O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Novinky Sva

VÁNOČNÍ BESÍDKA TŘÍDY PTC

VÁNOČNÍ BESÍDKA TŘÍDY PTCDne 12. 12. 2019 si připravila třída PTC vánoční besídku. Děti nacvičily pásmo koled, básní, tanečků a oblékly se do čertovských masek. Předvedly, co všechno se již naučily. Na závěr daly rodičům přání a dárek z keramiky.
Všichni jsme měli radost z velké účasti rodičů a vedení naší školy.

tř. uč. Dana Ondrejcsiková

Číst dál: VÁNOČNÍ BESÍDKA TŘÍDY PTC

GLOBAL MONEY WEEK

GLOBAL MONEY WEEKSvětový týden vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti vyhlásil pro rok 2020 hlavní téma s mottem: „Uč se, šetři, vydělávej!“

Naše škola se připojí dne 25. března 2020 (st) a zve všechny žáky na BAREVNÉ SETKÁNÍ. Barvou bude modrá a tématem – finanční gramotnost.

Číst dál: GLOBAL MONEY WEEK

Vánoce zavoní, zvoneček zazvoní.

Vánoce zavoní, zvoneček zazvoní.Půjdeme ozdobit vánoční stromek,
Vánočně vyzdobit celičký domek.
Hvězdičku, kouličku a řetízek zlatý, sněhové vločky z běloučké vaty.

 

Vánoce se blíží a i děti ze třídy S1 se s nadšením zapojili do výzdoby třídy, výroby keramických dárečků pro rodiče a hlavně pomáhali zdobit stromeček, který krášlí vstupní prostory naší školy. Prý aby nás Ježíšek našel.

AP L. Dyndová

Číst dál: Vánoce zavoní, zvoneček zazvoní.

SPOLUPRÁCE S RODIČI

SPOLUPRÁCE S RODIČIPro třídu PT C si připravila maminka M. Novotná ukázku výroby mýdla z kozího mléka. Děti si pak mohly samy vyrobit mýdlo pro maminku na Vánoce.

tř. uč. Dana Ondrejcsiková

Číst dál: SPOLUPRÁCE S RODIČI

DEN S HENDICAPEM V KV ARÉNĚ

DEN S HENDICAPEM V KV ARÉNĚZačátkem měsíce prosince jsme se s třídou S2 zúčastnili mezinárodního dne osob se zdravotním postižením, konaným v areálu KV Arény v Karlových Varech. Pro všechny přítomné, tedy i pro žáky naší školy, byl připraven zábavný program, který moderoval známý moderátor Jakub Ouvín z „TV Óčko“. Děti si mohly vyzkoušet slalom na invalidním vozíku, lukostřelbu, zahrát si stolní tenis či si vyzkoušet asistenci s handicapovaným plavcem v bazénu.

Číst dál: DEN S HENDICAPEM V KV ARÉNĚ

Zdravá pětka

Zdravá pětkaDne 2. 12. 2019 měli žáci 6. a 7. ročníku přednášku na téma zdravé výživy. Připomněli si jak se správně stravovat a zároveň si vyzkoušeli připravit pár pokrmů jako např.: smoothie bowl s lesním ovocem, kuskus s medem a oříšky nebo také sendvič s rajčaty a mozzarelou.
Žáci ohodnotili vše na jedničku.

Zpracovala AP Simona Moravcová

Číst dál: Zdravá pětka

Zdravá pětka

Zdravá pětka- účastnili jsme besedy o zdravém jídle, ochutnávali se zavřenýma očima ovoce a zeleninu. Dozvěděli jsme se, kolik obsahuje jaký nápoj cukru, co je zdravé jídlo a co ne. Moc nás to bavilo. II. B. Andrea Pokorná

Číst dál: Zdravá pětka

Vánoce

VánoceVánoce, Vánoce přicházejí... Moc se na ně těšíme, a proto pracujeme na dárečkách pro své blízké, abychom jim udělali radost. Krásné prožití vánočních svátků přejí "druháci"!
Mgr. Lucie Parimuchová

Číst dál: Vánoce

SOŠ STAVEBNÍ KARLOVY VARY

SOŠ STAVEBNÍ KARLOVY VARY21. 11. 2019 se vycházející žáci ze 7., 8. a 9. ročníku vydali s učiteli Mgr. Zdeňkou Markovou a Mgr. Jindřichem Pelcem na exkurzi. Navštívili STŘEDNÍ ODBORNOU ŠKOLU STAVEBNÍ, p.o., která se nachází na náměstí Karla Sabiny v Karlových Varech. Žáci navštívili dílny zámečníků, elektrikářů, truhlářů, instalatérů a zedníků. Byli podrobně seznámeni s tříletým oborem skupiny E: Zednické práce, kde výuka trvá 3 roky. Učí se zde běžné stavební práce jako je zdění zdi, příček, příprava výroby malt a betonů.

Číst dál: SOŠ STAVEBNÍ KARLOVY VARY

Barvy podzimu na „ Svahovce“

Barvy podzimu na „ Svahovce“Od 14. - 18. října se uskutečnil v budově školy ZŠ Svahová projektový týden s názvem „BAREVNÝ PODZIM“. Místo běžného vyučování v lavicích prožili žáci a žákyně naší školy INSPIRATIVNÍ TÝDEN. V rámci vyučování jednotlivé třídy shromažďovaly všechny informace a poznatky o tomto ročním období, zpívalo se, hrály se výukové hry, byly vytvářeny prezentace a krásné podzimní fotografie. Projekt zasahoval do všech předmětů. Cíle projektového týdne byly splněny :o).

Číst dál: Barvy podzimu na „ Svahovce“

Andělský Fler jarmark a návštěva knihovny

Andělský Fler jarmark a návštěva knihovnyVe středu 20. listopadu se v Krajské knihovně uskutečnil Andělský jarmark s bohatou nabídkou rukodělných výrobků a dílniček pro děti, spoustou nápadů na tvoření a vyrábění. A proč Andělský? „Andělé, co tě ochraňují, jsou lidi, tak jako my.“
K vidění byla i spousta andělů, vánočních dekorací a různých stánků se zbožím všeho druhu.

Číst dál: Andělský Fler jarmark a návštěva knihovny

Turnaj v pexesu - činnost školního parlamentu

Turnaj v pexesu - činnost školního parlamentuVe čtvrtek 14. listopadu 2019 se uskutečnila akce školního parlamentu „Turnaj v pexesu“. Soutěž byla vyhlášená pro přípravný stupeň, celý první stupeň a speciální třídy. Žáci byli rozděleni do dvojic, kde si potrénovali bystrost, paměť, ale i smysl pro fair play hru. Všichni měli možnost poměřit své síly mezi sebou, ale samozřejmě vyhráli jen ti nejlepší. A jak vše dopadlo? První místo vybojovala Elena T. z IV.B. Druhé místo bylo uděleno Simoně M. z III.B, třetí místo získala Nikola P. z S4.

Číst dál: Turnaj v pexesu - činnost školního parlamentu

Barevné setkání 23. 10.

Barevné setkání 23. 10.Dne 23. 10. 2019 proběhlo Barevné setkání s tématem HALLOWEEN. Barvou dne byla oranžová, červená a hnědá a navazovalo na projektový týden věnovaný podzimu. Po úvodním přivítání žáků a hodnocení dosavadního chování a prospěchu čekalo na žáky překvapení na devíti stanovištích:

Číst dál: Barevné setkání 23. 10.

Když pes pomáhá žít

Když pes pomáhá žítV Pátek 25.10.2019 nás navštívili čtyřnozí kamarádi ze spolku „Když pes pomáhá žít“ se svými majiteli. Proběhli ukázky z canisterapie a zásad, jak se máme ke psům chovat. Všichni jsme si to užili, jak můžete vidět ve fotogalerii.

Mgr. Michaela Ženíšková

Číst dál: Když pes pomáhá žít

II.B v knihovně

II.B v knihovněS II.B navstěvujeme pravidelně jednou měsíčně knihovnu v Tuhnicích. Zde máme pokaždé připravenou besedu s paní knihovnicí na zajímavé aktuální téma, soutěžíme ve vyhledávání knížek podle abecedy, posloucháme pohádky, a malujeme si. Máme možnost prohlížet si knížky a časopisy, a také si pravidelně každý z nás půjčuje z knihovny jednu knížku, kterou si poté necháváme ve škole, a o přestávkách si je pročítáme, a prohlíížíme. Pracujeme s knížkami i v hodinách českého jazyka.

Mgr. Lucie Parimuchová

Číst dál: II.B v knihovně

Vycházka II.B

Vycházka II.BII.B - Při hodině prvouky jsme se vydali na vycházku, při které jsme poznávali okolí školy a důležitá místa v Karlových Varech. Během poznávání lázeňské kolonády, hotelu Thermál, Ruského kostela, sochy Prezidenta T.G.M. a jiného, jsme si všímali i podzimních změn v přírodě. Pozorovali jsme, a pojmenovávali stromy. Řekli jsme si během cesty podzimní báseň Vítr, a také zazpívali písničku Vyletěl si pyšný drak.

Andrea Pokorná

Číst dál: Vycházka II.B

Návštěva MINI ZOO ve Staré Roli

Návštěva MINI ZOO ve Staré RoliV rámci projektového dne jsme se – třída IV.B s třída S4 – vypravili do Mini zoo. Vzali jsme s sebou kaštany, které děti nasbíraly a také suché pečivo. 

Prohlédli jsme si zvířata nejen uvnitř budovy – nejvíce tam bylo rybiček, ale také zvířata exotická jako opice, papoušci, hadi a želvy – ale i ve venkovním výběhu. Tam spolu skotačily kozy, králíci spokojeně přežvykovali seno, sova bedlivě sledovala každý náš krok a v úplně zadním kotci z boudičky vykukovala liška.

Číst dál: Návštěva MINI ZOO ve Staré Roli

Soutěž ve školní družině speciální

Soutěž ve školní družině speciálníPodzim je obdobím pouštění draků. Žáci třetího a čtvrtého oddělení školní družiny si na školní zahradě připomněli tento čas symbolicky. Než draka vypustime, musíme ho pořádně nakrmit. A že spolykal míčkû! V galerii se můžete podívat, jak nám to šlo.
Martina Šambergerová

Číst dál: Soutěž ve školní družině speciální

Podzimní pečení ve třídě S2

Podzimní pečení ve třídě S2V rámci Projektového týdne „ Barva podzimu na Svahovce", jsme měli ochutnávku podzimního ovoce a společné pečení v naší školní kuchyňce. Rozhodli jsme se upéci „HALLOWEENSKÉ NETOPÝŘÍ MAFINY“. Mafiny jsme vylepšili lámanou čokoládou a ozdobili do podoby netopýrů. Po dopečení jsme poseděli nad hrnkem teplého čaje a voňavou dobrůtkou.
učitelka Lenka Černá

Číst dál: Podzimní pečení ve třídě S2

Po stopách Heinricha Mattoniho

Po stopách Heinricha MattonihoV měsíci říjnu si VIII. B prohlédla svou vystavenou výtvarně-historickou práci v prostorách lázní Kyselka, kterou obohatila část expozice škol u zachovalé stáčírny minerální vody. Prohlédla si Muzeum v domě Löschner a seznámila s dobovými předměty značky Mattoni. Žáci společně ověřovali znalosti z historie z období vzniku této významné firmy související s osobností Heinricha Mattoniho, jež se zapsal významně do historie našeho města.
Mgr. Lucie Haaková

Číst dál: Po stopách Heinricha Mattoniho

Stmelovací pobyt v přírodě - RADOŠOV 2019

Stmelovací pobyt v přírodě - RADOŠOV 2019Ve dnech 17 - 19. září 2019 proběhl další ročník stmelovacího pobytu Radošov 2019. Pobytu se zúčastnilo celkem 19 žáků naší školy, převážně ze speciálních tříd, ale také žáci 1. a 2. stupně. Ubytovaní jsme byli opět v kempu Ontário v Radošově, v chatkách. Na obědy jsme docházeli do nedaleké restaurace Na Špici, jinak jsme si stravování zajistili sami, v kuchyňce kempu.

Číst dál: Stmelovací pobyt v přírodě - RADOŠOV 2019

Zájmový den

Zájmový denDne 25.9.2019 se konal Zájmový den. Žáci měli za úkol vytvořit draka z jakéhokoliv dostupného materiálu. Mohl být použit i přírodní materiál. Za krásné výrobky a splněný úkol dostali všichni žáci odměnu. Pochutnali si i na pečených a voňavých vuřtech, i když jen v troubě, jelikož nám nepřálo počasí.
Poděkování patří všem zúčastněným a žákům za náročnost, fantazii a krásné výrobky.
Lenka Maslikiewiczová

Číst dál: Zájmový den

27. 6. 2019 – BAREVNÉ SETKÁNÍ

27. 6. 2019 – BAREVNÉ SETKÁNÍDne 27. 6. 2019 se konalo BAREVNÉ SETKÁNÍ. Barvami dne byly červená, zelená, žlutá a modrá. Žáci plnili zábavné úkoly na pěti stanovištích pohádkového lesa:
1. Šašek – plnění zábavných pohybových úkolů.
2. Perníková chaloupka – obrázkové čtení a kreslení.
3. Pipi – pohybové a vědomostní úkoly.
4. Křemílek – skládání puzzlů.
5. Malování na obličej – výběr motivu.

Číst dál: 27. 6. 2019 – BAREVNÉ SETKÁNÍ

Česká spořitelna – exkurze

Česká spořitelna – exkurzeDne 25. 6. 2019 se žáci a žákyně devátého ročníku ZŠ a SŠ Karlovy Vary, příspěvková organizace, Vančurova 83/2, odloučené pracoviště Svahová 26 zúčastnili exkurze v České spořitelně, a.s., T. G. Masaryka 14, v Karlových Varech. Navštívili místnost bezpečnostních schránek, nově zrekonstruované zázemí pracovníků banky a dověděli se zajímavosti z oblasti finanční gramotnosti (založení účtu, studentský účet, platební karty, vklady a výběry hotovosti, poskytování úvěrů, hypotéky, bezpečnostní schránky…).

Číst dál: Česká spořitelna – exkurze

ORIENTAČNÍ BĚH vycházejících žáků dne 25. 6. 2019

ORIENTAČNÍ BĚH vycházejících žáků dne 25. 6. 2019Tradiční „Orientační běh vycházejících žáků“ proběhl dne 25. 6. 2019. Na vyznačené trase lázeňskými lesy prověřili žáci své znalosti z historie a současnosti Karlových Varů. Trasa vedla od školy na Sokolské hřiště, odtud do kopce po Rohanově cestě, kde na poslední odbočce před Fibichovou chatou odbočila doprava a pokračovala strmě dolů ke Smrkovému srubu. Poté po Lesmistrově cestě zpět ke škole.

Číst dál: ORIENTAČNÍ BĚH vycházejících žáků dne 25. 6. 2019

Edubus a Centrum zvířat

Edubus a Centrum zvířatCelkem 18 žáků ze ZŠ Svahová se v měsíci červnu zúčastnilo exkurze do Edubusu a do Centra zvířat ve Staré Roli. Edubus byl speciální výukově zaměřený autobus, ve kterém si žáci měli možnost ve dvojicích vyzkoušet práci s Ozobotem. To byl malý robot, který pracoval podle nejrůznějších pokynů. Žáky tato činnost velice zaujala.

Číst dál: Edubus a Centrum zvířat

Dětské dopravní hřiště

Dětské dopravní hřištěVe čtvrtek dne 20.6.2019 ráno třídy S1, S2 a S3 odjely autobusem do areálu Světa záchranářů, kde je součástí také moderní dopravní hřiště. Je situováno v příjemné lokalitě pod lesem, vedle sportovní haly. Na dopravním hřišti jsme se naučili orientovat na křižovatkách v různých dopravních situacích a především to, jaká pravidla platí pro chodce a cyklisty.

Číst dál: Dětské dopravní hřiště

Umíme to s počítačem

Umíme to s počítačemDne 28. 5. 2019 se konalo v Chodově krajské kolo soutěže: „Umíme to s počítačem.“ Žákyně druhého stupně Sandra Holíková a Tiffany Miková a si poměřovaly své znalosti a dovednosti z práce s PC s dalšími soutěžícími. Umístily se na pěkném šestém místě. Děkujeme za reprezentaci naší školy a gratulujeme!
Organizátor akce D. Dimov

Číst dál: Umíme to s počítačem

Rozloučení s předškoláky

Rozloučení s předškolákyV pondělí 10. 6. 2019 se setkaly děti z tříd PTC a PTD, aby slavnostně oslavily odchod z přípravné třídy do 1. třídy ZŠ. Každý předškolák byl pasován na školáka, dostal pamětní list a sladkost. Společně jsme si zazpívali a zavzpomínali na proběhlé akce, výlety, různé závody, společné aktivity i samostatnou práci v lavicích. Všem přejeme v první třídě hodně úspěchů.
Zapsala: Radmila Hricková

Číst dál: Rozloučení s předškoláky

Lesní pedagogika

Lesní pedagogikaV pondělí dne 17. 6. 2019 jsme se žáky třídy S2 a přípravných tříd navštívili obec Kyselka, s cílem poznat les v rámci Lesní pedagogiky. Do Kyselky jsme s dětmi jeli autobusem a na místě se nás ujala pracovnice společnosti Vojenské lesy a statky, s. p., Vojenského újezdu Hradiště, která nám dělala průvodkyni. Ta nás provedla místní lesem, seznámila nás s jeho pestrostí a krásou. Žáci les poznávali všemi svými smysly a skutečně poznávali další a další nové věci.

Číst dál: Lesní pedagogika

Výlet třídy S2 do Chebu

Výlet třídy S2 do ChebuŠkolní rok jsme zakončili výletem do Galerie výtvarného umění a Retromuzea v Chebu. Žáci si zde mimo jiné vyslechli přednášku a shlédli interaktivní výstavu na téma „ZOO Praha“. Seznámili se tak s různými zvířaty, shlédli tematickou pohádku o zvířátkách a tvořili papírové želvičky. Výlet jsme společně ukončili sladkou tečkou v cukrárně.
Asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Výlet třídy S2 do Chebu

Maminkovská besídka v S2

Maminkovská besídka v S2Začátkem června jsme v naší třídě S2 pořádali besídku věnovanou maminkám. Žáci nacvičili zábavní pásmo písniček, básniček, tanečků a cvičení s hudbou. Pro maminky jsme také upekli vynikající koláč, vyrobili drobné dárečky a portfolia výtvarných prací. Besídku jsme společně zakončili posezením u kávy.
učitelka Lenka Černá, DiS.

Číst dál: Maminkovská besídka v S2

Městská knihovna

Městská knihovnaV měsíci červnu jsme navštívili Městskou knihovnu v Tuhnicích. Prožili jsme zde spoustu legrace a zábavy při besedě. Měli jsme možnost prohlížet si knihy, a zahrát si zajímavé hry. Moc se nám tam líbilo a těšíme se, až se tam v září zase vrátíme.
Andrea Pokorná, asist.pedagoga

Číst dál: Městská knihovna

Výlet do Chebu

Výlet do Chebu28.5. jsme s I.B jeli na třídní výlet do Chebu. Navštílili jsme zde galerii a retro muzeum. Měli jsme krásné slunečné počasí, proto jsme se osvěžovali ledovou tříští a zmrzlinou. Každý jsme si přivezli z výletu nějaký upomínkový předmět. Největší zážitek jsme měli z jízdy vláčkem. Moc se nám výlet líbil a už se těšíme, až pojedeme na další.
Mgr. Lucie Parimuchová

Číst dál: Výlet do Chebu

Jedenáctý ročník soutěže O NEJCHUTNĚJŠÍ POLÉVKU

Jedenáctý ročník soutěže O NEJCHUTNĚJŠÍ POLÉVKUDne 30. 5. 2019 se konala již tradiční soutěž O NEJCHUTNĚJŠÍ POLÉVKU. Výsledky snažení hodnotili žáci PT C, PT D, S2 (2.,4.,5.), S3 (8.,9.,10.), S4 (6., 9.,10.), I.B, II.(1.,2.,3.,), IV.B, V.B a učitelé, vychovatelé, asistenti a správní zaměstnanci.

Číst dál: Jedenáctý ročník soutěže O NEJCHUTNĚJŠÍ POLÉVKU

Umíme to s počítačem – školní kolo

Umíme to s počítačem – školní koloDne 21. 5. 2019 se konalo školní kolo soutěže: Umíme to s počítačem. Žáci a žákyně druhého stupně naší školy si prověřovali znalosti z práce s PC. Na prvním místě se umístila Sandra Holíková ze třídy VII. B, na druhém místě Ladislav Granec z IX. B, na třetím místě Tiffany Miková a Vanesa Tara Makulová, obě z VIII. B a na čtvrtém místě Natálie Bogdáňová ze třídy VI. B. Vítězové školního kola postupují do krajského kola, které se bude konat 28. 5. 2019 v Chodově. Všem zúčastněným blahopřeji a děkuji za předvedené znalosti a vědomosti. Organizátor akce D. Dimov

Číst dál: Umíme to s počítačem – školní kolo

Botanická zahrada Bečov

Botanická zahrada BečovV květnu se žáci naší školy, v rámci plnění EVVO, zúčastnili interaktivní exkurze do Botanické zahrady Bečov. Pro žáky I. stupně a tříd S1 a S2 byl připraven vzdělávací program „Jmenuji se strom“. Pro žáky II. stupně a třídy S3 a S4 program „Zázračná moc bylinek“. Netradiční a zábavnou formou se žáci seznámili se stavbou a biologií stromů, jejich druhy a účinky bylinek. Také si měli možnost prohlédnout stoleté stromy, které vysázel původní majitel zámku Bečov.

Číst dál: Botanická zahrada Bečov

Sportovní hry Mariánské Lázně

Sportovní hry Mariánské LázněVe středu dne 29.5.2019 jsme se ráno, za deštivého počasí, vydali mikrobusem zasportovat si do Mariánských Lázní. Krajského kola sportovních her pro ZŠ speciální se zúčastnily třídy S1, S2 a S4. Vzhledem k nepříznivému počasí uspořádali organizátoři sportovní hry v tělocvičně školy. Disciplíny byly pestré a zajímavé. Nejvíc se dětem líbil slalom na koloběžkách a závody na opičí dráze.

Číst dál: Sportovní hry Mariánské Lázně

Letiště Karlovy Vary

Letiště Karlovy Vary13. května jsme navštívili s neslyšícími žáky ze třídy II. (1.,2.,3.) Letiště v Karlových Varech. S odborným výkladem jsme si mohli projít a prohlédnout letiště od vstupní haly až po technické zázemí. Dozvěděli jsme se historii letiště a spoustu zajímavých věcí, které se týkaly pasové a celní kontroly a údržby celého areálu.
Nejvíce nás zaujala akrobatická letadla umístěna v hangáru, tankovací stanice a stroje, které zabezpečují plynulý provoz karlovarského letiště.
Petra Jelenová

Číst dál: Letiště Karlovy Vary

Besídka PTC

Besídka PTCTřída PTC si připravila ke Dni matek besídku. Děti zarecitovaly básně, zazpívaly písně a zacvičily si s hudbou. Krásně vyzdobenou třídou, dobrou náladou a dárečkem, tím jsme se s rodiči rozloučili.
učitelka Dana Ondrejcsiková

Číst dál: Besídka PTC

Opičí dráha

Opičí dráhaV pondělí 1. dubna 2019 proběhlo na naší škole již tradiční školní kolo v Opičí dráze. Zúčastnily se ho děti z přípravných tříd z Vančurovy i Svahové ulice. Děti měly za úkol překonat v co nejkratším čase sestavenou překážkovou dráhu. Za hlasitého povzbuzování jednotlivci postupně s nadšením běhali a překonávali překážky. Za své výkony byli odměněni všichni diplomem a malou sladkostí, na tři nejrychlejší v každé kategorii čekala ještě i věcná odměna.
Zapsala: Radmila Hricková, DiS.

Číst dál: Opičí dráha

Příjemné dopoledne v Lázních V.

Příjemné dopoledne v Lázních V.V březnu se žáci třídy S2 zúčastnili relaxačního pobytu v Lázních V. Všichni jsme relaxovali ve vířivce a masážním bazénku. Po dovádění v bazénku jsme se všichni přemístili do McDonaldu, na oslavu 12-tých narozenin spolužáka Miloše Sýkory.
učitelka Lenka Černá, Dis.

Číst dál: Příjemné dopoledne v Lázních V.

Divadlo Kvítek Vítek

Divadlo Kvítek VítekNa jaře nás navštívilo divadélko „ Kvítek Vítek“. Děti měly velkou radost a některé děti si s Kvítkem Vítkem i zahrály. V dětském představení jsme viděli, jak se probouzí příroda ze zimního spánku a jak žijí zvířátka v lese. Dětem se představení moc líbilo, dokonce si i zazpívaly a nakonec se rozloučily velikým potleskem.
Asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Divadlo Kvítek Vítek

Přírodovědná vycházka

Přírodovědná vycházkaKaždý na to kouká, civí.
Na jaře se dějí divy -
rozkvete vždy jeden pán.
Víte který? Tulipán.

Krásné jarní počasí nás vylákalo na přírodovědnou vycházku. Pozorovali a poznávali jsme přírodu v tomto krásném období plném barevných květů. Vyzkoušeli jsme v praxi mobilní aplikaci PLANTNET, která nám pomohla při určování názvu květin, které jsme neznali. Žáci si aplikaci sami vyzkoušeli a moc se jim líbila.

Číst dál: Přírodovědná vycházka

Březen – měsíc knihy

Březen – měsíc knihyŽáci speciálních tříd si ve školní družině v rámci měsíce knihy vyrobili krásné záložky do knihy, seznámili se se zajímavými knihami v knihovně a tento měsíc završili jednoho odpoledne kvízy a soutěžemi, kdy měli prokázat znalost českých i světových pohádek. Z toho, jak děti správně a s nadšením odpovídaly na soutěžní otázky, bylo znát, že pohádky a pohádkové postavy znají a mají je velmi rády. Cílem soutěže bylo v dětech vzbudit zájem o čtení knih, a to se, dle ohlasu dětí, opravdu podařilo.
Za ŠD M. Šambergerová

Číst dál: Březen – měsíc knihy

V I.B tříděV I.B třídě se vzděláváme především formou hry, učení nás pak více baví. Soutěžíme, a snažíme se být lepší a lepší. Už počítáme do 5, a umíme krásně číst dlouhé věty.
Mgr.L.Parimuchová

Číst dál: V I.B třídě

V měsíci dubnuV měsíci dubnu jsme navštívili „Svět záchranářů.“ Věnovali se nám jak policisté, tak i záchranáři a hasiči. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací z jejich každodenní praxe. Vyzkoušeli jsme si, jaké to je být za mřížemi, nebo jak se vyšetřuje pacient v sanitce. Procvičili jsme si důležitá telefonní čísla, a diskutovali o tom, jak se chovat v nebezpečných situacích, a jak těmto situacím předcházet. Moc se nám akce líbila, příští rok půjdeme rádi znovu.

Mgr. Lucie Parimuchová
Asist.ped. Andrea Pokorná

Číst dál: V měsíci dubnu

Barevné setkání – finanční gramotnost

Barevné setkání – finanční gramotnost27. 3. 2019 Karlovy Vary

Dne 27. 3. 2019 se žáci ZŠ a SŠ Karlovy Vary, p. o., Vančurova 83/2, odloučená škola Svahová 26 zúčastnili GLOBAL MONEY WEEK - Světového týdne vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti, projektu, který je na mezinárodní úrovni organizován od roku 2012. Hlavní téma roku 2019 je motto: „Uč se, šetři, vydělávej“. Česká republika se na národní úrovni angažuje svými aktivitami potřetí.

Číst dál: Barevné setkání – finanční gramotnost

Porcelánová školička

Porcelánová školičkaV polovině března se naše třída S2 vydala autobusem do nedaleké Nové Role, aby navštívila porcelánku Thun. V tamní „porcelánové školičce“ si žáci sami ozdobili pohádkovými postavičkami porcelánové mističky a seznámili se s následným procesem vypalování porcelánu v peci.
asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Porcelánová školička


Výstava Pat a Mat

Výstava Pat a MatDne 13. března 2019 navštívily všechny speciální třídy i s přípravným stupněm interaktivní výstavu v Karlovarském muzeu, věnovanou pohádkovým postavičkám Pat a Mat. Žáci si mohli prohlédnout ukázky z oblíbeného seriálu, seznámit se s autory, plnit zajímavé úkoly a navrhnout si vlastní vtipnou scénku.
učitelka Lenka Černá

Číst dál: Výstava Pat a Mat

Návštěva čističky odpadních vod

Návštěva čističky odpadních vodDne 12. března jsme navštívili s neslyšícími žáky ze třídy II.(1., 2., 3.) čističku odpadních vod v Karlových Varech. Přestože nám počasí moc nepřálo, i tak jsme se vydali na tuto zajímavou exkurzi.
Nejdříve jsme shlédli video o všech částech čističky a posléze jsme i těmito částmi prošli. Dozvěděli jsme se spoustu užitečných informací o odpadních vodách a hlavně o procesu přeměny špinavé vody na čistou.

Číst dál: Návštěva čističky odpadních vod

Policejní psovodi ve škole

Policejní psovodi ve školeVe středu 13. 2. 2019 se žáci tříd naší školy setkali s psovody Policie České republiky, kteří nás ve škole navštívili. Ukázali nám práci dvou policejních psů, plemene německý ovčák. Psovodi nám předváděli ukázky vyhledávání pachatelů, věcí, nebezpečných látek a drog podle pachových stop. Všechny ukázky byly doprovázeny odborným výkladem, který byl profesionálně přizpůsoben dětem. Pro děti byla přednáška s ukázkami velmi zajímavá a se zatajeným dechem sledovaly práci cvičených psů.

Číst dál: Policejní psovodi ve škole

Divadlo Letadlo

Divadlo LetadloDne 5. 3. 2019 do naší školy opět „přiletělo“ Divadlo Letadlo. Tématem pro divadelní vystoupení bylo roční období JARO.
Velice pěkně připravené kostýmy, písně a básně zaujaly všechny děti. Každý měl možnost si v divadle zahrát nějakou roli. Odcházeli jsme s pocitem pěkně stráveného času. Těšíme se na další divadlo. Děti z přípravné třídy, speciální třídy a 1. stupeň ZŠ.

učitelka Dana Ondrejcsiková

Číst dál: Divadlo Letadlo

Kuchtíci se zdokonalují

Kuchtíci se zdokonalujíTřída V.B se zdokonaluje ve svých kuchařských a matematických dovednostech. Tentokrát jsme dostali chuť na bramboráčky. Žáci si vyhledali recept na internetu a zašli jsme společně nakoupit suroviny na přípravu bramboráků. Při nákupu museli žáci vyhledat na obalech hmotnost zboží a také spočítat odhad ceny, kolik nás nákup surovin bude stát. Vše zvládli perfektně a odměnou jim bylo chutné jídlo, které si společně připravili.

Zapsala: Darina Filová

Číst dál: Kuchtíci se zdokonalují

Stavíme naše město

Stavíme naše městoTento školní rok se přípravné třídy zapojily do projektu Malá technická univerzita. Během měsíce října a listopadu byly děti v rámci ukázkových hodin seznámeny s 12 lekcemi tohoto projektu. Naučily se pracovat s polytechnickou stavebnicí. Stavěly domy podle technických nákresů a návodů, učily se zařizovat dům a zaváděly vodu, plyn i elektřinu. Seznámily se s čističkou vody a těžbou ropy. Velmi je zaujala stavba věží a mostů.

Číst dál: Stavíme naše město

GLOBAL MONEY WEEK

GLOBAL MONEY WEEKSvětový týden vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti vyhlásil pro rok 2019 hlavní téma s mottem: „Uč se, šetři, vydělávej!“
Naše škola se připojí dne 27. března 2019 (st) a zve všechny žáky na BAREVNÉ SETKÁNÍ. Barvou bude modrá a tématem – finanční gramotnost.

Číst dál: GLOBAL MONEY WEEK

Vánoční období v PT D

Vánoční období v PT DDěti z PT D si předvánoční a vánoční období moc užily. Během prosince jsme si pěkně vyzdobili třídu, pekli cukroví a perníčky i vyráběli dárky pro rodiče. Prošli jsme se po městě a vánočních trzích, kde se dětem líbil betlém a velký vánoční strom. Trochu strachu v očích dětí se objevilo při návštěvě Mikuláše a čerta, ale nakonec i několik odvážlivců zvládlo si projít připravené peklo. Každý den jsme si otvírali okénko adventního kalendáře a četli si příběhy o andělíčcích, co chystají pro děti Vánoce.

Číst dál: Vánoční období v PT D

Vánoce 2018

Vánoce 2018Dne 20.12.2018 se konalo další tradiční vánoční Barevné setkání. Barvami dne byly bílá, stříbrná a zlatá. Po úvodním hodnocení chování žáků všech tříd, vystoupení přípravných ročníků a zpěvu vánočních koled se všichni rozešli na stanoviště, kde je čekala milá překvapení.

Číst dál: Vánoce 2018

Vánoční besídka 2018 ve třídě S2

Vánoční besídka 2018 ve třídě S2Dne 18. prosince 2018 se v naší třídě S2 konala každoroční vánoční besídka s posezením u ozdobeného vánočního stromečku, společně s pozvanými rodiči. Děti si připravily písmo vánočních básniček, koled a tanečků.
Pro rodiče děti napekly cukroví a muffiny. Na závěr besídky si všichni předali připravené dárečky.
Asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Vánoční besídka 2018 ve třídě S2

VÁNOČNÍ BESÍDKA

VÁNOČNÍ BESÍDKAJako každý rok, tak i letos si připravila třída PTC vánoční besídku. Krásně vyzdobená třída, nacvičené vánoční pásmo a šťastní předškoláci. Besídka měla velký úspěch. Veselé úsměvy rodičů, potlesk a také slzy dojetí, to byla odměna za naší práci.

tř. uč. Dana Ondrejcsiková

Číst dál: VÁNOČNÍ BESÍDKA

POKOS – Příprava občanů k obraně státu

POKOS – Příprava občanů k obraně státu31. 10. 2018 se konalo první Barevné setkání letošního školního roku. Tématem byla příprava občanů k obraně státu – POKOS. Barvami dne červená, modrá a bílá. Žáci pracovali celkem na šesti stanovištích a seznamovali se zábavnou formou s tématy obrany našeho státu. Po úvodní části v interaktivní učebně, kde proběhlo hodnocení prospěchu a chování žáků, seznámení s tématem Barevného setkání a připomenutí 100. výročí založení samostatného Československého státu se žáci rozešli na stanoviště.

Číst dál: POKOS – Příprava občanů k obraně státu

Exkurze žáků 8. a 9. ročníku ve Witte Nejdek

Exkurze žáků 8. a 9. ročníku ve Witte NejdekDne 2. 11. 2018 jsme se vydali na exkurzi do podniku Witte Nejdek, kde nás personalistky srdečně přivítali, seznámili s historií podniku, s předmětem výroby a možností naší kariérní realizace na trhu práce. Poté jsme se vydali na prohlídku vybraných provozů. Zaujala nás robotizace práce a čistota prostředí. Někteří z nás se osobně zajímali o možnost své budoucí realizace.
Zapsala Mgr. Z. Marková

Číst dál: Exkurze žáků 8. a 9. ročníku ve Witte Nejdek

Dopravní výchova ve IV.B

Dopravní výchova ve IV.BDne 23. listopadu 2018 třída IV.B ze Svahové navštívila Svět záchranářů. Tentokrát byla v programu dopravní výchova. Ve zdejším „vlaku“ se žáci dozvěděli důležité informace o výbavě jízdního kola, poznávali dopravní značky a na obrazovce si nanečisto vyzkoušeli, jak by obstáli na křižovatkách. V praktické části programu si žáci měli možnost zajezdit na kole na zdejším dopravním hřišti.

Číst dál: Dopravní výchova ve IV.B

Vycházka na Tři kříže

Vycházka na Tři křížeDne 11. října 2018 jsme uskutečnili s předškoláci z PT C a PT D podzimní vycházku na Tři kříže. Cestou jsme sledovali změny v přírodě, objevovali krásy podzimu, sbírali a poznávali spadané listí. Děti velmi zaujal pohled na naše krásné město z vyhlídkového altánu.
Cesta tam i zpět nám ubíhala rychle, všichni ji zvládli bez obtíží a všem se moc líbilo.
Zapsala: Radmila Hricková

 

Číst dál: Vycházka na Tři kříže

RADOŠOV 2018

RADOŠOV 2018V září tohoto roku proběhl již 3. ročník stmelovacího pobytu v Radošově. Cílem pobytu byla prevence sociálně patologických jevů, stmelování kolektivů žáků naší školy a environmentální výchova.

Číst dál: RADOŠOV 2018

Poznáváme město

Poznáváme městoPodzimní slunečný den využily děti z přípravné třídy „C“ a vydaly se na prohlídku lázeňských pramenů a ochutnávku léčivé vody. Nejvíce jim chutnala voda z Hadího pramene. Procházka se dětem velmi líbila, zase poznaly něco nového ve svém městě.
učitelka Dana Ondrejcsiková

Číst dál: Poznáváme město

Svět záchranářů

Svět záchranářůPřípravné a speciální třídy navštívily začátkem měsíce září „ Svět záchranářů “ v Karlových Varech. Všichni zaměstnanci „ Světa záchranářů „ se našim žákům věnovali s plným nasazením a získali si tím jejich plnou pozornost, zájem i spolupráci. Děti spolupracovaly se zájmem a velmi aktivně. Také jsme mohli využít dopravní hřiště s dopravním značením a semafory, zapůjčit si šlapací káry. Dětem se připravený program velice líbil. Moc se těšíme na další setkání.

Asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Svět záchranářů

Návštěva v 1. třídě

Návštěva v 1. tříděKoncem dubna navštívili předškoláci z třídy PTD žáky 1. třídy ve škole ve Vančurově ulici. Děti viděly, jak žáci ve škole pracují. Nejprve si poslechly, jak již umí prvňáci číst. Pak paní učitelka děti zapojila do rozboru čteného textu a nechala je vyzkoušet si grafomotorická cvičení na tabuli i na papír. Všichni brzy ztratili ostych a nebáli se zeptat na vše, co je zajímá. Po svačině jsme si ještě společně pohráli na školní zahradě. Děti odcházely nadšené, moc se jim ve škole líbilo.
Zapsala: Radmila Hricková

Číst dál: Návštěva v 1. třídě

Voňavé pečení

Voňavé pečeníVelikonoce jsou u dětí velmi oblíbené a bylo by škoda, kdybychom si je ve škole nemohli také užít a tím si i přiblížit zvyky spojené s tímto svátkem.
Rozhodli jsme se upéci velikonočního beránka a k tomu i pár perníčků, které svým tvarem symbolizují jaro.
Děti ze třídy S4 pečení zvládly bez problémů, postupovaly dle pokynů v receptuře a u toho jsme si povídali o Velikonocích, jejich symbolech a tradicích a příchodu jara.

Číst dál: Voňavé pečení

Chceme čisté město

Chceme čisté městoV dubnu se celá naše škola zapojila do soutěže „Chceme čisté město“, kterou vyhlásilo město Karlovy Vary v rámci kampaně „Den Země“. Naši žáci uklízeli veřejné prostranství v okolí naší školy. Na závěr soutěže každá třída vyrobila koláž z fotek, aby tak zdokumentovala svoji práci.
Lenka Černá
koordinátorka EVVO

Číst dál: Chceme čisté město

Den her v multifunkční učebně

Den her v multifunkční učebněZačátkem dubna se všechny speciální třídy S1, S2, S3 a S4 sešly v multifunkční učebně, aby se zde společně strávily dopoledne plné her. Žáci si vyzkoušeli balanční překážkovou dráhu, hráli hry na tabletech a plnili zábavné úkoly na interaktivní tabuli i na Magicboxu.
Romana Zahradníková
asistentka pedagoga

Číst dál: Den her v multifunkční učebně

Ekofarma v Chebu

Ekofarma v ChebuV měsíci dubnu 2018 se žáci prvního stupně a speciálních tříd ve Svahovce byli podívat na školním statku v Chebu. Tuto akci zorganizovala paní učitelka Lenka Černá v rámci EVVO. Farmou nás provedla velmi sympatická paní, která dětem povídala nejrůznější zajímavosti o životě na statku, o domácích zvířatech a jejich chovu. Žáci zde získali mnoho zajímavých poznatků, některá zvířátka si mohli i pohladit nebo je nakrmit. V závěru akce si ještě odnesli domů drobné suvenýry jako omalovánky a pohlednice zvířátek.

Mgr. Martina Bašová
třídní učitelka

Číst dál: Ekofarma v Chebu

Návštěva Světa ohně

Návštěva Světa ohněPo úspěšné návštěvě Světa záchranářů v měsíci únoru jsme se hned v měsíci březnu společně s žáky prvního, druhého a třetího ročníku ze Svahovky vydali na exkurzi do Světa ohně. Svět ohně se nachází v areálu Světa záchranářů vedle KV areny v Karlových Varech. Tentokrát se program pro žáky týkal všech možných nebezpečí, která na nás číhají všude kolem v souvislosti s hořlavými látkami a ohněm.

Číst dál: Návštěva Světa ohně

Vaření pudinku

Vaření pudinkuV rámci pracovní výchovy jsme se rozhodli, že si uvaříme něco dobrého. Celá třída i s paní asistentkami i paní učitelkou jsme se shodli na pudinku. Tento sladký dezert chutná všem, někdo má rád vanilkový, někdo čokoládový – tak jsme uvařili oba. Ještě jsme ho vylepšili piškoty.

Děti si přečetly návod na obalu pudinkového prášku a pustili se do vaření. Zvládly to bravurně a samozřejmě si po sobě veškeré nádobí umyly i utřely a uklidily zpět do skříněk.

Číst dál: Vaření pudinku

Barevné setkání – finanční gramotnost

Barevné setkání – finanční gramotnostDne 14. 3. 2018 se žáci ZŠ a SŠ Karlovy Vary, p. o., Vančurova 83/2, škola Svahová 26 zúčastnili GLOBAL MONEY WEEK - Světového týdne vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti, projektu, který je na mezinárodní úrovni organizován od roku 2012. Hlavní téma roku 2018 je motto: „Na penězích záleží“. Česká republika se na národní úrovni angažuje svými aktivitami podruhé.

Číst dál: Barevné setkání – finanční gramotnost

Okresní kolo olympijského víceboje

Okresní kolo olympijského vícebojeVe čtvrtek 8. 3. se naši žáci zúčastnili okresního kola olympijského víceboje v multifunkční hale. Mezi konkurencí 10-ti škol a 200 závodníků se naši žáci svými výkony neztratili. Děkuji všem žákům za pěknou reprezentaci školy.
Napsala: Michaela Ženíšková

Číst dál: Okresní kolo olympijského víceboje

Maškarní karneval v přípravných třídách

Maškarní karneval v přípravných třídáchVe středu 21. února si děti z přípravných tříd užily maškarního veselí. Společně jsme si v připravených maskách zazpívali a zatančili. Nechyběla přehlídka a představení všech masek, za které byly děti odměněny diplomem a malou sladkostí. Moc jsme si zábavné dopoledne všichni užili.
Zapsala: Radmila Hricková

Číst dál: Maškarní karneval v přípravných třídách

Porcelánová školička

Porcelánová školičkaŽáci speciální třídy S2 se vydali dne 27. 2. 2018 na exkurzi do nedaleké Porcelánky THUN v Nové Roli. Nejdříve si prohlédli návštěvnické centrum výrobního závodu s galerií výrobků, pak tovární halu a v neposlední řadě i dekorační oddělení. Žáci si zde mohli vlastním kreativním způsobem ozdobit hrneček. Největší zájem byl o obrázky s populárním krtečkem. Zdobení bylo zábavné, dětem se moc líbilo a všichni se už těšíme na vypálené hrnečky.
Zapsala: Romana Zahradníková

Číst dál: Porcelánová školička

SVĚT KOSTIČEK

SVĚT KOSTIČEKPoslední únorový den žáci speciálních tříd S2, S3 a S4 navštívili Muzeum Karlovy Vary, kde probíhala výstava „SVĚT KOSTIČEK“. Žáci si prohlédli výstavu exponátů z kostiček stavebnice Lego. Součástí výstavy byl také Legem vybavený dětský koutek, kde děti mohly sami volně tvořit.
Zapsala: Lenka Černá

 

Číst dál: SVĚT KOSTIČEK

Olympijské šílenství

Olympijské šílenstvíStejně jako celá republika, Evropa a i zbytek světa, tak i my – žáci třídy S4 – jsme se zapojili do fandění našim sportovcům, kteří se účastnili zimních olympijských her v Pchjongčchangu, konaných v Jižní Koreji.
V hodinách pracovní výchovy jsme vyrobili fandící pomůcky a odznak v podobě naší vlajky a netrpělivě každý den očekávali medaile. Ne vždy, se našim olympionikům dařilo podle našich představ, ale i tak jsme byli s výsledkem spokojeni.

Číst dál: Olympijské šílenství

Návštěva Světa záchranářů

Návštěva Světa záchranářůDne 8.2. 2018 jsme se společně s žáky prvního, druhého a třetího ročníku ze Svahovky vydali na exkurzi do Světa záchranářů vedle KV areny v Karlových Varech. Místní zaměstnanci si pro nás připravili velice zajímavý a poutavý program. V jednotlivých malých budovách jsme se dozvídali zajímavosti a nebezpečí, která na nás mohou číhat díky ohni a hořlavým látkám, jaké nástrahy číhají v každé domácnosti, jak vypadá opravdová věznice i co obnáší práce záchranářů.

Číst dál: Návštěva Světa záchranářů

Den zdraví

Den zdravíTento den byl pro děti naší školy velice zábavný a poučný.

Navštívily nás studentky SŠ Zdravotnické Karlovy Vary, které nám zajímavou a zábavnou formou předvedly motivační a odborné znalosti na stanovištích.
Vše bylo zaměřeno na zdravou výživu, poskytnutí první pomoci, osobní hygienu a péči o naše zuby.

Číst dál: Den zdraví

Divadlo ve SVA

Divadlo ve SVAV pátek 26.1.2018 přijela k nám velká návštěva – Společnost pro vzdělávání a mládež ČSVTS s divadelním představením nazvaném „To tě přijde draho aneb pozor na peníze“.
Zahráli scénky z oblasti finanční gramotnosti. Hlavní hrdinové prožívali reálné životní situace, do kterých bychom se rozhodně nechtěli dostat. Představení bylo určeno i sluchově postiženým divákům a tlumočeno do znakového jazyka.

Číst dál: Divadlo ve SVA

Den otevřených dveří v České spořitelně

Den otevřených dveří v České spořitelně27. ledna 2018 zamířily naše kroky do nově zrekonstruované pobočky České spořitelny v Karlových Varech, kde se konalo zábavné dopoledne. Na stanovištích nás čekaly soutěže, zábava a občerstvení. Všichni jsme si užili příjemnou sobotní návštěvu.
Mgr. Zdeňka Marková

Číst dál: Den otevřených dveří v České spořitelně

Beseda – Adolf Born

Beseda – Adolf BornDne 23. ledna jsme přivítali pana Mgr. Richarda Štěpánovského, geografa a obdivovatele výtvarného umění. Žáci druhého stupně se seznámili s dílem Adolfa Borna. Společně jsme diskutovali na téma umění v životě lidí. Konkrétně jsme se seznámili s technikou litografie a pan Štěpánovský všem ukázal litografické obrazy od Adolfa Borna s historickou tématikou. Žáci naší školy si ověřili znalosti z Českého jazyka, Výtvarné výchovy a Dějepisu formou pracovního listu.

Číst dál: Beseda – Adolf Born

GLOBAL MONEY WEEK

Světový týden vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti vyhlásil pro rok 2018 hlavní téma s mottem: „Na penězích záleží“.

GLOBAL MONEY WEEKNaše škola se připojí dne 14. března 2018 (st) a zve všechny žáky na BAREVNÉ SETKÁNÍ. Barvou bude modrá a tématem, finanční gramotnost. Na stanovištích budou žáci zábavnou formou seznamováni s problematikou v oblasti finanční gramotnosti.

Úkol pro žáky: v hodinách PV vyrobit peněženku. Materiál i technika jsou libovolné.

Začátek akce 8. 10 v multifunkční učebně. Konec akce v 11. 40 hodin.

Organizátor akce: garant výuky finanční gramotnosti Mgr. Zdeňka Marková

Vánoční besídka ve třídě S2

Vánoční besídka ve třídě S2V úterý dne 19.12.2017 se v naší třídě S2 konala vánoční besídka. Děti zazpívaly vánoční písně, koledy a přednesly básničky. Poté si žáci užili vánoční atmosféry s nadělováním dárků u stromečku. Na závěr děti pohostily pozvané rodiče vlastnoručně upečeným cukrovím a rozdaly dárečky z keramické dílny, které vyrobily. Rodiče se příjemně naladili na vánoční atmosféru a všichni jsme pak odcházeli plni příjemných dojmů.

Číst dál: Vánoční besídka ve třídě S2


Vánoční barevné setkání

Vánoční barevné setkáníDne 20. 12. 2017 se konalo VÁNOČNÍ BAREVNÉ SETKÁNÍ. Barvami dne byly bílá, stříbrná a zlatá. Po zhodnocení chování a prospěchu žáků vystoupili žáci přípravných tříd naší školy se svým kulturním programem. Písničky i říkanky se všem vydařily! Na závěr si všichni svátečně naladili písní Tisíc andělů v podání skupiny Čechomor. Poté se žáci rozešli do tříd, kde pokračovali ve výzdobě tříd.

Číst dál: Vánoční barevné setkání

ČAS VÁNOC

ČAS VÁNOCKaždý rok patří mezi nejkouzelnější období čas adventu. A i my, třída S4, jsme tomuto kouzlu podlehli. V předvánočním čase jsme vyráběli přáníčka pro rodiče a prarodiče, ozdobili ve třídě stromeček a také vyrazili do vyzdobených ulic.
Vyprávěli jsme si o tradicích, které dodržujeme, zpívali koledy a těšili se na Ježíška. V knihovně jsme obdivovali nejen knihy, ale hlavně nádherně ozdobený stromeček a krásný betlém.

Číst dál: ČAS VÁNOC

Vánoční pohádka

Vánoční pohádkaV prosinci do naší školy přijela návštěva- Divadlo Letadlo. V multifunkční učebně se dne 14.12. 2017 sešel celý první stupeň, přípravné ročníky a speciální třídy, aby shlédli jejich krásné představení s názvem „Vánoční pohádka“. Žáci byli celou dobu zaujati sledováním děje a příběh je velmi bavil. Herci průběžně zapojovali děti do děje pohádky, půjčovali jim své rekvizity a kostýmy.

Číst dál: Vánoční pohádka

Vánoční besídka v přípravných třídách

Vánoční besídka v přípravných třídáchJako každý rok, tak i letos jsme si připravili vánoční besídku. Obě přípravné třídy PTC a PTD se zaměřily na dramatizaci, recitaci, vánoční koledy, rozpočítadla a čertovské pásmo. Celá akce se velmi líbila pozvaným rodičům i prarodičům. Pochvalu za snahu dětí i pěkně vyzdobené třídy jsme dostali také od vedení školy, které se na nás bylo podívat.
Zapsala: Dana Odrejcsiková

Číst dál: Vánoční besídka v přípravných třídách

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílkaDne 5.12.2017 se opět v naší škole otevřely brány pekelné. Děti musely nejprve projít peklem, kde na ně čekali čerti a Lucifer, a poté musely Mikulášovi přednést básničku nebo zazpívat písničku, aby dostaly mikulášskou nadílku.
Poděkování za organizaci celé akce patří žákům IX.B a TU, dále J.Pelcovi a P.Skopalovi.
AP A.Svobodová

Číst dál: Mikulášská nadílka

Soutěž o nejlepší fitness pochoutku

Soutěž o nejlepší fitness pochoutkuNaše třída II.B se rozhodla zúčastnit se soutěže o nejlepší fitness pochoutku, kterou pořádá LAKTEA FIT. Cílem soutěže bylo prohloubit zájem žáků o naše místní regionální potraviny. Tak jsme si v kuchyňce společně „upekli“ každý svůj mug cake. Použili jsme tyto suroviny: hrst drcených ovesných vloček, 1 vejce, 1 hruška, 2 lžičky med a na dozdobení: jahodový Hollandia jogurt a slunečnicová semínka. Postup byl úplně jednoduchý. Nejdříve jsme vše nasypali do misek.

Číst dál: Soutěž o nejlepší fitness pochoutku

Návštěva knihovny a její zákoutí

Návštěva knihovny a její zákoutíVydali jsme se do knihovny, ale tentokrát tato návštěva byla obohacená i o ukázku skladů knih a míst, kam se obyčejný návštěvník
nedostane. Díky našemu kamarádovi Martinu Malčánkovi jsme se mohli podívat, jak se kniha balí do obalu, a kde jsou knihy uloženy.
Kromě této zajímavosti jsme si samozřejmě i knihy půjčili a prohlídli si výstavu ve vestibulu.

Číst dál: Návštěva knihovny a její zákoutí

Třídění odpadu

Třídění odpaduNepořádek, nepořádek,
ten je na nás krátký,
my jsme děti šikovné,
vrátíme ho zpátky.
Odpad patří do popelnic,
jako ryba do vody,
abychom tu zase měli,
školu plnou pohody.

Číst dál: Třídění odpadu

Beseda s lesníkem

Beseda s lesníkemV prvním listopadovém týdnu se první stupeň ZŠ Svahové sešel v multifunkční učebně, aby se dozvěděl něco nového o lese. Formou hry, kde děti představovaly stromy, jim lesník vysvětlil rozdíl mezi svou prací a prací myslivce. Jakým způsobem a proč se stříkají poškozené stromy, jak se les prořezává, aby zůstal “zdravý“. Co všechno může způsobit kůrovec a ostatní škůdci. Legrace byla, když děti napodobovaly zvuky lesa. Lesník měl roli dirigenta a děti byly orchestr.

Číst dál: Beseda s lesníkem

Halloween 2017

Halloween 2017Dne 25. 10. 2017 proběhlo Barevné setkání s tématem HALLOWEEN. Barvou dne byla oranžová a červená. Po úvodním přivítání nových žáků a hodnocení dosavadního chování a prospěchu čekalo na žáky překvapení na devíti stanovištích:
1. Halloween a Dušičky (vysvětlení, obrazový materiál na interaktivní tabuli).
2. Lov duchů Kapkounů a Bručounů.
3. Hod kroužků na hodné a zlé duchy.

Číst dál: Halloween 2017

Kuchtíci

KuchtíciŽáci ze IV.B ve školní kuchyňce, předvedli své kuchařské umění. Podle receptu od paní učitelky, si děti udělaly těsto na výborné palačinky. Atrakcí vyučovací hodiny, bylo obracení palačinek házením do vzduchu, jako to dělají profesionální kuchaři. Jednou se nám to nepovedlo. Specialitou byla palačinka s kaštanovým pyré. Na palačinkách jsme si moc pochutnali.

AP Darina Filová

Číst dál: Kuchtíci

Tělesná výchova v multifunkční učebně

Tělesná výchova v multifunkční učebněMy žáci z II.B máme rádi cvičení. A když necvičíme v tělocvičně a chceme mít trochu netradiční tělesnou výchovu, chodíme rádi i do multifunkční učebny. Můžeme si zde postavit překážkovou dráhu, prolézáme tunely, cvičíme na balančních podložkách, házíme velkou hrací kostkou, která nám ukáže, jakou část těla máme zrovna procvičovat a také rádi tančíme. Oblíbili jsme si tančit podle interaktivní tabule, hledáme si různé dětské písně s pohybovým doprovodem.

Číst dál: Tělesná výchova v multifunkční učebně

Halloweenská třída S4

Halloweenská třída S4Přípravy na halloweenský rej neminuly ani naši třídu. V době pracovního vyučování jsme vyráběli, stříhali, lepili a dekorovali vše, co se tohoto „strašidelného“ období týká.
Děti tvoření bavilo, zapojily fantazii a své šikovné ruce. Třídu jsme vyzdobili a nezůstalo pouze u papírových dekorací. Také jsme pokreslili dýně, které jsou nedílnou součástí halloweena.
AP Petra Jelenová S4

Číst dál: Halloweenská třída S4

Podzimní vycházka na Tři kříže

Podzimní vycházka na Tři křížeV pátek 13. 10. vylákalo krásné slunečné počasí třídy PT C a PT D k přírodovědné procházce na Tři kříže. Cestou jsme si povídali o změnách v přírodě, pozorovali podzimní nádherně zabarvené stromy a poznávali je i jejich plody. Z vyhlídky jsme obdivovali okolní vrchy, lázeňské lesy a lázeňskou část našeho města. Vycházka se nám vydařila, děti byly šikovné a cestu zvládly bez obtíží.
Zapsala: Radmila Hricková

Číst dál: Podzimní vycházka na Tři kříže

Copyright © 2013. All Rights Reserved.