O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Novinky Sva

Dopravní výchova

Dopravní výchovaTřída IV.B si v měsíci září zajela procvičit své znalosti ohledně dopravní výchovy do Světa záchranářů. Trénovali jsme dopravní situace na křižovatce, opakovali jsme si, co znamenají jednotlivé dopravní značky, a popisovali, jak má vypadat jízdní kolo a co na něm nesmí chybět. Na závěr jsme se těšili nejvíce, protože každý dostal kolo a helmu, a mohl si jízdu na silnici vyzkoušet na vlastní kůži. Jezdili jsme po dopravním hřišti podle značek a semaforů. Jízda nás velmi bavila, a už se těšíme na další návštěvu.

Číst dál: Dopravní výchova

Olympijský den

Olympijský denDne 8.9.2021 se všichni žáci ZŠ Svahové zúčastnili olympijských her v rámci zájmového dne. Každá třída si vybrala stát, který prezentovala. Úkolem bylo vyrobit si vlajku, odznaky aj. Na konci soutěže žáci obdrželi medaile, diplomy a další pěkné ceny.
Celková atmosféra byla skvělá, počasí příznivé a nálada úžasná.
Všichni odcházeli spokojení, s dobrou náladou.

Zpracovala AP Simona Moravcová

Číst dál: Olympijský den

ORIENTAČNÍ BĚH vycházejících žáků

ORIENTAČNÍ BĚH vycházejících žákůTradiční „Orientační běh vycházejících žáků“ proběhl dne 25. 6. 2021. Žáci si prověřili své znalosti z historie a současnosti Karlových Varů. Výsledky žáků:
1. místo – Emil Girga
Žáci obdrželi diplomy a hodnotné ceny a pochutnali si na voňavém občerstvení. Den se vydařil!
Mgr. Z. Marková

Číst dál: ORIENTAČNÍ BĚH vycházejících žáků

Exkurze ve sklárně Moser

Exkurze ve sklárně MoserO spoustu netradičních zážitků a zajímavých informací se žáci I.B obohatili ve známém sklářském závodě Moser v Karlových Varech, kde nás provedla paní průvodkyně světem luxusního křišťálového skla Moser. Zažili jsme pravou atmosféru výroby skla a dýchla na nás více než160-letá atmosféra historie sklárny. Výstava byla doplněna dokumentárním filmem, který právě shrnuje slavnou historii sklárny. Prohlídka byla obohacena o prezentaci sklářských surovin, nářadí a výrobních postupů.

Číst dál: Exkurze ve sklárně Moser

Zájmový den - 23. 6. 2021

Zájmový den - 23. 6. 2021Téma zájmového dne byly sportovní aktivity. Jelikož nám počasí nepřálo, museli jsme zůstat v budově školy. Vytvořili jsme stanoviště v tělocvičně a v multifunkční učebně. Děti a žáci ukázali svou zdatnost a hravost v pohybových aktivitách v každé disciplíně. Děti a žáci kteří zatím zůstávali ve třídách, než přišli na řadu, vypracovávali zadané úkoly. Za každou disciplínu dostali razítko na ruku nebo na čelo a sladkou odměnu. Druhý den děti i žáci dostali za vypracované úkoly drobné dárky a sladkou odměnu.
Doufám, že si poslední zájmový den všichni užili.

Číst dál: Zájmový den - 23. 6. 2021

Úklid u školy

Úklid u školyPři pracovním vyučování chodíme uklízet v okolí školy, třídíme odpad, a pracujeme také na školní pozemku. Zametáme před školou a plejeme záhony. S pracovním nářadím to zvládáme celkem dobře. Kdyby nebylo takové horko, šlo by nám to lépe od ruky.
III.B, L.Parimuchová

Číst dál: Úklid u školy

Návštěva zábavního centra Hopa Hopa

Návštěva zábavního centra Hopa HopaZávěrem školního roku třída S2 navštívila zábavní centrum Hopa Hopa v Karlových Varech, které bylo odměnou za celoroční práci. Po náročném školním roce si žáci dopřáli dopoledne plné zábavy a her.
učitelka Zuzana Dostálová

Číst dál: Návštěva zábavního centra Hopa Hopa

Návštěva botanické zahrady

Návštěva botanické zahradyV polovině června se žáci I. stupně a třídy S2 vydali v rámci EVVO autobusem do botanické zahrady v Bečově nad Teplou. Zde byl pro ně připraven program „Putování krajinou živých vod“. Společně s lektory si mohli žáci prohlédnout celou botanickou zahradu a zábavnou formou se seznámili s životem rostlin a stromů.
koordinátorka EVVO
učitelka Lenka Černá, DiS.

Číst dál: Návštěva botanické zahrady

Šneci v S2

Šneci v S2Svátek Den dětí jsme v naší třídě oslavili netradičně a to v kuchyni. Naší malí kuchaři a kuchařky si upekli šneky z listového těsta. Jako přílohu si zvolili ovoce a zeleninu. Po upečení šneků následovala společná ochutnávka, všichni se shodli na tom, že se všechno moc povedlo a pochutnali si.
asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Šneci v S2

Opět v cyklistickém sedle

Opět v cyklistickém sedleV úterý 25. května navštívili žáci V.B (4.,5.) se svou paní učitelkou Mgr. Zdeňkou Markovou a asistentkou paní Štěpánkou Holubcovou areál Svět bezpečí v Karlových Varech.
Tak jako na podzim si nejprve zopakovali povinnou výbavu jízdního kola. Pod vedením pánů policistů si připomněli základní dopravní značky a pravidlo pravé ruky při dávání přednosti v jízdě.

Číst dál: Opět v cyklistickém sedle

Barevné setkání – 26.5.2021

Barevné setkání – 26.5.2021Tématem barevného setkání bylo mapování rostlin SLAVKOVSKÉHO LESA. Barvami dne byly zelená, žlutá a červená. Žáci se na jednotlivých stanovištích dověděli zajímavosti o bylinách a dřevinách ve svém blízkém okolí. Naučná stanoviště byla doplněna pohybovými aktivitami. Na závěr byli všichni za své nabyté znalosti odměněni sladkou odměnou a pochutnali si na voňavých vuřtech.

Číst dál: Barevné setkání – 26.5.2021

Příprava pomazánky

Příprava pomazánkyŽáci V.B (4.,5.) se seznámili s přípravou zdravé svačinky. Tentokráte si vlastnoručně připravili chléb s vaječnou pomazánkou, který si ozdobili jemně nakrájenou jarní zeleninou. Všichni se snažili ze všech sil. Práce to nebyla nikterak jednoduchá. Žáci si procvičili loupání vařených vajec, strouhání vajec na struhadle a krájení zeleniny. Při práci udržovali pořádek na svém pracovním místě a umyli a utřeli použité nádobí. Odměnou jim byla zdravá a velmi chutná svačina, kterou si sami na talířcích vlastnoručně nazdobili.
Mgr. Zdeňka Marková

Číst dál: Příprava pomazánky

Výtvarníci z III.B

Výtvarníci z III.BMoc rádi malujeme, kreslíme a tvoříme. Rádi zkoušíme různé techniky při výtvarné výchově a zdobíme nástěnky ve třídě i na chodbách školy. Malou ukázku našich prací, můžete vidět zde v galerii.

Zapsala Mgr. Lucie Parimuchová

Číst dál: Výtvarníci z III.B

Historie na malou chvíli ožila..

Historie na malou chvíli ožila..V pátek 14. května se žáci V.B společně s paní učitelkou Mgr. Zdeňkou Markovou a paní asistentkou Štěpánkou Holubcovou vypravili prozkoumat historickou část města.

Komentovanou procházku pro ně připravila zkušená paní průvodkyně Lenka.
Nejprve se děti zastavily před budovou Alžbětiných lázní, kde se dověděly zajímavosti o císařovně Sissi, na jejíž počest byly lázně pojmenovány. Procházeli jsme kolonádami, ochutnávali prameny a naslouchali poutavému vyprávění o našem městě.

Číst dál: Historie na malou chvíli ožila..

Orientační běh s úkoly

Orientační běh s úkolyPro žáky a jejich učitele byl minulý týden připraven orientační běh s úkoly. Každá třída měla k dispozici mapu, kde byly označeny stanoviště. Každá třída běžela či šla a plnila úkoly svým tempem. Děkuji VI.B a AP Simoně Moravcové za pomoc při přípravě.

Zpracovala: Ženíšková

Číst dál: Orientační běh s úkoly

Volba maskota

Volba maskotaV pátek proběhla na Svahovce volba maskota. Do soutěže bylo přihlášeno 20 maskotů. Vyhrál maskot žáka Nicolase Lázoka z VI.B. Tento maskot nás provede olympiádou na Svahovce.

Číst dál: Volba maskota

Příprava svačiny

Příprava svačinyMy jsme žáci III.B,
pomazánku svedeme.
Vejce šunka máslíčko,
promícháme maličko.
Jednohubky nakrájíme
a pak rychle všechno sníme.

Zapsala A. Pokorná

Číst dál: Příprava svačiny

Ahoj Danečku

Ahoj DanečkuZ důvodu dlouhodobé nemoci našeho žáka z III.B- Danečka, jsme se celá třída rozhodli ho podpořit, a poslali mu dopis pro potěšení. Každý z dětí mu napsal vzkaz a nakreslil mu obrázek. I paní učitelka s paní asistentkou napsaly dopis k brzkému uzdravení. Všechny dopisy jsme vložili do velké obálky, polepili samolepkami- aby byla veselá, a šli odeslat na poštu. Na našeho spolužáka Danečka všichni moc myslíme, a přejeme mu, aby byl brzy zdravý, a mohl se vrátil k nám do třídy.
p.u. Mgr. Lucie Parimuchová

Číst dál: Ahoj Danečku

Olympijské hry

Olympijské hryV týdnu od 12.4. jsme ve škole zahájily olympijské hry. Jako každá olympiáda se zahajuje zapálením pochodně i u nás každý stupeň zapálil tu svou. Tím jsme zahájili olympijské hry SVAHOVKA 2020 2021. V týdnu od 19.4. je naplánován třídní orientační běh s úkoly a volba maskota.

Číst dál: Olympijské hry

Práce ve cvičné kuchyňce

Práce ve cvičné kuchyňceŽáci V.B (4.,5.) se v rámci pracovní výchovy procvičili v loupání a krájení cibule, strouhání mrkve a jablek a pochutnali si na výborné rajské omáčce s těstovinami a plněnými paprikami. Poté si pochvalovali i jablečný koláč z listového těsta, na jehož přípravě se také podíleli. Všichni přiložili ruku k dílu nejen na přípravě pokrmů, ale i k následnému mytí nádobí a úklidu kuchyňky. Žáci byli spokojeni a domů odcházeli s novými poznatky a praktickými zkušenostmi a dovednostmi, které se jim v budoucnu budou hodit.
Mgr. Zdeňka Marková

Číst dál: Práce ve cvičné kuchyňce

Zimní ptačí krmení

Zimní ptačí krmeníPři prvouce v I.B jsme si vyprávěli o ptáčcích v zimě a zjistili jsme, že když je vše přikryto bílou peřinou a mrzne, těžko hledají potravu. Nelenili jsme a rozhodli se ptáčkům připravit krmení. Smíchali jsme zrní s želatinou, vykrájeli různé tvary jako třeba srdíčka, měsíčky, obdélníky, protáhli uprostřed provázkem a přes noc nechali zrní ve formě zaschnout.
Byli jsme zvědaví, zda se krmení povede. Nemohli jsme se dočkat druhého dne a po příchodu do školy jsme šli ihned pověsit vyrobené kousky na strom a ptačí budku na naší školní zahradě.

Číst dál: Zimní ptačí krmení

„Táborák“ u hasičů

„Táborák“ u hasičůVe středu 3. února 2021 se žáci V.B (4.,5.) se svým učitelem Dimitrem Dimovem a asistentkou Štěpánkou Holubcovou opět po čase vypravili do areálu Světa bezpečí v Karlových Varech. Tentokrát šlo o rizika spojená s ohněm.

Nejprve nám páni hasiči Tomáš a Ondra představili evropský záchranný integrovaný systém skrývající se pod známým telefonním číslem 112.

Číst dál: „Táborák“ u hasičů

BAREVNÉ SETKÁNÍ

BAREVNÉ SETKÁNÍDne 18.12.2020 proběhlo vánoční BAREVNÉ SETKÁNÍ. Barvami dne byly bílá, stříbrná a zlatá. Pro všechny žáky byla na platformě MS teams připravena témata:
1. Biblické příběhy
2. Náměty z časopisu RADOMÍR
3. Kapr – příprava
4. Vánoce – retro
5. Vánoční cukroví

Číst dál: BAREVNÉ SETKÁNÍ

Zdobení vánočního stromku na Mlýnské kolonádě

Zdobení vánočního stromku na Mlýnské kolonáděŽáci V.B (4.,5.) se spolu se svými učiteli, Mgr. Zdeňkou Markovou, Dimitrem Dimovem a AP Štěpánkou Holubcovou, rozhodli pomoci s vánoční výzdobou stromků na Mlýnské kolonádě v Karlových Varech. Vybrali si jeden ze stromků a vlastnoručně vyrobenými ozdobami, řetězem a logem naší školy stromek ozdobili. Vyhověli tak nejen žádosti paní ředitelky Mgr. Martiny Kheilové, ale přispěli i k příjemné vánoční atmosféře našeho města.
AP Štěpánka Holubcová

Číst dál: Zdobení vánočního stromku na Mlýnské kolonádě

VÁNOČNÍ NADÍLKA V S2

VÁNOČNÍ NADÍLKA V S2Poslední školní den před Vánočními svátky proběhl letos trochu netradičně. Vzhledem k momentální situaci a šířením virového onemocnění Covid-19, se letos vánoční besídka konala bohužel bez přítomnosti rodičů a pouze v třídním kolektivu.
I tak si ale každý našel pod stromečkem spoustu dárečků, společně jsme ochutnali vánoční cukroví a poslechli jsme si tradičně i vánoční koledy.

učitelka Lenka Černá, DiS.

Číst dál: VÁNOČNÍ NADÍLKA V S2

ADVENTNÍ ČAS VE TŘÍDĚ S2

TADVENTNÍ ČAS VE TŘÍDĚ S2ak jako loni jsme i letos byli na Mlýnské kolonádě, ozdobit si jeden ze zde umístěných stromečků a opět jsme vytvořili jeden hezký, originální vánoční stromeček.
Cestou jsme se zastavili u betlému a rozsvíceného vánočního stromu u hotelu Thermal. Po vánoční výzdobě stromečku jsme se na kolonádě odměnili teplou lázeňskou oplatkou. Všem dětem se připravená akce moc líbila.

asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: ADVENTNÍ ČAS VE TŘÍDĚ S2

Vánoční čas v přípravných třídách

Vánoční čas v přípravných třídáchV tomto období se děti v obou přípravných třídách seznamovaly s tradicí Vánoc a s radostí se připravovaly na nejkrásnější svátky v roce. Tvořily přáníčka a drobné dárky pro rodiče, pekly cukroví a perníčky. Poslouchali jsme koledy a učili se básničky. Byli jsme se projít po městě a na vánočních trzích, kde si ozdobili vlastnoručně vyrobenými ozdobami stromeček. Poslední den před prázdninami jsme ve třídě poseděli u vánočního stromku, ukázali si některé vánoční zvyky, rozdali si drobné dárky a popřáli si krásné svátky.

Zapsala: Radmila Hricková, DiS.

Číst dál: Vánoční čas v přípravných třídách

Máme rádi Vánoce

Máme rádi VánoceMáme rádi Vánoce, a moc se na ně těšíme. Proto se také rádi věnujeme vánoční výzdobě a vánočním zvykům. V keramické dílně jsme vyrobili ozdoby na vánoční stromek, další ozdoby z papíru putovaly na stromky umístěné na Kolonádě v Karlových Varech. Pustili jsme se i do pečení vánočních perníčků v naší školní kuchyňce. Jak nám to šlo, se můžete podívat v galerii, žáci III.B.

Číst dál: Máme rádi Vánoce

Fantazii se meze nekladou

Fantazii se meze nekladouŽáci naší školy se s chutí zapojili do celoškolní soutěže „Strašidel se nebojíme“. A k naší radosti vznikla krásná originální strašidla. Každý si zvolil libovolnou techniku zpracování a nápaditost byla fascinující. Žáci ze třídy S2 spojili své síly dohromady a vytvořili krásné strašidlo, které pojmenovali strašidýlko Emílek. Odměněni byli diplomem, sladkou a věcnou cenou.
Zapsala A. Pokorná

Číst dál: Fantazii se meze nekladou

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKAPřípravné třídy PTC a PTD přišel dne 4. 12. 2020 navštívit čert s vrchní čerticí a Mikuláš s andílky. Čertice přečetla z Pekelné knihy zápisy o zlobivých dětech a požadovala od nich zlepšení. Naopak Mikuláš chválil děti za přednesené básně a odměnil je nadílkou.
Všem dětem se připravená akce moc líbila.
tř. uč. Dana Ondrejcsiková

Číst dál: MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

Střípky z celoškolních soutěží s názvem
"VITAMÍNY a SNĚHULÁČEK"

Střípky z celoškolních soutěží s názvem Žáci si distanční výuku zpestřovali i účastí v celoškolských soutěžích. Každý si mohl vybrat z velké nabídky témat, které ho zaujalo. V soutěži s názvem VITAMÍNY žáci využili svou kreativitu a zároveň doplnili jídelníček tolik potřebnými vitamíny v této nelehké době. Všichni zúčastnění obdrželi diplom, dáreček a velikou pochvalu.

Zpracovala S. Kodajková

Číst dál: Střípky z celoškolních soutěží s názvem "VITAMÍNY a SNĚHULÁČEK"

Průběh nového školního roku a distanční výuky ve třídě PS

Průběh nového školního roku a distanční výuky ve třídě PSAni letošní školní rok neproběhl tak, jak bychom si všichni představovali. Potýkáme se s řadou problémů, které přináší doba Covidová. Kromě přísných hygienických pravidel se musela přizpůsobit i výuka dětí ve třídě. V listopadu jsme nastavili distanční výuku. Z touto výukou máme zkušenosti již z loňského jarního období, proto jsme opět dobře a rychle navázali spolupráci s rodiči.

Číst dál: Průběh nového školního roku a distanční výuky ve třídě PS

Pohádkové obrázky

Pohádkové obrázkyVýtvarné soutěže "Pohádkové obrázky" se zúčastnili žáci V.B. Výtvarně zpracovali pohádku O veliké řepě a příběh Dášeňky z knihy Karla Čapka. Porota vychovatelek ŠD měla obtížnou práci, neboť vybrat z velice pěkných výkresů ty nejlepší nebylo vůbec jednoduché.
1. místo získala Helenka Kančíová, 2. místo Mireček Konya a 3. místo Alex Tulis. Všem zúčastněným "kreslířům" byl předán diplom a sladká odměna. Blahopřejeme!
Zpracovala O.Barvířová

Číst dál: Pohádkové obrázky

„Smajlíková“ soutěž v V.B

„Smajlíková“ soutěž v V.BNa začátku distanční výuky vyhlásila třídní učitelka V.B (4.,5.) Mgr. Zdeňka Marková „smajlíkovou“ soutěž. Děti se snažily získat co nejvíce „usměváčků“ a byly tak motivovány k pečlivé práci na zadaných úkolech, které si vyzvedávaly ve vestibulu školy či nacházely v platformě MS Teams. Hodnocena byla též snaha připojovat se ve smluvený čas do on-line vyučování a účast ve vyhlášených soutěžích a přednáškách.

Číst dál: „Smajlíková“ soutěž v V.B

Barevné setkání na téma Coronavirus

Barevné setkání na téma CoronavirusDne 14. 10. 2020 proběhlo Barevné setkání na téma Coronavirus. Barvami dne byly modrá, zelená a fialová. Výchovně vzdělávací program proběhl v kmenových třídách žáků. Učitelé a asistenti pedagoga pracovali se žáky dle individuálního výběru z připravených materiálů v závislosti na schopnostech a dovednostech žáků jednotlivých tříd. K využití byly dány hry, pexesa, náměty a materiály na výrobky, omalovánky, odkazy na videa, piktogramy a návodné letáky.

Číst dál: Barevné setkání na téma Coronavirus

Zájmový den na téma - Můj svět (jak vidím sám sebe)

Zájmový den na téma - Můj světDne 30. 9. 2020 proběhl na naší škole zájmový den. Vzhledem k prevenci šíření Covid - 19, byly všechny děti/žáci ve svých třídách. Za úkol měli namalovat např: postavu, sluníčko, auto, atd. z letáků nebo časopisů vystřihnout a nalepit obrázky, jak vidím sám sebe. Zapojila se fantazie, kreativita, nápady, šikovnost a především snaha všech dětí/žáků i třídních učitelů, učitelů a asistentů pedagoga. Výrobky se třídám velmi zdařily a byly vystaveny ve vestibulu naší školy. Všichni byli pochváleni a dostali sladkou odměnu.

Vypracovala: Lenka Maslikiewiczová

Číst dál: Zájmový den na téma - Můj svět

Návštěva dopravního hřiště

Návštěva dopravního hřištěV úterý 15. září 2020 si čtvrťáci užili slunečné dopoledne v areálu Svět záchranářů, tentokrát byla na programu dopravní výchova. Nejprve byly děti pozvány do vagónu vláčku, kde se učily poznávat základní dopravní značky a připomněly si povinnou cyklistickou výbavu. Následně určovaly značky instalované na hřišti, nechyběly malé odměny. Než byla dětem zapůjčena kola a koloběžky, páni policisté prošly s malými účastníky simulovaného silničního provozu všechny úseky trati a trénovali správné zařazování do pruhů, sledování semaforů a značek, dávání přednosti.

Číst dál: Návštěva dopravního hřiště

Školní akce - divadlo

Školní akce - divadloV pondělí 14.září 2020 navštívilo naší školu hudební divadlo "Kvítek Vítek" s pohádkou, "Jak vlašťovička na jih málem neodletěla", které se zúčastnila i naše třída II. B.
V průběhu pohádky měli žáci možnost, zapojit se do hledání zatoulané vlašťovka a pomoct jí odleťet spolu s ostatními za teplem na jih.
Všem se představení moc líbilo a užili si hodně zábavy.
Petra Trsová
asistent pedagoga

Číst dál: Školní akce - divadlo

Svět záchranářů

Svět záchranářůS žáky 1. stupně jsme navštívili 8. září Svět záchranářů, měli zde besedu zvanou „Svět rizik.“ Dozvěděli jsme se, jak se zachovat v nečekaných situacích, kdy hrozí nebezpečí nám, nebo někomu v našem okolí, jaké číslo máme vytočit v případě nebezpečí, a co říkat do telefonu. Také jsme si vyzkoušeli, jak se odebírají otisky prstů. Celá beseda byla velmi zajímavá.

AP Andrea Pokorná

Číst dál: Svět záchranářů

Plavčo III.B

Plavčo III.BOd 9. září jezdíme na plavání ZŠ Krušnohorská. Bazén je úžasný, moc nás to tam baví. Máme i hodného pana plavčíka a paní plavčici. Už teď se těšíme na další středu, až zase pojedeme..
TU Mgr. Lucie Parimuchová

Číst dál: Plavčo III.B

Copyright © 2013. All Rights Reserved.