O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

První projekt žákovského parlamentu

Na schůzce žákovského parlamentu dostali parlamenťáci 4 témata na třídní projekt. 

Každý parlamenťák ve své třídě předal informace o projektu a pak si v jednotlivých třídách žáci zvolili téma, na kterém chtějí pracovat.

Vybíralo se z těchto témat: Slušné chování, Domácí mazlíčkové, Jídlo, Hygiena.

Žáci ve třídách pracovali na zvoleném tématu a při Barevném setkání parlamenťáci prezentovali práci svých tříd – seznámili všechny žáky školy s tím, které téma si vybrali, proč právě toto téma, co zjišťovali a zkoumali, co z jejich práce vzešlo. 

 

IV. třída:  Zvolili jsme si  téma „Domácí mazlíčkové“. Zjistili jsme, že nejčastěji doma lidé chovají pejsky. Pes ale není jen domácím mazlíčkem, dokáže lidem i pomáhat. A tak jsme pátrali po tom kde a jak dokáží psi pomáhat – už víme, že pomáhají policistům, záchranářům, na horách, na pastvinách, jejich pomoc oceňují i lidé nevidomí, vozíčkáři nebo staří lidé. Četli jsme, hledali na internetu, malovali, lepili … až vznikla kniha.

 

V. třída: Vybrali jsme si téma „Domácí mazlíčkové“. Našli jsme spoustu informací o chovu domácích mazlíčků – morčat, rybiček, psů, koček, …

Každý z nás na list papíru nejprve nakreslil zvířátko, které doma chová. Potom jsme malovali zvířecí mazlíčky, které bychom si přáli doma mít. Vznikl krásný barevný časopis.

 

VI. a VII. třída chlapci: Vyhrálo téma „Jídlo“ a spolu s panem učitelem Dědkem jsme při pracovním vyučování vyrobili ze dřeva číšníka.

 

VIII. třída: Všichni rádi jíme a zvolili jsme proto téma „Jídlo“- vyrobili jsme veliký prostřený jídelní stůl z kartónu. Jsou na něm talíře s našimi oblíbenými jídly. Krokety jsou sice z polystyrenu, špagety z vlny, řízek z kartónu, ale všechno vypadá skoro jako pravé. Nechybí ani vázička s papírovými květy.

 

IX. třída: Vybrali jsme téma „Domácí mazlíčkové“, protože všichni máme rádi zvířata. Zjistili jsme, že k některým zvířatům dříve lidé chovali velkou úctu. Všechny informace o těchto zvířatech spolu s obrázky jsme použili na výrobu netradičních plakátů. V hodinách informatiky jsme se věnovali tématu „Hygiena“ a naši prezentaci, si ostatní žáci mohou prohlédnout na interaktivní tabuli.

 

S 3: Vybrali jsme si téma „Slušné chování“, protože tomuto tématu se už hodně dlouho věnujeme. Ve třídě jsme řešili s paní učitelkou mnoho modelových situací, díky kterým jsme si upevnili zásady slušného chování.  

 

 

Všem žákům i učitelům, kteří na projektu pracovali, patří velký dík a uznání. Výsledky jejich práce si mohou všichni prohlédnout v chodbě u vchodu do školy.

Tento projekt byla taková „malá zkouška“ před větším projektem, který žákovský parlament připravuje ve spolupráci s koordinátorkou EVVO paní Zdeňkou Jandlovou. 

 

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.