EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

Novinky Sva

Výlet do Ekocentra v Ostrově nad Ohří

Výlet do Ekocentra v Ostrově nad OhříV pondělí 26.června se i třída S1 vypravila na školní předprázdninový výlet.
V 7:30 jsme se všichni, řádně natěšeni, sešli ve vestibulu školy a vyrazili na autobusovou zastávku. V Ostrově jsme vystoupili u Zámku a vydali se pěšky přes zámecký park. Už to se dětem moc líbilo. V 9 hodin jsme byli připraveni u Ekocentra, kde jsme měli objednanou prohlídku.

Číst dál: Výlet do Ekocentra v Ostrově nad Ohří

Sportovní den s Ajaxem

Sportovní den s AjaxemŽáci III. (1.,3.) třídy ze Svahovky se zúčastnili společně s třídní učitelkou Mgr. Martinou Bašovou a asistentkou pedagoga Marií Cihlovou Sportovního dne s Ajaxem, který už po několikáté pořádá Karlovarská městská policie. Byla to velice hezká akce, na kterou měli možnost přijít i další školy. Akce se konala na hřišti u ZŠ na Růžovém Vrchu. Děti zde měly celé dopoledne o zábavu postaráno.

Číst dál: Sportovní den s Ajaxem 

Exkurze ČS

Exkurze ČSDne 26. 6. 2017 se žáci a žákyně šestého, osmého a devátého ročníku ZŠ a SŠ Karlovy Vary, příspěvková organizace, Vančurova 83/2, odloučené pracoviště Svahová 26 zúčastnili exkurze v České spořitelně, a.s., T. G. Masaryka 14, v Karlových Varech. Seznámili se s prací zaměstnanců jednotlivých úseků, navštívili místnost bezpečnostních schránek a dověděli se zajímavosti z oblasti finanční gramotnosti (založení účtu, studentský účet, platební karty, vklady a výběry hotovosti, poskytování hypoték, bezpečnostní schránky…).

Číst dál: Exkurze ČS

Posilovací stroje

Posilovací strojeNevídáno, neslýcháno,
brouček cvičí každé ráno,
nejdřív nohy protahuje,
do výšky se natahuje,
potom ještě dřepy dělá,
on je pilný, jako včela.

Číst dál: Posilovací stroje

Chytání ryb nás baví

Chytání ryb nás bavíŠkolní výlet V.B byl opravdu velice zajímavý. Vydali jsme se chytat ryby na hospodářské středisko rybářského svazu na Kaskádu u Nové Role. Čekalo nás zde milé přivítání ve formě bohatého občerstvení. Žáci poznávali ryby na kartičkách , malovali křídou rybí krasavce na chodník a to hlavní ? No přece chytání ryb na chovném rybníce formou chyť -vyfoť a pusť . Každý si velice dobře zachytal . Nejvíce úlovků bylo 17 kapříků. Tato akce má u žáků velký úspěch každý rok.

Číst dál: Chytání ryb nás baví

Konec školního roku v PTD

Konec školního roku v PTDRok uběhl jako voda a naši předškoláci se chystají do 1. třídy. Děti se u nás během hravých činností seznámily s tím, co na ně ve škole čeká. Naučily se pěkně spolupracovat, vycházet mezi sebou a plnit zadané úkoly. V měsíci červnu jsme podnikali různé výlety. Navštívili jsme pěknou výtvarnou výstavu v muzeu v Nejdku, chodili na procházky do okolních lesů a vyrazili na Boží Dar. Zde jsme si prošli Ježíškovu cestu, obdivovali různé pohádkové postavičky a plnili zadané úkoly.

Číst dál: Konec školního roku v PTD

Výprava za zvířátky

Výprava za zvířátkyUž se nám blíží konec školního roku a tak žáci III. (1.,3.) třídy vyrazili na školní výlet do obory na Sv. Linharta. Výprava začala u školy, kde bylo dětem vysvětleno, jak se mají v lese a u zvířátek chovat. Přesto, že panovaly nadprůměrné teploty, v lese bylo velice příjemně. První zážitek dětem připravili prasata divoká. Při příchodu spali a náhle začali chrochtat a selátka se seběhli k mamince na krmení. Bylo krásné, vidět je v akci.

Číst dál: Výprava za zvířátky

Krajské kolo dopravní soutěže

Krajské kolo dopravní soutěžeDne 22. 6. 2017 proběhlo krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů již tradičně v režii naší školy. Tuto soutěž vyhlašuje Ministerstvo dopravy – Besip, dále Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Policejní prezídium ČR. Financuje Odbor školství, mládeže a tělovýchovy Karlovarského kraje. Na organizaci se podíleli také PČR K. Vary, MP K. Vary, Asociace záchranný kruh Karlovy Vary a také studentky SPgŠ K. Vary pod vedením odborných učitelek Blanky Andrové a Ljuby Šleisové.

Číst dál: Krajské kolo dopravní soutěže

Besídka pro maminky v třídě PTE

Besídka pro maminky v třídě PTEKoncem května jsme pořádali pro naše maminky, babičky a ostatní příbuzné a kamarády besídku. Na besídce jsme ukázali, co jsme se za celý rok naučili: poznávat písmena, číslice, recitovat básničky, zpívat, tancovat a cvičit. Pro maminky jsme připravili a nacvičili pásmo básniček, písniček a tanečků s maminkovskou tématikou. Nezapomněli jsme ani na drobné dárečky z keramiky, zdobené hrnečky, papírové tulipány a portfolia výtvarných prací.

Číst dál: Besídka pro maminky v třídě PTE

Třída PTE na safari

Třída PTE na safariPoslední květnový den jsme se celá třída i se 4. oddělením školní družiny vypravily na výlet do zoologické zahrady. Ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží a vyrazili směr Chomutov. V ZOO na nás čekalo Safari auto a my jsme vydali na dobrodružnou cestu po zahradě. Dostali jsme se i do uzavřených výběhů kam se běžný návštěvník nedostane, stačilo jen natáhnout ruku a mohli jsme se zvířat dotknout. Než jsme se vydali na zpáteční cestu, stihli jsme si pohrát na prolézačkách, nakoupit suvenýry v místním obchůdku a vyfotit se.

Číst dál: Třída PTE na safari

Letní sportovní hry Mariánské Lázně

Letní sportovní hry Mariánské LázněRok se s rokem sešel a žáci speciálních tříd se vydali reprezentovat školu do Mariánských Lázní. Na sportovišti byly 4 týmy. Zpočátku bylo počasí příznivé a první část se konala na venku, ale v průběhu nás zastihly kroupy a poté i déšť a tak se zbytek soutěží přesunul do tělocvičny.

Číst dál: Letní sportovní hry Mariánské Lázně

Akce v Záchranném kruhu

Akce v Záchranném kruhuPředškoláci si dne 9. 6. 2017 zpříjemnili dopoledne v Centru záchranářů, Asociace Záchranný kruh, z. s. v Karlových Varech. Lektor si pro děti připravil zajímavou přednášku o dopravních značkách a jejich významu. Po teoretické části byla pro děti připravena praktická část, jízda na dětském jízdním kole nebo odstrkovadle. Příjemně hřálo sluníčko a všichni jsme si to pěkně užili.
Asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Akce v Záchranném kruhu

Olympiáda MŠ 2017

Olympiáda MŠ 2017Na základě pozvání se naše přípravná třída „C“ dne 8. 6. 2017 zúčastnila Dětské sportovní olympiády mateřských škol 2017, na hřišti ZŠ Krušnohorská, na Růžovém Vrchu v Karlových Varech. Celá akce byla pro děti velmi dobře připravená, moc se jim líbila a spolupráce s pedagogickou školou a jejími studenty se osvědčila. Při olympiádě si děti na jednotlivých stanovištích vyzkoušely skok do dálky, běh na čas, házení na cíl a jiné úkoly. Při konečném vyhodnocení jsme dostali každý svoji medaili, pěkný diplom a věcnou cenu.
Asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Olympiáda MŠ 2017

MDD – pohádkový les

MDD – pohádkový lesDne 31. 5. 2017 se konalo BAREVNÉ SETKÁNÍ k oslavě nadcházejícího MDD. Barvami dne byly červená a zelená. Žáci plnili zábavné úkoly na osmi stanovištích pohádkového lesa:

Číst dál: MDD – pohádkový les

Vaření nás baví

Vaření nás bavíMinulý týden jsme se s žáky V. B v hodinách pracovního vyučování věnovali vaření, kterému předcházela dlouhá debata, co by si vlastně děti chtěly společnými silami uvařit. Nakonec byla jednomyslně odhlasována pizza.

Trochu odvážně jsme zvolili variantu i vlastního kynutého těsta. Překvapilo mě s jakým elánem a nadšením se děti pustily do díla. Největším „oříškem“ se ukázalo čekání na vykynutí těsta.

Číst dál: Vaření nás baví

Besídka PTC - Svátek matek

Besídka PTC - Svátek matekDne 18.5.2016 proběhla ve třídě PTC besídka, u příležitosti oslav Svátku matek. Děti si k prezentaci připravily básničky, scénky, písně s rytmizací a také ukázky cvičení s doprovodnou hudbou. Předškoláci si pro svá vystoupení pěkně vyzdobili celou třídu vlastními výrobky. Besídky se zúčastnili rodiče a také prarodiče.
Asistentka pedagoga Romana Zahradníková

 

Číst dál: Besídka PTC - Svátek matek

Návštěva psího salonu

Návštěva psího salonu24.5.2017
Dnes jsme si s dětmi ze školní družiny Sovičky naplánovaly návštěvu Psího salonu. Děti se moc těšily. Dívali jsme se jak se stříhá malý pudl a paní kadeřnice dětem vysvětlila jak se psi češou, koupou a upravují na výstavu. Vyprávěli jsme si na co je psí náhubek, prohlédli si nabídku obojků, vodítek, šamponů a různých pamlsků pro pejsky.

Číst dál: Návštěva psího salonu

Plavání v KV ARÉNĚ

Plavání v KV ARÉNĚV rámci výuky šli žáci šesté a sedmé třídy plavat do bazénu v KV aréně. Cestou tam jsme šli lesem, a viděli na stromě hnízdo, kde zrovna byla krmena kosí mláďata. Příjemná procházka lesem byla dále zpestřena informačními tabulemi o místní fauně a floře.
V bazénu se všichni chovali vzorně, společně jsme byli v sauně, bazénu a také se všichni svezli na tobogánu nebo relaxovali ve vířivce. Po vykoupání jsme se osvěžili v bistru, kde zrovna probíhala výstava Pavly Vágnerové. Nejvíce nás zaujali její sovičky.

Číst dál: Plavání v KV ARÉNĚ

Známe naše město dobře?

Známe naše město dobře?Žáci V.B vyrazili společně dne 19.5.2017 na procházku po Karlových Varech. Cílem bylo doplnit si znalosti ve Vlastivědě. Probíráme Karla IV. a tak jsem se společně dohodli , že půjdeme prozkoumat pár pramenů. Pověst o založení Karlových Varů jsem si přečetli a zajímalo nás , kolik stupňů prameny mají, kde se nacházejí a jak se jmenují. Překvapilo nás, jak moc horké jsou některé prameny a také jejich chuť. Dozvěděli jsme se také něco o jejich léčivých účincích.

Číst dál: Známe naše město dobře?

Využití projektu „Ovoce do škol“

Využití projektu „Ovoce do škol“Naše škola je stejně jako celá řada jiných škol zapojena do projektu „Ovoce do škol“. Žáci III. (1.,3.) třídy se společně s třídní učitelkou Mgr. Martinou Bašovou a asistentkou pedagoga Marií Cihlovou rozhodli využít tento projekt netradičním způsobem. Když uviděli bedýnku plnou u nás ne až tak známého tropického ovoce, dostali zajímavý nápad.

Číst dál: Využití projektu „Ovoce do škol“

Motýlí dům

Motýlí důmVe středu 17.5. jsme nemohli dospat. Sešli jsme se ráno ve třídě s malými baťůžky, velkou svačinou, velkým pitím a s dobrou náladou. Autobusem jsme dojeli na Divadelní náměstí, kde jsme si zaskákali na zvonkohře, prohlédli si vřídlo a pak hurá lanovkou na Dianu. Posilnili jsme se svačinkami, prohlédli jsme si zvířátka v minizoo a pak už nás čekal hlavní cíl našeho výletu Motýlí dům.

Číst dál: Motýlí dům

Lesní pedagogika

Lesní pedagogikaPrvní stupeň ZŠ Svahové vyrazil minulý čtvrtek (4. 5. 2017) do Kyselky na akci „Lesní pedagogika“. Hned po pár minutách chůze děti měly na cestě překvapení. Bylo to auto nakládající dřevo. Děti s nadšením sledovaly sílu tohoto obra. Poté si mohly s pomocí myslivce změřit délku a průměr vytěženého kmenu. Poznávaly podle obrázků v lese žijící zvířata a podle kůry druh stromu. Na mýtině vyzkoušely práci lesníků a tvořily hromádky z větví a klacků.

Číst dál: Lesní pedagogika

Den knihy

Den knihy23. duben - Světový den knihy a autorských práv. Toto symbolické datum pro literaturu, má povzbudit každého, aby objevil radost a požitek z četby. Děti ze třídy PTE, ještě číst neumí, ale to nás neodradilo. Knihy jsme si prohlédli, vysvětlili si slova spisovatel, ilustrátor. Nakonec jsme si společně vybrali pohádku, kterou jsme si přečetli a namalovali obrázky k pohádce Hrnečku, vař!

AP Darina Filová

Číst dál: Den knihy

Zájmový den - Hrátky s odpadovým materiálem

Zájmový den - Hrátky s odpadovým materiálemZájmový den proběhl dne 26.4.2017 a byl zaměřen na ochranu přírody, tvoření výrobků z odpadového materiálu , pochopení soužití člověka a přírody a důležitost třídění odpadů. Společně jsme rozvíjeli klíčové kompetence : - k učení, k řešení problémů, komunikativní, sociální a personální, občanské a pracovní. Zahájení bylo v multifunkční učebně, kde byli všichni seznámeni s programem.

Číst dál: Zájmový den - Hrátky s odpadovým materiálem

Velikonoční pečení beránka v třídě PTE

Velikonoční pečení beránka v třídě PTEJak lépe oslavit velikonoční svátky než pečením beránka. Společně jsme se vypravili nakoupit potřebné suroviny do obchodu, ve školní kuchyňce jsme si připravili těsto, vymazali formu a už stačilo jen počkat, až se nám beránek v troubě upeče. Nakonec jsme
ho ozdobili čokoládovou polevou. K příjemně strávenému dopoledni už chyběl jen ovocný čaj a kousek právě upečeného beránka. Moc nám všem chutnal a ta vůně……

Lenka Černá - TU

Číst dál: Velikonoční pečení beránka v třídě PTE

Velikonoční pečení

Velikonoční pečeníCelá třída S3 se těšila na Velikonoce a tak si čekání zpestřila pečením velikonočního beránka. Celé pečení probíhalo v kuchyňce a všechny děti se zapojily a pomáhaly. Nejen, že připravily suroviny, těsto, ale i si po sobě veškeré špinavé nádobí umyly.
Hotového beránka společně snědly ve třídě, která byla vyzdobena jarní květinou a vlastnoručně ozdobenými vejci a přáními pro rodiče.

Číst dál: Velikonoční pečení

Písmáček nás baví

Písmáček nás bavíA-B-C-D děti ,
čas tak rychle letí.
Po prázdninách zas a zas,
nastane nám školy čas.

Písmáček si pro třídu PTD připravil úkoly, děti měly rozložit slovo na slabiky, nachytat písmenka do klobouku, určit počet.. Nakonec jsme si společně zazpívali a naučili novou písničku. Práce na magic boxu nás velice baví a už se těšíme na další úkoly.
AP Darina Filová

Číst dál: Písmáček nás baví

Exkurze do porcelánky – třída PTE

Exkurze do porcelánky – třída PTEZačátkem dubna jsme se vypravili autobusem na exkurzi do Porcelánky Thun v Nové Roli. Prohlédli jsme si výrobní provoz, kde jsme se seznámili s tím, jak se vyrábí porcelán, nahlédli jsme do muzea a v porcelánové školičce jsme si ozdobili svůj vlastní hrneček. Zpáteční cestu jsme si užili ve vláčku.

Lenka Černá – TU PTE

Číst dál: Exkurze do porcelánky – třída PTE

Barevné setkání – finanční gramotnost

Barevné setkání – finanční gramotnostDne 30. 3. 2017 se žáci ZŠ a SŠ Karlovy Vary, p. o., Vančurova 83/2, odloučená škola Svahová 26 zúčastnili GLOBAL MONEY WEEK - Světového týdne vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti, projektu, který je na mezinárodní úrovni organizován od roku 2012. Hlavní téma roku 2017 je motto: „Uč se, šetři, vydělávej“. Česká republika se na národní úrovni angažuje svými aktivitami poprvé.

Číst dál: Barevné setkání – finanční gramotnost

Velikonoční buřtguláš

Velikonoční buřtgulášVe středu 12. 4. 2017 překvapili žáci VI. B, VII. B a VIII. B všechny žáky školy, učitele i AP. Oloupali cibuli, osmažili na oleji, přidali nakrájené kostky vuřtů, sůl, pepř, červenou sladkou papriku, zalili vodou a přidali pokrájené brambory. Vařili, dochutili nastrouhaným česnekem, dosolili, dochutili, zahustili a výsledkem snažení byl velmi chutný buřtguláš, který ochutnali žáci od přípravných ročníků až po ty z druhého stupně. Všem patří velká pochvala!
Mgr. Zdeňka Marková

Číst dál: Velikonoční buřtguláš

Orientační běh dne 10. 4. 2017

Orientační běh dne 10. 4. 2017Trasa byla vyznačena fábory. Po cestě bylo umístěno 10 otázek týkajících se výukových znalostí žáků. Trasa vedla od školy na Sokolské hřiště, odtud do kopce po Rohanově cestě, kde na poslední odbočce před Fibichovou chatou odbočila doprava a pokračovala strmě dolů ke Smrkovému srubu. Poté po Lesmistrově cestě zpět ke škole a na skalku, kde si žáci opekli vuřty.

Číst dál: Orientační běh dne 10. 4. 2017

Beseda s policií

Beseda s policiíŽáci III. (1. ,3. ) třídy ve Svahové se zúčastnili v prvním dubnovém týdnu besedy s pracovníky karlovarského letiště, kteří předvedli své cvičené psy. Ukázali dětem, jak psi umí najít schované drogy. Děti seděly na lavičkách a s nadšením pozorovaly, jak psi mezi nimi běhají a hledají, co jim předtím policisté schovali. Dobrovolníci si mohli vyzkoušet velmi těžký záchranářský oblek. Na závěr besedy si děti mohly psy hladit a krmit je granulemi, což se jim líbilo ze všeho nejvíc.
AP Marie Cihlová

Číst dál: Beseda s policií

Přípravné třídy na Ekofarmě v Chebu

Přípravné třídy na Ekofarmě v ChebuKoncem března navštívily všechny přípravné třídy Školní statek v Chebu, kde byl pro ně připraven program: Za zvířátky na farmu. Děti se seznámily s domácími zvířátky, vyzkoušely si dojení, nahlédly do kurníku a také měly možnost pozorovat svolávání slepic kohoutem. Na závěr si děti nakrmily ovečky a kozy. Program byl pořádán v rámci plnění EVVO a dotován Krajským úřadem.
Lenka Černá – koordinátorka EVVO

Číst dál: Přípravné třídy na Ekofarmě v Chebu

Přípravné třídy PTD a PTE na dopravním hřišti

Přípravné třídy PTD a PTE na dopravním hřištiV měsíci březnu se třídy PTD a PTE zúčastnily dopravní výchovy ve Světě záchranářů. Využili prvních slunečních paprsků a jeli si zajezdit na odrážedlech na dopravní hřiště. Děti byly poučeny o dopravních předpisech, naučily se jezdit po silnici a celé dopoledne si skvěle užily.
Lenka Černá – třídní učitelka PTE

Číst dál: Přípravné třídy PTD a PTE na dopravním hřišti

Karty, karty. kartičky?

Karty, karty. kartičky?Je to jenom hra a nebo efektivní učení. Výsledkem dlouholeté praxe jsem zjistila, že cílené kartičky opravdu pomáhají. Existuje dnes již mnoho výrobců školních pomůcek a to i různých kartiček, přesto si většinou kartičky vyrábím sama. Je to dané tím, na jaký cíl se zaměřím a kterou vyučovací látku potřebuji procvičit. Výborné je propojit kartičky, tabuli, pracovní listy a práci do sešitů. Pak je výsledek překvapující.

Číst dál: Karty, karty. kartičky?

Za zvířátky na farmu

Za zvířátky na farmuMinulý čtvrtek 23.3. jsme s žáky V.B, IV.B (2., 4.) a III.B (1., 3.) navštívili Ekocentrum v Chebu. Děti se naučily jak se mají u zvířátek chovat, prohlédly si stáje a jednotlivé druhy zvířat. Zopakovaly si názvy domácích zvířat a jejich mláďat. Dozvěděly se jaký z nich máme užitek, jak by se o ně měly starat a čím se živí. Na závěr si děti mohly některá zvířátka i pohladit a nakrmit je. Přes nepřízeň počasí jsme si všichni výlet moc užili, i když nutno přiznat, že po několika hodinách ve vlhku a mrazu jsme se moc těšili do vyhřátého autobusu.
Zapsala: AP Michaela Vránová Kubešová

Číst dál: Za zvířátky na farmu

Megaherna

MegahernaV pátek 18.3.2017 naše přípravná třída „C“ navštívila Obchodní centrum Fontána v Karlových Varech, městské části Dvory, kde nám byl k dispozici dětský koutek. Bylo zde vystaveno několik soch a modelů z kostek Mega Blocks. Děti mohly plně zapojit svou zručnost, kreativitu a postavit z kostek cokoli, podle vlastní fantazie. Postavily si domečky, roboty, věže aj.
Byl to prima den a drželi jsme se hesla „Kdo si hraje, nezlobí“.
Asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Megaherna

Poděkování rodičům

Poděkování rodičůmV letošním školním roce 2016/2017 navštěvuje naší přípravnou třídu v Základní škole a střední škole K. Vary, p. o., odloučené pracoviště Karlovy Vary, Svahová 26, chlapec se speciálními vzdělávacími potřebami, který žije v Dětském domově Karlovy Vary a Ostrov, p. o., pracoviště Tašovice, Řadová 247/29. Do kolektivu se začlenil a děti ve třídě mu rády pomáhají při práci, hrách i při sebeobsluze.

Číst dál: Poděkování rodičům

Celostátní soutěž – Marie Terezie
– 300. výročí od narození této panovnice

Celostátní soutěž – Marie TerezieByla vyhlášená soutěž „ Za časů české královny Marie Terezie“ pod záštitou Mgr. Kateřiny Valachové, Ph.D., ministryně školství.
Speciální třída S3 se této celostátní soutěže zúčastnila a zaslala do Prahy dvě práce. Jednou je kresba žákyně 10. ročníku Sáry Wolfové a druhou prací je trojrozměrná koláž královny Marie Terezie, na které se podíleli všichni žáci třídy S3.

Číst dál: Celostátní soutěž – Marie Terezie

GLOBAL MONEY WEEK -

Světový týden vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti vyhlásil pro rok 2017 hlavní téma s mottem: „Uč se, šetři, vydělávej“.

GLOBAL MONEY WEEKNaše škola se připojí dne 30. března 2017 (čt) a zve všechny žáky na BAREVNÉ SETKÁNÍ. Barvou bude modrá a tématem, finanční gramotnost. Na šesti stanovištích budou žáci zábavnou formou seznamováni s problematikou v oblasti finanční gramotnosti.
Úkol pro žáky: v hodinách PV vyrobit peněženku. Materiál i technika jsou libovolné.
Začátek akce 8. 10 v multifunkční učebně. Konec akce v 11. 40 hodin.
Organizátor akce: garant výuky finanční gramotnosti Mgr. Zdeňka Marková

 

Ptáci na krmítku prolétli mezi předměty

Ptáci na krmítku prolétli mezi předmětyŽe také učení může být hravé a zajímavé se přesvědčili žáci v V.B. Za oknem mají krmítko, kam pravidelně sypou ptáčkům slunečnicová semínka. Všechny moc zajímalo , jací ptáci do krmítka vlastně létají . Společně jsem si tedy prostudovali encyklopedii Ptáci na krmítku v hodině Českého jazyka. Ve Výtvarné výchově a Pracovním vyučování jsme tvořili ptačí budku z různého materiálu. V matematice jsme zase vymýšleli zajímavé slovní úlohy.

Číst dál: Ptáci na krmítku prolétli mezi předměty

Masky

MaskyBlíží se období karnevalových rejů a průvodů a tak i žáci speciální třídy S3 si vyrobili své masky. Tvoření to bylo zábavné a užili jsme si u toho společně spoustu legrace. Masky se povedly a určitě si ještě společně další vyrobíme.
AP Petra Jelenová

Číst dál: Masky

Maškarní karneval

Maškarní karnevalDne 24.2.2017 si všechny přípravné třídy Základní školy ve Svahové vyzdobily multifunkční učebnu na maškarní karneval.
Děti se převlékly do svých připravených pohádkových kostýmů a karneval byl zahájen. V průběhu karnevalu se nejdříve představily jednotlivé masky a pak jsme si všichni společně zatancovali. Každá maska byla odměněna diplomem a sladkostí. Na závěr jsme se vyfotografovali. Karneval se velmi povedl a všem se moc líbil.
Asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Maškarní karneval 2017

Zajímavé pomůcky

Zajímavé pomůckyŽáci III. (1.,3.) třídy ve Svahové si prožili takové menší druhé Vánoce. Přišla jim totiž celá řada zajímavých didaktických pomůcek, kterými byli velmi zaujati. Na fotografiích můžeme vidět, jak žáci například při lovení ryb zlepšují pozornost, při překreslování obrázků zase grafomotoriku, jemné motorice pomáhají prošívané obrázky, také mohou zdokonalit svoji obratnost s pomůckami pro tělesnou výchovu, nebo smysl pro rytmus v hudební výchově s dětskými hudebními nástroji.

Mgr. Martina Bašová
Třídní učitelka

Číst dál: Zajímavé pomůcky

Zájmový den dne 26.1. 2017 - KDO BUBNUJE NEZLOBÍ !

Zájmový den dne 26.1. 2017 - KDO BUBNUJE NEZLOBÍ !Zájmovým dnem nás provázel zkušený drum - faciliátor Jiří Adam. Jednoduchou a zábavnou formou vytvořil jedinečný orchestr, při kterém žáci na vlastní kůži poznali sílu spolupráce a sdílení dobrého naladění. Třídy byly rozděleny do skupin podle věku a tak ,měl každý svůj prostor pro seberealizaci. Dále byla připravena prezentace o bubnech djembe na kterou se podívaly všechny třídy. Ve zbývajícím čase vytvářeli žáci na papírové trubky vzory bubnů djembe anebo dle vlastní fantazie různé geometrické vzory.

Číst dál: Zájmový den dne 26.1. 2017 - KDO BUBNUJE NEZLOBÍ !

Pečení muffinů

Pečení muffinůV rámci pracovní výchovy jsme šli s třídou S3, S4 do kuchyňky a společně si upekli muffiny. Děti se zapojily a pomáhaly s přípravou od začátku do konce. Součástí pečení byl samozřejmě i úklid a mytí nádobí. Muffiny se povedly a všem nám moc chutnaly.
AP Petra Jelenová

Číst dál: Pečení muffinů

Soutěž zručnosti

Soutěž zručnostiDne 20.1.2017 se všechny přípravné třídy zúčastnily akce „Soutěž zručnosti“. Akce proběhla v multifunkční učebně zdejší školy. Děti si procvičily jemnou motoriku. Stavěly kostky, navlékaly korálky apod. Za zvládnuté úkoly dostaly všichni pěkný diplom a sladkou odměnu.
Asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Soutěž zručnosti

Svět ohně

Svět ohněNa začátku měsíce ledna všechny přípravné třídy vyrazily na zážitkovou vzdělávací akci do Světa záchranářů, který provozuje Asociace Záchranný kruh, o. s. V roli lektorů nás profesionální hasiči Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje přivítali na besedě s názvem „Svět ohně“. Děti si vyslechly, jak se postupuje v případě požáru, jakým způsobem se mají chovat v rizikových situacích, jak volat na tísňové linky a jakými způsoby lze požárům předcházet a eliminovat možná rizika vzniku požárů.

Číst dál: Svět ohně

Vánoční aranžování s ISŠ Jesenice

Vánoční aranžování s ISŠ Jesenice2. ročník soutěže
8. 12. 2016 od 8.30 hod.
určené pro žáky 8. - 9. tříd základních škol.
Cílem bylo:
přiblížit soutěžícím přírodní vazačský materiál. a aranžérské techniky.
V první části žáci absolvovali krátký kurz aranžování,.soutěžili ve dvou až tříčlenných družstvech složených z žáků jedné základní školy...

Číst dál: Vánoční aranžování s ISŠ Jesenice

Sportovní den předškoláků

Sportovní den předškolákůProsinec je vždy měsíc plný akcí, příprav na Vánoce, ale ani v této době nesmíme zapomínat na pohyb. Proto jsme pro děti z přípravných tříd připravili sportovní soutěže v naší nové multifunkční učebně. Děti zde vyzkoušely svou rychlost a hbitost při zdolávání překážkové dráhy. Napoprvé jsme celou trasu se všemi dětmi absolvovali pomalu, upozornili je jak bezpečně překonávat jednotlivé překážky. Poté postupně děti probíhaly dráhu s různými obměnami. Vítězem se tentokrát stali všichni a odměnou nám byla radost z pohybu, úsměv, který se objevil na všech tvářičkách a společný potlesk.
Zapsala: Radmila Hricková

Číst dál: Sportovní den předškoláků

Hrátky s Češtinou v první a třetí třídě

Hrátky s Češtinou v první a třetí tříděVe školním roce 2016/2017 se na naší škole začal vyučovat nový předmět nazvaný Hrátky s Češtinou. Při tomto předmětu máme více prostoru věnovat se hrám a zábavným činnostem souvisejícím s Češtinou, než je tomu při klasickém Českém jazyce.

Číst dál: Hrátky s Češtinou v první a třetí třídě

Vánoční trhy S1

Vánoční trhy S1Před vánocemi se i třída S1 vydala na průzkum Vánočních trhů. Dětem se vycházka líbila. Už po cestě se bavily různou výzdobou před obchody. Na trzích se jim líbil moc Betlém i obrovský Adventní věnec, ale nejvíc je zaujal krásný, velký, skleněný anděl. Zvědavě okukovaly i každý stánek. Do školy se vrátily ve výborné náladě.
AP: Ludmila Dyndová
28.12.2016

Číst dál: Vánoční trhy S1

Vánoční besídka předškoláků

Vánoční besídka předškolákůVánoce se blíží a děti z přípravné třídy C si jako každý rok nacvičily své vánoční představení pro rodiče. Předvedly dramatizaci známých pohádek, recitaci básní a říkadel, čertovské pásmo a nakonec si společně s rodiči zazpívaly vánoční koledy. Potlesk rodičů a prarodičů byl pro děti odměnou za jejich bezprostřednost, píli a snaživost během celého vystoupení. Na konec vánoční besídky rozdaly děti svým rodičům keramickou rybičku, ozdobenou šišku a vánoční přání.
Asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Vánoční besídka předškoláků

Oskola nás baví

Oskola nás bavíUčení hrou je ta nejlepší forma práce pro naše žáky. Osvědčené kartičky Oskola jsou velice zábavné a zároveň hravou formou procvičí požadované učivo. Učíme se a ani o tom nevíme? No ano!! Žáci jsou nadšení- rozvíjí jazykové schopnosti, osvojují si slovní zásobu, přiřazují ,doplňují a spolupracují mezi sebou. Učí se komunikovat, porozumět slovům i větám. Tyto kartičky se dají využít ve všech předmětech.

Číst dál: Oskola nás baví

Dopis Ježíškovi

Dopis Ježíškovi„ Dopis Ježíškovi“ je soutěž, kterou každoročně vyhlašuje Městská knihovna v Karlových Varech, pobočka I. P. Pavlova. Speciální třída S3 se i letos zúčastnila a vyrobila „Anděla splněných přání“. Jednalo se o skupinovou práci celé třídy S3.
Třídní učitelka: Mgr. Libuše Kroupová
AP: Petra Jelenová

Číst dál: Dopis Ježíškovi S3

KV Arena Karlovy Vary a Vánoční trhy – VI. B

KV Arena Karlovy Vary a Vánoční trhy – VI. BDne 2. 12. 2016 jsme navštívili BAZÉNOVÉ CENTRUM KV Areny v Karlových Varech. V bazénu, vířivce, na tobogánu i v parní sauně se nám moc líbilo! Poté jsme se šli projít na Vánoční trhy do centra města, kde jsme se ponořili do vánoční atmosféry a neodolali voňavým pochoutkám.


Mgr. Z. Marková

Číst dál: KV Arena Karlovy Vary a Vánoční trhy – VI. B

Školáci v A-klubu

Školáci v A-klubuPátek 25. 11., den předání čtvrtletního hodnocení, prožila naše třída IV.(2., 4.) v A-klubu Krajské knihovny ve Dvorech. Podle domluveného harmonogramu jsme nejprve shlédli úžasnou výstavu karlovarských modelářů ve vstupní hale. Děti okouzlily krajiny pro skřítky s malými domečky a vláčky, stejně tak i větší modely historických letounů a lodí. Dále jsme vyslechli vyprávění o komiksech, které vrcholilo zapůjčením knihy příběhů Rychlých šípů. Doufáme, že se nám stanou motivací ke čtení.

Číst dál: Školáci v A-klubu

Lesní pedagogika

Lesní pedagogikaKoncem měsíce listopadu jsme se sešli v naší tělocvičně na velmi pěkné akci s názvem Lesní pedagogika.Hravou formou si děti ověřovaly své vědomosti o zvířátkách, žijících v lese. Každý si z této pěkné akce odnesl nové poznatky.

Zvířátka žijící v lese zdobí i nástěnku, kterou vytvořili žáci z ii. oddělení.

Zpracovala S. Kodajková

Číst dál: Lesní pedagogika  

Šikulík - soutěž v praktických dovednostech

Šikulík - soutěž v praktických dovednostechZábavné odpoledne plné soutěží, napětí i fandění si užili žáci v nové multifunkční učebně. Při jednotlivých úkolech si ověřovali svoji zručnost i pohotovost. Například při přiřazování tvarů, zhotovení sluníčka z kolíčků, oddělování šroubu od matice, navlékání malých trubiček na špejli či přiřazování barevných víček podle předlohy. Všichni byli opravdoví šikulové, kteří si odnesli z této z této soutěže diplom, malou sladkost a hlavně dobrou náladu.

Zpracovala S. Kodajková

Číst dál: Šikulík - soutěž v praktických dovednostech

Soutěž o nejhezčího anděla

Soutěž o nejhezčího andělaSpeciální třída S3 se zapojila do soutěže „O nejhezčího anděla.“ Vyrobili jsme krásného anděla Gabriela a všechny děti se na jeho výrobě podílely.
Výstava andělů proběhne v kostele Zvěstování Panny Marie v klášterním areálu Ostrov. Zahájení výstavy bude v pátek 2. prosince 2016 a ukončena bude 8. ledna 2017. O vítězích soutěže rozhodnou svými hlasy návštěvníci výstavy.

Číst dál: Soutěž o nejhezčího anděla

Vánoční beseda v ostrovské knihovně

Vánoční beseda v ostrovské knihovněNa konci listopadu celá naše třída jela do knihovny v Ostrově, kde pro nás měla pracovnice knihovny připravenou vánoční besedu spojenou s prohlídkou knih a kreslených pohádek s vánoční tématikou. Děti se dozvěděly co to je advent, jaké jsou vánoční zvyky a tradice, čekalo na ně i malé občerstvení. Po ukončení besedy jsme se šli podívat na vánoční strom na Městském úřadě, kde jsme se vyfotografovali.
Lenka Černá – tř.učitelka

Číst dál: Vánoční beseda v ostrovské knihovně

Odpady a recyklace, to je naše inspirace

Odpady a recyklace, to je naše inspiraceVe středu 23. listopadu se vybrané družstvo naší školy zúčastnilo krajského kola soutěže „Odpady a recyklace, to je naše inspirace“, které se konalo v Ostrově. Naší školu reprezentovali: Jan Rohleder (VIII. B), Marek Csápai (VII. B), Bára Marešová (VIII. B). Žáci poměřovali své vědomosti z oblasti nakládání s odpadovým materiálem a biomasou. Součástí soutěže byly znalostní kvízy jednotlivců i celých týmů, znalostní hra Člověče, nezlob se a hod odpadem na cíl. Naše družstvo obsadilo skvělé 4. místo.
Lenka Černá – koordinátorka EVVO

Číst dál: Odpady a recyklace, to je naše inspirace

Lesní pedagogika v PTE

Lesní pedagogika v PTEV listopadu proběhla u nás ve třídě v rámci EVVO beseda s pracovnicí Vojenských lesů a statků, která si pro nás připravila zajímavý naučný program o lese a zvířatech nich žijících. Děti měly možnost seznámit se s faunou a florou našich lesů, dozvěděly se, jak dlouho rostou stromy, přiřazovaly stopy zvířat k obrázkům, osahaly si trofeje a zahrály si spoustu her. Na konci besedy nám byl předán diplom a drobné ceny za aktivní účast v soutěži Kaštanobraní 2016.
Lenka Černá – tř.učitelka

Číst dál: Lesní pedagogika v PTE

Drakiáda v přípravných třídách

Drakiáda v přípravných třídáchV listopadu jsme pořádali soutěž o nejhezčí dráčky. Úkolem bylo vyrobit dráčky z odpadového materiálu a vyzdobit s nimi svoji třídu. Použili jsme papír, noviny, látky, klacíky od nanuků, plastové kelímky apod. Děti vyráběly své dráčky jednotlivě či tvořily jednoho draka společně.
Lenka Černá – tř.učitelka PTE

Číst dál: Drakiáda v přípravných třídách

Linoryt - Voda

Linoryt - VodaV V.B jsme se společně rozhodli vyzkoušet si linoryt. Chtěli jsme poznat grafickou dílnu a možnost využití tiskařského lisu. Téma pro práci byla voda a její struktura -tedy vlnky, kapky , vlnění a hra s barvou. Do měkčího linolea jsem společně vyryli podle předlohy ,ale také podle vlastní fantazie různé tvary vln a kapek . Práce sice nebyla jednoduchá ,ovšem bylo to něco jiného, nového a velice zajímavého .

Číst dál: Linoryt - Voda

Klokánkův kufr

Klokánkův kufrDěti z přípravných tříd začaly používat Klokánkův kufr. Je to komplexní metodická pomůcka pro práci s dětmi a žáky, se speciálními vzdělávacími potřebami v předškolním věku. S dětmi procvičujeme především zrakové a sluchové vnímání, paměť, motoriku, řeč, matematické představy, vnímání času a prostoru. Pomocí Klokánkova kufru je možné zjistit, jaké úkoly dítě zvládá či nezvládá a pak je možné hledat konkrétní řešení s cílem dítěti dopomoci.

Číst dál: Klokánkův kufr

LOH

LOHDne 19. 10. 2016 se konalo BAREVNÉ SETKÁNÍ v duchu letních olympijských a paralympijských her v brazilském Rio de Janeiru. Barvou dne byla zelená, žlutá a modrá. Po úvodním hodnocení chování a prospěchu žáků a přiblížení tématu LOH a LPH na interaktivní tabuli v nové multifunkční učebně se družstva žáků vydala plnit úkoly na 9 stanovištích:

Číst dál: LOH

Drakiáda

DrakiádaSoutěž s názvem Drakiáda je výtvarná soutěž, ve které si každé oddělení vyrobí svého dráčka. Může se použít jakýkoliv materiál. Některé oddělení použilo jen barevný papír a některé nelenilo a nasbíralo si přírodní materiál. Všechna oddělení splnila úkol, výrobky se velmi vydařily a děti měly radost z vydařené práce.


Zpracovala za ŠD: H. Kořánová

Číst dál: Drakiáda

Pouštění draků

Pouštění drakůJedno krásné podzimní odpoledne bylo věnováno pouštění draků. Děti byly natěšené a na Sokolském vrchu tak mohl začít ten pravý dračí rej. Protože v ten den nám počasí opravdu přálo, byla vyloženě radost pouštět draky a užívat si ten pocit, když drak rychle stoupá k nebesům. Děti byly šikovné a draci jim krásně létaly. Nakonec ani nevadilo, že si jeden zlobivý drak našel cestu rovnou do koruny stromů, kde našel svůj odpočinek. Po marných pokusech s vysvobozením draka jme to vzdali a nechali ho tam.

Číst dál: Pouštění draků

Keramická dílna

Keramická dílnaŠkolní družina také navštěvuje keramickou dílnu, kde se děti dozvědí, jak se vyrábí hrneček, mistička a další věci z keramické hlíny. Seznámí se s postupem tvrdnutí výrobku, glazování a vkládání do pece. Aby se výrobek dal používat, musí se dát vypálit. Děti jsou šikovné a práce v keramické dílně je velice baví.


Zpracovala za ŠD: H.Kořánová

Číst dál: Keramická dílna

Halloween

HalloweenSvátek Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul. Všechny děti měly za úkol si vyrobit čelenku s touto tématikou. Někteří si vyrobily čelenku s netopýry, jiní s pavoukem, s čarodějnicí nebo jen s dýní.

Číst dál: Halloween  2016

Mrazivé dopravní dopoledne pro čtvrťáky

Mrazivé dopravní dopoledne pro čtvrťákyDnes jsme prožili příjemný výukový program na dopravním hřišti, totiž převážně v učebně dopravní výchovy Světa záchranářů v Karlových Varech. Malé městečko s budovami, silnicemi, semafory a značkami slouží jako výcvikové hřiště pro cyklisty a chodce. Bude nám k dispozici při další výuce v červnu 2017, to už bude tepleji.

Číst dál: Mrazivé dopravní dopoledne pro čtvrťáky

Návštěva knihovny v Tuhnicích

Návštěva knihovny v TuhnicíchDěti z přípravné třídy „C“ Základní školy a Střední školy Karlovy Vary, p. o., navštívily dne 4.11.2016 Městskou knihovnu v Karlových Varech, Tuhnicích, kde se seznámily s novou knihovnicí, paní M. Kubínovou. Přinesly jí výkresy pro podzimní výzdobu knihovny a vyslechly si přednášku o lesní zvěři. Děti si v knihovně prohlížely různé knížky a společně si vyslechly předčítanou pohádku. Dětem se akce velmi líbila, obdržely malý dárek a spolu s procházkou to pro ně byla příjemná změna.
Asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Návštěva knihovny v Tuhnicích

Slavnostní otevření multifunkční učebny

Slavnostní otevření multifunkční učebnyVe středu 5.10.2016 došlo u nás na škole ve Svahové ulici ke slavnostnímu otevření nové multifunkční učebny, která byla dříve nazývána kobercová tělocvična. Rekonstrukcí a jejím vybavením vznikla nádherná a důstojná místnost pro vzdělávání dětí a žáků, tj. od nejmenších v předškolním vzdělávání až po nejstarší s různým zdravotním postižením. V této místnosti byla provedena kompletní rekonstrukce od podlahy až po strop, nedotknutá zůstala jen okna.

Číst dál: Slavnostní otevření multifunkční učebny

Pohodové vaření

Pohodové vařeníKaždý měsíc si uděláme pro lepší náladu a získání užitečných dovedností ve školní kuchyňce nějaký pokrm. Při čtení si zapíšeme postup a ingredience, naplánujeme termín. Do týdne si pokrm připravíme, naservírujeme a sníme. Přitom si povídáme o zdravé výživě a stolování. Nakonec v kuchyni uklidíme a ve třídě hodnotíme fotky a dojmy. Chceme, aby nám bylo spolu dobře.

Číst dál: Pohodové vaření

Vydlabávání dýní v V.B

Vydlabávání dýní v V.BVymyslet pro naše žáky aktivitu na pracovní vyučování, která by je bavila déle než 10 minut je někdy opravdu tvrdý oříšek.  Dlouho jsem si lámala hlavu čím je zaujmout, až mi jednou po cestě domů padl zrak na obrovskou dýni a bylo rozhodnuto. Budeme vydlabávat dýně! 

Hned ráno jsem se svěřila se svým nápadem paní učitelce a i té se můj nápad líbil. Tak jsem ve čtvrtek 20. října ráno vstoupila do školy vyzbrojená dýněmi a potřebným náčiním.

Číst dál: Vydlabávání dýní v V.B

Zájmový den 30.9.2016-Cesta ke špekáčkům 

Zájmový den 30.9.2016Zájmový den se skládal ze sportovních a vědomostních disciplín.Cesta měla 9 stanovišť, kde žáci plnili sportovní úkoly - házení míčků na cíl, přetahování lanem, skákání v pytlích. přenášení míčků na lžících, házení kroužků. Nechyběly ani vědomostní úkoly- určování stop lesní zvěře, přiřazování listů ke správným názvům. luštění podzimní křížovky, vyhledávání čísel v lese a skládání číselné řady. Počasí nám přálo a také opékání špekáčků se nám podařilo. Už se těšíme na další Zájmový den. 

Zapsala: Mgr. Eva Elicharová

Číst dál: Zájmový den 30.9.2016

Velká sláva

Velká slávaVe středu 5. října 2016 jsme oslavili předání krásné multifunkční učebny zbudované z bývalé tzv. „kobercovky“. Kromě jiných bodů programu také naši žáci ve věku od 7 do 16 let přispěli k lesku dne. Nacvičili totiž s učiteli krátké hudebně recitační pásmo a s velkou dávkou odvahy a citu je předvedli hostům za doprovodu Jindřicha Pelce (housle, kytara) a keyboardu Anny Lorencové.

Číst dál: Velká sláva

Plavání nás baví

Plavání nás bavíVe čtvrtek 22. září jsme měli možnost dosyta si užít hrátek v bazénu na Růžovém vrchu a zkusit si pravidla výcviku. Kdo? Kolektiv našich třeťáků a čtvrťáků ze Svahové. Skutečný plavecký výcvik zahájíme až v prosinci, ale už víme, o čem to je. Musím pochválit žáky, šlo jim to skvěle. A jako obvykle paní instruktorky pracovaly s našimi dětmi laskavě a srozumitelně.

Dne 23. září zapsala Mgr. Anna Lorencová

Číst dál: Plavání nás baví

Magická noc 

Magická noc Již tradičně proběhlo ze čtvrtka na pátek (15. 9. - 16. 9.) ve škole na Svahové nocování ve třídě spojené s přípravou společné večeře a účast na mnohých sportovních, vědomostních a hudebně pohybových aktivitách. Žáci pracovali ve věkově smíšených skupinkách. Výsledkem byla radost v mnoha podobách a jen několik drobných nedostatků, převážně organizačně technických, které jen potvrdily dobrou flexibilitu a spolupráci naší skupinky. Tato menší akce byla alternativou školního stmelovacího výjezdu a měla podchytit žáky, kteří nemohli z nejrůznějších důvodů odjet na třídenní pobyt v Radošově. Program připravily a realizovaly A. Lorencová a Z. Marková

Číst dál: Magická noc 

VI. B – KV Arena Karlovy Vary

VI. B – KV Arena Karlovy VaryDne 7. 9. 2016 jsme navštívili za doprovodu TU Mgr. Zdeňky Markové a AP Aleny Štádlerové BAZÉNOVÉ CENTRUM KV Areny v Karlových Varech. V bazénu, vířivce i na tobogánu se nám moc líbilo!!!

 

AP Alena Štádlerová

Číst dál: VI. B – KV Arena Karlovy Vary

A je to tady!!!

A je to tady!!!Dne 30. 6. 2016 ukončili žáci IX. B povinnou školní docházku! Se všemi se loučí a vydávají se směrem do dalšího života. Na jejich cestě jim přeje vedení školy, TU, ostatní vyučující a AP mnoho zdaru!!!

 

AP Ludmila Dyndová

Číst dál: A je to tady!!!

Běh vycházejících žáků 2016

Běh vycházejících žáků 2016Tradiční „Běh vycházejících žáků“ proběhl dne 27. 6. 2016. Na vyznačené trase lázeňskými lesy prověřili žáci své znalosti z historie a současnosti Karlových Varů. Na závěr si všichni zpestřili den posezením u ohniště a opékáním vuřtů. Všichni žáci obdrželi diplomy a drobné ceny. Poděkování patří panu učiteli J. Pelcovi a AP L. Dyndové, kteří pomohli s přípravou a organizací akce.

Mgr. Zdeňka Marková

Číst dál: Běh vycházejících žáků 2016

Pasování předškoláků

Pasování předškolákůJe tady konec školního roku, naši předškoláci vyrostli, získali plno nových zkušeností 

a znalostí, většina z nich v září nastoupí do 1. třídy a při té příležitosti jsme ve středu 

22. června uspořádali v tělocvičně slavnostní rozloučení. Všechny děti z přípravných tříd se sešly v tělocvičně. Po úvodním slově postupně jeden po druhém prošel slavnostní branou. Každý byl pasován mečem na školáka a dostal stužku na památku.

Číst dál: Pasování předškoláků

Exkurze v České spořitelně

Exkurze v České spořitelněDne 21. 6. 2016 se žáci a žákyně osmého a devátého ročníku ZŠ a SŠ Karlovy Vary, příspěvková organizace, Vančurova 83/2, odloučené pracoviště Svahová 26 zúčastnili exkurze v České spořitelně, a.s., T. G. Masaryka 14, v Karlových Varech. Seznámili se s prací zaměstnanců jednotlivých úseků, navštívili místnost bezpečnostních schránek a dověděli se zajímavosti z oblasti finanční gramotnosti (založení účtu, studentský účet, platební karty, vklady a výběry hotovosti, pojistné produkty, poskytování úvěrů hypotéky, směnárenské služby, bezpečnostní schránky…).

Číst dál: Exkurze v České spořitelně

Ježíškova cesta

Ježíškova cestaDěti z PTD 7. června 2016 vyjely na Boží Dar, kde si prošly Ježíškovu cestu.

Putování začalo v místním v infocentru. Každý zde dostal Ježíškův zápisníček s úkoly, které bylo třeba cestou plnit. Na trase v pěkných domečkách jsme se vždy pečlivě seznámili s Ježíškovými pomocníky a plnili zadané úkoly. Šestikilometrová trasa rychle utíkala, protože bylo stále na co koukat a o čem si povídat.

Číst dál: Ježíškova cesta

Letní sportovní hry

Letní sportovní hryZákladní škola Vítězství v Mariánských Lázních pořádala tradiční „LETNÍ SPORTOVNÍ HRY ZÁKLADNÍCH ŠKOL SPECIÁLNÍCH.“

Naší školu reprezentovali žáci ze tříd S2, S3 a S4. Díky nepřízni počasí byl venkovní program přesunut do tělocvičny. Celé hry probíhaly ve velmi přátelském duchu. Po skončení všech soutěžních disciplín, byli všichni zúčastnění oceněni pěknými věcnými odměnami. 

Číst dál: Letní sportovní hry

Legiovlak

LegiovlakDne 3. 6. jsme s naší IX. B navštívili věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918-1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií. Vlak křižuje od května 2015 celou českou republiku a jeho cesta skončí až v roce 2020. Navštívil i Karlovy Vary, kde na Horním nádraží probíhali prohlídky. Viděli jsme, mimo jiné, vagon kde byla ubytovaná posádka, lékařský vagon, poštovní vagon, vagon kde šili vlastní oblečení apod. Dozvěděli jsme se vše o tom, kudy vlastně vlak projížděl, jak v něm legionáři žili, jak se bavili i jak bojovali.

Číst dál: Legiovlak

Třída PTE v Ekocentru Ostrov

Třída PTE v Ekocentru OstrovZačátkem června jsme se jeli podívat do Ekocentra v Ostrově. Pracovnice Ekocentra nás provedla celým zařízením, seznámila nás  se všemi zvířátky, které v centru chovají, dokonce jsme si mohli na některé sáhnout i pochovat. Viděli jsme domácí zvířata, papoušky, hady, ještěry, želvy, krokodýla, mývaly, různé hlodavce a spoustu dalších zvířátek.

Lenka Černá - TU

Číst dál: Třída PTE v Ekocentru Ostrov

Turistická vycházka

Turistická vycházkaDne 8.6.2016 jsme se s dětmi z PTC vydali na turistickou vycházku (podle turistického značení) na rozhlednu Diana. Po dlouhé trase lesem jsme úspěšně dorazili k cíli. Občerstvili jsme se a prohlédli si Mini ZOO. Nejvíce jsme se těšili na prohlídku rozhledny. Z výšky se nám pohled na Karlovy Vary moc líbil. Zpátky do města jsme jeli lanovkou. Celý výlet se nám moc líbil. Zpracovala AP Romana ZAHRADNÍKOVÁ "

Ve školní družině si každý den užíváme naplno a už se těšíme co přinese náš poslední měsíc školního roku. 

za vychovatelky ŠD Eva Satcho

Číst dál: Turistická vycházka

Výstava Legiovlak

Výstava LegiovlakPředškoláčci ze třídy PTF navštívili výstavu Legiovlak.  Prohlédli si vlak, ve kterém žili legionáři, kteří se zasloužili o vznik prvního českého státu, a ve kterém přejeli téměř celý svět.

Číst dál: Výstava Legiovlak

Barevné setkání MDD

Barevné setkání MDDDne 1. 6. 2016 se konalo další Barevné setkání. Barvami byly červená a zelená a na žáky naší školy čekalo překvapení v podobě POHÁDKOVÉHO LESA zorganizovaného k příležitosti oslav MDD. Žáci se dověděli zajímavosti o svátku dětí a na stanovištích plnili úkoly zábavného, vědomostního a sportovního charakteru. Za zdárně splněné úkoly dostávali otisk razítka s pohádkovou tematikou stanoviště a bonbóny.

Číst dál: Barevné setkání MDD

Ekofarma Cheb

Ekofarma ChebV rámci EVVO se děti z přípravných tříd byly podívat na školním statku v Chebu. Pro děti byl připraven zajímavý program Malý farmář. Seznámili se s životem na farmě a domácími zvířaty. Kromě plno zážitků a dojmů si odnesli také pracovní sešity, omalovánky a pohlednice zvířátek.

 

Lenka Černá-EVVO

Číst dál: Ekofarma Cheb

Bramboráky

BramborákyDne 27. května patřila kuchyňka ve Svahové výhradně žákům IX. B, kteří se zhostili úkolu usmažit voňavé bramboráky na výbornou! Po zjištění a porovnání cen produktů a nákupu surovin, se pustili do práce. Loupání a strouhání brambor byla hračka, pro trojici zručných kuchařů. Každý si směs brambor, vajec a mouky podle sebe dochutil solí, pepřem, majoránkou a česnem a zanedlouho se kuchyňkou linula líbezná vůně smažených bramboráků.

Číst dál: Bramboráky

Návštěva žáků na Mariánské 

Dne 4.5.2016 nás navštívily na Mariánské paní učitelky Matějíčková, Hronová a Zmijová, se svými žáčky ze školy ve Vančurově ulici. Žáci i paní učitelky se seznámily s našimi žáky. Prohlédly si školu, naší výzdobu a naše výrobky. Společné setkání bylo velmi milé a je třeba ho opět zopakovat.

 

Za Mariánskou p. učitelka Preclíková 

Pečení vanilkového pudinku

Pečení vanilkového pudinkuPo úspěšném pečení velikonočního beránka s žáky třídy S3, jsme zase zavítali do kuchyňky a v rámci pracovní výchovy uvařili vanilkový pudink. Všichni přiložili ruce k dílu a výsledek byl výtečný. Děti si na pudinku velmi pochutnaly. 

 

AP Petra Jelenová

Číst dál: Pečení vanilkového pudinku

Nová cvičná kuchyňka

Nová cvičná kuchyňkaNová cvičná kuchyňka nám slouží při pracovním vyučování, „Zdravé pětce“ a soutěži „O nejchutnější polévku“. Zanedlouho zde bude probíhat i soutěž „Praktická dívka“. Prostředí odborné učebny je na požadované úrovni a jsme za něj moc rádi. Stavební úpravy provedl majitel objektu MM KV (např. podlahářské, zednické, instalatérské a elektrikářské práce). Nádobí (talíře, hrníčky, mísy, atd.) jsme získali darem z porcelánky Nová Role - Thun. Porovnejte starou a novou kuchyňku. 

Mgr. Zdeňka Marková

Číst dál: Nová cvičná kuchyňka

Čarodějnice na Mariánské

Dne 28.4 jsme se zúčastnili se všemi žáky maškarního reje a soutěže masek na Mariánské. Nejprve jsme sami masky vyráběli : kluci šli za krásné a hodné čaroděje a děvčata za strašidelné ježibaby a čarodějnice. V deset hodin vypukl ve společenském sále obrovský rej čarodějnic, probíhala diskotéka a pak průvod masek a vyhlášení o nejkrásnější masku.  Společně jsme si zatančili na báječné diskotéce. Celý den se velmi povedl a už se těšíme na další akci.

 

Za Mariánskou pí. uč. Preclíková, Beňačková, a asistent pedagoga Sandtnerová

Copyright © 2013. All Rights Reserved.