Šablony II

Parlamentní on-line setkávání

Parlamentní on-line setkáváníJelikož nám covidové období stále nedovoluje setkávat se běžnou formou, využili jsme již osvědčené moderní technologie, a to aplikaci Teams, s níž již máme zkušenosti z distanční výuky. I přesto, že to není tak osobní, snažíme se zachovat hlavní myšlenku žákovského parlamentu směřující k rozvoji občanského a demokratického myšlení. Při schůzkách plánujeme aktivity pro své spolužáky, například zorganizováním třídního souboje v pexesu.

V online diskusích se zabýváme celospolečenskými a aktuálními problémy formou brainstormingu. Pořádáme hry a soutěže vedoucí k rozvoji všeobecného rozhledu. Učíme se vzájemné toleranci a respektování názoru druhých. Nezapomínáme ani na své spolužáky, které informujeme prostřednictvím nástěnky žákovského parlamentu nejen o zajímavostech z běžného života, ale i o blížícím se adventu, který se váže na pověry a pranostiky. Předvánoční atmosféru jsme si zpříjemnili malým posezením v pizzérii. Přejeme všem krásné a klidné Vánoce.
Zapsala: Mgr. Ladislava Bauková