Šablony II

První projekt žákovského parlamentu

Na schůzce žákovského parlamentu dostali parlamenťáci 4 témata na třídní projekt.

Každý parlamenťák ve své třídě předal informace o projektu a pak si v jednotlivých třídách žáci zvolili téma, na kterém chtějí pracovat.

Vybíralo se z těchto témat: Slušné chování, Domácí mazlíčkové, Jídlo, Hygiena.

Žáci ve třídách pracovali na zvoleném tématu a při Barevném setkání parlamenťáci prezentovali práci svých tříd – seznámili všechny žáky školy s tím, které téma si vybrali, proč právě toto téma, co zjišťovali a zkoumali, co z jejich práce vzešlo.

IV. třída:  Zvolili jsme si  téma „Domácí mazlíčkové“. Zjistili jsme, že nejčastěji doma lidé chovají pejsky. Pes ale není jen domácím mazlíčkem, dokáže lidem i pomáhat. A tak jsme pátrali po tom kde a jak dokáží psi pomáhat – už víme, že pomáhají policistům, záchranářům, na horách, na pastvinách, jejich pomoc oceňují i lidé nevidomí, vozíčkáři nebo staří lidé. Četli jsme, hledali na internetu, malovali, lepili … až vznikla kniha.

V. třída: Vybrali jsme si téma „Domácí mazlíčkové“. Našli jsme spoustu informací o chovu domácích mazlíčků – morčat, rybiček, psů, koček, …

Každý z nás na list papíru nejprve nakreslil zvířátko, které doma chová. Potom jsme malovali zvířecí mazlíčky, které bychom si přáli doma mít. Vznikl krásný barevný časopis.

VI. a VII. třída chlapci: Vyhrálo téma „Jídlo“ a spolu s panem učitelem Dědkem jsme při pracovním vyučování vyrobili ze dřeva číšníka.

VIII. třída: Všichni rádi jíme a zvolili jsme proto téma „Jídlo“- vyrobili jsme veliký prostřený jídelní stůl z kartónu. Jsou na něm talíře s našimi oblíbenými jídly. Krokety jsou sice z polystyrenu, špagety z vlny, řízek z kartónu, ale všechno vypadá skoro jako pravé. Nechybí ani vázička s papírovými květy.

IX. třída: Vybrali jsme téma „Domácí mazlíčkové“, protože všichni máme rádi zvířata. Zjistili jsme, že k některým zvířatům dříve lidé chovali velkou úctu. Všechny informace o těchto zvířatech spolu s obrázky jsme použili na výrobu netradičních plakátů. V hodinách informatiky jsme se věnovali tématu „Hygiena“ a naši prezentaci, si ostatní žáci mohou prohlédnout na interaktivní tabuli.

S 3: Vybrali jsme si téma „Slušné chování“, protože tomuto tématu se už hodně dlouho věnujeme. Ve třídě jsme řešili s paní učitelkou mnoho modelových situací, díky kterým jsme si upevnili zásady slušného chování.

Všem žákům i učitelům, kteří na projektu pracovali, patří velký dík a uznání. Výsledky jejich práce si mohou všichni prohlédnout v chodbě u vchodu do školy.

Tento projekt byla taková „malá zkouška“ před větším projektem, který žákovský parlament připravuje ve spolupráci s koordinátorkou EVVO paní Zdeňkou Jandlovou.