O2 Chytrá škola

Od září 2018 jsme pilotní školou Nadace O2, která nás zapojila do programu
O2 Chytrá škola.

 

EU peníze školám

Naše škola se zapojila do projektu
EU peníze školám. Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.plakat maly

Využíváme ICT

Využíváme ICT ve výuceNaše škola se zapojila do projektu
Využíváme ICT ve výuce.

Kliknutím na obrázek se zobrazí podrobnosti.Využíváme ICT ve výuce - text

RPZŠ

   ROZVOJOVÉ PROJEKTY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Živý kraj

Logo_ZK

Šablony II

Žákovský parlament

Komu se nelení, tomu se v parlamentu zelení

Komu se nelení, tomu se v parlamentu zeleníI přesto, že většina našich schůzek probíhala nadále on-line, využili jsme tento čas k sebevzdělávání přes nejrůznější aplikace, výuková videa, vědomostní kvízy a soutěže. Ihned po návratu žáků do školy jsme začali organizovat již 7. ročník ankety „Zlatý Ámos Svahovky“. Ve všech třídách byly rozdány hlasovací lísty, poté se parlamenťáci zapojili do třídění a počítání hlasů. Výherci budou slavnostně zveřejněni až na konci školního roku, a to z důvodu současných epidemiologických opatření.

Číst dál: Komu se nelení, tomu se v parlamentu zelení

Zimní aktivity parlamenťáků

Zimní aktivity parlamenťákůPo novém roce jsme se opět s chutí vrátili ke své předchozí činnosti. V měsíci lednu byla pro spolužáky připravena vědomostní hra: „Město, jméno, zvíře, věc…“ jež sklidila velký úspěch a mnoho žáků se zúčastnilo. Dále jsme skrze nástěnku nastínili smysl Tříkrálové sbírky. Pro únor, neboli masopustní čas, jsme vytvořili informační letáček k tomuto zvyku, ale i několik obličejových masek, které si žáci mohli vyzdobit, namalovat, či jinak upravit. Velkou odměnou je pro nás zájem spolužáků a pedagogů.

Číst dál: Zimní aktivity parlamenťáků

Parlamentní on-line setkávání

Parlamentní on-line setkáváníJelikož nám covidové období stále nedovoluje setkávat se běžnou formou, využili jsme již osvědčené moderní technologie, a to aplikaci Teams, s níž již máme zkušenosti z distanční výuky. I přesto, že to není tak osobní, snažíme se zachovat hlavní myšlenku žákovského parlamentu směřující k rozvoji občanského a demokratického myšlení. Při schůzkách plánujeme aktivity pro své spolužáky, například zorganizováním třídního souboje v pexesu.

Číst dál: Parlamentní on-line setkávání

Zahájení činnost žákovského parlamentu „KAPKY“
ve školním roce 2020/2021

Zahájení činnost žákovského parlamentu „KAPKY“ ve školním roce 2020/2021Rádi bychom navázali na činnost žákovského parlamentu v předchozích ročnících, která byla prezentována na tomto odkazu, a proto jen krátce zrekapitulujeme hlavní myšlenku parlamentu.
Ke konci září zahájili noví parlamenťáci svoji činnost. Nejprve se seznámili s náplní a obsahem školního parlamentu, schválili klubová pravidla a cíle, poté společně sestavili roční plán práce.

Číst dál: Zahájení činnost žákovského parlamentu „KAPKY“ ve školním roce 2020/2021

Copyright © 2013. All Rights Reserved.