EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Novinky Sva

POKOS – Příprava občanů k obraně státu

POKOS – Příprava občanů k obraně státu31. 10. 2018 se konalo první Barevné setkání letošního školního roku. Tématem byla příprava občanů k obraně státu – POKOS. Barvami dne červená, modrá a bílá. Žáci pracovali celkem na šesti stanovištích a seznamovali se zábavnou formou s tématy obrany našeho státu. Po úvodní části v interaktivní učebně, kde proběhlo hodnocení prospěchu a chování žáků, seznámení s tématem Barevného setkání a připomenutí 100. výročí založení samostatného Československého státu se žáci rozešli na stanoviště.

Číst dál: POKOS – Příprava občanů k obraně státu

Exkurze žáků 8. a 9. ročníku ve Witte Nejdek

Exkurze žáků 8. a 9. ročníku ve Witte NejdekDne 2. 11. 2018 jsme se vydali na exkurzi do podniku Witte Nejdek, kde nás personalistky srdečně přivítali, seznámili s historií podniku, s předmětem výroby a možností naší kariérní realizace na trhu práce. Poté jsme se vydali na prohlídku vybraných provozů. Zaujala nás robotizace práce a čistota prostředí. Někteří z nás se osobně zajímali o možnost své budoucí realizace.
Zapsala Mgr. Z. Marková

Číst dál: Exkurze žáků 8. a 9. ročníku ve Witte Nejdek

Dopravní výchova ve IV.B

Dopravní výchova ve IV.BDne 23. listopadu 2018 třída IV.B ze Svahové navštívila Svět záchranářů. Tentokrát byla v programu dopravní výchova. Ve zdejším „vlaku“ se žáci dozvěděli důležité informace o výbavě jízdního kola, poznávali dopravní značky a na obrazovce si nanečisto vyzkoušeli, jak by obstáli na křižovatkách. V praktické části programu si žáci měli možnost zajezdit na kole na zdejším dopravním hřišti.

Číst dál: Dopravní výchova ve IV.B

Vycházka na Tři kříže

Vycházka na Tři křížeDne 11. října 2018 jsme uskutečnili s předškoláci z PT C a PT D podzimní vycházku na Tři kříže. Cestou jsme sledovali změny v přírodě, objevovali krásy podzimu, sbírali a poznávali spadané listí. Děti velmi zaujal pohled na naše krásné město z vyhlídkového altánu.
Cesta tam i zpět nám ubíhala rychle, všichni ji zvládli bez obtíží a všem se moc líbilo.
Zapsala: Radmila Hricková

 

Číst dál: Vycházka na Tři kříže

RADOŠOV 2018

RADOŠOV 2018V září tohoto roku proběhl již 3. ročník stmelovacího pobytu v Radošově. Cílem pobytu byla prevence sociálně patologických jevů, stmelování kolektivů žáků naší školy a environmentální výchova.

Číst dál: RADOŠOV 2018

Poznáváme město

Poznáváme městoPodzimní slunečný den využily děti z přípravné třídy „C“ a vydaly se na prohlídku lázeňských pramenů a ochutnávku léčivé vody. Nejvíce jim chutnala voda z Hadího pramene. Procházka se dětem velmi líbila, zase poznaly něco nového ve svém městě.
učitelka Dana Ondrejcsiková

Číst dál: Poznáváme město

Svět záchranářů

Svět záchranářůPřípravné a speciální třídy navštívily začátkem měsíce září „ Svět záchranářů “ v Karlových Varech. Všichni zaměstnanci „ Světa záchranářů „ se našim žákům věnovali s plným nasazením a získali si tím jejich plnou pozornost, zájem i spolupráci. Děti spolupracovaly se zájmem a velmi aktivně. Také jsme mohli využít dopravní hřiště s dopravním značením a semafory, zapůjčit si šlapací káry. Dětem se připravený program velice líbil. Moc se těšíme na další setkání.

Asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Svět záchranářů

Návštěva v 1. třídě

Návštěva v 1. tříděKoncem dubna navštívili předškoláci z třídy PTD žáky 1. třídy ve škole ve Vančurově ulici. Děti viděly, jak žáci ve škole pracují. Nejprve si poslechly, jak již umí prvňáci číst. Pak paní učitelka děti zapojila do rozboru čteného textu a nechala je vyzkoušet si grafomotorická cvičení na tabuli i na papír. Všichni brzy ztratili ostych a nebáli se zeptat na vše, co je zajímá. Po svačině jsme si ještě společně pohráli na školní zahradě. Děti odcházely nadšené, moc se jim ve škole líbilo.
Zapsala: Radmila Hricková

Číst dál: Návštěva v 1. třídě

Voňavé pečení

Voňavé pečeníVelikonoce jsou u dětí velmi oblíbené a bylo by škoda, kdybychom si je ve škole nemohli také užít a tím si i přiblížit zvyky spojené s tímto svátkem.
Rozhodli jsme se upéci velikonočního beránka a k tomu i pár perníčků, které svým tvarem symbolizují jaro.
Děti ze třídy S4 pečení zvládly bez problémů, postupovaly dle pokynů v receptuře a u toho jsme si povídali o Velikonocích, jejich symbolech a tradicích a příchodu jara.

Číst dál: Voňavé pečení

Chceme čisté město

Chceme čisté městoV dubnu se celá naše škola zapojila do soutěže „Chceme čisté město“, kterou vyhlásilo město Karlovy Vary v rámci kampaně „Den Země“. Naši žáci uklízeli veřejné prostranství v okolí naší školy. Na závěr soutěže každá třída vyrobila koláž z fotek, aby tak zdokumentovala svoji práci.
Lenka Černá
koordinátorka EVVO

Číst dál: Chceme čisté město

Den her v multifunkční učebně

Den her v multifunkční učebněZačátkem dubna se všechny speciální třídy S1, S2, S3 a S4 sešly v multifunkční učebně, aby se zde společně strávily dopoledne plné her. Žáci si vyzkoušeli balanční překážkovou dráhu, hráli hry na tabletech a plnili zábavné úkoly na interaktivní tabuli i na Magicboxu.
Romana Zahradníková
asistentka pedagoga

Číst dál: Den her v multifunkční učebně

Ekofarma v Chebu

Ekofarma v ChebuV měsíci dubnu 2018 se žáci prvního stupně a speciálních tříd ve Svahovce byli podívat na školním statku v Chebu. Tuto akci zorganizovala paní učitelka Lenka Černá v rámci EVVO. Farmou nás provedla velmi sympatická paní, která dětem povídala nejrůznější zajímavosti o životě na statku, o domácích zvířatech a jejich chovu. Žáci zde získali mnoho zajímavých poznatků, některá zvířátka si mohli i pohladit nebo je nakrmit. V závěru akce si ještě odnesli domů drobné suvenýry jako omalovánky a pohlednice zvířátek.

Mgr. Martina Bašová
třídní učitelka

Číst dál: Ekofarma v Chebu

Návštěva Světa ohně

Návštěva Světa ohněPo úspěšné návštěvě Světa záchranářů v měsíci únoru jsme se hned v měsíci březnu společně s žáky prvního, druhého a třetího ročníku ze Svahovky vydali na exkurzi do Světa ohně. Svět ohně se nachází v areálu Světa záchranářů vedle KV areny v Karlových Varech. Tentokrát se program pro žáky týkal všech možných nebezpečí, která na nás číhají všude kolem v souvislosti s hořlavými látkami a ohněm.

Číst dál: Návštěva Světa ohně

Vaření pudinku

Vaření pudinkuV rámci pracovní výchovy jsme se rozhodli, že si uvaříme něco dobrého. Celá třída i s paní asistentkami i paní učitelkou jsme se shodli na pudinku. Tento sladký dezert chutná všem, někdo má rád vanilkový, někdo čokoládový – tak jsme uvařili oba. Ještě jsme ho vylepšili piškoty.

Děti si přečetly návod na obalu pudinkového prášku a pustili se do vaření. Zvládly to bravurně a samozřejmě si po sobě veškeré nádobí umyly i utřely a uklidily zpět do skříněk.

Číst dál: Vaření pudinku

Barevné setkání – finanční gramotnost

Barevné setkání – finanční gramotnostDne 14. 3. 2018 se žáci ZŠ a SŠ Karlovy Vary, p. o., Vančurova 83/2, škola Svahová 26 zúčastnili GLOBAL MONEY WEEK - Světového týdne vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti, projektu, který je na mezinárodní úrovni organizován od roku 2012. Hlavní téma roku 2018 je motto: „Na penězích záleží“. Česká republika se na národní úrovni angažuje svými aktivitami podruhé.

Číst dál: Barevné setkání – finanční gramotnost

Okresní kolo olympijského víceboje

Okresní kolo olympijského vícebojeVe čtvrtek 8. 3. se naši žáci zúčastnili okresního kola olympijského víceboje v multifunkční hale. Mezi konkurencí 10-ti škol a 200 závodníků se naši žáci svými výkony neztratili. Děkuji všem žákům za pěknou reprezentaci školy.
Napsala: Michaela Ženíšková

Číst dál: Okresní kolo olympijského víceboje

Maškarní karneval v přípravných třídách

Maškarní karneval v přípravných třídáchVe středu 21. února si děti z přípravných tříd užily maškarního veselí. Společně jsme si v připravených maskách zazpívali a zatančili. Nechyběla přehlídka a představení všech masek, za které byly děti odměněny diplomem a malou sladkostí. Moc jsme si zábavné dopoledne všichni užili.
Zapsala: Radmila Hricková

Číst dál: Maškarní karneval v přípravných třídách

Porcelánová školička

Porcelánová školičkaŽáci speciální třídy S2 se vydali dne 27. 2. 2018 na exkurzi do nedaleké Porcelánky THUN v Nové Roli. Nejdříve si prohlédli návštěvnické centrum výrobního závodu s galerií výrobků, pak tovární halu a v neposlední řadě i dekorační oddělení. Žáci si zde mohli vlastním kreativním způsobem ozdobit hrneček. Největší zájem byl o obrázky s populárním krtečkem. Zdobení bylo zábavné, dětem se moc líbilo a všichni se už těšíme na vypálené hrnečky.
Zapsala: Romana Zahradníková

Číst dál: Porcelánová školička

SVĚT KOSTIČEK

SVĚT KOSTIČEKPoslední únorový den žáci speciálních tříd S2, S3 a S4 navštívili Muzeum Karlovy Vary, kde probíhala výstava „SVĚT KOSTIČEK“. Žáci si prohlédli výstavu exponátů z kostiček stavebnice Lego. Součástí výstavy byl také Legem vybavený dětský koutek, kde děti mohly sami volně tvořit.
Zapsala: Lenka Černá

 

Číst dál: SVĚT KOSTIČEK

Olympijské šílenství

Olympijské šílenstvíStejně jako celá republika, Evropa a i zbytek světa, tak i my – žáci třídy S4 – jsme se zapojili do fandění našim sportovcům, kteří se účastnili zimních olympijských her v Pchjongčchangu, konaných v Jižní Koreji.
V hodinách pracovní výchovy jsme vyrobili fandící pomůcky a odznak v podobě naší vlajky a netrpělivě každý den očekávali medaile. Ne vždy, se našim olympionikům dařilo podle našich představ, ale i tak jsme byli s výsledkem spokojeni.

Číst dál: Olympijské šílenství

Návštěva Světa záchranářů

Návštěva Světa záchranářůDne 8.2. 2018 jsme se společně s žáky prvního, druhého a třetího ročníku ze Svahovky vydali na exkurzi do Světa záchranářů vedle KV areny v Karlových Varech. Místní zaměstnanci si pro nás připravili velice zajímavý a poutavý program. V jednotlivých malých budovách jsme se dozvídali zajímavosti a nebezpečí, která na nás mohou číhat díky ohni a hořlavým látkám, jaké nástrahy číhají v každé domácnosti, jak vypadá opravdová věznice i co obnáší práce záchranářů.

Číst dál: Návštěva Světa záchranářů

Den zdraví

Den zdravíTento den byl pro děti naší školy velice zábavný a poučný.

Navštívily nás studentky SŠ Zdravotnické Karlovy Vary, které nám zajímavou a zábavnou formou předvedly motivační a odborné znalosti na stanovištích.
Vše bylo zaměřeno na zdravou výživu, poskytnutí první pomoci, osobní hygienu a péči o naše zuby.

Číst dál: Den zdraví

Divadlo ve SVA

Divadlo ve SVAV pátek 26.1.2018 přijela k nám velká návštěva – Společnost pro vzdělávání a mládež ČSVTS s divadelním představením nazvaném „To tě přijde draho aneb pozor na peníze“.
Zahráli scénky z oblasti finanční gramotnosti. Hlavní hrdinové prožívali reálné životní situace, do kterých bychom se rozhodně nechtěli dostat. Představení bylo určeno i sluchově postiženým divákům a tlumočeno do znakového jazyka.

Číst dál: Divadlo ve SVA

Den otevřených dveří v České spořitelně

Den otevřených dveří v České spořitelně27. ledna 2018 zamířily naše kroky do nově zrekonstruované pobočky České spořitelny v Karlových Varech, kde se konalo zábavné dopoledne. Na stanovištích nás čekaly soutěže, zábava a občerstvení. Všichni jsme si užili příjemnou sobotní návštěvu.
Mgr. Zdeňka Marková

Číst dál: Den otevřených dveří v České spořitelně

Beseda – Adolf Born

Beseda – Adolf BornDne 23. ledna jsme přivítali pana Mgr. Richarda Štěpánovského, geografa a obdivovatele výtvarného umění. Žáci druhého stupně se seznámili s dílem Adolfa Borna. Společně jsme diskutovali na téma umění v životě lidí. Konkrétně jsme se seznámili s technikou litografie a pan Štěpánovský všem ukázal litografické obrazy od Adolfa Borna s historickou tématikou. Žáci naší školy si ověřili znalosti z Českého jazyka, Výtvarné výchovy a Dějepisu formou pracovního listu.

Číst dál: Beseda – Adolf Born

GLOBAL MONEY WEEK

Světový týden vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti vyhlásil pro rok 2018 hlavní téma s mottem: „Na penězích záleží“.

GLOBAL MONEY WEEKNaše škola se připojí dne 14. března 2018 (st) a zve všechny žáky na BAREVNÉ SETKÁNÍ. Barvou bude modrá a tématem, finanční gramotnost. Na stanovištích budou žáci zábavnou formou seznamováni s problematikou v oblasti finanční gramotnosti.

Úkol pro žáky: v hodinách PV vyrobit peněženku. Materiál i technika jsou libovolné.

Začátek akce 8. 10 v multifunkční učebně. Konec akce v 11. 40 hodin.

Organizátor akce: garant výuky finanční gramotnosti Mgr. Zdeňka Marková

Vánoční besídka ve třídě S2

Vánoční besídka ve třídě S2V úterý dne 19.12.2017 se v naší třídě S2 konala vánoční besídka. Děti zazpívaly vánoční písně, koledy a přednesly básničky. Poté si žáci užili vánoční atmosféry s nadělováním dárků u stromečku. Na závěr děti pohostily pozvané rodiče vlastnoručně upečeným cukrovím a rozdaly dárečky z keramické dílny, které vyrobily. Rodiče se příjemně naladili na vánoční atmosféru a všichni jsme pak odcházeli plni příjemných dojmů.

Číst dál: Vánoční besídka ve třídě S2


Vánoční barevné setkání

Vánoční barevné setkáníDne 20. 12. 2017 se konalo VÁNOČNÍ BAREVNÉ SETKÁNÍ. Barvami dne byly bílá, stříbrná a zlatá. Po zhodnocení chování a prospěchu žáků vystoupili žáci přípravných tříd naší školy se svým kulturním programem. Písničky i říkanky se všem vydařily! Na závěr si všichni svátečně naladili písní Tisíc andělů v podání skupiny Čechomor. Poté se žáci rozešli do tříd, kde pokračovali ve výzdobě tříd.

Číst dál: Vánoční barevné setkání

ČAS VÁNOC

ČAS VÁNOCKaždý rok patří mezi nejkouzelnější období čas adventu. A i my, třída S4, jsme tomuto kouzlu podlehli. V předvánočním čase jsme vyráběli přáníčka pro rodiče a prarodiče, ozdobili ve třídě stromeček a také vyrazili do vyzdobených ulic.
Vyprávěli jsme si o tradicích, které dodržujeme, zpívali koledy a těšili se na Ježíška. V knihovně jsme obdivovali nejen knihy, ale hlavně nádherně ozdobený stromeček a krásný betlém.

Číst dál: ČAS VÁNOC

Vánoční pohádka

Vánoční pohádkaV prosinci do naší školy přijela návštěva- Divadlo Letadlo. V multifunkční učebně se dne 14.12. 2017 sešel celý první stupeň, přípravné ročníky a speciální třídy, aby shlédli jejich krásné představení s názvem „Vánoční pohádka“. Žáci byli celou dobu zaujati sledováním děje a příběh je velmi bavil. Herci průběžně zapojovali děti do děje pohádky, půjčovali jim své rekvizity a kostýmy.

Číst dál: Vánoční pohádka

Vánoční besídka v přípravných třídách

Vánoční besídka v přípravných třídáchJako každý rok, tak i letos jsme si připravili vánoční besídku. Obě přípravné třídy PTC a PTD se zaměřily na dramatizaci, recitaci, vánoční koledy, rozpočítadla a čertovské pásmo. Celá akce se velmi líbila pozvaným rodičům i prarodičům. Pochvalu za snahu dětí i pěkně vyzdobené třídy jsme dostali také od vedení školy, které se na nás bylo podívat.
Zapsala: Dana Odrejcsiková

Číst dál: Vánoční besídka v přípravných třídách

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílkaDne 5.12.2017 se opět v naší škole otevřely brány pekelné. Děti musely nejprve projít peklem, kde na ně čekali čerti a Lucifer, a poté musely Mikulášovi přednést básničku nebo zazpívat písničku, aby dostaly mikulášskou nadílku.
Poděkování za organizaci celé akce patří žákům IX.B a TU, dále J.Pelcovi a P.Skopalovi.
AP A.Svobodová

Číst dál: Mikulášská nadílka

Soutěž o nejlepší fitness pochoutku

Soutěž o nejlepší fitness pochoutkuNaše třída II.B se rozhodla zúčastnit se soutěže o nejlepší fitness pochoutku, kterou pořádá LAKTEA FIT. Cílem soutěže bylo prohloubit zájem žáků o naše místní regionální potraviny. Tak jsme si v kuchyňce společně „upekli“ každý svůj mug cake. Použili jsme tyto suroviny: hrst drcených ovesných vloček, 1 vejce, 1 hruška, 2 lžičky med a na dozdobení: jahodový Hollandia jogurt a slunečnicová semínka. Postup byl úplně jednoduchý. Nejdříve jsme vše nasypali do misek.

Číst dál: Soutěž o nejlepší fitness pochoutku

Návštěva knihovny a její zákoutí

Návštěva knihovny a její zákoutíVydali jsme se do knihovny, ale tentokrát tato návštěva byla obohacená i o ukázku skladů knih a míst, kam se obyčejný návštěvník
nedostane. Díky našemu kamarádovi Martinu Malčánkovi jsme se mohli podívat, jak se kniha balí do obalu, a kde jsou knihy uloženy.
Kromě této zajímavosti jsme si samozřejmě i knihy půjčili a prohlídli si výstavu ve vestibulu.

Číst dál: Návštěva knihovny a její zákoutí

Třídění odpadu

Třídění odpaduNepořádek, nepořádek,
ten je na nás krátký,
my jsme děti šikovné,
vrátíme ho zpátky.
Odpad patří do popelnic,
jako ryba do vody,
abychom tu zase měli,
školu plnou pohody.

Číst dál: Třídění odpadu

Beseda s lesníkem

Beseda s lesníkemV prvním listopadovém týdnu se první stupeň ZŠ Svahové sešel v multifunkční učebně, aby se dozvěděl něco nového o lese. Formou hry, kde děti představovaly stromy, jim lesník vysvětlil rozdíl mezi svou prací a prací myslivce. Jakým způsobem a proč se stříkají poškozené stromy, jak se les prořezává, aby zůstal “zdravý“. Co všechno může způsobit kůrovec a ostatní škůdci. Legrace byla, když děti napodobovaly zvuky lesa. Lesník měl roli dirigenta a děti byly orchestr.

Číst dál: Beseda s lesníkem

Halloween 2017

Halloween 2017Dne 25. 10. 2017 proběhlo Barevné setkání s tématem HALLOWEEN. Barvou dne byla oranžová a červená. Po úvodním přivítání nových žáků a hodnocení dosavadního chování a prospěchu čekalo na žáky překvapení na devíti stanovištích:
1. Halloween a Dušičky (vysvětlení, obrazový materiál na interaktivní tabuli).
2. Lov duchů Kapkounů a Bručounů.
3. Hod kroužků na hodné a zlé duchy.

Číst dál: Halloween 2017

Kuchtíci

KuchtíciŽáci ze IV.B ve školní kuchyňce, předvedli své kuchařské umění. Podle receptu od paní učitelky, si děti udělaly těsto na výborné palačinky. Atrakcí vyučovací hodiny, bylo obracení palačinek házením do vzduchu, jako to dělají profesionální kuchaři. Jednou se nám to nepovedlo. Specialitou byla palačinka s kaštanovým pyré. Na palačinkách jsme si moc pochutnali.

AP Darina Filová

Číst dál: Kuchtíci

Tělesná výchova v multifunkční učebně

Tělesná výchova v multifunkční učebněMy žáci z II.B máme rádi cvičení. A když necvičíme v tělocvičně a chceme mít trochu netradiční tělesnou výchovu, chodíme rádi i do multifunkční učebny. Můžeme si zde postavit překážkovou dráhu, prolézáme tunely, cvičíme na balančních podložkách, házíme velkou hrací kostkou, která nám ukáže, jakou část těla máme zrovna procvičovat a také rádi tančíme. Oblíbili jsme si tančit podle interaktivní tabule, hledáme si různé dětské písně s pohybovým doprovodem.

Číst dál: Tělesná výchova v multifunkční učebně

Halloweenská třída S4

Halloweenská třída S4Přípravy na halloweenský rej neminuly ani naši třídu. V době pracovního vyučování jsme vyráběli, stříhali, lepili a dekorovali vše, co se tohoto „strašidelného“ období týká.
Děti tvoření bavilo, zapojily fantazii a své šikovné ruce. Třídu jsme vyzdobili a nezůstalo pouze u papírových dekorací. Také jsme pokreslili dýně, které jsou nedílnou součástí halloweena.
AP Petra Jelenová S4

Číst dál: Halloweenská třída S4

Podzimní vycházka na Tři kříže

Podzimní vycházka na Tři křížeV pátek 13. 10. vylákalo krásné slunečné počasí třídy PT C a PT D k přírodovědné procházce na Tři kříže. Cestou jsme si povídali o změnách v přírodě, pozorovali podzimní nádherně zabarvené stromy a poznávali je i jejich plody. Z vyhlídky jsme obdivovali okolní vrchy, lázeňské lesy a lázeňskou část našeho města. Vycházka se nám vydařila, děti byly šikovné a cestu zvládly bez obtíží.
Zapsala: Radmila Hricková

Číst dál: Podzimní vycházka na Tři kříže

Soutěž zručnosti

Soutěž zručnostiDne 11. 10. 2017 si děti z PT ze Svahové procvičily své dovednosti v soutěži zručnosti. Všechny úkoly byly zaměřeny na procvičení jemné motoriky (navlékání korálků, přenášení korálků pinzetou, šroubování, provlékání a stavba věže z kostek). Dětem se připravené úkoly líbily a zvládly je bez větších potíží. Odměnou jim byl diplom a malá sladkost.
Zapsala: Dana Ondrejcsiková

Číst dál: Soutěž zručnosti

Beseda o ekologii a třídění odpadu

Beseda o ekologii a třídění odpaduVšichni žáci naší školy se dne 12.10.2017 zúčastnili besedy o ekologii a třídění odpadu. Zábavnou formou si mohli vyzkoušet, jak správně třídit domovní odpad a co do jakého kontejneru patří. Starší žáci se pak dověděli, co se děje ve sběrném dvoře, na skládce odpadu a také ve spalovně. Za svou snahu při správném třídění odpadu obdrželi žáci drobné odměny.
Asistentka pedagoga Romana Zahradníková

Číst dál: Beseda o ekologii a třídění odpadu

Příprava II. B na barevné setkání

Příprava II. B na barevné setkáníNa konci října nás čeká barevné setkání na téma „Halloween“. Tentokrát se máme všichni sejít oblečeni do oranžové barvy. Protože se oranžová barva v našich šatnících vyskytuje méně,v hodině Výtvarné výchovy jsme si s tím poradili a vyrobili si oranžovo-černé strašidelné klobouky z papírových talířů a oranžové škrabošky na oči.Všechny nás vyrábění moc bavilo a už se moc těšíme na barevné Halloweenské setkání.
Napsala AP Marie Cihlová

Číst dál: Příprava II. B na barevné setkání

Návštěva knihovny v Tuhnicích

Návštěva knihovny v TuhnicíchDěti ze třídy S2 dne 22.9.2017 navštívily knihovnu v Tuhnicích. Jako při každé návštěvě, nás i tentokrát velmi mile přivítala paní knihovnice, která pro nás připravila zajímavou přednášku o knížkách, zejména pak o tom, jak se zapůjčenými knížkami správně zacházet. Děti v rámci připraveného programu poznávaly úryvky ze známých pohádek.

Číst dál: Návštěva knihovny v Tuhnicích

Začátek školního roku 2017/ 2018 ve II.B

Začátek školního roku 2017/ 2018 ve II.BZačal nám nový školní rok a s ním  přišla spousta změn a zvratů. Oddělili jsme se od loňských třeťáků a z nás, loňských prvňáků, už jsou druháci. Je nás tedy trochu méně, než vloni. Také jsme se přestěhovali do nové třídy a máme ji moc hezky vybavenou. Hned v září nám přišly objednané sedací vaky, je to pohoda se v nich uvelebit a jen tak relaxovat. Nemůžeme však jen odpočívat, také už se zase učíme, z loňského školního roku známe již spousty věcí a můžeme na ně krásně navazovat.

Číst dál: Začátek školního roku 2017/ 2018 ve II.B

Radošov 2017

Radošov 2017Ve dnech 13. až 15. září 2017 proběhl další ročník stmelovacího pobytu „Radošov 2017“. Pobytu se zúčastnilo 19 dětí, žáků naší školy, převážně ze speciálních tříd, 2. stupně a tříd přípravných. Cílem pobytu byla prevence patologických jevů a environmentální výchova. Celý pobyt proběhl opět v kempu Ontário, kde jsme byli ubytováni v chatkách, kuchyni ovládl pan učitel Zdeněk Kunc. Na obědy jsme docházeli do nedalekého hotelu Na Špici, kde nám výborně vařili.

Číst dál: Radošov 2017

Copyright © 2013. All Rights Reserved.