Šablony II

Žákovský parlament

Zimní aktivity parlamenťáků

Zimní aktivity parlamenťákůPo novém roce jsme se opět s chutí vrátili ke své předchozí činnosti. V měsíci lednu byla pro spolužáky připravena vědomostní hra: „Město, jméno, zvíře, věc…“ jež sklidila velký úspěch a mnoho žáků se zúčastnilo. Dále jsme skrze nástěnku nastínili smysl Tříkrálové sbírky. Pro únor, neboli masopustní čas, jsme vytvořili informační letáček k tomuto zvyku, ale i několik obličejových masek, které si žáci mohli vyzdobit, namalovat, či jinak upravit. Velkou odměnou je pro nás zájem spolužáků a pedagogů.

Číst dál: Zimní aktivity parlamenťáků

Parlamentní on-line setkávání

Parlamentní on-line setkáváníJelikož nám covidové období stále nedovoluje setkávat se běžnou formou, využili jsme již osvědčené moderní technologie, a to aplikaci Teams, s níž již máme zkušenosti z distanční výuky. I přesto, že to není tak osobní, snažíme se zachovat hlavní myšlenku žákovského parlamentu směřující k rozvoji občanského a demokratického myšlení. Při schůzkách plánujeme aktivity pro své spolužáky, například zorganizováním třídního souboje v pexesu.

Číst dál: Parlamentní on-line setkávání

Zahájení činnost žákovského parlamentu „KAPKY“
ve školním roce 2020/2021

Zahájení činnost žákovského parlamentu „KAPKY“ ve školním roce 2020/2021Rádi bychom navázali na činnost žákovského parlamentu v předchozích ročnících, která byla prezentována na tomto odkazu, a proto jen krátce zrekapitulujeme hlavní myšlenku parlamentu.
Ke konci září zahájili noví parlamenťáci svoji činnost. Nejprve se seznámili s náplní a obsahem školního parlamentu, schválili klubová pravidla a cíle, poté společně sestavili roční plán práce.

Číst dál: Zahájení činnost žákovského parlamentu „KAPKY“ ve školním roce 2020/2021