Lesní pedagogika

Lesní pedagogikaLesní pedagogika je moderní forma komunikace s veřejností a je nejjednodušší cestou, jak lesníci mohou přiblížit dětem a široké veřejnosti prostředí lesa a funkce lesního hospodářství nenásilnou a interaktivní formou. Zážitkové učení je pro děti příjemné a přínosné.
Naší ŠD navštívily pracovnice Lázeňských lesů se svým programem lesní pedagogiky. S sebou na ukázku přinesly parůžek srnce a roh muflona a povyprávěly o lese a lesních zvířátkách.

Děti se aktivně zapojovaly do diskuse a se zájmem si prohlížely donesené exponáty. Následovala hra v šustivém lesním porostu, při níž se děti proměnily v šelmičky, které mají za úkol ulovit srnce nebo muflona. Některým se to podařilo, před některými se srnec zachránil. Na závěr dostaly děti malé prázdné paletky-papírky, do kterých měly posbírat všechny barvy lesa. I tento úkol hravě a správně splnily. Příjemné odpoledne zalité sluníčkem se nám všem moc líbilo. Poděkování za tuto akci patří pracovnicím Lázeňských lesů.
Za ŠD O.Barvířová