ZLATÝ ÁMOS – poslali jsme tuto přihlášku:

Jméno kandidáta: Dana

Příjmení kandidáta: Klímová

Název školy: ZŠ a SŠ Karlovy Vary

Ulice: Vančurova 83

PSČ: 360 17

Město: Karlovy Vary

Kraj: Karlovarský kraj

Telefon: 359 601 038

Charakteristika: Paní učitelka Dana Klímová je hodná, milá, přívětivá. Líbí se nám, že má stále dobrou náladu a na její tváři vidíme úsměv. Je metodikem prevence na naší škole, takže musí řešit i problémy a průšvihy, které dokážeme udělat. Umí nám i vyhubovat, ale vždycky stojí při nás. Myslíme si, že je dobrou kamarádkou pro své kolegy a kolegyně.

Příhoda: Paní učitelka pracuje na odloučeném pracovišti Základní školy a střední školy Karlovy Vary ve Svahové 26. Už dlouhá léta vzdělává žáky na 2. stupni základní školy a kromě vzdělávání často řeší s žáky jejich životní kotrmelce. Svůj čas věnuje vedení keramického kroužku. Kroužek je určen pro děti a žáky všech věkových kategorií. Žáci mají možnost vyzkoušet si různé techniky práce s hlínou a glazurami. Zažívají tak uspokojení ze své práce. Utváří si nová přátelská pouta, poznávají svou učitelku i z jiné stránky. Zdařilé výrobky pak putují ke sponzorům školy, zaměstnancům, bývalým zaměstnancům školy a samozřejmě i k rodičům žáků. Výrobky z keramické dílny je možno vidět i na chodbách školy.