Sluníčkové zprávičky z I.oddělení školní družiny - měsíc září

Sluníčkové zprávičky z I.oddělení školní družiny - měsíc září1.Představujeme se - taková je naše vizitka. Jsme sportovci, sportujeme každý den, sport nás zkrátka baví.
Protáhneme tělíčko,
zaběháme maličko.
Cvičení nás zkrátka baví,
jsme veselí a stále zdraví

2. Skákací hrad
V rámci zájmového dne školy byl, k radosti všech dětí, objednán nafukovací hrad. I naše družinka si šla zaskákat. To bylo něco! Tolik rozzářených dětských oček, šťastných úsměvů a neutuchající dětské energie. Skotačení bylo super!

3. Týden mobility
K týdnu mobility město KV uspořádalo Den otevřených dveří ve Světě záchranářů. Toho jsme s radostí využili k jeho návštěvě. Průvodci na místě dětem zapůjčili dětské dopravní prostředky - kola, koloběžky, odrážedla a šlapací káry. Všechny děti byly vybaveny ochrannou helmou a vyrazily " do provozu" procvičit se v dovednostech ovládání "vozidla" a znalostech pravidel silničního provozu. Ne všem se obojí dařilo, ale nakonec všichni dojeli do "garáže" v pořádku.Celé odpoledne se nám u záchranářů velmi líbilo a moc jsme si ho užili.

4. Schodoběh
Abychom udělali něco pro zdraví, pořádáme schodoběh. Běh do schodů prohřeje tělo, prokrví svaly a posílí srdíčko. Nově opravené a vzorně zametené schody vedle magistrátu k závodění přímo vybízejí. Na start se postavili všichni a do cíle na vršku doběhli také všichni. A jak závod dopadl? Nejrychlejší byl sportovec Mireček, na druhém místě závodník Míša a na třetím sportovkyně Maya. Všem blahopřejeme k úspěšnému zvládnutí závodu. Diplom a malá odměna je připravena pro všechny závodníky. Všechny 4 zprávičky zapsala O.Barvířová