalosti ohledně dopravní výchovy do Světa záchranářů. Trénovali jsme dopravní situace na křižovatce, opakovali jsme si, co znamenají jednotlivé dopravní značky, a popisovali, jak má vypadat jízdní kolo a co na něm nesmí chybět. Na závěr jsme se těšili nejvíce, protože každý dostal kolo a helmu, a mohl si jízdu na silnici vyzkoušet na vlastní kůži. Jezdili jsme po dopravním hřišti podle značek a semaforů. Jízda nás velmi bavila, a už se těšíme na další návštěvu.

Číst dál: Dopravní výchova

Olympijský den

Olympijský denDne 8.9.2021 se všichni žáci ZŠ Svahové zúčastnili olympijských her v rámci zájmového dne. Každá třída si vybrala stát, který prezentovala. Úkolem bylo vyrobit si vlajku, odznaky aj. Na konci soutěže žáci obdrželi medaile, diplomy a další pěkné ceny.
Celková atmosféra byla skvělá, počasí příznivé a nálada úžasná.
Všichni odcházeli spokojení, s dobrou náladou.

Zpracovala AP Simona Moravcová

Číst dál: Olympijský den

ORIENTAČNÍ BĚH vycházejících žáků

ORIENTAČNÍ BĚH vycházejících žákůTradiční „Orientační běh vycházejících žáků“ proběhl dne 25. 6. 2021. Žáci si prověřili své znalosti z historie a současnosti Karlových Varů. Výsledky žáků:
1. místo – Emil Girga
Žáci obdrželi diplomy a hodnotné ceny a pochutnali si na voňavém občerstvení. Den se vydařil!
Mgr. Z. Marková

Číst dál: ORIENTAČNÍ BĚH vycházejících žáků

Exkurze ve sklárně Moser

Exkurze ve sklárně MoserO spoustu netradičních zážitků a zajímavých informací se žáci I.B obohatili ve známém sklářském závodě Moser v Karlových Varech, kde nás provedla paní průvodkyně světem luxusního křišťálového skla Moser. Zažili jsme pravou atmosféru výroby skla a dýchla na nás více než160-letá atmosféra historie sklárny. Výstava byla doplněna dokumentárním filmem, který právě shrnuje slavnou historii sklárny. Prohlídka byla obohacena o prezentaci sklářských surovin, nářadí a výrobních postupů.

Číst dál: Exkurze ve sklárně Moser

Zájmový den - 23. 6. 2021

Zájmový den - 23. 6. 2021Téma zájmového dne byly sportovní aktivity. Jelikož nám počasí nepřálo, museli jsme zůstat v budově školy. Vytvořili jsme stanoviště v tělocvičně a v multifunkční učebně. Děti a žáci ukázali svou zdatnost a hravost v pohybových aktivitách v každé disciplíně. Děti a žáci kteří zatím zůstávali ve třídách, než přišli na řadu, vypracovávali zadané úkoly. Za každou disciplínu dostali razítko na ruku nebo na čelo a sladkou odměnu. Druhý den děti i žáci dostali za vypracované úkoly drobné dárky a sladkou odměnu.
Doufám, že si poslední zájmový den všichni užili.

Číst dál: Zájmový den - 23. 6. 2021

Úklid u školy

Úklid u školyPři pracovním vyučování chodíme uklízet v okolí školy, třídíme odpad, a pracujeme také na školní pozemku. Zametáme před školou a plejeme záhony. S pracovním nářadím to zvládáme celkem dobře. Kdyby nebylo takové horko, šlo by nám to lépe od ruky.
III.B, L.Parimuchová

Číst dál: Úklid u školy

Návštěva zábavního centra Hopa Hopa

Návštěva zábavního centra Hopa HopaZávěrem školního roku třída S2 navštívila zábavní centrum Hopa Hopa v Karlových Varech, které bylo odměnou za celoroční práci. Po náročném školním roce si žáci dopřáli dopoledne plné zábavy a her.
učitelka Zuzana Dostálová

Číst dál: Návštěva zábavního centra Hopa Hopa

Návštěva botanické zahrady

Návštěva botanické zahradyV polovině června se žáci I. stupně a třídy S2 vydali v rámci EVVO autobusem do botanické zahrady v Bečově nad Teplou. Zde byl pro ně připraven program „Putování krajinou živých vod“. Společně s lektory si mohli žáci prohlédnout celou botanickou zahradu a zábavnou formou se seznámili s životem rostlin a stromů.
koordinátorka EVVO
učitelka Lenka Černá, DiS.

Číst dál: Návštěva botanické zahrady

Šneci v S2

Šneci v S2Svátek Den dětí jsme v naší třídě oslavili netradičně a to v kuchyni. Naší malí kuchaři a kuchařky si upekli šneky z listového těsta. Jako přílohu si zvolili ovoce a zeleninu. Po upečení šneků následovala společná ochutnávka, všichni se shodli na tom, že se všechno moc povedlo a pochutnali si.
asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Šneci v S2

Opět v cyklistickém sedle

Opět v cyklistickém sedleV úterý 25. května navštívili žáci V.B (4.,5.) se svou paní učitelkou Mgr. Zdeňkou Markovou a asistentkou paní Štěpánkou Holubcovou areál Svět bezpečí v Karlových Varech.
Tak jako na podzim si nejprve zopakovali povinnou výbavu jízdního kola. Pod vedením pánů policistů si připomněli základní dopravní značky a pravidlo pravé ruky při dávání přednosti v jízdě.

Číst dál: Opět v cyklistickém sedle

Barevné setkání – 26.5.2021

Barevné setkání – 26.5.2021Tématem barevného setkání bylo mapování rostlin SLAVKOVSKÉHO LESA. Barvami dne byly zelená, žlutá a červená. Žáci se na jednotlivých stanovištích dověděli zajímavosti o bylinách a dřevinách ve svém blízkém okolí. Naučná stanoviště byla doplněna pohybovými aktivitami. Na závěr byli všichni za své nabyté znalosti odměněni sladkou odměnou a pochutnali si na voňavých vuřtech.

Číst dál: Barevné setkání – 26.5.2021

Příprava pomazánky

Příprava pomazánkyŽáci V.B (4.,5.) se seznámili s přípravou zdravé svačinky. Tentokráte si vlastnoručně připravili chléb s vaječnou pomazánkou, který si ozdobili jemně nakrájenou jarní zeleninou. Všichni se snažili ze všech sil. Práce to nebyla nikterak jednoduchá. Žáci si procvičili loupání vařených vajec, strouhání vajec na struhadle a krájení zeleniny. Při práci udržovali pořádek na svém pracovním místě a umyli a utřeli použité nádobí. Odměnou jim byla zdravá a velmi chutná svačina, kterou si sami na talířcích vlastnoručně nazdobili.
Mgr. Zdeňka Marková

Číst dál: Příprava pomazánky

Výtvarníci z III.B

Výtvarníci z III.BMoc rádi malujeme, kreslíme a tvoříme. Rádi zkoušíme různé techniky při výtvarné výchově a zdobíme nástěnky ve třídě i na chodbách školy. Malou ukázku našich prací, můžete vidět zde v galerii.

Zapsala Mgr. Lucie Parimuchová

Číst dál: Výtvarníci z III.B

Historie na malou chvíli ožila..

Historie na malou chvíli ožila..V pátek 14. května se žáci V.B společně s paní učitelkou Mgr. Zdeňkou Markovou a paní asistentkou Štěpánkou Holubcovou vypravili prozkoumat historickou část města.

Komentovanou procházku pro ně připravila zkušená paní průvodkyně Lenka.
Nejprve se děti zastavily před budovou Alžbětiných lázní, kde se dověděly zajímavosti o císařovně Sissi, na jejíž počest byly lázně pojmenovány. Procházeli jsme kolonádami, ochutnávali prameny a naslouchali poutavému vyprávění o našem městě.

Číst dál: Historie na malou chvíli ožila..

Orientační běh s úkoly

Orientační běh s úkolyPro žáky a jejich učitele byl minulý týden připraven orientační běh s úkoly. Každá třída měla k dispozici mapu, kde byly označeny stanoviště. Každá třída běžela či šla a plnila úkoly svým tempem. Děkuji VI.B a AP Simoně Moravcové za pomoc při přípravě.

Zpracovala: Ženíšková

Číst dál: Orientační běh s úkoly

Volba maskota

Volba maskotaV pátek proběhla na Svahovce volba maskota. Do soutěže bylo přihlášeno 20 maskotů. Vyhrál maskot žáka Nicolase Lázoka z VI.B. Tento maskot nás provede olympiádou na Svahovce.

Číst dál: Volba maskota

Příprava svačiny

Příprava svačinyMy jsme žáci III.B,
pomazánku svedeme.
Vejce šunka máslíčko,
promícháme maličko.
Jednohubky nakrájíme
a pak rychle všechno sníme.

Zapsala A. Pokorná

Číst dál: Příprava svačiny

Ahoj Danečku

Ahoj DanečkuZ důvodu dlouhodobé nemoci našeho žáka z III.B- Danečka, jsme se celá třída rozhodli ho podpořit, a poslali mu dopis pro potěšení. Každý z dětí mu napsal vzkaz a nakreslil mu obrázek. I paní učitelka s paní asistentkou napsaly dopis k brzkému uzdravení. Všechny dopisy jsme vložili do velké obálky, polepili samolepkami- aby byla veselá, a šli odeslat na poštu. Na našeho spolužáka Danečka všichni moc myslíme, a přejeme mu, aby byl brzy zdravý, a mohl se vrátil k nám do třídy.
p.u. Mgr. Lucie Parimuchová

Číst dál: Ahoj Danečku

Olympijské hry

Olympijské hryV týdnu od 12.4. jsme ve škole zahájily olympijské hry. Jako každá olympiáda se zahajuje zapálením pochodně i u nás každý stupeň zapálil tu svou. Tím jsme zahájili olympijské hry SVAHOVKA 2020 2021. V týdnu od 19.4. je naplánován třídní orientační běh s úkoly a volba maskota.

Číst dál: Olympijské hry

Práce ve cvičné kuchyňce

Práce ve cvičné kuchyňceŽáci V.B (4.,5.) se v rámci pracovní výchovy procvičili v loupání a krájení cibule, strouhání mrkve a jablek a pochutnali si na výborné rajské omáčce s těstovinami a plněnými paprikami. Poté si pochvalovali i jablečný koláč z listového těsta, na jehož přípravě se také podíleli. Všichni přiložili ruku k dílu nejen na přípravě pokrmů, ale i k následnému mytí nádobí a úklidu kuchyňky. Žáci byli spokojeni a domů odcházeli s novými poznatky a praktickými zkušenostmi a dovednostmi, které se jim v budoucnu budou hodit.
Mgr. Zdeňka Marková

Číst dál: Práce ve cvičné kuchyňce

Zimní ptačí krmení

Zimní ptačí krmeníPři prvouce v I.B jsme si vyprávěli o ptáčcích v zimě a zjistili jsme, že když je vše přikryto bílou peřinou a mrzne, těžko hledají potravu. Nelenili jsme a rozhodli se ptáčkům připravit krmení. Smíchali jsme zrní s želatinou, vykrájeli různé tvary jako třeba srdíčka, měsíčky, obdélníky, protáhli uprostřed provázkem a přes noc nechali zrní ve formě zaschnout.
Byli jsme zvědaví, zda se krmení povede. Nemohli jsme se dočkat druhého dne a po příchodu do školy jsme šli ihned pověsit vyrobené kousky na strom a ptačí budku na naší školní zahradě.

Číst dál: Zimní ptačí krmení

„Táborák“ u hasičů

„Táborák“ u hasičůVe středu 3. února 2021 se žáci V.B (4.,5.) se svým učitelem Dimitrem Dimovem a asistentkou Štěpánkou Holubcovou opět po čase vypravili do areálu Světa bezpečí v Karlových Varech. Tentokrát šlo o rizika spojená s ohněm.

Nejprve nám páni hasiči Tomáš a Ondra představili evropský záchranný integrovaný systém skrývající se pod známým telefonním číslem 112.

Číst dál: „Táborák“ u hasičů

BAREVNÉ SETKÁNÍ

BAREVNÉ SETKÁNÍDne 18.12.2020 proběhlo vánoční BAREVNÉ SETKÁNÍ. Barvami dne byly bílá, stříbrná a zlatá. Pro všechny žáky byla na platformě MS teams připravena témata:
1. Biblické příběhy
2. Náměty z časopisu RADOMÍR
3. Kapr – příprava
4. Vánoce – retro
5. Vánoční cukroví

Číst dál: BAREVNÉ SETKÁNÍ

Zdobení vánočního stromku na Mlýnské kolonádě

Zdobení vánočního stromku na Mlýnské kolonáděŽáci V.B (4.,5.) se spolu se svými učiteli, Mgr. Zdeňkou Markovou, Dimitrem Dimovem a AP Štěpánkou Holubcovou, rozhodli pomoci s vánoční výzdobou stromků na Mlýnské kolonádě v Karlových Varech. Vybrali si jeden ze stromků a vlastnoručně vyrobenými ozdobami, řetězem a logem naší školy stromek ozdobili. Vyhověli tak nejen žádosti paní ředitelky Mgr. Martiny Kheilové, ale přispěli i k příjemné vánoční atmosféře našeho města.
AP Štěpánka Holubcová

Číst dál: Zdobení vánočního stromku na Mlýnské kolonádě

VÁNOČNÍ NADÍLKA V S2

VÁNOČNÍ NADÍLKA V S2Poslední školní den před Vánočními svátky proběhl letos trochu netradičně. Vzhledem k momentální situaci a šířením virového onemocnění Covid-19, se letos vánoční besídka konala bohužel bez přítomnosti rodičů a pouze v třídním kolektivu.
I tak si ale každý našel pod stromečkem spoustu dárečků, společně jsme ochutnali vánoční cukroví a poslechli jsme si tradičně i vánoční koledy.

učitelka Lenka Černá, DiS.

Číst dál: VÁNOČNÍ NADÍLKA V S2

ADVENTNÍ ČAS VE TŘÍDĚ S2

TADVENTNÍ ČAS VE TŘÍDĚ S2ak jako loni jsme i letos byli na Mlýnské kolonádě, ozdobit si jeden ze zde umístěných stromečků a opět jsme vytvořili jeden hezký, originální vánoční stromeček.
Cestou jsme se zastavili u betlému a rozsvíceného vánočního stromu u hotelu Thermal. Po vánoční výzdobě stromečku jsme se na kolonádě odměnili teplou lázeňskou oplatkou. Všem dětem se připravená akce moc líbila.

asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: ADVENTNÍ ČAS VE TŘÍDĚ S2

Vánoční čas v přípravných třídách

Vánoční čas v přípravných třídáchV tomto období se děti v obou přípravných třídách seznamovaly s tradicí Vánoc a s radostí se připravovaly na nejkrásnější svátky v roce. Tvořily přáníčka a drobné dárky pro rodiče, pekly cukroví a perníčky. Poslouchali jsme koledy a učili se básničky. Byli jsme se projít po městě a na vánočních trzích, kde si ozdobili vlastnoručně vyrobenými ozdobami stromeček. Poslední den před prázdninami jsme ve třídě poseděli u vánočního stromku, ukázali si některé vánoční zvyky, rozdali si drobné dárky a popřáli si krásné svátky.

Zapsala: Radmila Hricková, DiS.

Číst dál: Vánoční čas v přípravných třídách

Máme rádi Vánoce

Máme rádi VánoceMáme rádi Vánoce, a moc se na ně těšíme. Proto se také rádi věnujeme vánoční výzdobě a vánočním zvykům. V keramické dílně jsme vyrobili ozdoby na vánoční stromek, další ozdoby z papíru putovaly na stromky umístěné na Kolonádě v Karlových Varech. Pustili jsme se i do pečení vánočních perníčků v naší školní kuchyňce. Jak nám to šlo, se můžete podívat v galerii, žáci III.B.

Číst dál: Máme rádi Vánoce

Fantazii se meze nekladou

Fantazii se meze nekladouŽáci naší školy se s chutí zapojili do celoškolní soutěže „Strašidel se nebojíme“. A k naší radosti vznikla krásná originální strašidla. Každý si zvolil libovolnou techniku zpracování a nápaditost byla fascinující. Žáci ze třídy S2 spojili své síly dohromady a vytvořili krásné strašidlo, které pojmenovali strašidýlko Emílek. Odměněni byli diplomem, sladkou a věcnou cenou.
Zapsala A. Pokorná

Číst dál: Fantazii se meze nekladou

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKAPřípravné třídy PTC a PTD přišel dne 4. 12. 2020 navštívit čert s vrchní čerticí a Mikuláš s andílky. Čertice přečetla z Pekelné knihy zápisy o zlobivých dětech a požadovala od nich zlepšení. Naopak Mikuláš chválil děti za přednesené básně a odměnil je nadílkou.
Všem dětem se připravená akce moc líbila.
tř. uč. Dana Ondrejcsiková

Číst dál: MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

Střípky z celoškolních soutěží s názvem
"VITAMÍNY a SNĚHULÁČEK"

Střípky z celoškolních soutěží s názvem Žáci si distanční výuku zpestřovali i účastí v celoškolských soutěžích. Každý si mohl vybrat z velké nabídky témat, které ho zaujalo. V soutěži s názvem VITAMÍNY žáci využili svou kreativitu a zároveň doplnili jídelníček tolik potřebnými vitamíny v této nelehké době. Všichni zúčastnění obdrželi diplom, dáreček a velikou pochvalu.

Zpracovala S. Kodajková

Číst dál: Střípky z celoškolních soutěží s názvem "VITAMÍNY a SNĚHULÁČEK"

Průběh nového školního roku a distanční výuky ve třídě PS

Průběh nového školního roku a distanční výuky ve třídě PSAni letošní školní rok neproběhl tak, jak bychom si všichni představovali. Potýkáme se s řadou problémů, které přináší doba Covidová. Kromě přísných hygienických pravidel se musela přizpůsobit i výuka dětí ve třídě. V listopadu jsme nastavili distanční výuku. Z touto výukou máme zkušenosti již z loňského jarního období, proto jsme opět dobře a rychle navázali spolupráci s rodiči.

Číst dál: Průběh nového školního roku a distanční výuky ve třídě PS

Pohádkové obrázky

Pohádkové obrázkyVýtvarné soutěže "Pohádkové obrázky" se zúčastnili žáci V.B. Výtvarně zpracovali pohádku O veliké řepě a příběh Dášeňky z knihy Karla Čapka. Porota vychovatelek ŠD měla obtížnou práci, neboť vybrat z velice pěkných výkresů ty nejlepší nebylo vůbec jednoduché.
1. místo získala Helenka Kančíová, 2. místo Mireček Konya a 3. místo Alex Tulis. Všem zúčastněným "kreslířům" byl předán diplom a sladká odměna. Blahopřejeme!
Zpracovala O.Barvířová

Číst dál: Pohádkové obrázky

„Smajlíková“ soutěž v V.B

„Smajlíková“ soutěž v V.BNa začátku distanční výuky vyhlásila třídní učitelka V.B (4.,5.) Mgr. Zdeňka Marková „smajlíkovou“ soutěž. Děti se snažily získat co nejvíce „usměváčků“ a byly tak motivovány k pečlivé práci na zadaných úkolech, které si vyzvedávaly ve vestibulu školy či nacházely v platformě MS Teams. Hodnocena byla též snaha připojovat se ve smluvený čas do on-line vyučování a účast ve vyhlášených soutěžích a přednáškách.

Číst dál: „Smajlíková“ soutěž v V.B

Barevné setkání na téma Coronavirus

Barevné setkání na téma CoronavirusDne 14. 10. 2020 proběhlo Barevné setkání na téma Coronavirus. Barvami dne byly modrá, zelená a fialová. Výchovně vzdělávací program proběhl v kmenových třídách žáků. Učitelé a asistenti pedagoga pracovali se žáky dle individuálního výběru z připravených materiálů v závislosti na schopnostech a dovednostech žáků jednotlivých tříd. K využití byly dány hry, pexesa, náměty a materiály na výrobky, omalovánky, odkazy na videa, piktogramy a návodné letáky.

Číst dál: Barevné setkání na téma Coronavirus

Zájmový den na téma - Můj svět (jak vidím sám sebe)

Zájmový den na téma - Můj světDne 30. 9. 2020 proběhl na naší škole zájmový den. Vzhledem k prevenci šíření Covid - 19, byly všechny děti/žáci ve svých třídách. Za úkol měli namalovat např: postavu, sluníčko, auto, atd. z letáků nebo časopisů vystřihnout a nalepit obrázky, jak vidím sám sebe. Zapojila se fantazie, kreativita, nápady, šikovnost a především snaha všech dětí/žáků i třídních učitelů, učitelů a asistentů pedagoga. Výrobky se třídám velmi zdařily a byly vystaveny ve vestibulu naší školy. Všichni byli pochváleni a dostali sladkou odměnu.

Vypracovala: Lenka Maslikiewiczová

Číst dál: Zájmový den na téma - Můj svět

Návštěva dopravního hřiště

Návštěva dopravního hřištěV úterý 15. září 2020 si čtvrťáci užili slunečné dopoledne v areálu Svět záchranářů, tentokrát byla na programu dopravní výchova. Nejprve byly děti pozvány do vagónu vláčku, kde se učily poznávat základní dopravní značky a připomněly si povinnou cyklistickou výbavu. Následně určovaly značky instalované na hřišti, nechyběly malé odměny. Než byla dětem zapůjčena kola a koloběžky, páni policisté prošly s malými účastníky simulovaného silničního provozu všechny úseky trati a trénovali správné zařazování do pruhů, sledování semaforů a značek, dávání přednosti.

Číst dál: Návštěva dopravního hřiště

Školní akce - divadlo

Školní akce - divadloV pondělí 14.září 2020 navštívilo naší školu hudební divadlo "Kvítek Vítek" s pohádkou, "Jak vlašťovička na jih málem neodletěla", které se zúčastnila i naše třída II. B.
V průběhu pohádky měli žáci možnost, zapojit se do hledání zatoulané vlašťovka a pomoct jí odleťet spolu s ostatními za teplem na jih.
Všem se představení moc líbilo a užili si hodně zábavy.
Petra Trsová
asistent pedagoga

Číst dál: Školní akce - divadlo

Svět záchranářů

Svět záchranářůS žáky 1. stupně jsme navštívili 8. září Svět záchranářů, měli zde besedu zvanou „Svět rizik.“ Dozvěděli jsme se, jak se zachovat v nečekaných situacích, kdy hrozí nebezpečí nám, nebo někomu v našem okolí, jaké číslo máme vytočit v případě nebezpečí, a co říkat do telefonu. Také jsme si vyzkoušeli, jak se odebírají otisky prstů. Celá beseda byla velmi zajímavá.

AP Andrea Pokorná

Číst dál: Svět záchranářů

Plavčo III.B

Plavčo III.BOd 9. září jezdíme na plavání ZŠ Krušnohorská. Bazén je úžasný, moc nás to tam baví. Máme i hodného pana plavčíka a paní plavčici. Už teď se těšíme na další středu, až zase pojedeme..
TU Mgr. Lucie Parimuchová

Číst dál: Plavčo III.B

Copyright © 2013. All Rights Reserved.