Žákovský parlament

Žákovský parlament ve spolupráci s koordinátorkou EVVO Zdeňkou Jandlovou vyhlašuje ke Dni Země

projekt„VODA“

Parlamenťáci si vylosují téma pro svou třídu a žáci v jednotlivých třídách se pak budou během měsíce dubna věnovat danému tématu:

1. vytvoří plakát

2. zpracují diskusní příspěvek.

Ve čtvrtek 30. dubna 2015 se bude konat v tělocvičně školy VĚDECKÁ KONFERENCE.

Během konference zástupci tříd (nemusí to být nutně parlamenťák) budou prezentovat práci své třídy, tj. přednesou připravený diskusní příspěvek a představí vytvořený plakát.

Zpracování témat bude posuzovat odborná porota.

Každý, kdo se bude podílet na projektu, bude „kapku odměněn“.

První projekt žákovského parlamentu

Na schůzce žákovského parlamentu dostali parlamenťáci 4 témata na třídní projekt.

Každý parlamenťák ve své třídě předal informace o projektu a pak si v jednotlivých třídách žáci zvolili téma, na kterém chtějí pracovat.

Vybíralo se z těchto témat: Slušné chování, Domácí mazlíčkové, Jídlo, Hygiena.

Žáci ve třídách pracovali na zvoleném tématu a při Barevném setkání parlamenťáci prezentovali práci svých tříd – seznámili všechny žáky školy s tím, které téma si vybrali, proč právě toto téma, co zjišťovali a zkoumali, co z jejich práce vzešlo.

Číst dál: První projekt žákovského parlamentu

ZLATÝ ÁMOS SVAHOVKY 2014/2015

ZLATÝ ÁMOS SVAHOVKY

Vážená paní učitelko Dano Klímová,

přihlásili jsme Vás do letošní ankety o nejoblíbenějšího učitele  ZLATÝ ÁMOS.

Moc jsme si přáli, abyste zvítězila. Dalšího kola v Praze jste se bohužel nemohla zúčastnit. Proto jsme se rozhodli udělit Vám titul

ZLATÝ ÁMOS SVAHOVKY pro školní rok 2014/2015

Číst dál: ZLATÝ ÁMOS SVAHOVKY 2014/2015

ZLATÝ ÁMOS – poslali jsme tuto přihlášku:

Jméno kandidáta: Dana

Příjmení kandidáta: Klímová

Název školy: ZŠ a SŠ Karlovy Vary

Ulice: Vančurova 83

PSČ: 360 17

Město: Karlovy Vary

Kraj: Karlovarský kraj

Telefon: 359 601 038

Číst dál: ZLATÝ ÁMOS – poslali jsme tuto přihlášku:

ZLATÝ ÁMOS SVAHOVKY

JAK TO VŠECHNO ZAČALO …

… parlamenťáci dostali v prosinci úkol, aby ve svých třídách prodiskutovali a pak navrhli učitele do této ankety. Pracovali samostatně a z jejich zjišťování, diskutování a promýšlení pak vzešla 3 jména. V parlamentu jsou zástupci 7 tříd, Danu Klímovou navrhli žáci z 5 tříd. Paní učitelce to parlamenťáci oznámili, souhlasila - poslali jsme tedy přihlášku a spolu s ní fotku, "povídání" o paní učitelce a 100 podpisů (učitelé i žáci, kteří s návrhem přihlásit Danu Klímovou souhlasili).

Číst dál: ZLATÝ ÁMOS SVAHOVKY

ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT

I. Obecná ustanovení

• Žákovský parlament je volen jednou ročně, a to vždy na začátku školního roku (během prvního čtvrtletí). V každé třídě od čtvrtého ročníku jsou voleni jeden až dva zástupci.
  • Každý zástupce na první schůzce složí slib. Slib zní: „Slibuji, že budu zachovávat Statut školního parlamentu. Slibuji na svou čest, že svůj úkol budu vykonávat v zájmu žáků podle svého nejlepšího svědomí a vědomí.“
  • Předsedou parlamentu se stává člen parlamentu, zvolený nadpoloviční většinou členů paramentu. Volba předsedy probíhá tajně.
  • Pověřený učitel spolupracuje s parlamentem, nemá však právo hlasovat.
  • Kromě předsedy si žákovský parlament zvolí (případně předseda jmenuje)
  • místopředsedu, zapisovatele a nástěnkáře.
  • Žákovský parlament se schází dle potřeby, nejméně však jednou za měsíc. Schůzi svolává vždy předseda ve spolupráci s pověřeným učitelem. Schůzi parlamentu má právo svolat také ředitel školy.
  • Předseda a místopředseda si mají právo kdykoliv domluvit konzultaci s příslušným zástupcem vedení školy.
  • Z každého jednání je pořízen zápis, který je zveřejněn na nástěnce.

Číst dál: Obecná ustanovení

První schůzka ŽP

V září proběhly první volby do žákovského parlamentu Základní školy a střední školy Karlovy Vary – Svahová 26. Voleb se zúčastnili žáci čtvrtých až devátých tříd a třídy S3. Volili své zástupce pro funkční období školního roku 2014/2015.

Bylo zvoleno následujících jedenáct členů žákovského parlamentu: Milada Kančíová, Marek Csapai, Dušan Balog, Naďa Balážová, Kristýna Krausová, Marek Svoboda, Milan Zachatý, Tereza Vaisová, Leon Balog, Štěpánka Krausová a Martin Malčánek.

První schůzka žákovského parlamentu proběhla ve středu 24. září.

Číst dál: První schůzka ŽP